Announcement

Collapse
No announcement yet.

Copa del Rey i Supercopa de España 2014/2015

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Copa del Rey i Supercopa de España 2014/2015

    Supercopa de España



    Prva utakmica
    Utorak, (19.08.2014), Real Madrid C.F.- Club Atlético de Madrid (SANTIAGO BERNABÉU)
    23:00h, prenos SK1



    Druga utakmica
    Petak (22.08.2014.), Club Atlético de Madrid - Real Madrid C.F. (Vicente Calderón)
    22:30h, prenos SK1

    U okviru Superkupa Španije dvomeč će odigrati gradski rivali, Atletiko Madrid i Real Madrid. Osvajač Primere i osvajač Kupa Kralja sastaju se u utakmici koja se po važnosti graniči sa prijateljskom ali sam rivalitet između ova dva kluba im ne dozvoljva bilo kakvu "rezervu" u samom pristupu te se očekuje borba i neizvjesnost kao i svim dosadašnjim utakmicama između ova dva kluba, utakmica puna tenzije kako na terenu tako i na tribinama. Pored samog rivaliteta ovo će biti i duel dva velika trenera, Anćelotija i Simeona. Istina, Anćeloti već dugi niz godina važi za vrsnog stručnjaka ali Simeonova filozofija i vizija fudbala je došla do punog izražaja u protekloj sezoni gdje je ostavio veliki trag. Kroz istoriju Barselona je najviše puta osvajala ovaj trofej, 11 puta. Real je na drugom mjestu sa dva trofeja manje dok Atletiko ima samo jedan. Prošle godine je Barselona osovjila ovaj trofej u dvomeču sa Atletiko Madridom na osnovu gola u gostima, na Visente Kalderonu je bilo 1:1 a na Kamp Nou 0:0. Prva utakmica ovogodišnjeg Superkupa se igra na Santijago Bernabeu a druga tri dana kasnije na Visente Kalderonu.


    Ovo je 203. susret dva gradska rivala, Real je znatno uspješniji sa 106 pobjeda dok je Atletiko upisao 49 pobjeda. Ovaj vid statistike je ubjedljivo na strani Reala ali to naravno neće ništa značiti u u ovom dvomeču, posebno kada se pogleda protekla sezona u kojoj su se ova dva kluba sastajala 5 puta. U okviru Primere Atletiko je zabilježio gostujuću pobjedu minimalnim rezultatom a na svom terenu su odigrali neriješeno (2:2) protiv Kraljeva. U Kupu Kralja su se takođe sastajali dva puta gdje je Real protutnjao kroz dvomeč izuzetno ubjedljivom igrom. Još su se sastali u nedavno odigranom finalu, najprestižnijeg evropskog takmičenja, Lige Šampiona. Sekunde su dijelile Atletiko od titule ali golom Serhija Ramosa Real je došao do izjednačenja a kasnije, nakon produžetaka, i ubjedljive pobjede (4:1).

    Atletiko Madrid je prošle sezone u Primeri prikazao najkonstantniju formu koja je ispraćena rezultatima ali ipak titulu su obezbijedili u poslednjem kolu neriješenim rezultatom (1:1) na Kamp Nou protiv Barselone. Klub su napustila tri ključna igrača u ovom prelaznom roku, Diega Kosta, Filipe Luis i golman Kurtoa. No i Jorgandžije su bili aktivne u pogledu dovođenja igrača, glavna imena su Mario Mandžukić, Grizman i Jan Oblak, bivši golman Benfike koji će imati težak zadatak da zamijeni Kurtouu ali radi se o talentovanom golmanu sa odličnim predispozicijama tako da ne bi trebao da ima problema oko prilagođavanju na novu sredinu. Sva trojica bi trebalo večeras od prve minute da nastupe. Takođe, ostanak Kokea će svakako doprinijeti da ovaj klub zadrži kvalitet. Bio je na velikom iskušenju jer su pojedini klubovi bili spremni da isplate visoku klauzulu ali još jednom je pokazao koliko je vezan za klub. Iako je došlo do osjetnih promjena u igračkom kadru ovaj tim neće izgubiti na agresivnosti i snazi koja ga je krasila u veoma uspiješnoj sezoni iza njih bez obzira što će novim igračima trebati određeni period "aklimatizacije". Na mjesto Filipe Luisa došao je Argentinac Ansaldi iz Zenita čiji se nastup očekuje večeras, stoperski tandem bi trebalo da čine Godin i Miranda a mjesto desnog beka će zauzeti standardno Huanfan. Sredina bi mogla ovako da izgleda Koke - Mario Suarez - Gabi - Arda, dok se u napadu očekuju Grizman i Mandžukić kao najistureniji, a na golu već pomenuti Oblak. Formacija u obliku 4-4-2. Atletiko Igra večeras u gostima tako da će morati dosta pažnje obratiti na defanzivne zadatke jer ne smiju dozvoliti poraz od 2 ili više golova razlike u prvom meču. Tokom pripremnog perioda odigrali su 7 utakmica, 4 pobjede i 3 neriješena rezultata.

    Real Madrid iza sebe ima izuzetno uspiješnu sezonu, glavni cilj i toliko dugo čekani cilj od strane navijača je ostvaren. Osvojena je La Décima. Anćeloti je uspio da formu ekipe tempira tako da za ključne susrete u završnici Lige šampiona igrači budu najspremniji, kako fizički tako i taktički. Stekao se utisak da Realu domaće prvenstvo i nije bilo od prevelike važnosti iako su imali priliku da dođu do konačnog trijunfa nakon nekoliko kikseva Atletika i Barselone. Jedna od stvari koja je bila ključna za uspijeh u Ligi Šampiona je pronalaženje idealne uloge za Luku Modrića i Anhela di Mariu, sa Alonsom su imali savršenu komunikaciju na sredini što se manifestvovalo na odličnu realizaciju napadačkog trojca. Navikli smo da Real u svakom prelaznom roku dovodi odlične igrače pa su tako u ovom stigli Toni Kros, Hames Rodrigez i Kejlor Navas. Dolazak ove trojice bi mogao da znači i odlazak nekih igrača, prvenstveno Di Marie i Kedire. Golman Diego Lopez je već prešao u Milan. Anćeloti je rekao da je Real završio sa prelaznim rokom u pogledu dovođenja igrača dok je sa dozom rezerve odgovore davao u vezi ostanka Anhela. Kraljevi su pored evropske krune osvojili i Kup Kralja pobijedivši najvećeg rivala Barselonu u finalu. Jako teško je predvidjeti sastav u kojem će Real početi večerašnji meč, jedino je sigurno da će Iker Kasiljas biti na golu. Nije isključeno da i Di Maria počne utakmicu iz razloga što Hames Rodrigez još nije 100% spreman. Na sredini terena bi tandem mogli da čine Modrić i Kros. Real je izgubio sve utakmice u pripremnom periodu osim jedne protiv Intera koja je završena 1:1. Sigurno da rezultat Anćelotiju nije bio u prvom planu u tim utakmicama a i falilo je nekoliko prvotimaca. Ali jedna titula je već osvojena, Superkup Evrope. U utakmici sa Seviljom u kojoj je Real pokazao snagu i moć, bez obzira na određenu nespremnost uspjeli su da dođu do rutinske pobjede. Ovo će biti druga sezona Anćelotija kao trenera Reala i nema sumnje da će ovaj tim biti još eksplozivniji i korigovaniji u odnosu na prethodnu. Večeras kreću u lov na drugi trofej ove sezone i sigurno da će dati sve od sebe da na domaćem terenu ostvare prednost koju mogu da iskontrolišu u revanšu.

    Iako obe ekipe nisu u punom takmičarskom ritmu očekuje nas još jedan veliki okršaj dva tima koja su najviše pokazala prošle sezone. Uklapanje novih igrača u svoje timove takođe donosi neizvjesnosti.

    Prva utakmica se igra večeras od 23:00h, direktan prenos je na SK1.


    Trofej Supercopa de España

  • #2
    ......

    Real Madrid starting line-up: Casillas; Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo; Modric, Alonso, Kroos; Cristiano, Benzema, Bale.
    Real Madrid substitutes: Varane, Coentrao, J. Rodriguez, Navas, Arbeloa, Di Maria, Isco.
    Atletico starting line-up: Moya; Juanfran, Miranda, Godin, Siqueira; Saul, Gabi, Mario Suarez, Koke; Raul Garcia, Mandzukic.
    Atletico substitutes: Griezmann, Ansaldi, C. Rodriguez, Giminez, Oblak, Jimenez, Tiago.

    Comment


    • #3
      Jos jedan naklon Atletiku na celu sa Simeoneom,ponovo su pokazali da i sa mnogo slabijim sastavom mogu da se nose sa mocnim Realom.Po meni sada su favoriti da osvoje kup s obzirom na to koliko su cvrsti u odbrani nece im biti problem sacuvati gol ,ali videcemo

      Comment


      • #4
        Idemo Cholo!

        Atletico: Moya, Juanfran, Miranda, Godín, Siqueira, Tiago, Gabi , Koke, Raul Garcia, Griezmann, Mandžukić

        Real: Casillas - Carvajal, Ramos, Varane, Coentrao, Xabi Alonso, Modrić, Kroos, James, Bale, Benzema

        Comment


        • #5
          Mandzuka bum!

          Comment


          • #6
            nisam se ni namestila za gledanje,ovi vec dali gol
            aj sad malo dzejmsove magije
            don't be scared homie
            sigpic

            Comment


            • #7
              Originally posted by denia_el View Post
              nisam se ni namestila za gledanje,ovi vec dali gol
              aj sad malo dzejmsove magije
              Deni za pogresan klub navijas,to sam ti vec rekao znam da mi sledi ili ali morao sam
              MESSI 10

              Comment


              • #8
                Originally posted by miha92 View Post
                Deni za pogresan klub navijas,to sam ti vec rekao znam da mi sledi ili ali morao sam

                ma....jedna ce valjda uci
                don't be scared homie
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Još jedan Deni? Deni, žensko? Really?

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Deni View Post
                    Još jedan Deni? Deni, žensko? Really?
                    Denia..ali joj ja tepam Deni
                    MESSI 10

                    Comment


                    • #11
                      Ccc, nemoj da me ubacujes u te trojke kombinacije :P

                      ontopic

                      Vidim ja Real slabo nešto... I to u najjačem sastavu... Ne znam... Fali im Di Maria, ali samo nek im fali on i dodje u United

                      Comment


                      • #12
                        Dzaba vam novci moji sinovci.



                        Last edited by Rossonero; 23-08-14, 00:23.

                        Comment


                        • #13
                          zasluzeno izgubljeno
                          don't be scared homie
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Daj uzimaj Anhela dok se ne predomisle.

                            Comment


                            • #15
                              Kako se glupira Perez ova zadnja dva prelazna, nenormalno. Konta onaj mali ljevat ce da proda kamaru dresova, a ne vidi se na terenu. Treba da se stidi sto je uopce uzeo 10ku koju su nosili Ozil i Zidane.

                              Prodas Ozila, prodas Di Mariu i mislis vuci ce te Ronaldo n-tu sezonu zaredom, hoce hoce. Real vec prestaje biti fudbalska institucija, opcenito su se okrenuli gradjenju nevjerovatnog portofolija, gdje ce za koju godinu da naprave spektakl sa novim Bernabeuom.
                              sigpic
                              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                              Comment

                              Working...
                              X