Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vaterpolo

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by 3 sekunde u reketu View Post
    tebi je dosadan , pa si zakljucio da je svima dosadan.

    Na ovim (i svim proteklim) igrama defiluju sportovi koje bi me za TV -om zadrzali mozda 23 sekunde. Takvih ima bar deset. Uz to su polularni samo u doredjenim delovima sveta .Al zato nikad necu tvrditi da ih treba ukinuti.

    Svaki sport ima svoju bazu gledalaca i svaki je tezak na odredjeni nacin. I u apsolutno svakom je vraski tesko osvojiti medalju na Igrama!

    To si ti zakljucio, ja ne. Rekao sam samo da Nebojsa ne lupa kako si ti rekao i slozio se s njim da je sport dosadan, ne svima, ali nekolicini svakako.
    Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

    Comment


    • Šta pišete ovde ako vam je dosadan i spor sport?!!!Imate čitav forum pa nađite neki po vama dinamičniji sport!
      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

      sigpic

      Comment


      • Originally posted by MarkedOne8 View Post
        Šta koji kurac pišete ovde ako vam je dosadan i spor sport?!!!Imate čitav forum pa nađite neki po vama dinamičniji sport!
        Da nam neces zabraniti mozda?
        Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

        Comment


        • Dobro je, smirite se svi.
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by NebojsaNS View Post
            Kakve ima veze da li sam Srbin, govorim sa cisto sportske strane. Moraju se definisati bolje pravila, pre svega. Mada kontam kako se raspada italijanska liga da ce se sve jednostavno srusiti samo u sebe i zdravo.

            Edit: Trebalo im je 50 godina da se seti onih lasera za obelezavanje linija. Moglo je to i ranije. Sve je nejasno i sivo, mnogo sudijske procene, grubosti, kontakta ispo vode. Boli me patka kome donosi srecu, prosto je presmesan sport.
            Pravila su definisana i zna se koja su, zbog toga sto se igra bas upravo u vodi, nije najuocljivije, ali gledaoci pored TV ekrana to mogu mnogo manje da primete od onih koji su pored bazena. Ja samo trazim pravednije sudjenje i korektnost, a ne ovakvu sramotu kao malocas.

            Comment


            • Vaterpolo je fin sport, ali kao što Nebojsa reče moraju se definisati pravila. Od svih sportova sa loptom sudije u njemu imaju najveću slobodu. Recimo taekwondo je što se tiče pravila po meni jedan od najsavršenijih, sve jednostavno,imaš pravo da se žališ na odluku i nema ni po babu, ni po stričevima. Jednostavno se mora uvesti provjera i smanjiti slobodu sudijama...

              Ne pamtim kada sam se ovakoo radovao bronzi. Hvala vam delfini...
              sigpic
              http://www.youtube.com/watch?v=yOzFjbiH4mk

              Comment


              • Originally posted by NebojsaNS View Post
                Kakve ima veze da li sam Srbin, govorim sa cisto sportske strane. Moraju se definisati bolje pravila, pre svega. Mada kontam kako se raspada italijanska liga da ce se sve jednostavno srusiti samo u sebe i zdravo.

                Edit: Trebalo im je 50 godina da se seti onih lasera za obelezavanje linija. Moglo je to i ranije. Sve je nejasno i sivo, mnogo sudijske procene, grubosti, kontakta ispo vode. Boli me patka kome donosi srecu, prosto je presmesan sport.
                Buraz, sport je tebi smesan , meni je full. Slazem se sa tobom oko pravila i ostalih stvari. Kao sto ja ne volim sportove bez fizickog kontakta, pa nista. Da smo svi isti bilo bi glupo. Kome je sport dosadan neka ga ne gleda, realno sto komentarisati i kvariti temu.
                Jos jedna pohvala za nase momke, srcem do kraja, iako je bilo tesko, sami protiv svih, ne pomazu ni sudije, treba im docek napraviti. A ne kao neki fudbalercici,tenisercici..Srcem su igrali i vracali se stalno, prave patriote, zlatni momci vaterpolisti svakako ponos Srbije. Svaka im se dala!

                Comment


                • I dalje je tekvondo daleko od savrsenog, dok ima elektronike, ista se moze daljinski kontrolisati... Ali je svakako daleko bolje nego kod mnogih drugih sportova i mnogo je bolje sa tim senzorima nego kad su samo sudije dodeljivale poene...

                  Comment


                  • Originally posted by KERSDRS View Post
                    Buraz, sport je tebi smesan , meni je full. Slazem se sa tobom oko pravila i ostalih stvari. Kao sto ja ne volim sportove bez fizickog kontakta, pa nista. Da smo svi isti bilo bi glupo. Kome je sport dosadan neka ga ne gleda, realno sto komentarisati i kvariti temu.
                    Jos jedna pohvala za nase momke, srcem do kraja, iako je bilo tesko, sami protiv svih, ne pomazu ni sudije, treba im docek napraviti. A ne kao neki fudbalercici,tenisercici..Srcem su igrali i vracali se stalno, prave patriote, zlatni momci vaterpolisti svakako ponos Srbije. Svaka im se dala!
                    Onako iskreno, koliko si meceva odgledao gde ne igra Srbija? Potpuno mi je nebitno da li smo mi dobri u necemu, ja sam samo rekao svoj stav. Ali kazem, verovatno ce se svakako taj sport urusiti sam u sebe jer je potpuno neiplativ, oticice na amaterski nivo i zdravo.
                    Na celom svetu samo Crvena zvezda

                    Comment


                    • Gledam sva ova prvenstva, i pored Srbije ispratim i poneki mec, ali imao sam prilike da igram vaterpolo, volim da ga gledam i to je to.Domacu ligu ne gledam jer prenose se ili partizan ili vojvodina a i jedni i drugi me apsolutno ne interesuju. Znam da se Zvezda pojacala pa cu poceti i domaci sampionat da pratim.Samo zato sto velesile tipa USA,GB... ne osvajaju nista u ovom sportu istog sam misljenja da ce propasti. Kvari im bilans na OI. Sta njima znaci da jedna Srbija,Hrvatska, CG, Madjarska osvajaju.

                      Comment


                      • Svaka cast momci, ponovo ste nam osvetlali obraz i pored ovako katastrofalnog sudjenja pokazali da nikad ne odustajete!
                        Zasluzili smo i vise od bronze ali i ovo je veliki uspeh!
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by KERSDRS View Post
                          Gledam sva ova prvenstva, i pored Srbije ispratim i poneki mec, ali imao sam prilike da igram vaterpolo, volim da ga gledam i to je to.Domacu ligu ne gledam jer prenose se ili partizan ili vojvodina a i jedni i drugi me apsolutno ne interesuju. Znam da se Zvezda pojacala pa cu poceti i domaci sampionat da pratim.Samo zato sto velesile tipa USA,GB... ne osvajaju nista u ovom sportu istog sam misljenja da ce propasti. Kvari im bilans na OI. Sta njima znaci da jedna Srbija,Hrvatska, CG, Madjarska osvajaju.
                          Imas 6 medalja,3 muske i 3 zenske,kako to moze pokvariti bilans Americi ili Britaniji ?
                          sigpic

                          Comment


                          • Italijanima se vraća. Pogađaju prečke, samo da sada se sudije ne uključe u meč...

                            Što se tiče našeg vaterpola odlično bi bilo kada bi se skoro svi vratili u Srbiju dal u Zvezdu, dal u Partizan, dal u Vojvodinu. Dovodilo bi više ljudi na utakmice, a i igrači bi bili još više uigrani..
                            sigpic
                            http://www.youtube.com/watch?v=yOzFjbiH4mk

                            Comment


                            • Originally posted by NebojsaNS View Post
                              Kako vise nisam u administraciji, vec me vredjaju

                              Ja sam samo rekao svoj stav, znam ja da nece bitiukinut, samo ono, ne vidim da je nesto superatraktivan ikome van naseg vajnog poluostrva.
                              Dobro, stavio sam smajli. Ne bi ja tebe nikad...

                              Nego, ne slazem se da je neatraktivan van Balkana. To jednostavno nije tacno. Jedno je sto je exYu toliko bolja od ostatka sveta, ali to znaci da se ne igra ( i ne prati) u drugim zemljama.
                              Sad cu ti reci nesto sto sigurno nisi znao: neki nasi vaterpolisti pocetkom leta vec 10 godina odlaze u Brazil gde igraju njihovo prvenstvo.Igra se na otvorenim bazenima, okupi se vise hiljada ljudi. Da ne pricam za jednu Maltu! Jedan Vlado Gojkovic je pricao da se na utakmicama okupi 5000 ljudi, prosle godine je igro njihovo prvenstvo.
                              Misli, eto Rusi ne mogu da se sastave 10 godina sa veterpolom pa dadose Sapicu onomad milion evra. Nemacka je stalno tu pri vrhu. Spanija u poslednjih 15 godina ima olipmijskiu titulu i dve titule sampiona sveta. Ameri i Oziji su stalno medju osam na svim takmicenjima, ovi prvi uzmu i poneku medalju.

                              Samo ,ne znam zasto spominjes to superatraktivan , odnosno polularan. Ako bi se gledalo samo po popularnosti, igrali bi se fudbal ,kosarka, odbojka, atletika, plivanje, tenis... Za sportove tipa tekvondo, dizanje tegova, macevanje, konjicki sport ne bi bilo mesta. To nije sustina Olimpijskih igara. Hej, pratis Formulu 1. Hajde i nju na Igre, ipak je to jedan worldwide sport.

                              Comment




                              • Comment

                                Working...
                                X