Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sah

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Wesley So ne moze da se sastavi. Drugi dan zaredom gubi bas bas glatko. Totalno neocekivano od njega.
    sigpic

    Comment


    • #77
      Da li neko prati olimpijadu sa foruma ? Danas smo remizirali sa Rusima. Veliko iznenadjenje, pogotovo kada se znakoji tim smo poslali.

      Comment


      • #78
        Originally posted by 147 View Post
        Da li neko prati olimpijadu sa foruma ? Danas smo remizirali sa Rusima. Veliko iznenadjenje, pogotovo kada se znakoji tim smo poslali.
        Pratim ja.

        Bas sam pisao na b92 forumu kako bi uspeh bio da izvucemo 2 remija protiv Rusa, kad ono medjutim.

        Roganovic je napravio veliku gresku i prosuo cist remi protiv Kramnika. Ali povadio nas je Nenezic koji je bas demolirao Jakovenka. Imao je predobru poziciju, Cak je u jednom trenutku narpavio gresku i prosuo dobru prednost, ali opet zadrzao velike sanse za pobedu. Onda je Jakovenko napravio ponovo gresku koju je ovaj put Nenezic iskoristio skroz.

        S obzirom da nam igra tipa 3. sastav, ovo zasad je ravno osvajanju olimpijade.
        sigpic

        Comment


        • #79
          Nije mala stvar remizirati sa Rusijom,svaka cast.
          Ali sah ne pratim puno niti ga igram,vazda sam bio glup za to.(mislim ne samo za sah da se razumijemo)
          Last edited by E1_PG; 01-10-18, 19:21.

          Comment


          • #80
            Sutra pocinje mec za titulu svetskog sampiona u sahu. Bice to duel izmedju aktuelnog svetskog sampiona Magnusa Karlsena i izazivaca Fabiana Karuane. Bice to prvi put od 1990. i duela Kasparova i Karpova da se za titulu sastaju dvojica najboljih sahista sveta. Karuana je inace prvi Amerikanac od Bobija Fisera i 1972. koji ce igrati mec za titulu svetskog sampiona( Ako ne racunamo Kamskog i 90te, a vecina svetske javnosti ipak to ne racuna).

            Karlsen je titulu osvojio dobivsi Ananda 2013. i odbranio je protiv Ananda 2014. i Karjakina 2016. Karuana je ove godine pobedio na turniru kandidata i stekao pravo da igra mec protiv sampiona. Inace Karlsen je prvi od jula 2011. neprekidno, i ukupno malo vise od 8 godina. Karuanin trenutni rejting je 2832, a Magnusov 2835 sto je najmanja razlika u rejtingu u duelu za titulu u istoriji. Magnus osim titule sampiona brani i prvu pozciju, koju ce i odbraniti ako osvoji barem 6 poena iz 12 "regularnir" partija.

            Mec mozete pratiti na vise mesta na internetu. Organizator meca je firma Agon i za pracenje na njihov zvanicnom sajtu potrebno je izdvojiti 20 dolara. Mec ce moci da se prati na drugim sajtevima, koji ce imati besplatan prenos ovog meca. Izdvojio bih verovatno dva najbolja mesta:

            Chess24 https://chess24.com/en/watch/live-to...hip-2018/1/1/1 - Ovo je po meni najboji sajt za pracenje sahovskih turnira. Ovde cemo moci da uzivamo u komentarima osmostrukog Ruskog sampiona Petera Svidlera, trostrukog sampiona sveta u brzopoteznom sahu Griscuka i zadnje 4 partije nadolazace nade Girija. Svi fantasticni sahisti! Prvih 8 rundi mec ce komentarisati i Sopiko, zena Girija, inace i sama IM u sahu.

            Chess.com https://www.chess.com/tv - Ovde ce mec prenositi takozvani Chessbrah tim, odnosno Eric Hansen i njegova druzina. Vredi i tu baciti pogled, ali cu ja licno pratiti na chess24.

            Moguce je da ce i Saint Louise chess club organizavati neki prenes sa Yasserom Seirawanom, mada zbog "pretnji Agona o zabrani prenosa" mozda to ipak ne bude slucaj.

            U svakom slucaju nadam se da ce biti ljudi koji ce to diskovati ovde, pa da uzivamo zajedno. Specijalno se nadam komentarima NIja, poznatog sa teniskog pdfa. Secam se da je on pre par godine imao lepe tekstove pogotovo o Fiseru. Nadam se da i dalje prati sah.

            Inace, igra se 12 partija. Svako ima po 1h i 40 minuta na pocetku partije. Posle 40 poteza igraci dobijaju dodatnih 50 minuta, a posle 60 poteza dodatnih 15. Od prvog poteza svaki igrac ce dobijati po 30 dodatnih sekundi po potezu do kraja partije.

            Ukoliko bude 6:6 posle 12 partija igrace se 4 rapid partije, pa eventualno brzopotezne partije, ali otom potom. Ako dodjemo dotle mozda i o tome nesto napisem.
            Last edited by 147; 08-11-18, 18:22.

            Comment


            • #81
              Ajmo Fabiano!

              Ako bude problema sa Saint Louis-om, Yasser ce biti kod Hansena sigurno. Oni su mi bas top ekipa, mada jako i uzivam kada slusam Maurice-a, Jennifer i Yasser-a.

              Bice prvih par partija opipavanje snage, pa kontam da ce biti dosadno u pocetku, ali ocekujem vatromet vec na sredini.
              sigpic

              Comment


              • #82
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • #83
                  Helo,
                  Anybody love running here? I run everyday feel better with this sport.
                  I review Garmin watches, cheap GPS running watches.

                  Comment


                  • #84
                    Caruana juče propustio bolju poziciju i s pasivnih h3 izjednačio poziciju. Čak sam i ja vidio da je morao Sc4, baš kukavička igra u situaciji gdje je trebao pucati na pobjedu. Sad su mu šanse minimalne, a dođe li do brzih partija na 25+10 i eventualno 5+3, Carlsen je veliki favorit.

                    Comment


                    • #85
                      Bas je ziheraski odigrao osmu, a i sestu partiju. Mada, ono ni stockfish nije vidio u sestoj.
                      Ako nista nije izvukao iz otvorene Sicilijanke, a pod tim mislim na jedan poen, onda ne vidim da moze nesto do kraja uraditi.
                      Mimo te dvije, Mangus kontrolise mec. Prvu partiju je morao dobiti.
                      Doduse, Karlsen je u sestu usao s tim' da je bijeli, da mu se tesko moze sta desiti. Previse slobode za jedan ovakav mec.

                      Ako nesto cuvaju, a cuvaju sigurno, pokazat' ce to u ove cetiri partije (dvije).
                      Prvenstveno mislim na Caruanu. Jer su mu bas male sanse da nesto na 25 uradi, a 5+3 da ne govorim, nepostojece skoro.

                      https://www.twitch.tv/videos/338078695

                      Pregledas malo to i onda se zapitas kako Magnus protiv njega ima 13-1?

                      Nevidjena masina je Carlsen, strasno.
                      sigpic

                      Comment


                      • #86
                        Da li će probati sutra nešto Amer ili će čekati dvanaestu partiju
                        Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                        До поновног сусрета, твој Швабо

                        mala H2H 2018/19
                        suicide
                        2019
                        velika H2H 2019/20

                        Comment


                        • #87
                          Napisacu analizu kada se zavrsi 12 partija. Inace, danas gledajuci prenos meca na chess24 pojavila se diskusija o tenisu. Pogledajte ovde: https://youtu.be/JaRew6lSfhc. Koga interesuje neka pogleda par minuta na 3:42:50. Eto kako sahisti gledaju na Federera, Nadala i Djokovica. Eto sta su mediji napravili od Rodzera.

                          Comment


                          • #88
                            Kako mi je krivo što je Ruskinja izgubila danas, baš baš krivo. Neshvatljiv potez kad je sklonila damu koja je čuvala g3 pešaka i tako je isključila iz igre a ostavila dva pešaka da se brane od dva topa i dame po G liniji
                            Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                            До поновног сусрета, твој Швабо

                            mala H2H 2018/19
                            suicide
                            2019
                            velika H2H 2019/20

                            Comment


                            • #89
                              Originally posted by Nerealan View Post
                              Da li će probati sutra nešto Amer ili će čekati dvanaestu partiju
                              Previše kukavički igra, čini mi se da Carlsen nije na nivou od prije 4-5 godina i ovaj opet bojažljivo. I juče je odigrao g3 plašeći se ničega i s tim potezom pustio prodor crnog pješaka na f3 lovca na h3 i automatski otišao u defanzivu. Kasnije je imao neznatnu prednost u topovskoj završnici, ali to dobiti je već u domenu teorije.

                              Comment


                              • #90
                                Gledao sam na chess.com streamu na twitchu, ako se ne varam, u jednom trenutku su mislili da Carlsen moze da dobije partiju nakon sto je povukao b5 ili neki od poteza nakon toga.
                                Bas zanimljiva partija, cak i meni koji sam amater za ovo.

                                Originally posted by notorious View Post
                                Previše kukavički igra, čini mi se da Carlsen nije na nivou od prije 4-5 godina i ovaj opet bojažljivo. I juče je odigrao g3 plašeći se ničega........
                                Last edited by Mr. Wolf; 23-11-18, 11:12.
                                Dayman (a-a-ah...)
                                Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                                Champion of the sun (a-a-ah...)
                                You're a master of karate and friendship
                                For everyone

                                Comment

                                Working...
                                X