Announcement

Collapse
No announcement yet.

¡Hola, Madrid! 2019.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mislim da bi bio zadovoljan i "samo" sa Parizom
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Originally posted by Stefan-kobe View Post
      Nekonkurentan sa telesnog aspekta, ne moze da izdrzi telo vise. I sam znas koliko je meceva predao na hardu i turnira otkazao u zadnjih par godina, nije to to vise. Zato i sam malo razocaran kad je sljaka 2019 u pitanju, ali titule u Rimu i Parizu bi sve to pokrile.
      Ajde da pomenemo još jednom da ne kvarim ugodjaj za kasnije turnire, nadam se da će svi biti zdravi. Koliko je samo povreda prouzrokovano nepravilnim udarcima i silovanjem igre? Umesto kontinentalnog gripa hvata se istočni, a tek izvijanje da bi se servirao spin. I ta kolena misliš da nisu od preteranih spinova i forhend lasa? Tu je i nezaobilazni teniski lakt i još par drugih sitnica. Pretrpan raspored, guranje tela preko svojih limita u toku priprema a naročito dok traju turniri itd itd.
      Last edited by Dekson; 13-05-19, 10:25.
      Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

      Comment


      • Originally posted by Dekson View Post
        Ajde da pomenemo još jednom da ne kvarim ugodjaj za kasnije turnire, nadam se da će svi biti zdravi. Koliko je samo povreda prouzrokovano nepravilnim udarcima i silovanjem igre? Umesto kontinentalnog gripa hvata se istočni, a tek izvijanje da bi se servirao spin. I ta kolena misliš da nisu od preteranih spinova i forhend lasa? Tu je i nezaobilazni teniski lakt i još par drudih sitnica.
        Baš tako, zamisli koliko trpe novi klinci da ih tako nazovemo jer kopiraju starije šampione.

        Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

        Comment


        • Naravno klinci još na sve to imaju i jako teži trenažni proces da bi nagruvali snagu,samim tim gube elastičnost, kvari se tehnika, preopterećenost i nepravilna tenika uzrokuje povrede i tako u krug (pravo vrzino kolo).
          Last edited by Dekson; 13-05-19, 10:39.
          Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

          Comment


          • Originally posted by Stefan-kobe View Post
            Nekonkurentan sa telesnog aspekta, ne moze da izdrzi telo vise. I sam znas koliko je meceva predao na hardu i turnira otkazao u zadnjih par godina, nije to to vise. Zato i sam malo razocaran kad je sljaka 2019 u pitanju, ali titule u Rimu i Parizu bi sve to pokrile.
            Nekako mi deluje da kako vreme prolazi, sve mu vise odgovaraju brzi tereni u odnosu na sporije, kao sto je bio slučaj sa Fererom. Udarci mu ne stvaraju takvu prednost kao sto su stvarali recimo na AOu iako nije bio 100 posto fit. Sta znam, tako mi deluje. Defanziva mu je dosta slabija, sporiji je za korak, ofanzivom na sljaci skoro nista ne dobija, paralela i ne postoji, a ovaj novi servis na sljaci samo odnosi, ima vise duplih, dok je na brzom AOu to mnogo bolje izgledalo.
            Ocekujem ga ja izuzetno konkurentnog na WBu.

            Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
            Originally posted by Casiraghi
            Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
            Originally posted by Casiraghi
            Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

            https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
            Originally posted by Casiraghi
            Srecan Mane svima koji slave.

            Comment


            • Sašica

              sloboda ili ništa

              Comment




              • sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment




                • sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • zelim da kazem jos ovo-spanci su se ove godine bas potrudili,bilo je dobro organizovano,bilo je publike,ceremonija bila bas cool,bez govora raznoraznih sponzora,politicara...

                    odlicno je bilo.

                    i naravbo da ovo komentarisem kao TV gledalac,ne ucesnik
                    Wizard

                    Comment


                    • Originally posted by Dekson View Post
                      Ajde da pomenemo još jednom da ne kvarim ugodjaj za kasnije turnire, nadam se da će svi biti zdravi. Koliko je samo povreda prouzrokovano nepravilnim udarcima i silovanjem igre? Umesto kontinentalnog gripa hvata se istočni, a tek izvijanje da bi se servirao spin. I ta kolena misliš da nisu od preteranih spinova i forhend lasa? Tu je i nezaobilazni teniski lakt i još par drugih sitnica. Pretrpan raspored, guranje tela preko svojih limita u toku priprema a naročito dok traju turniri itd itd.
                      Sta pricas druze, Nadal istocni grip?
                      OVAKO

                      Comment


                      • Ja se nista ne razumem oko tih gripova
                        Originally posted by Casiraghi
                        Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                        Originally posted by Casiraghi
                        Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                        https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                        Originally posted by Casiraghi
                        Srecan Mane svima koji slave.

                        Comment


                        • @Stefan-kobe
                          Druže nisam mislio samo na njega
                          Više sam onako razmišljao uopšteno o mehanizmu povreda kod tenisera. Najviše ih uzrokuje grip,uvrtanje tela prilikom udaraca, izvijanje kod servisa, eksplozivni kratki sprintevi, brze i česte promene pravca, veliki broj ponavljana istog pokreta, prevelik broj mečeva u sezoni itd itd.
                          Možda sam se malo i dotakao Nadala jer mi je on od ove trojice vanzemaljaca najreprezentativniji, po mom subjektivnom mišljenju on je najsnažniji od njih i najviše igra na snagu, nekako mi logično i da se najviše troši.
                          Daleko od toga da Nadal nema tehniku.
                          Kad malo bolje razmislim o tehnici i zašto je igrači menjaju? I tehnika je relativna stvar najbolja je ona koja daje rezultate A zašto je menjaju sem sitnih korekcija od meča do meča, verovatno zbog pada u igri i poboljšanja konkuretnosti, motivacije i samopouzdanja, malo i zbog povreda, pritiska javnosti i mnogobrojnih stručnjaka, ko će ga znati.
                          Iz dosadašnjih iskustava koliko pratimo tenis, pokazalo se da drastične promene tehnike a naročito servisa, nisu nikom donele nekog značajnog napretka sem kratkotrajnog placeba.
                          Last edited by Dekson; 14-05-19, 11:24.
                          Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

                          Comment


                          • Onda treba da te najme tebe u teniske akademije, ocito da vise znas od Boletierija, Muratoglua i ostale.
                            OVAKO

                            Comment


                            • Vrlo rado, preporuči me imaš 10%
                              Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

                              Comment

                              Working...
                              X