Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena zvezda - prelazni rok 2020/21

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stefan Đorđević: Vežbanje na košu u dvorištu

    Comment


    • Originally posted by Samo Zvezda View Post
      Nisi baš trebao ovo da napišeš ...još da si dodao da će nekad da odigra povratni pas Nekako sam prihvatao Štimeta kad je dolazio da odigra dva-tri meseca ali ovo sad je baš iznenađenje za mene .

      Nekih 10-15 min ćemo preživeti ...umuvaće neki koš , probaće da diže atmosferu ali sve preko te minutaže
      je pogubno .

      Valjda prvi put pišem negativno o nekom igraču kkcz , protivno mojim principima ali baš sam se nadao da je ta priča završena
      On je ofanzivno potentan "lepi mu se lopta" odbijena i tu nije problem, problem je vidljiv u odbrani a šta je tu u pitanju kod njega posle godina bavljenja basketom i treninga ja nisam stručan. Mene izuzetno nervira (kao u prethodnoj sezoni) kada vdim da "njegov igrač" otrči u kontru dok on slavi ili trčkara nazad. To ne sme da se dešava, njegova loša igra u odbrani, sporost je baš loš segment za pare koje uzima, nisam trebao napisati "magareću klupu" ali sve ostalo stoji, kao što stoji da je (ono što pročitah) dobar lik.
      Last edited by nebitan; 04-07-20, 06:27.
      Spoiler
      Ako mi časi smrti postanu bliski,
      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
      Nije umio da odstupi,
      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
      Pao unapred, a ne unazad,
      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
      Uračunato i u moj pad.

      Comment


      • Originally posted by Laki21 View Post
        Gle, nekako mi se javlja da Saša Obradović nije preispoljni idiot, i da bolje i od vas i od mene shvata ko je Vladimir Štimac i šta može ili ne može da pruži.

        Dakle "zakovaće ga u magareću klupu prvi put kada bude odbranu igrao pogledom" ne pije vodu iz razloga što on drugačiju odbrani niti je ikada igrao, niti ume da je igra, niti je sposoban za to.

        I to Obradović jako dobro zna.

        Drugo, "Kad udje u stetocina mod ide da mase peskirom." te će se zbog toga dovoditi još jedan igrač da mu bude osigurač.

        Da li i tebi samom ova rečenica ne zvuči čudno? Zašto bi se potpisivao igrač koje NIKADA u toku karijere nije igrao odbranu da bi se već pretpostavljeno klupirao kada ispolji svoje "kvalitete"?

        I onda, iako je UNAPRED svima poznato šta mogu da očekuju od njega, ipak će se dovesti igrač koji će krpiti njegove rupe kada on bude zaseravao sve što može zasrati (makar u odbrani) kao što je to činio čitavog života?

        Da pojednostavim; imamo igrača za koga ZNAMO da će biti rupa u odbrani, zato što on JESTE rupa u odbrani, zato što je UVEK bio rupa u obrani, i zato što zbog svega toga NIKADA NEĆE BITI NEŠTO DRUGO. Znači NIKADA. Može Saša Obradovć da se postavi na glavu, da dubi na trepavicama, da se vrti ko derviš u krug, ali sve to da učini, Vladimir Štimac NEĆE PROIGRATI odbranu. I on to ZNA. Saša Obradović to ZNA. Nije idiot, nije kreten, nije mentalno oboleo, on TO ZNA.

        I ako to sve zna, i ako zna da to neizostavno znači i dovođenje ozbiljnog igrača koji će pokrivati Štimčeve brljotine, ZAŠTO, ZABOGA, ZAŠTO BI GA na prvom mestu UOPŠTE POTPISIVAO???

        Rođaci, ajde lepo pročitajte još jednom šta ste napisali pa se zapitajte gde je u svemu tome izrečenom makar i trunka logike i zdravog razuma.
        Ja bih pre igrao sa tandemom Ristic/Djordjevic nego dovodio Stimca. Od njih bar mozes da ocekujes rast, razvoj, napredak, a od njega jok. Ali... Treneri iz nekog razloga Stimca cene. Covek je igrao I u boljim EL timovima od nas. Bio je i dugogodisnji reprezentativac. Da li je to samo zbog timske hemije i pozitivnog uticaja na ekipu? Verovatno i kosarkaski moras da nesto znas da bi imao takvu karijeru. Obradovic je jedan u nizu trenera koji ga zeli i ja tu mogu samo da se slozim. Meni licno vise smeta Lazic, koji nikad nista nije uradio bez tata Nese i koji vec nekoliko sezona zauzima mesto u rosteru mladjim momcima. Ali ako i njega Obradovic zeli ok. Imace Sasa veliki kredit kao osvedocena ciganstura, ali nece ni on biti beskonacan. Verujemo da zna sta radi i cekamo da vidimo kako ce to da izgleda.

        Comment


        • Hamilton, Miki, Dzekiri, Tomas1, Tomas 2,Tomas3 avioni, milioni, mezimci drzave...
          Nasem igracu Stimcu svako dobro i da svoj klub nosi do nove titule i EL.

          Comment


          • Što se tiče Berona mišljenja sam da nije iskorišćen na pravi način.

            Odbrana mu je katastrofalna ali ne treba zaboraviti ni njegovu potrošnju.

            Često je prenosio loptu, igrao pleja, u napadu nije bilo olakšanja od strane saigrača pa je i tu trošio mnogo energije.

            On je morao biti naš Džejsi Kerol.

            Nemam ništa protiv da i on ostane. A i ne mogu svi igrati i odbranu i napad.

            Ajd da vidim tu odbranu kad se raspucaju Džordan i Bili.

            Sama pomisao na njih dvojicu izazvaće strah kod protivnika, uprpaće se ko zečevi.

            Comment


            • Ocigledno je da Kuzmic ne moze. Ima dvogodisnji ugovor i to je pitanje sta ce biti. Takodje uopste se ne spominje Ristic ali cim je potpisao Stimac od njga nema nista.

              Ne treba od Obradovica praviti doktora kosarke ipak je poslednju titulu uzeo 2012 u Ukrajini,to je bilo pre rata u samoj zemlji. Niti zanemariti cinjenicu da mu je u dva kluba prvi centar bio Elmedin Kikonovic a nekad povezan sa Kresom Loncarom.

              Tako da ta prica morao je,pa nije morao. Niti mislim da je Stimaclose resenje u krugu centara Ristic, Kuzmic i samog Stimca. Bukvalno isti qrac ali sa tim da je Ristic bar mlad.

              Ocekujem nekog 4/3 meke ruke i skorera, naravno pleja i to je to...6-7 staranaca cenim, ali videcemo sto kaz jedan covek, prevrtljivoj doba,posebno tokom transfer leta..
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Precenjujemo mi sebe. Niko nam ne valja. Obradovic da je doktor kosarke vodio bi nba klub ili bar top el klub. Naravno da nije doktor, ali je solidan trener za nas. I nikad u svojoj karijeri nije imao veci budzet. Mozda u Lokomotivi, ali tamo je jako tesko dovesti igraca i pored novca, jer je Kuban na kraju sveta. Verujem da cemo mi i Sasa kliknuti i da cemo praviti dobre rezultate. Posvecen je, radan i izuzetno polaze na disciplinu u igri i van parketa. Ima solidno trenersko iskustvo i znanje i za klub naseg renomea i finansijskih mogucnosti je trenutno prava mera.
                Last edited by Storm; 04-07-20, 10:03.

                Comment


                • Slazem se, bukvalno su se poklopile neke stvari. Samo ga neki vec gledaju kao bezgresnog. Uz Lojda, Nkoka i voldena, jedan Stimac moze proci valjda....

                  Videcemo kako ce se poklopiti posto on uvek daje max a previse je meceva, tempiranje forme je jako bitna stavka.
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Originally posted by Storm View Post
                    Precenjujemo mi sebe. Niko nam ne valja. Obradovic da je doktor kosarke vodio bi nba klub ili bar top el klub. Naravno da nije doktor, ali je solidan trener za nas. I nikad u svojoj karijeri nije imao veci budzet. Mozda u Lokomotivi, ali tamo je jako tesko dovesti igraca i pored novca, jer je Kuban na kraju sveta. Verujem da cemo mi i Sasa kliknuti i da cemo praviti dobre rezultate. Posvecen je, radan i izuzetno polaze na disciplinu u igri i van parketa. Ima solidno trenersko iskustvo i znanje i za klub naseg renomea i finansijskih mogucnosti je trenutno prava mera.
                    Nije poenta da li precenjujemo sebe vec je poenta da se produzava Stimac, a takodje planira dovodjenje igraca (stranca najverovatnije) na poziciji 4/5 koji moze da pokrije dobro poziciju 5 posto nam je eto Stimac rezervna 5-ca.
                    I onda se setis da imas u FMP-u 11 godina mladju verziju "Stimca" kome ugovor istice sledece leto ja mislim, isto je "statisticka masina" koja odbranu bas i ne igra ali je dosta mladji i mozda bi nesto moglo i da se uradi po pitanju njegove odbrane. Razliku u ceni i eventualnom prebacivanju te razlike na neku drugu poziciju mozemo da spomenemo isto.

                    Edit.
                    Danasnji intervju Obradovica u Zurnalu
                    http://www.zurnal.rs/kosarka/aba-lig...-ga-bas-voleli

                    "Ноко је из године у годину био бољи у односу на оно што је показивао у НБДЛ лиги. Из Турске у Албу је дошао са статусом најбољег одбрамбеног играча. Направио је велики напредак. Његов атлетицизам и могућност прилагођавања су на веома високом нивоу. И сигурно да на позицији пет, може доста да помогне екипи и да буде велика претња на обе стране терена. Са својом атлетиком и вертикалношћу, Ноко мења шутеве. То је предуслов да би се играла кошарка по мом укусу, брза, са доста контранапада. Он је баш тај профил играча за систем који плани-рам да поставим. Тај систем је сличан са оним што је играла Алба, почев од начина одбране, до тог неког прилагођавања. На крају крајева, и то што је освојио титулу значи пуно за брзу адаптацију"

                    A Nnoko kad ode na klupu zamena ce mu logicno biti igrac slicnih kvaliteta koji se uklapa u sistem koji je planiran za postavku.
                    Last edited by Borca; 04-07-20, 14:58.

                    Comment


                    • Originally posted by Borca View Post
                      Nije poenta da li precenjujemo sebe vec je poenta da se produzava Stimac, a takodje planira dovodjenje igraca (stranca najverovatnije) na poziciji 4/5 koji moze da pokrije dobro poziciju 5 posto nam je eto Stimac rezervna 5-ca.
                      I onda se setis da imas u FMP-u 11 godina mladju verziju "Stimca" kome ugovor istice sledece leto ja mislim, isto je "statisticka masina" koja odbranu bas i ne igra ali je dosta mladji i mozda bi nesto moglo i da se uradi po pitanju njegove odbrane. Razliku u ceni i eventualnom prebacivanju te razlike na neku drugu poziciju mozemo da spomenemo isto.
                      Ja se apsolutno slazem s tobom. Ali se trudim da razumem i ovaj potez. Djordjevic ce vrlo verovatno biti u 16 igraca i dobiti neke minute u aba. Ne moze on isporuciti kao Stimac jos uvek, ni blizu. Ali zato je mogao Apic. Ako se vec na Ristica ne racuna, moglo se probati sa Apicem. Ali ko mene pita.

                      Sad videh da Apic ide u Igokeu. Znaci bar duplo jeftiniji od Stimeta. Domaci igrac, stekao neko iskustvo, ima prostora da napreduje... Jbm li ga...
                      Last edited by Storm; 04-07-20, 15:04.

                      Comment


                      • Originally posted by Storm View Post
                        Ja se apsolutno slazem s tobom. Ali se trudim da razumem i ovaj potez. Djordjevic ce vrlo verovatno biti u 16 igraca i dobiti neke minute u aba. Ne moze on isporuciti kao Stimac jos uvek, ni blizu. Ali zato je mogao Apic. Ako se vec na Ristica ne racuna, moglo se probati sa Apicem. Ali ko mene pita.

                        Sad videh da Apic ide u Igokeu. Znaci bar duplo jeftiniji od Stimeta. Domaci igrac, stekao neko iskustvo, ima prostora da napreduje... Jbm li ga...
                        Intervju koji je Djordjevic dao za "Danas" u toku karantina (milsim April mesec)

                        https://www.danas.rs/sport/vezbanje-na-kosu-u-dvoristu/

                        „Mogao bih i sledeću sezonu da provedem u FMP ako organizacija bude dobra i ekipa bude imala jasan potencijal. Uvek se rukovodim time da je daleko bolje igrati u možda manje klubu, nego sedeti na klupi i nemati minutažu u nekom većem. Negde sam možda i svestan da je red za određeni iskorak, za početak možda da se okušam u Evrokupu“, racionalan je Đorđević."

                        Pametno zbori, a ovaj "iskorak" koji pominje i Evrokup kao varijantu govori koliko je zainteresovan za mesto br. 15 u timu Zvezde.

                        Comment


                        • Centri kasnije sazrevaju i za njega ima vremena. Lepo razmislja.

                          Tim klincima u fmp je aba liga vise nego dovoljna da se dokazu. Ali nekako niko da se izdvoji, da pokaze svima da je prevazisao fmp i da je spreman za 12 u Zvezdi. I tako vec par godina. Radanov je prosle sezone bio solidan, ali nista wooow. Imaju neverovatnu sansu i dopuste da im lideri ekipe budu stranci ili tamo neki Jeremic, koji se covek naplatio i uzece lovu u Mornaru. Svima im fali izgleda vise muda i zelje za dokazivanjem. Talenat je neosporan, ali nije dovoljan.

                          Comment


                          • Vidim neki neprovereni portali preneli vest da želimo Jamesa Andersona.

                            Nadam se da nema istine tu

                            Comment


                            • Originally posted by Jose Paolo Guerrero View Post
                              Vidim neki neprovereni portali preneli vest da želimo Jamesa Andersona.

                              Nadam se da nema istine tu
                              Zašto ti se ne svidja Anderson?

                              Comment


                              • Kako vi razumete ovaj twit?

                                https://twitter.com/EuroLeague/statu...007994884?s=19

                                Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

                                Comment

                                Working...
                                X