Announcement

Collapse
No announcement yet.

2011 Airtel Indian Grand Prix - Buddh International Circuit

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Nije on bio los danas,imao je tempo,ostao uz Alonsa,drzao Luisa na dobrom odstojanju ali cim je uslijedio pritisak posle prvih promjena pravi greske,gubi tempo.Umjesto da pojacava kako trka odmice on je sve gori i gori.
    Veber jedno veliko nista!Covjek ima onakav bolid i nista ne pokazuje,ne zasluzuje da ga neko gura u RBu,ovo je previse.O Fetelu nema sta da se kaze,covjek je nevjerovatan!Baton ima odlicnu sezonu i bolje od ovoga se nije moglo ono sto je jasno je da je zasluzio da bude drugi i nadam se da ce na kraju i biti.Alonso opet izvlaci maksimum iz Ferarija.Luis nije kriv sigurno ali mi je iznenadjenje sto ono nije okarakterisano kao trkacki incident iako ga zatvara Masa,a tu je bio Lusi na pola ili cak malo preko pola bolida.Ne znam zasto je imao onako spor tempo na pocetku,potom je bas pojacao ali posle promjene nosa to vise nije bilo to,Sumaher je okretao takve,pa ponekad i brze krugove sa istrosenijim gumama.Rozberg odlican na pocetku,dobar tempo,dugo vremena je ostao i uz Luisa.Brzi od Sumahera,napravio je nekih 4 sekunde prednosti,posle promjene pneumatika imao i preko 6 ali posle toga jednostavno nije mogao da parira Sumiju po krugovima.Prezadovoljan sam Sumijevom voznjom,prvo startom dje redovno objasnjava,a onda i brzinom i ono sto me najvise raduje je sto trka vise odmice to je SUmi bolji,znamo koliko je to bilo problematicno prosle godine,jednostavno nije umio da cuva pneumatike,ove godine je i to ispravljeno i nadam se da ce dobiti iole konkurentan bolid.Hajme odlican,trebalo mu je vremena da se probije pored Sene ali cim je uspio pokazao je koliko je dobar Toro Roso trenutno i da je brzi od Fors Indije i Renoa.Buemi je bio uz njega ali nije mogao da zavrsi mada to nece smetati Hajmeu previse vjerujem,ucvrstice samo svoju poziciju.Sena se dobro drzao mada mi nije jasna strategija da onoliko cekaju i da par krugova pred kraj stavi tvrdje gume,za tih par krugova se nista ne moze uraditi.Steta sto je Maldonado imao problem i sto je morao da parkira bolid,pokazivao je dobru brzinu.Sutil bolji od Di Reste koji je na startu imao problema,a sta reci za Pereza,em kazna,em na pocetku problemi i zacelje i opet uspije da dodje do bodova,odlican je na trkama.Eto Ferariju novi vozac.Kapa dolje i Petrovu,morao je mnogo da radi,bila je ovo uzasno teska trka za njega i na kraju bolji od klupskog kolege,a za dlaku mu je izmakao bod.
    Kartiikejana ja ne bi diskvalifikovao sa trke,ja bi mu zabranio da vozi u F1!

    sigpic

    Comment


    • #62
      Kartekijan je zreo za oduzimanje superlicence. Ali Rovanova faca Kakav genije

      Inace onaj incident Masa - Hamilton... Mozda jeste vise Masina krivica, ali sigurno ne za kaznu.
      Na celom svetu samo Crvena zvezda

      Comment


      • #63
        Po meni trkacki incident ;)
        Ocekivali smo vise uzbudjenja
        sigpic

        Comment


        • #64
          Originally posted by Vladan View Post
          Po meni trkacki incident ;)
          Ocekivali smo vise uzbudjenja
          Apsolutno se slazem sa oba.
          Jako je smetala prasina, van idealne linije je nemoguce obici za krug a kamoli nesto ozbiljnije. Staza je idealna, sem te prasine. Valjda ce sledece godine biti bolje.
          Btw. prasina u boksu Mehanicari kao da su bili u pustinji.
          Na celom svetu samo Crvena zvezda

          Comment


          • #65
            Originally posted by NebojsaNS View Post
            Apsolutno se slazem sa oba.
            Jako je smetala prasina, van idealne linije je nemoguce obici za krug a kamoli nesto ozbiljnije. Staza je idealna, sem te prasine. Valjda ce sledece godine biti bolje.
            Btw. prasina u boksu Mehanicari kao da su bili u pustinji.
            Kombinacija prasine i nedovoljo dugacke DRS zone su ucinile trku dosadnom.
            Bas me zanima kako ce DRS uticati na trku u Abu Dabiju, ali mislim da ce u Brazilu biti paklena zavrsnica, jedna od najtezih staza u sampionatu...
            sigpic

            Comment


            • #66
              I opet nisam gledao trku,morao sam da idem kod babe od ranog jutra jbt..
              Vidim Sumi 5. to mi je drago ali mi je krivo sto nisam gledao ni kvalifikacije ni trku
              Dreams are coming true.


              Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

              Comment


              • #67
                Jes' verovatno ova DRS zona bila prekratka, ali.... nije to toliko jednostavno.
                Zašto Lewis nije mogao da prestigne Algersuarija tri cela kruga? Zato što je na merenju na kraju pravca Algersuari imao brzinu od 323km/h i bio najbrži tu, a Hamilton nije bio ni među prvih 10.
                STR-u, kao i red bullu, odgovara konfiguracija ove staze.
                Takođe, jasno se vidi kako ko koristi svoje gume. Sećate se da je svojevremeno Schumacher bio poznat kako skoro "driftuje" bolidom kroz krivine. Zašto, zato što mu odgovara takav stil vožnje koji je sada omogućen sa istrošenim gumama. Po meni, trka bi bila interesantnija da su vozili kombinaciju soft/super-soft.
                Dalje, razmišljajući o trci i pravilima - primetio sam da bolidi ulaze u "sweet spot" tek kad padne nivo goriva. Ovi bolidi nisu napravljeni da voze sa punim rezervoarom, tj. ne mogu da dostignu punu efikasnost sa punim rezervoarom.
                Ja bih da se vrate "fuel and tyres pit stops".

                Što se tiče staze, ona je sasvim OK, samo da se produži DRS zona za nekih 200m, ali i da se proširi staza u delovima - to bi donelo bolje trkanje.
                Ivičnjaci moraju da budu sređeni. Massa - jeste da nije trebao ići po njima, ali moglo se desiti i drugima. Plus što se nije desilo na istom mestu, što mislim da neki ovde zaboravljaju.

                O incidentu Hamiton-Massa imam reći samo jednu stvar - Obojica su trebali da popuste, a nijedan nije hteo. trkački incident. Kaznili su massu da bi pokazali svima da ne kažnjavaju samo hamiltona. Sramota. Takođe, Hamilton - pot calling the kettle black!!

                Comment


                • #68
                  Originally posted by pretorian View Post
                  Jes' verovatno ova DRS zona bila prekratka, ali.... nije to toliko jednostavno.
                  Zašto Lewis nije mogao da prestigne Algersuarija tri cela kruga? Zato što je na merenju na kraju pravca Algersuari imao brzinu od 323km/h i bio najbrži tu, a Hamilton nije bio ni među prvih 10.
                  STR-u, kao i red bullu, odgovara konfiguracija ove staze.
                  Takođe, jasno se vidi kako ko koristi svoje gume. Sećate se da je svojevremeno Schumacher bio poznat kako skoro "driftuje" bolidom kroz krivine. Zašto, zato što mu odgovara takav stil vožnje koji je sada omogućen sa istrošenim gumama. Po meni, trka bi bila interesantnija da su vozili kombinaciju soft/super-soft.
                  Dalje, razmišljajući o trci i pravilima - primetio sam da bolidi ulaze u "sweet spot" tek kad padne nivo goriva. Ovi bolidi nisu napravljeni da voze sa punim rezervoarom, tj. ne mogu da dostignu punu efikasnost sa punim rezervoarom.
                  Ja bih da se vrate "fuel and tyres pit stops".

                  Što se tiče staze, ona je sasvim OK, samo da se produži DRS zona za nekih 200m, ali i da se proširi staza u delovima - to bi donelo bolje trkanje.
                  Ivičnjaci moraju da budu sređeni. Massa - jeste da nije trebao ići po njima, ali moglo se desiti i drugima. Plus što se nije desilo na istom mestu, što mislim da neki ovde zaboravljaju.

                  O incidentu Hamiton-Massa imam reći samo jednu stvar - Obojica su trebali da popuste, a nijedan nije hteo. trkački incident. Kaznili su massu da bi pokazali svima da ne kažnjavaju samo hamiltona. Sramota. Takođe, Hamilton - pot calling the kettle black!!
                  Fina analiza. Za Hamilton-Massa incident bih dodao da Hamilton malo igra na kvarno, uleti sa unutrasnje strane i time prakticno kaze ovom vozacu sa spoljne da ima 2 opcije: prva da popusti, druga da ne popusti u kom slucaju sledi incident. Mislim da je izvesni Airton Senna imao slican stil prilikom obilazenja (cuo sam negde to poredjenje, ali nisam nikad gledao Sennu pa ne mogu da tvrdim). To nije prekrsaj pravila, ali je na ivici bezbednosti.
                  E sad za "fuel and tyres pit stops" - uh! To je teska odluka, rekao bih da je i prosle i ove sezone veca znimljivost, izmedju ostalog, zbog tih natankovanih bolida. Vratiti dolivanje goriva bi nas mozda vratilo u period 2006-2009, najdosadnije trke ikada i ogroman pad popularnosti. Ali opet, sada je tu DRS, koji dosta menja stvari, nznm, zaista teska odluka. Svakako bi bilo zanimljivo gledati pit stopove od 7/8 sec, veca mogucnost za greske i mozda veca mogucnost za promene kroz boksove, i svakako bismo gledali razlicite taktike.
                  Ono sto meni malo smeta u trenutnim pravilima je to sto moraju da menjaju 2 seta guma u toku trke - mekse i tvrdje. Ne vidim poentu toga, a svakako ne doprinosi zanimljivosti...

                  EDIT: Molim te ako mozes prevedi ovu poslednju recenicu, kapiram da je sleng pa mozda i ne moze da se prevede.
                  sigpic

                  Comment


                  • #69
                    Originally posted by Tony_G View Post
                    Fina analiza. Za Hamilton-Massa incident bih dodao da Hamilton malo igra na kvarno, uleti sa unutrasnje strane i time prakticno kaze ovom vozacu sa spoljne da ima 2 opcije: prva da popusti, druga da ne popusti u kom slucaju sledi incident. Mislim da je izvesni Airton Senna imao slican stil prilikom obilazenja (cuo sam negde to poredjenje, ali nisam nikad gledao Sennu pa ne mogu da tvrdim). To nije prekrsaj pravila, ali je na ivici bezbednosti.
                    E sad za "fuel and tyres pit stops" - uh! To je teska odluka, rekao bih da je i prosle i ove sezone veca znimljivost, izmedju ostalog, zbog tih natankovanih bolida. Vratiti dolivanje goriva bi nas mozda vratilo u period 2006-2009, najdosadnije trke ikada i ogroman pad popularnosti. Ali opet, sada je tu DRS, koji dosta menja stvari, nznm, zaista teska odluka. Svakako bi bilo zanimljivo gledati pit stopove od 7/8 sec, veca mogucnost za greske i mozda veca mogucnost za promene kroz boksove, i svakako bismo gledali razlicite taktike.
                    Ono sto meni malo smeta u trenutnim pravilima je to sto moraju da menjaju 2 seta guma u toku trke - mekse i tvrdje. Ne vidim poentu toga, a svakako ne doprinosi zanimljivosti...

                    EDIT: Molim te ako mozes prevedi ovu poslednju recenicu, kapiram da je sleng pa mozda i ne moze da se prevede.
                    Tankovanje u toku trke donosi neizvesnost u smislu strategije ali čak i da to zanemarimo za čas....
                    Tokom godina FIA je počela da uvodi mere da:
                    a) smanji brzinu bolida - počevši sa ograničavanjem obrtaja, manjim motorima, onim glupim "trakastim" pneumaticima... a i sa zabranom tankovanja.
                    b) umanji efekat razvoja formule 1 uvodeći ograničavajuće faktore kao zabranu "remote" podešavanja, launch control, menjanje veličine zadnjeg krila
                    c) poveća bezbednost - "HANS" sistem za zaštitu vrata vozača, kevlar kacige, itd.

                    Ja sam jedan od onih koji misli da je loša odluka da se ograničava razvoj formule 1 jer to ne samo da "piša" na reč razvoj već usporava razvoj ovih sistema u normalnim vozilima koje vozima svi. Po meni, Formula 1 je oličenje i vrhunac automobilske tehnologije.

                    Ono što FIA već duže vreme hoće da uradi je da veštački omogući (u prevodu izjednači sve bolide) sportu da bude zanimljiviji tj. da ima više preticanja i uzbuđenja. U tu svrhu su uvedene razne komponenete guma i obaveza da se voze obe tokom trke, u tu svrhu je uveden DRS, KERS, zabrana tankovanja.
                    Dakle sa jedne strane je razvoj formule 1 i automobila a sa druge strane "spectator sport". Dva ne mogu jedno bez drugog.
                    A da ne pričam o pokušaju ograničavanja troškova!!!

                    Prevod rečenice - ne može da se prevede, ali ajde da pokušam... Može da znači... Magarac zove magarca "magarče". Ili ono staro "Pazi ko mi kaže"....

                    Comment


                    • #70
                      Originally posted by pretorian View Post
                      Tankovanje u toku trke donosi neizvesnost u smislu strategije ali čak i da to zanemarimo za čas....
                      Tokom godina FIA je počela da uvodi mere da:
                      a) smanji brzinu bolida - počevši sa ograničavanjem obrtaja, manjim motorima, onim glupim "trakastim" pneumaticima... a i sa zabranom tankovanja.
                      b) umanji efekat razvoja formule 1 uvodeći ograničavajuće faktore kao zabranu "remote" podešavanja, launch control, menjanje veličine zadnjeg krila
                      c) poveća bezbednost - "HANS" sistem za zaštitu vrata vozača, kevlar kacige, itd.

                      Ja sam jedan od onih koji misli da je loša odluka da se ograničava razvoj formule 1 jer to ne samo da "piša" na reč razvoj već usporava razvoj ovih sistema u normalnim vozilima koje vozima svi. Po meni, Formula 1 je oličenje i vrhunac automobilske tehnologije.

                      Ono što FIA već duže vreme hoće da uradi je da veštački omogući (u prevodu izjednači sve bolide) sportu da bude zanimljiviji tj. da ima više preticanja i uzbuđenja. U tu svrhu su uvedene razne komponenete guma i obaveza da se voze obe tokom trke, u tu svrhu je uveden DRS, KERS, zabrana tankovanja.
                      Dakle sa jedne strane je razvoj formule 1 i automobila a sa druge strane "spectator sport". Dva ne mogu jedno bez drugog.
                      A da ne pričam o pokušaju ograničavanja troškova!!!

                      Prevod rečenice - ne može da se prevede, ali ajde da pokušam... Može da znači... Magarac zove magarca "magarče". Ili ono staro "Pazi ko mi kaže"....
                      Slazemo se vecinom, ali nisam siguran da je razvoj formule usporen, pre par godina cini mi se, aeridnamika je bila na vrhncu, kad su bolidi imali milion nekih zakrilaca, ali tada su pocele dosadne trke, pa onda kao odgovor na to dolaze prvo KERS, pa DRS.
                      Ipak za mene najzanimljiviji period od kad gledam F1 je od 2000-2004. Neko ce reci da nije bilo zanimljivo zbog dominacije Sumahera, ali ipak tada je bilo 6 vozaca koji su mogli da pobede na trci, prestizanja su bila itekako moguca i cesta, bez ikakvih elektronskih pomagala, nije bilo nikakvog pravila za gume, zna se, koriste se najpovoljnije, bili su razliciti proizvodjaci guma a ni to nije smetalo, kad se setim koliko sam puta video beli dim iz motora, odustajanja, ma svega je bilo.
                      Onda 2005. pocinju idiotska pravila, tipa zabrana promene guma, koja je unistila Ferrari kao jedini tim iz vrha na Bridgestonu i donela titulu Alonsu, i priredila nam onu nezaboravnu trku 6 vozaca u Indianapolisu, kada je Michelin promasio komponentu, pa su se trkali samo Bridgestonovi timovi - Ferrari, Jordan i Minardi, i jos Barrichello vodio trku i onda po naredbi kao izleteo na par sekundi taman da Sumi prodje(jedina stvar koja mi je smetala u tom periodu - timske naredbe). Makar su odmah sledece sezone vratili promenu guma, i odgledali smo dobru sezonu, a onda sledi krah, do 2010 kada nova brojna pravila vracaju zanimljivost. Mislim da se sada krecu u dobrom pravcu, ali nece biti kao pre...
                      sigpic

                      Comment


                      • #71
                        Od sacmare do papricica

                        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                        sigpic

                        Comment


                        • #72
                          Originally posted by Tony_G View Post
                          Hamilton malo igra na kvarno, uleti sa unutrasnje strane i time prakticno kaze ovom vozacu sa spoljne da ima 2 opcije: prva da popusti, druga da ne popusti u kom slucaju sledi incident. Mislim da je izvesni Airton Senna imao slican stil prilikom obilazenja (cuo sam negde to poredjenje, ali nisam nikad gledao Sennu pa ne mogu da tvrdim).
                          To je Brandlova "zvaka" o Seni,preteruje,ono u cemu je Sena bio beskrupulozan su u stvari odbrane pozicije.Preticanja:



                          Neke od odbrana:
                          http://www.youtube.com/watch?v=5MEG88C3Mp0
                          http://www.youtube.com/watch?v=8gggI3kD_h4
                          http://www.youtube.com/watch?v=lEP_57SGOnQ
                          http://www.youtube.com/watch?v=3eWON...tailpage#t=60s
                          http://www.youtube.com/watch?v=A9KNoBMlIko
                          http://www.youtube.com/watch?v=9MO7F3rfv9Y
                          http://www.youtube.com/watch?v=ZhFITIfmA_w

                          Comment

                          Working...
                          X