Announcement

Collapse
No announcement yet.

FORMULA 1 PIRELLI MAGYAR NAGYDÍJ 2014

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by quard1aN View Post
    Oprosti, ti sve vozace volis. Nikad ga necu voljeti zbog Masse, a i Rozberg nema jos titulu svakako
    Sve je ok. Evo vidis i ja ne volim Alonsa kao pojavu, ali o njegovom vozackom umecu nemam dilemu, covek je klasa vozac jedan od najboljih u ovom trenutku. Meni je samo zasmetalo sto ti u maltene svakom postu omalovazavas Hamiltona i radujes se njegovim pehovima. Ti smatras da je on uzeo titulu Masi, ja da je Hamilton zasluzio titulu 2008, isto kao sto sada smatras da je Rozberg zasluzuje pre Luisa ove godine. Ne znam...meni Rozberg i Luis ako gledamo suvi kvalitet nisu isti nivo i nikad ne mogu biti, ali to je samo moje misljenje naravno.

    Comment


    • #47
      Ja sam u Madjarskoj doziveo da po mozda i prvi put u zivotu navijam za Alonsa.Eto jednostavno nisam ga voleo zbog cinjenice da je "oterao" Sumija u penziju sa 2 titule uzastopne,i jednostavno nisam ga u opste voleo.Cak mi je 2010-te draze bilo sto je Fetel uzeo titulu nego Alonso.Od ove godine od kako je Kimi presao u Ferari navijam naravno za Ferari(navijao sam i dok je Sumaher bio tamo kao i Kimi dok je vozio sa Masom),jer po meni kakvi god oni bili oni su najpopularniji tim definitivno i tu nema dalje.Uz Kimijeve uvek sam pratio i Alonsove rezultate jer sam zeleo da Ferari bude bolji i eto ove sezone po prvi put sam u sebi rekao "da mi je neko pricao da cu da navijam za Alonsa na nekoj trci,ne bih mu verovao",ali jednostavno kupio me je ove sezone i svaka mu cast na tome.

      P.S.Moram priznati da mi je bilo malo draze sto je Rikardo pobedio posto sam uvek za to da mladi i dobri vozaci pobede i voze onako kako treba i daju sve od sebe a Rikardo je definitivno ove sezone bljesnuo i samo neka nastavi.
      Dreams are coming true.


      Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

      Comment


      • #48
        Originally posted by DinoFC View Post
        Meni je tu situacija jasna, Hamilton je potpuno isto vozio prije nego sto ga je Rosberg stigao i nakon sto ga je stigao. I fino je rekao timu "I am not slowing down for Nico if he want to overtake he can overtake"
        Sigurno se ne bi branio nista specijalno da je Rosberg krenuo u napad.
        Dovoljno je što zna koliko prljav vazduh smeta u Mađarskoj, kao i da je njegov bolid podešen da pretiče, a Nicov na što veće aero prijanjanje i time i mnogo manju brzinu.

        Pogledah sinoć snimak, sjajna trka, još sam više impresioniran Alonsovom vožnjom, a dosta manje i Danielovom i Lewisovom... Njima dvojici su svi SC periodi godili, a i stopovi su ih odveli na relativno čistu stazu. Lewis je nakon četvrt trke bio drugi iza Rosberga, a nakon trećine trke peti, vrlo slična trka kao Vettelova u Abu Dhabiu 2012. u tom pogledu, no Lewisov bolid je daleko bolji u odnosu na konkurenciju od tadašnjeg Vettelovog RB8...

        Comment


        • #49
          Originally posted by Vanja #66

          Pogledah sinoć snimak, sjajna trka, još sam više impresioniran Alonsovom vožnjom, a dosta manje i Danielovom i Lewisovom...
          Rikardova pobeda i Hamiltonov skok sa 22 na trece mesto je nista u poredjenju sa Alonsovim drugim...

          Comment


          • #50
            Originally posted by Vanja #66 View Post
            Dovoljno je što zna koliko prljav vazduh smeta u Mađarskoj, kao i da je njegov bolid podešen da pretiče, a Nicov na što veće aero prijanjanje i time i mnogo manju brzinu.

            Pogledah sinoć snimak, sjajna trka, još sam više impresioniran Alonsovom vožnjom, a dosta manje i Danielovom i Lewisovom... Njima dvojici su svi SC periodi godili, a i stopovi su ih odveli na relativno čistu stazu. Lewis je nakon četvrt trke bio drugi iza Rosberga, a nakon trećine trke peti, vrlo slična trka kao Vettelova u Abu Dhabiu 2012. u tom pogledu, no Lewisov bolid je daleko bolji u odnosu na konkurenciju od tadašnjeg Vettelovog RB8...

            To stoji ali gdje je logika da se daju timske naredbe u direktnoj borbi za titulu i kada najveca neznalica mogla da vidi da tim pustanjem ce Hamilton time izgubiti na kraju poziciju a u konstruktorskoj borbi ubjedljivo vodi tim Mercedesa. Ne mozes ni na sta drugo pomisliti nego na favoriziranje jednog vozaca.
            Last edited by DinoFC; 29-07-14, 10:22.

            Comment


            • #51
              Rozberg dok ne pokaze malo muda u takvim situacijama, a ne da se zali preko radija, tesko da ce da vidi titulu.U stvari videce je ako Hamilton bude baksuzan kao do sada.Mada ne ide drskost uz seka-persu kao sto je on.

              Comment


              • #52
                Originally posted by Dell Boy View Post
                Sve je ok. Evo vidis i ja ne volim Alonsa kao pojavu, ali o njegovom vozackom umecu nemam dilemu, covek je klasa vozac jedan od najboljih u ovom trenutku. Meni je samo zasmetalo sto ti u maltene svakom postu omalovazavas Hamiltona i radujes se njegovim pehovima. Ti smatras da je on uzeo titulu Masi, ja da je Hamilton zasluzio titulu 2008, isto kao sto sada smatras da je Rozberg zasluzuje pre Luisa ove godine. Ne znam...meni Rozberg i Luis ako gledamo suvi kvalitet nisu isti nivo i nikad ne mogu biti, ali to je samo moje misljenje naravno.
                Ne govorim ja da je Hamilton los vozac ili da vara, nego ga samo ne volim zbog toga kakav je. Nije mu trebalo da proziva Nika, a da mu ovaj prije nije nista rekao. Dosta offa od mene
                1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
                1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
                sigpic

                Comment


                • #53
                  Originally posted by Ricma View Post
                  Rozberg dok ne pokaze malo muda u takvim situacijama, a ne da se zali preko radija, tesko da ce da vidi titulu.U stvari videce je ako Hamilton bude baksuzan kao do sada.Mada ne ide drskost uz seka-persu kao sto je on.
                  Problem je u tome sto se moderna Formula 1 sve vise pretvara u sitnicarenje, a nekadasnje vitestvo skoro da i nepostoji! Pa, vidi samo sta je Alonso uradio kada je 3 kruga pre kraja trke (izvinite ako sam omanuo, tamo-ovamo) presekao sikanu. Odmah je brze bolje podigao ruku nebi li se izvinuo, u strahu od kazne. Mislim, pa nije ovo MotoGP... Martin Brundle je za SkySport razglabao o polozaju tockova formule dok prelazi preko ivicnjaka pred ciljni pravac u fazonu" ako predjes dovde, onda je ovde, a ako predjes tamo, onda si ovamo...". Da nam se vrati bar jednom neko kao npr. Gilles Villeneuve(May His Soul Rip), taj bi i preko tribine vozio da pobedi, a ne da trazi dugme za radio vezu sa pit wall-om, ako je uopste tada i bilo!
                  sigpic
                  No turbochargers, superchargers, kompressors... pure V8!

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by Alen P View Post
                    Rikardova pobeda i Hamiltonov skok sa 22 na trece mesto je nista u poredjenju sa Alonsovim drugim...
                    Da. Obojica su npr. mnogo dobili samo time što su posle Ericssonovog udesa odmah išli u boks, dok su prva četvorica morali da čekaju krug. I jedini je od te četvorice koji je nakon toga napredovao umesto prilično nazadovao. A o (ne)kvalitetu bolida mislim da je više nego suvišno govoriti...

                    Originally posted by DinoFC View Post
                    To stoji ali gdje je logika da se daju timske naredbe u direktnoj borbi za titulu i kada najveca neznalica mogla da vidi da tim pustanjem ce Hamilton time izgubiti na kraju poziciju a u konstruktorskoj borbi ubjedljivo vodi tim Mercedesa. Ne mozes ni na sta drugo pomisliti nego na favoriziranje jednog vozaca.
                    Neverovatno mi je koliko te teorije o favorizovanju Rosberga uzimaju maha međ ljudima (u celom svetu, ne samo ovde naravno), a to razmišljanje nema trunke logike... Wolff je inače rekao da tim definitivno neće više gledati sebe jer imaju više nego jaku prednost u WCC, tako da će se verovatno sasvim prestati sa bilo kakvim intervencijama.

                    Originally posted by Gogi View Post
                    Problem je u tome sto se moderna Formula 1 sve vise pretvara u sitnicarenje, a nekadasnje vitestvo skoro da i nepostoji!
                    Jeste. Ali tako je to kad ti 3-4 sloja lepljive trake ubačene u otvor za hlađejne kočnica nakon porasta temperature vazduha prave problem pri svakom kočenju. Mercedes je neverovatno brzo došao jako blizu granice mogućnosti W05, tako da među njima dvojicom sada samo sitnice odlučuju...

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by Vanja #66 View Post
                      Neverovatno mi je koliko te teorije o favorizovanju Rosberga uzimaju maha međ ljudima (u celom svetu, ne samo ovde naravno), a to razmišljanje nema trunke logike... Wolff je inače rekao da tim definitivno neće više gledati sebe jer imaju više nego jaku prednost u WCC, tako da će se verovatno sasvim prestati sa bilo kakvim intervencijama.
                      pa kad oni budu prestali da intervenisu i mi cemo prestati da im zameramomozda ne razmisljam logicno,ali nisam ni gluvaja se vanjice prva jezim i na sam pomen zavere,ali sta sam cula - cula sammada je ovo vise bezobrazluk.ne volim ni jednog ni drugog,ali me je sramota dok slusam takve stvari i pitam se kako nije i njih
                      don't be scared homie
                      sigpic

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by denia_el View Post
                        pa kad oni budu prestali da intervenisu i mi cemo prestati da im zameramomozda ne razmisljam logicno,ali nisam ni gluvaja se vanjice prva jezim i na sam pomen zavere,ali sta sam cula - cula sammada je ovo vise bezobrazluk.ne volim ni jednog ni drugog,ali me je sramota dok slusam takve stvari i pitam se kako nije i njih
                        Tebi se i ovako sve oprasta, sta se bunis...

                        Salim se malo, ofkors... Medju Lewisovim navijacima vlada (ne ko svih, ali kod vecine) ubedjenje da je Mercedes, videvsi da Nico ima sansu za titulu, odlucio da njemu daje prednost u trkama. Greske ekipe u boksu Lewisa dodju im ko kec na deset (niko naravno ne vidi da se to desava i kod Rosberga), neki idu i dotle da Mecka namerno sabotira i bolid Lewisu. Meni to sve nema ni malo mozga, prosto jer su dali povece pare da ga dovedu u ekipu, to je onda svesno ostecivanje svoje investicije, a Nemci to ne rade. Ni pod razno...

                        Ovo sad na trci nije to na sta sam mislio pod teorijom zavere, ovo u tci je bila odluka, nastala (mislim) i delom zbog frustracije jer je pobeda u tom trenutku izmicala. Prvo Mercedesu, a tek onda vozacu... Sumnjam da bi to propustanje Rosberga donelo ista osim rotacije njih dvojice na kraju, ali uvek postoji mogucnost da donese nesto vise. I to je svakom ozbiljnom timu razlog da reaguje. Svi timovi bi reagovali kao Mecka...

                        Mislim da je njima mnogo veci problem sto nemaju nekoga ko je autoritet vozacima u tom timu. Lauda bi verovatno mogao da bude, ali sticem utisak da se ne trudi (ili ga neko iznutra blokira), a Wolff je vrlo koristan clan tog tima, jako dobro je organizovan, ali mislim da on nije karakter za autoritet. Brawn je naravno bio autoritet (bio je autoritet Schumacheru, a kamoli ovim klincima ), ali njega sada nema...

                        Comment


                        • #57
                          Odluka je doneta očekujući da će Rosberg na bržim gumama i u trci biti brži. Iz nekog razloga nije iskoristio momentum mekih guma, a onda je bilo prekasno.

                          Da je pripretio Luisu, verujem da ne bi bilo oštrog duela, možda malog odmeravanja snaga. Ovako mu se jedva približio na DRS, što nije tempo kojim se pobeđuje sa najbržim kolima u šampionatu.

                          Tapatalk Pro
                          Using Tapatalk

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by Vanja #66 View Post
                            Tebi se i ovako sve oprasta, sta se bunis...

                            jedino sto meni smeta je to sto jedan vozac formule 1 tako kukai onda srdjan kaze da f1 nije u problemuu velikom je problemu kad ima takve vozace
                            Last edited by denia_el; 30-07-14, 09:07. Reason: upetljavanje
                            don't be scared homie
                            sigpic

                            Comment


                            • #59
                              Po meni Hamilton je u Madjarskoj imao slatko - gorku trku , lepo je sto je zavrsio ispred Rosberga a pritom je jos startovao iz boksa mada i SC mu je pomogao ali dobro , ali sam i razocaran jer mislim da je mogao i da pobedi i morao je proci Alonsa bez obzira sto je bio na belim gumama , mislim da je krajem drugog stinta mogao jos da izvuce iz zutih guma , jer Luis je vodio trku a Rikardo je bio 2 sekunde iza njega i Luisova vremena nisu bila losa i Ricciardo nije smanjivao razliku , nadao sam se da ce izvuci jos koji krug pa je onda mozda mogao preci na zute koje mogu da izdrze oko 24-26 krugova a Lewis je usao u 41/70 krugu , ako vec to nije mogao , onda mislim da je morao da predje Alonsa pre nego sto je Rikardo presao njega , jer njega je Alonso dosta usporovao u krivinama , da ga je prosao odmah mozda bi uspeo malo da odmakne Alonsa i onda pred kraj da se nekako odbrani od Rikarda
                              Last edited by Mikinen; 29-07-14, 20:58.
                              If the police cant stop you you must be on the dust

                              Comment


                              • #60
                                1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
                                1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X