Announcement

Collapse
No announcement yet.

FORMULA 1 GRAN PREMIO HEINEKEN D'ITALIA 2018 (Monza)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Bolje je i ovako izravno preko radija reci na cemu si, nego onako kao sto ferrari radi, pa da kimi mora govoriti "just tell me"

    Comment


    • #77
      @Sam je pravi Kalimero
      Nepravedni Ferarijevi navijaci, nepravedni Rosijevi navijaci..

      Ovo je nepravda

      https://youtu.be/V_DkU28fB6E

      P.s.

      Protiv timskih naredbi, samo pun gas! Vozis za sebe i navijače.

      Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka

      Comment


      • #78
        @SamHornishJr
        Samo ti vozi dalje majstore.

        Comment


        • #79
          Nije problem ovo sto je Bottas radio, problem je kad je team order u Ferariju, tad se dize uzbuna kako mercedes to ne radi, Toto Wolf prvi pocinje sa tim, a tu je i Luis, a ovo je minimum 3. Put ove sezone da radi team order u mercedesu, minimum.

          Inace cestitam Luisu na petoj tituli, jbg clutch vozac, danas je briljirao

          Comment


          • #80
            If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

            Comment


            • #81
              Originally posted by BogdanB View Post

              P.s.

              Protiv timskih naredbi, samo pun gas! Vozis za sebe i navijače.

              Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
              Prvo i Mercedes i Ferari su u startu birali potencijalno slabije vozace od njihovih zvezda i vec je tu "nesportski" sto je neko pomenuo. Drugo, ako neko ne poslusa tim odnosno ono sto mu pise u ugovoru leti iz tima. A kako vidimo Kimi i Botas su poslusni. Da se razumemo i ja sam protiv timskih naredbi ali vidis da tako ne funkcionise ova F1. Zato i volim da gledam Nascar jer tamo toga nema.
              Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

              Comment


              • #82
                Dodje i taj dan da se u necemu slozim sa tobom

                Comment


                • #83
                  Sad stigoh na miru da pogledam cijelu trku posto nisam bila u mogucnosti da gledam od pocetka do kraja danas. Zakljucak je da mi je krivo sto sam ispala u pravu u vezi onoga sto napisah za vrijeme GP u Belgiji a to je da Ferari (i Seb) majstorski puca sebi u noge a Luis samo kupi kajmak od toga.

                  Imas prve dvije pozicije na gridu, imas 24h da jasno osmislis taktiku trke sa svojim vozacima, da odredis sto su prioriteti i kako odreagovati u odredjenim situacijama, da se zna ko treba da bude favorizovan za pobjedu i na kraju dobijes ovo.

                  Ferari je uprskao sto nije jasno odredio strategiju, zna se ko juri sampionat i koliko god voljela Kimija znala sam da su sanse za njegovu pobjedu danas male iako je bio na polu. Cijele sezone on konstantno ima los start trke i to se ponovilo danas. Da je umjesto Varijante Roggie bio duzi pravac obisli bi ga i Fetel i Hamilton. Takodje nisam do kraja shvatila, zasto je onako rano otisao u pit? Je li Ferari naivno pao na ono Mercedesovo laziranje pita, koje su radili po ko zna koji put ove sezone, ili je ovaj toliko sprzio gume pokusavajuci da umakne Hamiltonu? Ovo drugo me je najvise razocaralo danas, sto se odmah vidjelo da Kimi ne moze da stvori prednost u odnosu na Hamiltona, cesce je razlika bila ispod jedne sekunde nego li preko.

                  Sa druge strane, Fetel i ponovo katastrofalne odluke koje donosi na stazi u momentu kad treba da sacuva hladnu glavu i misli na siru sliku a ne na ono sto se desava u tom trenutku. Ponovo pokusaj da se trka rijesi u prvom krugu, prvo napad na Kimija pa onda ocajan pokusaj da se odbrani od Luisa umjesto da je spustio gas i sacuvao bolid pa ga potom jurio, imao je cijelu trku ispred sebe. Previse puta do sad je sebe ukopao tako, previse za nekog ko je 4x WDC. A koliko sam vidjela po stranicama Ferarija na drustvenim mrezama, veliki broj navijaca pocinje da gubi strpljenje sa njim zbog toga.

                  Nista jos nije izgubljeno ali ako se neke stvari ne promijene, ne gine isti scenario kao prosle sezone. Ferari da bude jasniji oko toga sto su im prioriteti na stazi i kako da izvuku maksimum iz trke sagledavajuci stvari realno. Eno sto je Mercedes uradio danas, koliko god da su mi odvratni, ali ne kriju sto rade, guraju Luisa a Botas odradjuje posao. Znam da ogromna vecina ljudi voli Kimija, myself included, i nisam za to da ga sputavaju rano u sezoni, ali sad kad se lomi sampionat takvih emocija ne smije biti.


                  Fetel takodje da stavi prst na celo, postalo je strasno iritirajuce sto svako malo ponavlja iste greske. Glavu dajem da bi Alonso ove godine, sa ovim bolidom Ferarija, imao sad najmanje 20 bodova vise od Hamiltona.

                  Comment


                  • #84
                    Slazem se sa svime napisanim. U trenutku kada je Luis napao Fetela, kimi je isao sredinom staze,fetel napada unutra a hamilton spolja, kimi odlucuje da brani poziciju od fetela,zatvara ga,tako usporava i ostavlja Hamiltonu prolaz spolja. Tu je ferari morao da bude jasan,kimi je morao da ode spolja,da zatvroi hamitona a seb da prodje unutra. Tu je bila losa odluka kimija,a botas tako ne gresi i tu je snaga Mercedesa,u dobrom drugom vozacu.
                    Naravno i Seb ne morao da sacuva hladnu glavu,ali verovatno je ocekivao da njegov timski kolega zatvori Luisa a ne njega.
                    Ta greska Ferarija je kostala seba 20 poena,umesto da bude Luis na +10 on je na +30.
                    Sa druge strane,mercedes je jasan po pitanju broja 1 u timu. Je l je video neko da se u mercedesu raduju kada Botas uzme pol Luisu? Je l se Toto grli sa Botasovom zenom kad Botas uzme pol? Naravno da ne! Face su hladne kad Botas uzme pol Luisu jer mu to nije posao. Dok se u ferariju Arivabene slatko izradova i izgrli sa Mintu koja place kao da je Kimi uzeo titulu a ne najobicniju pol poziciju. Dokle god Ferari bude pi*kica pa ne bude jasan da Kimi mora da se sklanja Sebu i da radi za njega,ove situacije ce se desavati. Ne treba kimija otpisati od pocetka sezone,ali sada je imao preko 100 poena zaostatka za Luisom,suludo je reci "kimi moze da se bori za pobedu".
                    Je l ima nekog podatka da li je ferari juce stvarno bio sporiji od Mercedesa ili je samo Kimi bio nedovoljno dobar?
                    Last edited by Alukard; 03-09-18, 10:41.

                    Comment


                    • #85
                      Jbg, milsim da preterujete oko Botasa i prednosti Mercedesa.

                      Svaki tim, ali svaki bi pre izabrao Kimija nego Botasa.

                      Nije najvažnije imati vozača koji će se sklanjati i smetati konkurenciji.

                      Uostalom, nije bez razloga Kimi plaćen višestruko više od Botasa.

                      Imati iskusnog šampiona kao drugog vozača je benefit i po pitanju razvoja bolida i po pitanju napretka tima.

                      Evo ima Ferari opciju da potpiše Leklera, uštedi odgoman novac i dobije "prednost" sa pozicije 2.

                      Comment


                      • #86
                        Originally posted by Alukard View Post
                        Dokle god Ferari bude pi*kica pa ne bude jasan da Kimi mora da se sklanja Sebu i da radi za njega,ove situacije ce se desavati.
                        Ne bih da te nerviram ali na prosloj stranici si osudjivao Botasa sto vozi za drugog a ti sad to isto trazis od Kimija
                        Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                        Comment


                        • #87
                          A ja ne bih da se kacis na svaki moj post,ali jebiga,ne ispunjavaju nam se izgleda zelje.
                          Izvlacis iz konteksta. Meni smeta sto Botas radi za Hamiltona,smeta mi sto se Fors indija sklanja mercedesu,smeta mi sto se Toro roso sklanja Rb-u a Haas ferariju. Smetalo bi mi i da se Kimi sklanja Fetelu. Ali ako zele da pobede Mercedes onda moraju da se sluze njihovim oruzjem,onda moraju da imaju jasnog vozaca br 2. Izvukao si skroz iz konteksta moju izjavu. Licemerno.
                          Last edited by Alukard; 03-09-18, 13:44.

                          Comment


                          • #88
                            Ne znam od kad pratis F1 ja od 2001 i "to oruzje" je Ferarijevo kad su sve stukli u Sumija. Kad se setim one VN Austrije 2002 kako se Barikelo pred ciljnoj liniji sklonio Sumiju a tad bili dominantni bljutavo bre i onda ovde neki ACM Dejan kaze Mercedes vestacka ekipa Pa neki Ferarijev navijac je zadnji koji o tome sme pricati.
                            Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                            Comment


                            • #89
                              Da zavrsimo oko trke. Maestralna vožnja luisa, i taktika mercedesa, ništa tu kimi nije mogao posle, uostalom i seb je morao u boks posle softa još jednom i njemu otišle bile otprilike malo manje otišle ali to je to.Navukli su ih sve planski odradili precizno tako se osvajaju titule i šampionat.ona poruka luisu uradi suprotno od Kimija je resila pobednika.opet loša strategija ferarija i pitanje šta su mogli drugo.Kimiju ide velika zamerka za vožnju iza botasa morao je provati ispred jer drugačije je izgubio svaku šansu.Ipak glavni krivac je sam vettel ove godine 4 velika prosipanja sopstvenih bodova kao da nema čovek ni jednu titulu pogubi se totalno ako ne vodi trku..da je pustio luisa na startu garantujem da bi on slavio na kraju. Jedino mi nije jasna poruka na kraju ali dobro to im je valjda odgovor na britaniju i pobedu ferarija tamo...
                              Last edited by Sile; 03-09-18, 16:26.

                              Comment


                              • #90
                                Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                                Ja navijam za Maxa
                                Svaka cast Juniore, radovaces se cesto u narednih desetak godina.

                                Comment

                                Working...
                                X