KHL tim traži "glavnog provokatora" NHL lige
06-10-2011 17:58 Napisao: Sportal Šon Ejveri, jedan od poznatijoh hokejaša NHL ligi mogao bi da zavrži u Evropi. Za usluge odličnog napadača zainteresovano je nekoliko ekipa iz Švajcarske, Nemačke, Švedske, ali se čini da je ruski Vitjaz najangažovaniji da u svojim redovima vidi kontroverznog igrača. Ejveri je u karijeri igrao za Detroit, Los Anđeles, Dalas i Njujork Rendžere. Osim NHL ekipa ovaj 31-godišnjak je nastupao i za timove iz nižih liga SAD, a u jednom momentu je sa hokejaškim zvezdama Krisom Čeliosom, Brajanom Smolanskim i Derjanom Hačerom igrao za Motor siti Mehanikse.Ejveri je poznat kao "prljav" i "ratoboran" igrač, a Severnoamerički kontinent napustio je jednom. Prešao je Finsku, ali se posle samo dve utakmice (dao četiri gola) vratio kući. Ejvori je poznat i po "incidentu" sa jednim reporterom iz Kalgarija koji ga je intervjuisao tj. probao iako je znao da je njegova tadašnja devojka nekadašnja Ejvorijeva. Fizičkog obračuna nije bilo, ali je posle izjave date u direktnom uključenju Ejvori momentalno kažnjen od strane NHL.
- Teško je išta precizno reći - rekao je Aleksej Žamnov, generalni menadžer Vitjaza i dodao: - Ejveri je dobar igrač i bio bi nam od koristi.
"Glavni provokator NHL" ili "zver" je igrao za Detroit koji je tada osvojio Stenlijev kup nije igrao 40 i više utakmica pa se njegovo ime ne nalazi ugravirano na najprestižniji pehar u istoriji američkog sporta.
Vaši komentari
ZASTO NEPRENOSITE NHL OVE SEZONE NA SPORT KLUBU.
JOVAN 04-12-2011 18:14

