Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liga šampiona i Liga Evrope 2013/2014 - Opšta diskusija

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by S-Nash View Post
    Veceras sam gledao Dortmund i video samo golove Celsija. 2 gola userska iz 2 karambola. Ako su tako igrali citavu tekmu onda je to daleko od klase. Klopara sa Jojom i Kirhom izdominira na sredini, ponisti citav Real, ne prodje na cist baksuluk ali pamte se samo prolazi, vec sutra se niko nece secati sta je covek izvukao iz ovog tima a Murinjo ce se velicati. To je fudbal jbg.
    E upravo to, ne zelim ja nikako da umanjim uspehe koje je Murinjo ostvario, ali jednostavno ne mogu da gledam da neko unisti ali unisti Real sa timom u koji je, da ne preteram ulozeno jedno 80 miliona max i to u 4-5 godina,a plus 5 igraca iz prve postave povredjeno i onda svi hvale trenera koji toliko para potrosi u svakom prelaznom roku, i pritom ne pamtim da je stvorio jednog jedinog igraca niti da je neki Murinjov tim bio "poseban" po necemu.
    sloboda ili ništa

    Comment


    • Originally posted by S-Nash View Post
      Samo neka njega sreca prati u LS a nek se u PL izbalansira i ja zadovoljan.
      Nije to samo sreca, i nisam ja kao nesto pametan pa sam to izmislio...procitao sam par knjiga o gospodinu, i nista nije slucajno i nista nije uradjeno bez detaljnog plana, a srece malo uvek treba...

      Comment


      • Originally posted by SaleRado View Post
        Murinju treba odati priznanje jer covek gde god je otisao napravio je nesto, sad kako do toga dolazi zna samo on (da ga non stop sreca prati ne verujem), jer ocigledno lepu igru njegovi timovi nemaju...
        Jednostavno čovek je stvoren da vodi ekipu ratnika i velikih randika, 11 jednakih pojedinaca bez nekih ekstravagantnih zvezda. Zašto? Pa Murinjo je taj koji gelda da ništa ne prepusti slućajnosti, koja po mom ne postoji, dakle on gleda da iskontroliše utakmicu sa 11 radnika, ljudi koji su mu na život verni, na način koji on to zamisli, a fudbal poznaje dosta načine. Dakle, Murinju treba tim pogodan da sve njegove nijanse samo prenese u delo sa što manjim odstupanjima jer idealnost je nemoguća, ne postoji idealno, dakle njegov tim, tih 11 ratnika ili radnika, treba da njegovu zamisao meča režiranu nakon opasnog skautinga "odglumi" u tih 90 minuta. Tako je prolazio u Portoou i Interu, gde je napravio neverovatnu hemiju, takvu da ga svi igrači gledaju kao nek božanstvo, čoveka prvog reda dok su svi oni drugi red, kao primer pogledajte sve one izjave Dejana Stanković dok je igrao za Inter pod Murinjom kako ga glorifikuje, vanplanetarni atributi, stvori takvu priču da ekipa naprosto gine za njegovu reč i desi se da jedan Inter pocepa onakvu Barsu, Barsu za koju se ne tako stidljivo govori da je jedna od boljih ekipa koja je ikada igrala fudbal, plus na tu priču setimo se kako se 90% populacije koja prati fudbal divilo Barsinom "tika-taka", vrati se u to vreme i zapravo skontaj koliko je bilo teško napraviti tako nešto, takvo nešto nakon dva laka poraza u grupnoj fazi od iste te Barse.

        E sada dolazi epizoda u Realu, zašto nije proša ? Pa zobg toga što u Realu imaš dosta usijanih glava, u Realu imaš jako egocentrične igrače koji zarad svog egoa odstupaju od taktičke discipline i tu idu pukotine jer jednostavno ti ne možeš svoj sistem da uspostaviš u takvom okruženju već moraš sistem da gradiš oko egocentrika a videlo se da to i ne ide baš, još ako tih usijanih glava imaš više od jedne u timu....zaključak prost, rezultat jasan.
        Last edited by Brajkula; 08-04-14, 22:32.

        Comment


        • Originally posted by chofy88 View Post
          E upravo to, ne zelim ja nikako da umanjim uspehe koje je Murinjo ostvario, ali jednostavno ne mogu da gledam da neko unisti ali unisti Real sa timom u koji je, da ne preteram ulozeno jedno 80 miliona max i to u 4-5 godina,a plus 5 igraca iz prve postave povredjeno i onda svi hvale trenera koji toliko para potrosi u svakom prelaznom roku, i pritom ne pamtim da je stvorio jednog jedinog igraca niti da je neki Murinjov tim bio "poseban" po necemu.
          Pretera ga sad, cuj nije bio poseban.

          Doktor je to stari samo nije to bas onaj Mou iz 2003-2010 i to je sustina, to se i vidi, covek ne moze protiv Palasa i slicnih sansu da napravi. Onaj Mou ne bi izgubio nekad od ovog mucenog Blana 2 razlike bilo koju utakmicu sile nema. A eto opet ga se bojim kao nikog jer uskoro treba na Enfild da dodje. Valjda nastavi da jajari na gostovanjima ove sezone. Dobro je sto je prosao i sto ima polufinale par dana pred tekmu s nama.
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by avramovic View Post
            најбољи играч челсија ове сезоне се повреди у 20. минуту у уђе немац. ето није био 100% спреман за овај меч. кад погледате клупу видите да сем кљакавог дембе и тореса челси нема праву измену која би допринела нешто на терену. лампард 36 година није могао да издржи такав темпо, луиз држао средину ту крпили нешто оскар и вилијан. на крају реше текму два најлошија играча у челсију.

            нисмо одустали и прошли смо даље апсолутно заслужено, да не спомињем тек први меч где смо сами себе победили.
            биће занимљиво у полуфиналу. бане је суспендован, а не знам каква је ситуација са осталим играчима што се тиче картона.

            и ја не знам шта ви очекујете да челси прегази псж као арсенал нпр. :d
            а после текме мени другар каже као - ма да лако је вама да прођете псж кад они немају Ибру.
            ја му кажем дечко нама момак који носи сезону на себи се повреди на почетку меча и играмо са 2 пања дамо 2 гола и прођемо даље па ти размисли ко је био у горој истуацији и плус смо морали да дамо 2 гола.
            онда он креће са причом како има ибра већи удео у игри парижана као да Кавани Мура Кабај и остали не постоје, и како је он забио мноог више голова од Едена а притом није напоменуо да игра у куртон лиги која је у лигама петица не знам ни ја што. и није поменуо да је еден крило !
            и шта онда ја више њему да причам, само му кажем да и у следећој рунди пљује по мурињу и челзију јер кад год то ради ја после меча/двомеча се само смешкам и ћутим и чекам да крене ново пљување.

            На крају је сав невољан честитао
            Не замерите му, кокошар је (навијач спарса)
            Last edited by poacher; 08-04-14, 22:32.

            Comment


            • Nije ona doktorka E moj Davide
              sigpic

              Comment


              • Ma Smou je klasican primjer menadzera koji rade u korporativnom svijetu. Grantuju kratkorocan uspijeh. Takvi menadzeri u korporativnom svijetu su cisti bullshiht iz par razloga. Dodje, sredi stvari, postavi kompaniju na pravi put. Kompanija ostvaruje dobit, posluje sjajno, ali u roku od 3-5 godina taj posao se raspadne, tacno onda kada ovaj menadzer ode, Naravno glavni izgovor takvih menadzera je da je funkcionisalo dok su oni bili tu, a kad su napustili brod, jebiga nisu znali kako dalje i potonuli su. U fudbalskom svijetu, menadzer koji garantuje kratkorocan uspijeh je hvaljen do neba, kakav paradoks.
                sigpic
                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                Comment


                • Ali sta radi Bane pa to je strasno.Suvo zlato, bek koji igra stikle na sredini terena - a o ostalim stvarima da i ne govorim. Covek promenio 8. trenera cini mi se i kod svakog je bio BETON standardan,mozda ga je malo onaj brkati ladio na klupi
                  >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                  Comment


                  • Originally posted by S-Nash View Post
                    Pretera ga sad, cuj nije bio poseban.

                    Doktor je to stari samo nije to bas onaj Mou iz 2003-2010 i to je sustina, to se i vidi, covek ne moze protiv Palasa i slicnih sansu da napravi. Onaj Mou ne bi izgubio nekad od ovog mucenog Blana 2 razlike bilo koju utakmicu sile nema. A eto opet ga se bojim kao nikog jer uskoro treba na Enfild da dodje. Valjda nastavi da jajari na gostovanjima ove sezone. Dobro je sto je prosao i sto ima polufinale par dana pred tekmu s nama.
                    Nisam uspeo lepo da napisem ono sto sam hteo da kazem. A i nisam ni razmisljao o Portu-u, i tom uspehu. Mozda je i cudan moj pogled koji imam pri poredjenju trenera. Uvek cu ispred da stavim coveka koji izbaci svake godine nekog igraca i pri tom stvori sistem u kome je manje vise nebitno ko igra, igraci se menjaju sistem ostaje, da li je Murinjo ostavio sistem nekoj ekipi kada je odlazio iz nje?


                    Edit: Slazem se sa ovim sto je Ajnstajn napisao, to je to.
                    Last edited by mark !t zer0; 08-04-14, 22:36.
                    sloboda ili ništa

                    Comment


                    • Originally posted by Brajkula View Post
                      Jednostavno čovek je stvoren da vodi ekipu ratnika i velikih randika, 11 jednakih pojedinaca bez nekih ekstravagantnih zvezda. Zašto? Pa Murinjo je taj koji gelda da ništa ne prepusti slućajnosti, koja po mom ne postoji, dakle on gleda da iskontroliše utakmicu sa 11 radnika, ljudi koji su mu na život verni, na način koji on to zamisli, a fudbal poznaje dosta načine. Dakle, Murinju treba tim pogodan da sve njegove nijanse samo prenese u delo sa što manjim odstupanjima jer idealnost je nemoguća, ne postoji idealno, dakle njegov tim, tih 11 ratnika ili radnika, treba da njegovu zamisao meča režiranu nakon opasnog skautinga "odglumi" u tih 90 minuta. Tako je prolazio u Portoou i Interu, gde je napravio neverovatnu hemiju, takvu da ga svi igrači gledaju kao nek božanstvo, čoveka prvog reda dok su svi oni drugi red, kao primer pogledajte sve one izjave Dejana stanković dok je igrao za Inter pod Murinjom kako ga glorifikuje, vanplanetarni atributi, stvori takvu priču da ekipa naprosto gine za njegovu reč i desi se da jedan Inter pocepa onakvu Barsu, Barsu za koju se ne tako stidljivo govori da je jedna od boljih ekipa koja je ikada igrala fudbal, plus na tu priču setimo se kako se 90% populacije koja prati fudbal divilo Barsinom "tika-taka", vrati se u to vreme i zapravo skontaj koliko je bilo teško napraviti tako nešto, takvo nešto nakon dva laka poraza u grupnoj fazi od iste te Barse.

                      E sada dolazi epizoda u Realu, zašto nije proša ? Pa zobg toga što u Realu imaš dosta usijanih glava, u Realu imaš jako egocentrične igrače koji zarad svog egoa odstupaju od taktičke discipline i tu idu pukotine jer jednostavno ti ne možeš svoj sistem da uspostaviš u takvom okruženju već moraš sistem da gradiš oko egocentrika a videlo se da to i ne ide baš, još ako tih usijanih glava imaš više od jedne u timu....zaključak prost, rezultat jasan.
                      bravo, potpuno se slazem...covek je pre svega psiholog...zasto Inter sa istim igracima 2010/2011 nista nije uradio? jer prosto Murinjo izvukao iz ekipe sve moguce i nemoguce, nisu vise imali sta da daju, a nisu svi Murinjo da motivisu igrace do te mere da su ustanju da ujedaju za loptu...npr Eto u Interu je igrao i beka kada zatreba, nzm da bi to isto radio sa nekim drugim trenerom, sa njim da...

                      Comment


                      • Originally posted by maliajnstajn View Post
                        Ma Smou je klasican primjer menadzera koji rade u korporativnom svijetu. Grantuju kratkorocan uspijeh. Takvi menadzeri u korporativnom svijetu su cisti bullshiht iz par razloga. Dodje, sredi stvari, postavi kompaniju na pravi put. Kompanija ostvaruje dobit, posluje sjajno, ali u roku od 3-5 godina taj posao se raspadne, tacno onda kada ovaj menadzer ode, Naravno glavni izgovor takvih menadzera je da je funkcionisalo dok su oni bili tu, a kad su napustili brod, jebiga nisu znali kako dalje i potonuli su. U fudbalskom svijetu, menadzer koji garantuje kratkorocan uspijeh je hvaljen do neba, kakav paradoks.
                        Tri pitanja brate moj blizanče, smao tri.

                        1. Da li misliš da ćeš u svom životnom veku dočekati da Porto opet osvoji Ligu Šampiona ?
                        2. Da li misliš da ćeš u svom veku dočekati da Inter osvoji Ligu Šampoina ?
                        3. Da li misliš da ćeš u svom veku dočekati da Inter osvoji tripletu ?

                        Comment


                        • Originally posted by Brajkula View Post
                          Tri pitanja brate moj blizanče, smao tri.

                          1. Da li misliš da ćeš u svom životnom veku dočekati da Porto opet osvoji Ligu Šampiona ?
                          2. Da li misliš da ćeš u svom veku dočekati da Inter osvoji Ligu Šampoina ?
                          3. Da li misliš da ćeš u svom veku dočekati da Inter osvoji tripletu ?
                          Ma opusteno, on voli da uz Vengera slavi dugorocne uspehe!

                          A istog tog Vengera bi menjao za Murinja pa makar i na jednu sezonu...

                          Comment


                          • Originally posted by maliajnstajn View Post
                            Ma Smou je klasican primjer menadzera koji rade u korporativnom svijetu. Grantuju kratkorocan uspijeh. Takvi menadzeri u korporativnom svijetu su cisti bullshiht iz par razloga. Dodje, sredi stvari, postavi kompaniju na pravi put. Kompanija ostvaruje dobit, posluje sjajno, ali u roku od 3-5 godina taj posao se raspadne, tacno onda kada ovaj menadzer ode, Naravno glavni izgovor takvih menadzera je da je funkcionisalo dok su oni bili tu, a kad su napustili brod, jebiga nisu znali kako dalje i potonuli su. U fudbalskom svijetu, menadzer koji garantuje kratkorocan uspijeh je hvaljen do neba, kakav paradoks.
                            Видим, ви сте са Венгером баш срећни.

                            Comment


                            • Originally posted by chofy88 View Post
                              Nisam uspeo lepo da napisem ono sto sam hteo da kazem. A i nisam ni razmisljao o Portu-u, i tom uspehu. Mozda je i cudan moj pogled koji imam pri poredjenju trenera. Uvek cu ispred da stavim coveka koji izbaci svake godine nekog igraca i pri tom stvori sistem u kome je manje vise nebitno ko igra, igraci se menjaju sistem ostaje, da li je Murinjo ostavio sistem nekoj ekipi kada je odlazio iz nje?
                              Razumem te potpuno. Ja uvek idem uz Klopa, Chola, Brendana i Martineza. Meni su oni trenutno pobeda fudbala. Gledaj ti sta je tu limitiranih igraca u te 4 ekipe a gledaj rezultate koje imaju.

                              Mou je otac, niko pod pritiskom kao on. On gde god dodje trazi vanplanetarne uslove ali garantuje rezultat i donese ga. To niko ne moze. Samo mora par stvari da promeni. Jednostavno neke stvari sama evolucija fudbala diktira. Jedno vreme su prolazili najbolje on, Rafa, Karlo i ostali sto igraju na rezultat. Sada je opet doslo vreme da prolazi sistem. Pep, Jup, Klop... Mou se ceo zivot prilagodjava protivniku od utakmice do utakmice i to je jedno vreme bilo nepobedivo. Sada to ne prolazi i sad mora da se prilagodi eri u kojoj sistem igre gde je akcenat na posedu i visokom presingu dominira.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by Brajkula View Post
                                Tri pitanja brate moj blizanče, smao tri.

                                1. Da li misliš da ćeš u svom životnom veku dočekati da Porto opet osvoji Ligu Šampiona ?
                                2. Da li misliš da ćeš u svom veku dočekati da Inter osvoji Ligu Šampoina ?
                                3. Da li misliš da ćeš u svom veku dočekati da Inter osvoji tripletu ?
                                1. Ako se Mourinho vrati mozda
                                2. Ako se Mourinho vrati mozda
                                3. Ako se Mourinho vrati mozda

                                https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

                                Comment

                                Working...
                                X