Announcement

Collapse
No announcement yet.

Crna Gora na OI

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Sjutra se takmici i mladi jedrilicar Milivoj Dukic, od 13h i 14:30

    Nik Delpopolo – Crna Gora u srcu



    Olimpijsko selo je mjesto koje okuplja šampione i u kome se pričaju najljepše sportske, ali i životne priče.

    Priča Nika Delpopola je jedna od takvih. Nik je američki džudista, crnogorske krvi. Rođen je 8. februara 1989. godine u Nikšiću, ali ga je sudbina odvela daleko od domovine. Roditelji su ga napustili, ostavili u sirotištu, da bi ga kao dvogodišnjaka usvojili Dominik i Džojs Delpopolo.

    Njegova priča bila je interesantna britanskom BBC-ju, a Nik je sada prvi put priča crnogorskim medijima…

    - To je moja priča, to je moj život, koji me sve više vuče ka Crnoj Gori. Pet puta sam bio u zemlji u kojoj sam rođen, sa mojim roditeljima, koji nikada nisu krili istinu od mene. Prije dvije godine, kada sam bio posljednji put, video sam mog biološkog oca, ali mu nisam prišao, nisam mu rekao da sam ja njegov sin – priča Nik.

    Zašto?

    - Pošli smo u Nikšić, raspitali se, dali informacije koje smo imali i došli do njega. Vidio sam ga iz automobila, stajali smo ispred njegove kuće, gledao nas je, a siguran sam da je znao ko smo i ko sam ja. Nije, međutim, bio prijateljski raspoložen, vidjelo se to. Uostalom, Nikšić je mali grad, sigurno mu je neko rekao da je došla američka porodica i da se raspituje o njemu. Ja nisam želio da izađem tek tako i kažem mu – zdravo, ja sam tvoj sin.

    Nik neće odustati…

    - Ne, nikako. Prvo ću mu poslati pošiljku sa snimcima mojih borbi, sa mojom biografijom, kako bi vidio kakav je njegov sin, šta je uradio u životu, čime se bavi. Zahvalan sam sada i crnogorskim medijima što će me predstaviti mom ocu. Želim da uspostavim odnos sa njim, da se upoznamo, pričamo… Ako on prihvati moj poziv, vratiću se, a onda ću potražiti moju biološku majku.

    Nik je čvrsto vezan za Crnu Goru, ali, kako kaže, i sve zemlje bivše Jugoslavije, jer je i njegov otac Dominik porijeklom sa ovih prostora.

    - On je uvijek držao do svog porijekla, do bivše Jugoslavije. Uvijek sam slušao muziku, jeo hranu, znao i neke običaje sa tog prostora. Ipak, Crna Gora je nešto posebno za mene, moja krv je crnogorska. Svaki put sam uživao u Crnoj Gori – more je predivno, ljudi su sjajni… Osjećam da je to moje, da pripadam tamo… Želim da upoznam što više ljudi, sve sportiste koji su tu u Londonu, da se zbližim sa Srđanom Mrvaljevićem, da treniram sa njim…

    Na kraju emotivna poruka…

    - Ja jesam američki državljanin, ja tamo živim, tako sam odrastao, na mojoj trenerci piše USA, ali znam odakle sam i gdje sam rođen. Boriću se u Londonu i na svim takmičenjima, i za Ameriku i za Crnu Goru, podjednako, to budite sigurni. Kao da sam dio crnogorskog tima!

    Nik će u nedjelju izaći na tatami u kategoriji do 73 kilograma. Kaže da je zadovoljan žrijebom i da vjeruje da može čak i do medalje. Ako je osvoji, obećao je da će je donijeti u Crnu Goru!
    Raonić u posjeti



    Crnogorska olimpijska delegacija imala je posebnog gosta – tenisera Miloša Raonića, jednu od najvećih nada bijelog sporta, mladića koji je prije 21 godinu rođen u Podgorici, a koji se kao trogodišnjak preselio u Kanadu.

    Iako nastupa pod kanadskom zastavom, iako je u uniformi sa javorovim listom prošetao stadionom na otvaranju Olimpijskih igara, Miloš ne zaboravlja svoju zemlju, svoje zemljake…

    - Ja sam Crnogorac, želim da upoznam što više ljudi iz Crne Gore, jer kada dođem vrijeme uglavnom provodim sa porodicom i najbližima. Ne zaboravljam odakle sam i radujem se što sam u društvu crnogorskih sportista. Nadam se da će Crna Gora osvojiti medalju u Londonu, biću veliki navijač vaterpolista, rukometašica, Mrvaljevića i svih ostalih. Nadam se da ću uskoro imati vremena da ostanem malo duže u Crnoj Gori, baš bih volio da ljetujem negdje na našem primorju. Nisam bio u mogućnosti prošlih godina, nadam se da ću sljedećeg ljeta imati malo dužu pauzu – rekao je Raonić, koga u nedjelju očekuje olimpijski debi.

    U prvom kolu turnira koji se igra u Ol Ingland klabu, Miloš se sastaje sa Japancem Tatsumom Itom, u nedjelju. U drugoj rundi čeka ga vjerovatno Žo Vilfred Conga…

    - Najvažnije je da serviram dobro, a mislim da sam uhvatio dobar ritam. Nisam igrao dobro na Vimbldonu, nisam bio dovoljno spreman za travu, za promjenu podloge. Sada sam, čini mi se, u mnogo boljem ritmu, vidjećemo šta će se dogoditi – kaže Raonić, koji je na Vimbldonu eliminisan u drugom kolu od Amerikanca Sema Kverija.

    Za njega je nastup na Igrama veoma značajan…

    - Naravno, Olimpijske igre su najveće takmičenje, i najboljim igračima mnogo je važan ovaj turnir. Svi idu na zlato. Ja ću se boriti, a za početak sam ispunio želju da se upoznam sa najvećim košarkaškim zvijezdama – Brajantom i ostalim NBA asovima. Moj trener – Španac Galo Blanko upoznao me sa Gasolom. Zaista je čast biti dio ovog spektakla.
    sigpic

    Comment


    • #17
      Posto nema teme jedrenje (sto licno smatram za ogroman kiks posto je jedrenje itekako popularno na ovim prostorima) moram ovdje. Milivoj 33. posle dvije regate, 26. je bio posle prve. Do 3. avgusta to traje ako se ne varam, bas naporan sport.
      sigpic

      Comment


      • #18
        Originally posted by Vladan View Post
        Sjutra se takmici i mladi jedrilicar Milivoj Dukic, od 13h i 14:30
        http://www.alo.rs/sport/52001/Tata_j...asrnuo_na_mene
        http://www.avangarda.in/forum/viewforum.php?f=56

        Comment


        • #19
          Alo brate, Alo
          sigpic

          Comment


          • #20
            Poraz rukometasica od Brazilki 27:25. Dosta padova, masu puta pogodjen okvir gola na kraju je bas to i kostalo. Sa igracicom manje smo se bolje branili, kakva glupost
            Previse oscilacija i previse propusta u odbrani. Grupa ce se proci ali onda u cetvrtfinalu nas cekaju bas ovakvi mecevi, pa i tezi. Izgubljen derbi.
            sigpic

            Comment


            • #21
              Dugo vremena mi neko nije digao pritsak kao ova sto brani za Brazil.

              Ovaj mec smo svakako mogli da dobijemo da je zavrsnica bila bolja.
              Everything you want is on the other side of fear.

              Comment


              • #22
                Originally posted by Ivan Piper View Post
                Dugo vremena mi neko nije digao pritsak kao ova sto brani za Brazil.

                Ovaj mec smo svakako mogli da dobijemo da je zavrsnica bila bolja.
                auuuuu Brazilke zeznule i Crnu Goru i Hrvatsku
                sigpic

                Comment


                • #23
                  E pa dobro su danas Draskovica najavili u 14:40
                  Za pet minuta bi trebala da krene njegova borba, prenos na RTCG 2
                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    5:2 za Boska nakon prve runde
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      2:5 i 4:9 u 2. i 3. rundi za Amadora i Bosko nije uspio da prodje u najboljih 16.

                      Strasno je pao od sredine 2. runde, poceo da spusta gard, u 3. je cak bilo i brojanje iako je Amador bolje pogadjao u 2. sto se mene tice. Danas sam slusao kako prica da nije ocekivao da je ovako dobro pripremljen a on pada posle 4 minuta.

                      Sjutra Mrvaljevic, Dukic, vaterpolisti igraju protiv Madjara

                      RTCG 2

                      09:30 Olimpijske igre – London 2012 – pregled dana 2 (r)
                      10:30 Olimpijske igre – London 2012
                      11:00 Olimpijske igre – London 2012 – Vaterpolo: Crna Gora – Mađarska, direktno
                      12:10 Olimpijske igre – London 2012
                      12:15 Olimpijske igre – London 2012 – Džudo (Mrvaljević, kvalifikacije)
                      15:00 Olimpijske igre – London 2012
                      15:10 Olimpijske igre – London 2012 – Džudo, direktno
                      17:20 Olimpijske igre – London 2012 – Rukomet (m): Srbija – Hrvatska, uključenje
                      18:50 Olimpijske igre – London 2012 – pregled dana 1
                      19:20 Olimpijske igre – London 2012 - Vaterpolo: Crna Gora – Mađarska, snimak
                      20:30 Olimpijske igre – London 2012 – Plivanje, direktno
                      22:15 Olimpijske igre – London 2012 – Rukomet: Danska – Španija, snimak
                      00:00 Olimpijske igre – London 2012 – Pregled dana 2
                      01:00 Olimpijske igre – London 2012 - Džudo, snimak
                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        E 'bem ti sunce, pobijedi ga covjek iz Nikaragve. Iz NIKARAGVE, e!
                        Everything you want is on the other side of fear.

                        Comment


                        • #27
                          Mrvaljevic kaze da nije ni blizu spreman kako treba da bude za ovakvo takmicenje, da ne moze tri minuta da izdrzi i da ce pokusati u prvih minut - dva da rijesi sve jer ce mu nakon toga strasno tesko bit'
                          sigpic

                          Comment


                          • #28
                            Vaterpolisti savladali Madjarsku rezultatom 11-10.
                            Mrvaljevic ispao u 3. kolu
                            Everything you want is on the other side of fear.

                            Comment


                            • #29
                              Vaterpolisti dosli do velike pobjede protiv ljutih rivala Madjara koji postaju prave musterije u zadnje vrijeme, 11:10.

                              Mrvaljevica zaustavio Kanadjanin Fortije u osmini finala, nije Srdjan bio spreman za ovaj nivo i prava je steta sto je tako, otvorio mu se zrijeb i pitanje je oce li se vise ikad ovakva prilika ukazati. Prosle godine je bio u izvanrednoj formi, povreda ga je presjekla.

                              Milivoj Dukic je 34. nakon drugog dana i cetiri regate.

                              Rukometasice igraju protiv Angole od 12:15

                              RTCG 2

                              10:45 Olimpijske igre – London 2012 – Pregled dana 2 (r)
                              11:45 Olimpijske igre – London 2012
                              12:15 Olimpijske igre – London 2012 – Rukomet (ž): Crna Gora – Angola, direktno
                              13:40 Olimpijske igre – London 2012
                              13:50 Olimpijske igre – London 2012 – Tenis, uključenje direktno
                              17:00 Olimpijske igre – London 2012 – Pregled dana 1
                              17:55 Olimpijske igre – London 2012 – Gimnastika, direktno
                              20:30 Olimpijske igre – London 2012 – Plivanje, direktno
                              22:00 Olimpijske igre – London 2012 - Rukomet (ž): Crna Gora – Angola, snimak
                              23:20 Olimpijske igre – London 2012 – Fudbal: GBR – URU, snimak
                              01:00 Olimpijske igre – London 2012 - Pregled dana 2 Sport
                              Last edited by Vladan; 01-08-12, 01:19.
                              sigpic

                              Comment


                              • #30
                                Rukometasice obezbijedile cetvrtfinale, sa koje pozicije vidjecemo, cekaju jos dva derbija, protiv Hrvatica i Ruskinja.

                                Vaterpolisti danas protiv Srbije, veliki derbi!

                                RTCG 1

                                14:40 Olimpijske igre – London 2012 – Vaterpolo: Crna Gora – Srbija, direktno
                                20:30 Olimpijske igre – London 2012 – Plivanje, direktno

                                RTCG 2

                                10:00 Olimpijske igre – London 2012 - KOsarka: Francuska - Litvanija, direktno
                                12:00 Olimpijske igre – London 2012 – pregled dana 2 (r)
                                13:00 Olimpijske igre – London 2012 – Tenis, četvrtfinale direktno
                                17:00 Olimpijske igre – London 2012 – Pregled dana 1 Sport
                                17:55 Olimpijske igre – London 2012 – Gimnastika, uključenje direktno
                                19:25 Olimpijske igre – London 2012 – Vaterpolo: Crna Gora – Srbija, snimak
                                20:30 Olimpijske igre – London 2012 - Rukomet (m): Srbija – Danska, direktno
                                22:00 Olimpijske igre – London 2012 – Gimnastika, snimak
                                23:05 Olimpijske igre – London 2012 – Košarka: USA – NIG, direktno
                                01:00 Olimpijske igre – London 2012 - Pregled dana 2
                                02:00 Olimpijske igre – London 2012 – Vaterpolo: Crna Gora – Srbija, snimak
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X