Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • María José Martínez Sanchez, za sada, privremeno napušta tenis. Očekuje bebu

    http://www.marca.com/2013/09/17/teni...4&t=1379451759

    Comment


    • Najbolji drop shot u svijetu tenisa

      Jedini nacin za smjenu generacija su ovi odlasci u penziju. Igora je bilo bas zadovoljstvo gledati kada je bio u formi. Steta sto je to bilo bas rijetko

      Comment


      • Andreev je stvarno igrao odlicno kad je bio u formi, a Fed se uvek mucio sa njim.
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • http://www.theage.com.au/sport/tenni...917-2txbs.html



          Avatar materijal.
          sigpic

          Comment


          • @Clay warrior

            Po meni Sampras ipak nije u njihovom rangu, iz razloga što se. bez obzira na sve pluseve i minuse 90-tih nije dovoljno pokazao u kategoriji koja spada pod 'all court skills'. Nećemo se zahebavati, jer znamo da je 90-tih bilo mnogo teže dominirati na različitim podlogama i stizati do završnica turnira, ali njegov glavni konkurent je ipak uspio da osvoji CGS, tako da s te tačke gledišta nema opravdanja za Pistol Petea. Ustvari, on nikad nije imao fizičku spremu za spore podloge, prije svega šljaku. Onako izgubiti od Kefeljnikova na nikad bržem RG-u, istog igrača kojeg je nekoliko mjeseci ranije u finalu DC-a porazio sa 3-0 na prilično sporijoj šljaci od RG-a te godine, dovoljno govore o tome. Očito je presudio umor iz QF-a, jer je igrao sa Courierom 5 setova, ali frapantno je da najboljeg i najuspješnig igrača Open ere do pojave Federera, fizikalije koštaju jednog GS finala I vjerovatno titule, budući da bi prolaskom u finale šanse imao velike šanse za titulu, s obzirom na omjer u finalima najvećih turnira. No, to je više u domenu ŠBB-KBB priče, Samprasa njegov stil nije trošio, ali kada je trebalo više fizički zapeti, njegov napadački potencijal je gubio na snazi i kvalitetu.

            Elem, što se podloga tiče, stoji teza da su Samprasu odgovarale, jer osim šljake, nije bilo podloga koje su klasifikovane stepenom Slow i Medium slow. Hard se dijelio na Medium i Medium Fast, što je itekako odgovaralo agresivnim baselinerima kakvih je 90-tih i do sredine nultih bilo na izvoz, te S&V igračima u eri lošije tehnoilogije, lakših loptica i slabijih reketa i žica. Trava je spadala u Fast, tepih je išao između te dvije kategorije, brži od betona, sporiji od trave,mada ga, s obzirom na ono što smo gledali u finalima završnih Mastersa sigurno možemo svrstati u isti stepen kao i travu. Danas, međutim, imamo i kategorije Slow i Medium slow, te podloge koje se tako klasificiraju, iako nisu zemljane. Ako govorimo o konkurenciji, treba naznačiti da Sampras nije imao konstantnog protivnika koji ga je mogao u stopu pratiti na svakom turniru, kao što se recimo Nadal hrvao sa Federerom, Novakom i Murrayom, ali da je u globalu imao više različitih i kvalitetnijih protivnika. Agassi, Courier, Becker, Chang, Moya, Rafter, Ivanišević, Pioline, Stich su igrači koje je pobijeđivao u finalima. Neki od njih su ATG, neki višestruki GS šampioni, neki GS finalisti. Nadal je imao Federera, Novaka, Andya, Soderlinga, Berdycha, Ferrera, dva ATG igrača, jednog koji je na putu da to postane i ostalu igračku garnituru koja je dosta slabija od Chang, Moya, Rafter, Ivanišević kompanije. Dakle, obrni-okreni, to dođe na isto, s tim da je Sampras imao jaču konkurenciju na svojoj najboljoj podlozi - travi, nego Nadal na šljaci.

            Neosporivi su rekordi koje je Sampras postavio. Valjalo je onako izdominirati 90-te, brze podloge u eri S&V igrača, bez obzira koliko napadački kvalitetan igrač bio i kakav potencijal imao. 286 sedmica kao #1, 6 Year #1 titula i 5 završnih Mastersa su rekordi koji se teško stižu, ali Nadal itekako ima mogučnost da neke od njih smanji na dovoljnu razliku, koje bi mu uz neke druge prednosti koje ima u odnosu na Samprasa, pomogle da prestigne dotičnog. Masters titule mogu smanjiti taj zaostatak u završnim Mastersima, ali ne i potpuno zamijeniti ukoliko Nadal ne osvoji WTF. S druge strane, Samprasova prednost u sedmicama kao#1 će se lagano topiti, jer je samo pitanje dana kada će Nadal preuzeti prvu poziciju, a da ne govorimo o tome koliko bi se mogao zadržati na istoj. Suma sumarum, Nadal ne mora nužno stići Samprasa u svim statističkim podacima, da bi se smatrao boljim i uspješnijim igračem od njega. Ključno je da se koncentriše na beton, jer mu je i dalje deficit titula na toj podlozi (iako ga je USO serija itekako izvukla), smanjivanje razlike u prethodno navedenim segmentima (sedmice, WTF i ostalo) na optimalan nivo, te na osvajanje još par GS-ova izvan RG-a. Činjenica da je vlasnik određenih rekorda koje niko ili samo neki igrači imaju, sigurno mu daju još veliku šansu da u što skorijem roku skine Peta. To su Golden slam, koji osim Rafe ima samo Agassi, rekord u osvojenim Mastersima, 8 titula na nekom GS-u, te 9 sezona uzastopno sa bar jednom GS titulom. Naravno, postoje stvari koje suva statistika i brojevi nikada neće moći objasniti i opisati, a to je ta igračka i mentalna dimenzija koju je Nadal donio tenisu. High percentage and heavy spin tenis kakav dotad nije viđen spojen sa fizičkom spremom gladijatora i mentalnom snagom Brucee Lija.

            Sampras je po meni u rangu sa Rosewallom i Emersonom, skupini koja se klasificira kao druga klasa najboljih igrača ikad. Prva je Fed-Pančo-Laver, ubitačna trojka, koju Nadal do kraja karijere može nazvati 'četvorkom'. S obzirom na sve ono što smo vidjeli od 2005 pa do dana današnjeg, i na ono što bi mogli gledati, bila bi šteta da Nadal ne napravi takav uspjeh, ako ništa onda zbog činjenice da je najveći šampion kojeg je ovaj sport vidio. Ako ima ijedan razlog zašto će biti zanimljivo pratiti ovaj sport u budućnosti, onda je to zbog Nadala, njegovog pohoda na Samprasa i Federera, te moguće smjene na listi najboljih ATG igrača.
            “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

            Comment


            • http://www.tennis.com/pro-game/2013/.../#.Ujn2X8Zi0ld
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Prle!

                Dva pitanja.

                1.
                Gdje je tvoj (i moj) idol Borg u svemu tome?

                2.
                Zasto, ako se vec bavis nezanisnim poslom prognoziranja, ne uzimas mogucnost da ce Rafa biti bolji od svih?

                Comment


                • Nije druze ni po meni, ti si ga tamo metnuo

                  Ta DC sljaka je ipak bila dvoranska, a to je njemu velika razlika i prednost. No, mnogo puta smo pricali o toj jednoj sansi kada mu se sve poklopilo da osvoji Rolan Garos, sto se na moju radost nije dogodilo. Nije tepih uopste zaostajao za travom, ono je bilo strasno. Ako bi mi neko ponudio paket svih meceva iz te decenije po podlogama ili uslovima definitivno bih odabrao Indoor meceve, sa vrhuncem u Masters Kupu 1996., nakon kog su se i igraci ipak slozili da su uslovi nemoguce brzi.. sledece godine podloga je usporena a i tepih je polako nestajao. Jos jedan problem kod Masters Kupa su i drugacije okolnosti koje bi te odvele na turnir tada i sada. Izmedju 1990-1997 broj turnira nije padao ispod 80 (znacajan pad tek 1999.), a peo se i na 90. To je miljama daleko od sadasnjih 65, a razlika je i u tome sto se na sljaci igralo i daleko posle US Opena. Tako bi Brugera ili Muster svoje bodove za plasman na Masters Kup stekli na dijametralno suprotnoj podlozi, tamo bi pokazali po neku dobru partiju ali im nikada niko nije davao promil sanse za trijumf. Danas hteo ne hteo ne mozes u London ako nisi betondzija, na stranu sto turnir vec godinama ne lici ni na sta

                  Nema sumnje da cemo od Rafe videti jos dosta dobrih betonskih turnira, samo ako bude igrao pametno. Kolekcija mu je i sad vise nego impresivna, on nikada nije osvajao male betonske turnire a osim Pekinga, Tokija, Dubaija i Olimpijade sve su na najvecoj sceni. Valjalo bi dodati im i Masters Kup ali ako pogledamo sta je ostvario na svojoj najslabijoj podlozi svaka prica je suvisna

                  Sampras bi u nekoj bas dubokoj analizi trebalo da se izbori sa Lendlom i Borgom, i ne bih mu bas davao Bye u tim duelima.. a da je neko imao snage da ga vise tera do limita u Grand Slam finalima koje je dobio ovaj razgovor ne bi ni vodili. Muceni Goran je otisao najdalje u finalu Vimbldona 1998. ali je u tom petom setu ubio sebe za 25 minuta, uzevsi jedan od poslednjih 9 poena na servis
                  Last edited by ClayWarrior; 18-09-13, 20:54.
                  Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by NI View Post
                    1. Gdje je tvoj (i moj) idol Borg u svemu tome?
                    Ispao bih subjektivan kada bih ga svrstavao ispred njih dvojice, samo na račun prosjeka. Opet, s druge strane, postigao je tako mnogo do 25. godine bez da je igrao AO, da je nemoguće ne zapitati se koliko bi osvojio da je nastavio igrati. Što se mene tiče on je GOAT, ali statistički teško može biti bolji od Samprasa i Nadala.

                    2.
                    Originally posted by NI View Post
                    Zasto, ako se vec bavis nezanisnim poslom prognoziranja, ne uzimas mogucnost da ce Rafa biti bolji od svih?
                    Zato što nikad nisam uzeo u mogučnost da Federer bude bolji od ove dvojice. Poštujem razliku u periodima, poštujem činjenicu da se neke stvari ne mogu upoređivati. O Fedalu možemo pričati, kao što će se jednom možda moći pričati da je Nadal bolji od Rogera. To isto pak ne možemo govoriti kada su u pitanju Laver i Pančo, jer prevelika razlika u periodu igranja ovih i današnjih tenisera mijenja sistem percepcije i vrednovanja ostvarenih rezultata u ovom i nekadašnjem teniskom periodu.

                    Originally posted by ClayWarrior View Post
                    Nije druze ni po meni, ti si ga tamo metnuo
                    Nemoj da me zajebavaš Tita ti.

                    Originally posted by ClayWarrior View Post
                    Ta DC sljaka je ipak bila dvoranska, a to je njemu velika razlika i prednost. No, mnogo puta smo pricali o toj jednoj sansi kada mu se sve poklopilo da osvoji Rolan Garos, sto se na moju radost nije dogodilo.
                    Nakon ovoga si me razočarao toliko da nemam snage odgovarati na ovaj post.
                    Last edited by Prle!; 18-09-13, 21:18.
                    “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                    Comment


                    • Li Na i Novak Đoković će odigrati humanitarni meč za 10 godina turnira u Pekingu, 27. septembra.

                      Li Na to face Djokovic at China Open anniversary

                      Comment


                      • Je li neko od vas zavrsio kurs za sudiju? Ja razmisljam o tome, pa da vidim ima li koji sudija ovdje i kakvi su vasi utisci?

                        Comment


                        • Kakvi te utisci zanimaju

                          Comment


                          • Murray pod znakom pitanja za ostatak sezone

                            Andy Murray undergoing back surgery

                            The number third in men's tennis player is withdrew from the upcoming tournaments in Asia (Bangkok, Tokyo and Shanghai), according to reports of British journalists, dubious - though not excluded - even Murray's performance in the season ending ATP World Tour Finals in London.Correspondents, "The Times" and "The Daily Mail" informed on Twitter that, next week, Andy Murray goes back fine operation. Scottish Wimbledon champion wants to heal an injury that worries him one and a half years.

                            Comment


                            • Originally posted by shminka View Post
                              Kakvi te utisci zanimaju
                              Nagovaraju me neki moji prijatelji koji su sudije da i ja to zavrsim pa da budemo kolege, a koliko vidim njima je super A ovaj period studiranja je, cini mi se, pravo vrijeme da se to zavrsi

                              Uglavnom slusam samo pozitivne stvari o tom poslu, pa reko da vidim ima li neko drugu stranu price

                              ...ma ja cu to da zavrsim, pa licno da se uvjerim u dobre i lose strane tog posla

                              Comment


                              • Ma super je stvar. Ne treba ti drugo misljenje ako su ti kolege vec pricale o prednostima tog posla. Ne mozes sad nesto zaraditi, ali mozes proputovati i odlicno se provesti

                                Vjerujem da ti oni mogu pomoci da se uguras na neke turnire...ako imas dobra poznanstva, onda se moze finih turnircica po europi skupiti

                                Dvije dobre drugarice, koje se bas guraju tu, su sudile Saopen, Umag, Zagreb, DC, Bec, Linz, Kicbil, Bad Gestain il kako se vec pise

                                i jos bruku manjih turnircica

                                Poznanstva su tu kljucna...a upoznao sam ove godine covjeka u Sarajevu koji ima takva poznanstva da sudi bukvalno sve turnire po svijetu. Radio sve masterse po europi, turnire 500 serije. Isao je preko ljeta na turneju po SADu...Montreal, Sinsinati i USO

                                Naravno, ne mora znaciti da ces ti imati takve srece...ali je moguce
                                Last edited by shminka; 19-09-13, 18:10.

                                Comment

                                Working...
                                X