Announcement

Collapse
No announcement yet.

Miami 2014.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Niki View Post
    Dobra analiza NI, ali za efektivnosti Novakovog behenda mora sve drugo funkcionirati, pre svega koncentracija, odlican servis, fenomalni return i jaki ritam igre. Nije to samo rani, ramni i brutalan behend na top spin forhend. Juce je kod Novaka sve funkcioniralo, kod Nadala ne. Ovde je i podloga "prijala" njemu, sljaka je drugo, sto ne znaci da ovaj sistem tamo ne funkcionira, ali treba mnogo vise strpljenja, vise raznovrsnosti, fizicke snage i spremnost na promenu taktike. E, sada zavisi i od Nadala i njegove forme, ako pricamo striktno o njihovom duelu.
    Meni je MC preblizu da Rafa udje u dobroj formi, ali moze me iznenaditi. Videcemo dali pauza od dve nedelje i promena podloge, moze nesto oduzeti od Novakove forme, ne bi trebalo nesto bitno, ali videcemo, on sada brani MC. Ali bice vremena za to, a i druga tema.
    Niki,

    Za ono jucer Novaku treba da fantasticno funkcionisu BH i servis, mora da bude totalno koncetrisan i konacno pozeljan je dobar return. Novak mora da bude u 6. brzini. Zato to nije laka pobjeda, pa mozda cak ni rutinska pobjeda. To je samo siguran pobjeda. Nije to kao Nadalova pobjede protiv Federera koja jesu rutinske. Rafa do njih dolazi 5. brzinom a on 5. brzinu moze da odrzava cio dan.

    Ali kad sve to funkcionise kod, Nadal na hardu ne moze nista. Jedino sto moze je da cuva servis i ceka da Novaku podne nivo. Zavaravate se ako mislite da je Nadal bio los jucer. Isto kao sto se zavarabaju oni koji misle da je Novak mogao duze da odrzi onaj nivo. On je vec bio poceo da pokazuje znake zamora.

    Na slajci ista taktika nece biti jednako efikasno. Pogotovo u mecu u 5 setova.

    Originally posted by Zika View Post
    Да, раније је Ноле изненадио Рафу тако што је из форхена грувао у Рафин бекенд и добијао релије, онда је Рафа имао паузу и увежбао бољи бекенд за рели па је он изненадио Нолета, сада је Ноле то променио и није се инатио са релијима по бекенду већ је одмах прелазио у другу страну и избацивао Рафу из укопане зоне, тако да је рафа морао више лопти да удара из трка, а обично те прве лопте диже високео што је Ноле и очекивао и одмах преузимао иницијативу... мени је та промена јуче била уочљива...

    и кад тако изненадиш Рафу, он остаје збуњен и не сналази се.. мораће стриц Тони сада да смишља нешто ново, ако има времена? /једино да узму опет пар месеци паузе за припреме новитета/
    Ziko,

    Tuci Nadalov BH je u jednom trenutku postao najlaksi nacin. Ali onda je Rafa popravio BH. Iz ljenosti je Novak nasatvio da precesto napada BH. Vec na USO je malo promijenio i krtikovali smo ga zbog toga.

    Problem je sto za alternativni napad koji se sastoji od sirenja terena i kradje vremena, Novak mora da bude jako koncetrisan (mora da udara lopticu rano) i mora da funkcionise BH, koji je Novak bio malo zapustio. A jucer je taj BH strasno funkcionisao. Kombinacija kratke dijegonale i paralele, uz rano udaranje, ostavlja Rafu nemocnim. Apsolutno nemocnim.
    Last edited by NI; 31-03-14, 14:00.

    Comment


    • Originally posted by NI View Post
      Niki,

      Za ono jucer Novaku treba da fantasticno funkcionisu BH i servis, mora da bude totalno koncetrisan i konacno pozeljan je dobar return. Novak mora da bude u 6. brzini. Zato to nije laka pobjeda, pa mozda cak ni rutinska pobjeda. To je samo siguran pobjeda. Nije to kao Nadalova pobjede protiv Federera koja jesu rutinske. Rafa do njih dolazi 5. brzinom a on 5. brzinu moze da odrzava cio dan.

      Ali kad sve to funkcionise kod, Nadal na hardu ne moze nista. Jedino sto moze je da cuva servis i ceka da Novaku podne nivo. Zavaravate se ako mislite da je Nadal bio los jucer. Isto kao sto se zavarabaju oni koji misle da je Novak mogao duze da odrzi onaj nivo. On je vec bio poceo da pokazuje znake zamora.

      Na slajci ista taktika nece biti jednako efikasno. Pogotovo u mecu u 5 setova.
      NI,
      Ja ne bi poredila meceve Djokovic-Nadal i Nadal-Federer, jer ne vidim slicnost, niti u pristupu, a kamoli u samu sadrzinu. Nadal jeste bio slab juce, nazovi to ako hoces i zavaravanjem, ali to ne implicira da ako bi bio dobar da bi pobedio Djokovica. Djokovic je juce bio inzvanredan i nema se sta tu dodati, sve je funkcioniralo na visokom nivou. Brutalnost je dosla i zbog Nadalove igre, ne samo zbog Novakove. E, sada znamo tvoj stav sto se tice Novakove 6-te brzine, a i moj. Ovaj mec nista nece promeniti. Ti mislis da najbolji Novak pobedjuje najboljeg Rafu, ja ne, juce nije bio niti najbolji Novak, a jos manje Rafa. Novak je odlicno odradio mec, takticki, mentalno, igracki, nadigrao Nadala i pobedio.

      Comment


      • NI,

        Ne zaboravi da je Novak u stanju više od jedanput na jednom meču da uđe u šestu brzinu.
        Poenta je da mora da krene odmah jako i da u svom prajmtajmu od tih sat-sat i po uzme dva seta, posle ima vremena da se povrati i da ponovo nađe šestu brzinu. Barem je tako u teoriji kako ja to vidim ))

        Comment


        • Originally posted by prskaj View Post
          Mom imbecilnom mozgu je to i dalje nerealno ne znam, voleo bih da vidim neku simulaciju, neki super slo-mo snimak onda cu da verujem u to
          Evo ograniceni



          4900 mu je rekord inace, 3200 prosjecno
          sigpic

          Comment


          • Iskreno, ja te znake umora nisam videla kod Novaka, što NI kaže, mada se slažem da sigurno ne bi mogao onaj nivo da drži sve vreme, recimo da se igrao i treći... ali možda je tome razlog to što odvno nije dominirao od prvog do poslednjeg poena. Govorim naravno o njihovim mečevima. Ali isto tako gledajući tu fantastičnu koncentraciju za koju sam rekla da je bila ključna (u snimcima obratite pažju koliko je fokusiran na svaku lopticu i kako se dobro namešta u svim pozicijama), što je on delimično i potvrdio na konferenciji... pa sve do jednog odličnog sklopa svih udaraca, ritma i kretanja... kada bi i nastupila kriza u tom eventualnom trećem setu (iz jučerašnje predstave ne postavljam pitanje odigavanja u pet, pa ni u četiri) sigurno bi bez nekih većih problema, po rezultat, isplivao.
            Ne znam koliko će sve ovo da promeni druga podloga i koliko će Novak ovo primeni na istoj, govorimo o šljaci svakako, jer očekujem i da Rafa podigne svoju formu i nivo.... ali sam sigurna, da bez obzira na sve, a pogotovu sa ovim neigračkim segmentima... veliki fokus, samopouzdanje, uopšte jak mentalni sklop, na koji smo i navikli kod njega... može još puno toga (da ne prejudiciram baš svaki detalj.. znamo svi na šta mislim)

            Jedan od ključnih momenata onog 6.gema prvog seta, kada je napravljen ne samo brejk, već i sam način na koji ga je odigrao, a očigledno da sam i više nego fascinirana njime... ključni momenat u njemu za 15:40 bio je ovaj viner iz FH, koji je tek kačio liniju. Brejk je nakon toga usledio iz Rafine grške.

            Last edited by miloolja; 31-03-14, 14:24.
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Ošamario lopticu
              Similis simili gaudet

              Comment


              • Originally posted by Niki View Post
                NI,
                Ja ne bi poredila meceve Djokovic-Nadal i Nadal-Federer, jer ne vidim slicnost, niti u pristupu, a kamoli u samu sadrzinu.
                Ima slicnosti ali ima i razlike. Nadal rutinski dobija Federera, zna sto treba da radi i to moze da uradi u svako doba. A Federer ne moze nista da ucini sto bi promijenilo razvoj sitaucije. Tri zadnja meca su Novak-Nadal idu u istom smjeru. Novak zana sto treba da radi i ako to radi Nadal ne moze nista. To je slicnost. Ima i razlika, Novak ne moze to da uradi u svako doba.

                Originally posted by Velja_JA View Post
                NI,

                Ne zaboravi da je Novak u stanju više od jedanput na jednom meču da uđe u šestu brzinu.
                Poenta je da mora da krene odmah jako i da u svom prajmtajmu od tih sat-sat i po uzme dva seta, posle ima vremena da se povrati i da ponovo nađe šestu brzinu. Barem je tako u teoriji kako ja to vidim ))
                Veljo,

                To je tajno oruzje. Nisi ga trebao otkriti unaprijed.

                ---------

                Olja,

                Umor se ogledao u izboru udaraca. Kad je potuno fokusiran moze da ide na najsigurniju opciju kaja zahtijeva vise od jednog udarca. Osim toga pocen malo da mu FH skripi. Napravi grube greske.

                Kljucni poen, koji ti s razlogom pominjes, je Novak odirao sjajno osim zadnjeg udraca. Tom prilikom je imao srecu.

                ----------

                prskaj,

                To zvuci nemoguce, definitvno nije lako, ali nije protivno zakonima fizike. 4900 obrata u minuti je 81 obrt u sekundi. Obim teniske loptice je 21 cm. Zamislimo da se jedana tacka na loptici oznaci crvno. Ta crvena tacka ce na racun rotacije preci 17 metara u sekundi. Puno, jako puno ali ne i nemoguce.
                Last edited by NI; 31-03-14, 15:00.

                Comment


                • Originally posted by Indigo View Post
                  ČEKAJUĆI KVALITET ( GODOA )

                  Ja samo želim dobar meč. odavno se nije desio. Želim borbu, znoj, krv i suze. Kvalitet pre svega!!!
                  И? Колико си задовољан?
                  sigpic

                  Comment


                  • Djokovic i bukvalno kralj sporog betona(AO, IW i Miami)!

                    Sa Nadalom 6:1, sa Federerom nevjerovatnih 5:0(ne racunajuci AO 2007. jer tada se igrao na Rebound Aceu) i sa Murrayom 7:1
                    sigpic

                    Comment


                    • Vladane,

                      A sa Vavrinkom?

                      PS
                      Nije me shminka nagovorio da pitam.

                      Comment


                      • Mali uzorak, ali i njega gazimo, 3:1
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by Vladan View Post
                          Mali uzorak, ali i njega gazimo, 3:1
                          4 meca su mali uzorak, 5 meceva je vec neverovatno
                          sta jedan mec uradi
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • 5 je minimum, 5 je pigeon kao sto znas
                            sigpic

                            Comment


                            • Ok........
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Kako Bojana odmah "skoci" odusevljava me
                                Inace vrlo bitna pobeda za Djokovica, donosi mu preko potrebno samopouzdanje, koje ce mu i te kako trebati na sljaci, videcemo sta ce se dogoditi. Sada imamo dve faze u dljem toku sezone. Prvu sve do RG-a i drugu sam RG i time zaokruzujemo sljaku. Mislim da u ovoj prvoj fazi Novak ima dobre sanse da rezultatski izdominira, ali polako ... Nadalove sanse po meni nisu nista manje, bice borbe a to je ono sto volim ...
                                sigpic

                                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                                Comment

                                Working...
                                X