RSS RSS RSS
Grand Slam ATP WTA Davis Cup Federation Cup

Novak najbolji i na Balkanu

13-12-2011 17:04     Napisao: AG

Prvi reket sveta Novak Đoković proglašen je za najboljeg sportistu Balkana u izboru Bugarske novinske agencije (BTA).

U izboru je učestvovalo deset agencija balkanskih zemalja – BTA (Bugarska), Tanjug (Srbija), HINA (Hrvatska), ANA Mpa (Grčka), Agerpres (Rumunija), Srna i Fena (Bosna i Hercegovina), Anadolu agencija (Turska), Mina (Crna Gora), MIA (Makedonija) i Albpres (Albanija).

Đoković je drugi teniser u istoriji koji je proglašen za najboljeg sportistu Balkana. Pre njega, dva puta je laureat bila jugoslovenska teniserka Monika Seleš, 1990. i 1991. godine.

Prvi teniser sveta dobio je ukupno 91 glas, dok je drugo mesto zauzeo hrvatski skijaš Ivica Kostelić, sa 30 glasova manje. Treći je bugarski plivač Petar Stojčev, a četvrti grčki košarkaš Dimitris Dijamantidis.

Među deset najboljih sportista Balkana je i srpski odbojkaš Ivan Miljković, na sedmom mestu sa 31 glasom.

Poredak prvih deset najboljih sportista Balkana:

1. Novak Đoković (Srbija) 91

2. Ivica Kostelić (Hrvatska) 61

3. Petar Stojčev (Bugarska) 40

4. Dimitris Dijamantidis (Grčka) 38

5. Blanka Vlašić (Hrvatska) 33

6. Kubrat Pulev (Bugarska) 32

7. Ivan Miljković (Srbija) 31

8. Ilijas Ilijadis (Grčka) 30

9. Riza Kajalp (Turska) 29

10. Ana Branza (Rumunija) 25

Postojeći komentari (0) | Ostavite Vaš komentar

Ostavite komentar

Sport Klub

Sport Klub Televizija

Bulevar Zorana Đinđića 8a
11000 Beograd, Srbija

Telefon: +381(0)11/330-52-64

E-mail: office@sportklub.info

© Sport Klub 2010 - 2012