Announcement

Collapse
No announcement yet.

2017 FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX (Melbourne)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Što misliš da u Kini neće? Videćemo naravno, duga je sezona, biće svega...

    Comment


    • #77
      Kina je po meni sasvim drugačija trka nego kakva je bila danas, što ne znači da mora biti hendikep za Ferari.
      Staza daje puno više mogućnosti za preticanje (ima i dve DRS zone), a i koristit će se SS, S i M pneumatici, pa bi se lako moglo desiti ako bude potrebno da i Ferari kao danas Max u nekom delu trke bude na mekšoj komponenti od Mercedesa (Vanja je o tome već pisao danas).
      Sudeći po prvoj trci, zimski testovi su sasvim realni reper za odnos snaga što se početka sezone tiče, a šta će kasnije biti ostaje da nagađamo i priželjkujemo, u svakom slučaju male su šanse da se Mečka opet prošeta kroz sezonu
      ¡Si Señor!

      Comment


      • #78
        Originally posted by somborac View Post
        u svakom slučaju male su šanse da se Mečka opet prošeta kroz sezonu
        To je ono što je bitno. Ferrari će morati da prati Mercedes u razvoju na svim poljima ako žele da se ozbiljno umešaju u borbu za titule. Videćemo kakva će situacija biti od Barselone... Nadam se da će RB poraditi na polju aerodinamike (neverovatno, ali eto i tu zaostaju), ovaj vikend je bio lošiji nego što sam očekivao.

        Comment


        • #79
          Zahvalite mi se sto nisam ustao

          Послато са HUAWEI VNS-L31 уз помоћ Тапатока

          Comment


          • #80
            Bravo za Ferari i za Fetela, veoma vazna pobeda. U jednom trenutku dok nisu otisli u boks, ja sam ma i dremnuo, srecom probudih se bas kad je Hamilton odlazio. Dosadna je ov omeni trka bila, bez puno obilazenja ali eto bolja taktika Ferarija je presudila. Kimi me razocarao, delovao je opet nezainteresovano, ocekujem bolje njegovo izdanje u Kini a posebno u Bahreinu.
            Dreams are coming true.


            Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

            Comment


            • #81
              Ovde je neko rekao da što se tiče Ferarija da ih istinski voliš ili suprotno. Ja sam tu sad nekako u čudnoj fazi do Vettelovog dolaska u Ferari sam svaku sezonu navijao za njih, a posle ne više Tako da sam ove sezone bar zasad u toj nekoj fazi samo praćenja f1 trka

              Comment


              • #82
                Nisam verovao da cu navijati za Vetela ali Ferrari cini cuda ,Kimi me malo zabrinjava ali nadam se da ce u Kini vec biti bolji falio je Ricardo na stazi...
                Meclaren katastrofa nadam se da Alonso odlazi posle ove sezone
                4f8597641acd9be8eccf2adc459576a8.jpg
                sigpic http://caseystoner.com.au/

                Comment


                • #83
                  Originally posted by Vanja #66 View Post
                  Objavila je FIA već, gledam upravo i vraćam se sa detaljima koji te zanimaju. Ovde možeš i sam da preuzmeš:

                  www.fia.com/file/54570/download?token=a5tIZ8Io
                  Originally posted by Toto View Post
                  Ide repriza na njemačkom RTL-u, pogledat cu opet tih 5/10 krugova.
                  Bacio sam u tabele vremena koja je FIA dala, ali fali prvi krug i to malo remeti podatke. Pratio sam razlike između prvih 5 vozača izuzev Bottasa. Kimi i Max su sve vreme gubili određeni deo sekunde u odnosu na Lewisa (linerno se povećavala razlika), s tim što je Kimi otišao na zamenu odmah posle Maxa iako po vremenima njegovih krugova deluje da je mogao još da ide. Max se, nasuprot tome, mučio 3-4 kruga pred odlazak na zamenu i tad je razlika do Kimija porasla. Kimi u čistom vazduhu je manje opterećivao gume od Maxa koji je bio na 2s ili tako od njega, dok nisu počeli problemi. Pre odlaska na zamenu Max je zaostajao preko 6s za Kimijem. Opet, fale razlike posle prvog kruga, tako da je sve ovo zapravo bilo nekih pola sekunde do sekund više između vozača jednog za drugim (npr. Max je verovatno zaostajao 2-2.5s za Lewisom posle prvog kruga, ali taj podatak se ne vidi u tabelama koje je FIA ostavila). Zato sam pretpostavio da je 0.7s bilo između svakog vozača na kraju prvog kruga i uneo te korekcije u razlike.



                  Ono što valja uzeti u obzir, ako se pomisli da je Kimi vrlo precizno usporavao iz kruga u krug i držao Maxa na odstojanju, je da bi ova strategija propala da je Lewis ostao 2-3 kruga duže na stazi, što su recimo u Ferrariju očekivali. Takođe, kad se pogledaju vremena, deluje da se Lewis uspaničio malo i da je mogao da ostane bar 3-4 kruga duže na stazi. Tim se može okriviti jedino što mu je dozvolio da on odluči, a ne trkački inženjeri, a da su oni odlučili i izgubili trku opet bi njih svi krivili.
                  Last edited by Vanja #66; 26-03-17, 13:11. Reason: bolji grafik

                  Comment


                  • #84
                    Toto hajd' nam reci kako Bottas uspori odjednom kad dođe na 2 sec od Hamiltona?

                    Послато са ZTE Blade V6 уз помоћ Тапатока
                    If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                    Comment


                    • #85
                      Velika pobeda za Ferari, vazno je bilo probiti tu barijeru. Slazem se da je Luis pozurio, vidi se da gume nece toliko stradati. Nedostajala su preticanja, i pored dve drs zone, pa je bilo malo dosadno ali sta da se radi, bar je sezona konacno pocela

                      Comment


                      • #86
                        Forza Ferari,bravo momci.
                        >> AC Milan,FK Partizan,KK Partizan,Novak Djokovic,F1,Leclerc,Ferrari,Fernando Alonso,Bogdan Bogdanovic <<

                        Comment


                        • #87
                          Kimmi i pored ocajne voznje zabelezio najbrzi krug na trci pred par krugova pre kraja, znaci da moze mnogo vise ali je danas bio vrlo konzervativan.
                          Dreams are coming true.


                          Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                          Comment


                          • #88
                            Formula 1 kanal na YT je postavio zvanične highlights-e trke, u saradnji sa Sky F1. Ljudi iz Liberty Media su i rekli da će otvoriti sport na društvenim mrežama...

                            Comment


                            • #89
                              Nisam stigao pre, ljudi sjajan pocetak ,trka nista specijalno ali koliko raduje cinjenica da imamo 2 ravnopravna tima to je ono sto fali !!
                              Konacno da pohvalim crvene sve kako treba osim opet rekao sam da ne moze australija bez barem malo problema izgleda kimi nije mogao da tera motor do kraja ,ali dobro ovakav poredetak mi je melem jedva cekam kinu ocekujem bolju trku ,ali i zestok fajt Seba i Luisa , ali i Kimija na 3 barem. ostalo ocekivano,falio Rikardo ali bice od spanije i red bull tu ne sumnjam ako neko moze to su oni !

                              Comment


                              • #90
                                Koliko sam pohvatao suštinu, Kimi je mogao terati do kraja, problem je imao sa prvom garniturum pneumatika...., bar je on tako izjavio
                                ¡Si Señor!

                                Comment

                                Working...
                                X