Announcement

Collapse
No announcement yet.

Roland Garros 2017

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Roland Garros 2017




    Otvoreno prvenstvo Francuske, drugi od četiri Grend Slema u kalendarskoj godini igra se u poslednjoj nedelji maja i prvoj nedelji juna.






    Ime je dobio po slavnom francuskom pilotu iz Prvog svetskog rata.





    Grad domaćin je Pariz.

    Turnir je počeo kao Državno prvenstvo Francuske 1891.godine i tako je bilo sve do 1925. kada postaje međunarodni ,a 1968. postaje prvi otvoreni GS( mogu igrati i amateri i profesionalci ).

    Podloga je šljaka.

    Kao i na svim GS pobednika čeka 2000 bodova i u muškoj i u ženskoj konkurenciji.

    Branioci titula su Muguruza i Đoković .

    Ove godine nas očekuje neizvestan turnir u muškoj konkurenciji bar kada je velika četvorka u pitanju.

    Đoković posle jednogodišnje krize polako popravlja formu, Mareju je forma u padu , Nadal se vraća na nivo iz 2013.( posebno osokoljen titulom u Madridu ) dok je Federer odlučio da propusti prašinu...

    Da li mladi lavovi poput Tima ( igrao finale Barselone i Madrida ) ili Saše Zvereva ( osvojio Rim ) mogu napraviti dobre rezultate ?

    U svakom slučaju iznenađenja su vrlo moguća. Ali samo za one koji tek počinju da prate tenis.

    Zvanični sajt
    Zvanični FB
    Zvanični TW





    Uživajmo , navijamo, komentarišimo ali sve u duhu ferpleja



    Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
    Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
    "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

  • #2
    Smecari
    Dayman (a-a-ah...)
    Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
    Champion of the sun (a-a-ah...)
    You're a master of karate and friendship
    For everyone

    Comment


    • #3
      Kada je zreb?

      Comment


      • #4
        Originally posted by gagana View Post
        Kada je zreb?
        26.05.2017. u podne.

        EDIT : žreb za kvalifikacije
        Last edited by Marija81; 21-05-17, 20:43.
        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

        Comment


        • #5
          I raspored za sutra, Djere prvi na terenu, odmah u 10h

          http://www.rolandgarros.com/fr_FR/sc...ule/index.html
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • #6
            Još neizvesniji je ženski turnir... Nema Serene, Šarapove, Azarenke, pa i Kvitove. Kerber nikada nije bila jaka na šljaci a i kako igra daleko je od nekoga ko bi se nadao čak i za drugu nedelju turnira. Muguruza brani titulu ali je i njena igra u velikom padu. Pliškova na šljaci definitivno nije favorit. Halep se izdvaja kao najveći favorit po prikazanoj igri do sada, još samo ako ne bude postavljala pitanja treneru poput "da li mi sliš da mogu dobiti ovaj meč" i izbegne potencijalne mine poput Lučić-Baroni i Rodžers može do titule. Definitivno ima najveću šansu. U uži krug favorita bih naveo i Svitolinu, Kuznjecovu, Mladenović. Venus može pomrsiti račune, Sevastova, Pavljučenkova, Zigemund, Bertens.... Na kraju ćemo imati finale Bartel-Begu

            Nadam se da će Haddad Maia, Vondroušova i Aiava proći kvalifikacije...

            Sve u svemu, čeka se žreb...
            Last edited by wanderer; 21-05-17, 20:49.

            Comment


            • #7
              Djokovic je svakim turnirom sve bolji, pa znaci islo je MC QF --> Madrid SF----> Rim Finale---> RG znaci sledi titula
              Dreams are coming true.


              Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

              Comment


              • #8
                Originally posted by bice View Post
                Djokovic je svakim turnirom sve bolji, pa znaci islo je MC QF --> Madrid SF----> Rim Finale---> RG znaci sledi titula
                Ne kopiraj me
                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                Comment


                • #9
                  Originally posted by wanderer View Post
                  Još neizvesniji je ženski turnir... Nema Serene, Šarapove, Azarenke, pa i Kvitove. Kerber nikada nije bila jaka na šljaci a i kako igra daleko je od nekoga ko bi se nadao čak i za drugu nedelju turnira. Muguruza brani titulu ali je i njena igra u velikom padu. Pliškova na šljaci definitivno nije favorit. Halep se izdvaja kao najveći favorit po prikazanoj igri do sada, još samo ako ne bude postavljala pitanja treneru poput "da li mi sliš da mogu dobiti ovaj meč" i izbegne potencijalne mine poput Lučić-Baroni i Rodžers može do titule. Definitivno ima najveću šansu. U uži krug favorita bih naveo i Svitolinu, Kuznjecovu, Mladenović. Venus može pomrsiti račune, Sevastova, Pavljučenkova, Zigemund, Bertens.... Na kraju ćemo imati finale Bartel-Begu

                  Nadam se da će Haddad Maia, Vondroušova i Aiava proći kvalifikacije...

                  Sve u svemu, čeka se žreb...
                  evo sta Halep misli

                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • #10
                    Hvala Marija

                    Comment


                    • #11
                      i nosioci

                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • #12
                        Ovo osvaja ili Đoković ili neko novi

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Marija81 View Post
                          Ne kopiraj me
                          Nisam citao danas sta ste pisali, mrzelo me jer ima dosta, ne zameri nisam imao nameru da kopiram
                          Dreams are coming true.


                          Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                          Comment


                          • #14
                            Ajmo idemo po novu "decimu", sve drugo je u sferi SF ,sve drugo bilo bi iznenadjenje.Poznata zemlja, lepi vremenski uvijeti, igra u tri seta, idealno, ko prezivi pricace.

                            Comment


                            • #15
                              Ne znam odakle ideja da Marija otvori temu. Zadnje njeno otvaranje GS se završilo u najmanju ruku katastrofalno. Temu treba izbrisati pa neka je otvori bilo ko drugi, gore ne može.

                              Nakon danas prilično je jasno da je Rafaelo veliki favorit za osvajanje i sve drugo će biti iznenađenje.

                              Comment

                              Working...
                              X