Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA Regular Season 2011/12 (opste diskusije, komentarisanje vesti, tracevi i ostalo)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mene cudi da jos niko nije pokupio Arenasa. Znam da on potencijalno moze uticati lose na ekipu sa svojim egom, ali isto tako moze dosta doprineti sa klupe. Ne znam zasto ga Lejkersi ne uzmu, od Fisera ne moze da bude gori

    Comment


    • Originally posted by ChicagoBullsFan View Post
      Jimmer se ispucava kao blesav. Ne znam što je tolika pompa oko njega. Mene je Rubio oduševio. U barsi dok je igrao, čuvali ga 3 metra od njega, nije mog'o vola u dupe da pogodi, sad trojke šutira! O.o Ja nevera potpuna. Još sam ga mrzeo, kao što mrzim sve špance (Garbahosu, Navara, Gasola, Rejesa!), sad mi čak i simpatičan.
      Ma on je klasican primer zaostalog igraca u Evropi kalibra za NBA.Primera radi svaki igrac koji ode ranije u NBA ima mnogo vecu sansu da se probije nego kad ode kao formiran igrac.Jedan od retkih koji je otisao kao formiran i dokazao se to je Skola,ima ih jos ali u manjem broju.Sa druge strane ima dosta igraca koji su u jeku karijere otisli u NBA i tamo bili 10. igraci u ekipama(Spanulis,Sarunas,Garbahosa itd).Poenta je da se u NBA mnogo brze razvijaju igraci ako odu mladi,imaju prostora sirinu pa jos ako zna nesto,postaje dobar igrac.Evo ga i Jaric je imao nekoliko sezona (2) super,oko 9 poena i 6 asistencija u proseku(super u odnosu na to koliko vredi) ali to je samo zato sto je otiso relativno mlad.Evo ga i Pavlovic,on sad sa 27 godina ima NBA finale,igrao petorku tad a pogledaj ga sad,kabina.Samo da Rubio bude konstantan i pretocice on cudo od deteta u solidnog nba igraca.Morao sam

      Comment


      • Originally posted by Drazen 3 View Post
        Ma on je klasican primer zaostalog igraca u Evropi kalibra za NBA.Primera radi svaki igrac koji ode ranije u NBA ima mnogo vecu sansu da se probije nego kad ode kao formiran igrac.Jedan od retkih koji je otisao kao formiran i dokazao se to je Skola,ima ih jos ali u manjem broju.Sa druge strane ima dosta igraca koji su u jeku karijere otisli u NBA i tamo bili 10. igraci u ekipama(Spanulis,Sarunas,Garbahosa itd).Poenta je da se u NBA mnogo brze razvijaju igraci ako odu mladi,imaju prostora sirinu pa jos ako zna nesto,postaje dobar igrac.Evo ga i Jaric je imao nekoliko sezona (2) super,oko 9 poena i 6 asistencija u proseku(super u odnosu na to koliko vredi) ali to je samo zato sto je otiso relativno mlad.Evo ga i Pavlovic,on sad sa 27 godina ima NBA finale,igrao petorku tad a pogledaj ga sad,kabina.Samo da Rubio bude konstantan i pretocice on cudo od deteta u solidnog nba igraca.Morao sam
        Jaric je bio najbolji igrac Evrope, harao je sa Kinder-om. To je ona ekipa sa Rigaudeau-om, Manu-om, Griffith-om... U to vreme je bio bolji igrac od Manu-a. Ne znam zasto ljudi potcenjuju njegovu karijeru i njega kao igraca, on je igrao kosarku dok ga je zanimala i dok je hteo da je igra...
        "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
        odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
        fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

        Comment


        • Originally posted by Ernesto View Post
          Jaric je bio najbolji igrac Evrope, harao je sa Kinder-om. To je ona ekipa sa Rigaudeau-om, Manu-om, Griffith-om... U to vreme je bio bolji igrac od Manu-a. Ne znam zasto ljudi potcenjuju njegovu karijeru i njega kao igraca, on je igrao kosarku dok ga je zanimala i dok je hteo da je igra...
          De bolji od Manua?Nije ni u Evropi bio bolji a ni ovako da ih skeniramo po svakom segmentu Jaric ne moze da mu prismrdi.Ajde ovo za Evropu da se i dogovorimo nekako al opet da je Manu bio bolji bar za nijansju.Jaric je jedan prosecan plej koji je kako su odmicale godine postao sve gori i gori.Pa on je izveo najvecu prevaru u NBA kad je potpisao onaj cuveni ugovor od 6-7 miliona po sezoni.Pa to je nesto najsmesnije ikada.Jos i trejd za Sema Kasela,vidim koliko su se usrecili sa Jaricem vulvsi,Garnet odmah otisao kad je ovaj dosao(mozda je sezonu bio tu,mrzi me da proveravam).Pa taj Jaric je bre usao na tekmu sa dresom okrenutim naopako,izbacile ga sudije nazad na lupu zbog toga.Mislim nije Jaric krsina ali nije ni igrac ko sto mnogi pricaju.Manu Djinobili jedini igrac uz mislim Vilisa Rida koji ima Evroligu,Olimpijske igre i NBA titulu.Sparsi gradili ekipu oko Dankana Parkera i Djinobilija i sad JAric da bude igrac pored Manua.Ne ide,ne pije vodu

          Comment


          • Originally posted by Ljuba90 View Post
            Zbog ovoga ga ljudi ne postuju...

            Tristan se malo ispucava,a dosta lopti mu je cudno izaslo iz kosa.

            U igri su Bobove macke,bice zanimljivo do kraja.
            Znas kako, neki igraci igraju zbog slave, a neki zbog para. Ne znam zasto ga ne voleti zbog toga. Mislim nije on bonafide scrub koji zaradjuje pare, njegovo ime ce ostati upamceno pod kosarkaskim nebom. Pored odlicne karijere u Italiji on je i sa reprezentacijom osvojio sve sto se moze osvojiti (Turska i Indijanapolis), on nas je (zajedno sa Gurketom) sa ona 4 bacanja i trojkom preko ruko protiv Amera odve u polufinale SP-a... Dok je igrao za Kinder bio je najbolji shutdown defanzivac u Evropi, ono sto je Diamantidis danas to je on bio u to vreme. Igrao sam u Zvezdi s njegovim polubratom Nikolom i on mi je pricao koliko je njega Srecko (otac) cedio da bi postao to sto je postao. Koliko je tu samo znoja proliveno...

            @Drazen

            On je svoj peak doziveo u Evropi, pricam ti o njegovoj evropskoj karijeri, a ne NBA. Bio je najbolji igrac Evrope i bolji od Manu-a dok su igrali za Kinder...
            "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
            odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
            fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

            Comment


            • Originally posted by Ernesto View Post
              Znas kako, neki igraci igraju zbog slave, a neki zbog para. Ne znam zasto ga ne voleti zbog toga. Mislim nije on bonafide scrub koji zaradjuje pare, njegovo ime ce ostati upamceno pod kosarkaskim nebom. Pored odlicne karijere u Italiji on je i sa reprezentacijom osvojio sve sto se moze osvojiti (Turska i Indijanapolis), on nas je (zajedno sa Gurketom) sa ona 4 bacanja i trojkom preko ruko protiv Amera odve u polufinale SP-a... Dok je igrao za Kinder bio je najbolji shutdown defanzivac u Evropi, ono sto je Diamantidis danas to je on bio u to vreme. Igrao sam u Zvezdi s njegovim polubratom Nikolom i on mi je pricao koliko je njega Srecko (otac) cedio da bi postao to sto je postao. Koliko je tu samo znoja proliveno...

              @Drazen

              On je svoj peak doziveo u Evropi, pricam ti o njegovoj evropskoj karijeri, a ne NBA. Bio je najbolji igrac Evrope i bolji od Manu-a dok su igrali za Kinder...
              Kako moze da bude bolji od Manua u Evropi kad se ovaj sprdao kako je hteo.Pa on je i bio MVP tog fajnl fora kad su uzeli tu titulu,uvrsten u najboljih igraca valjda u istoriji Evrolige.I ovaj je sa repkom uzeo mnogo toga,dve medalje na OI,na svetskom i na americkim igrama je uzimao dosta toga.I ako je neko prototip igraca Dijamantidisa svakako je to Manu pre Jareta.I po fizikalijama je Manu bolji za klasu.

              Comment


              • Originally posted by Drazen 3 View Post
                Kako moze da bude bolji od Manua u Evropi kad se ovaj sprdao kako je hteo.Pa on je i bio MVP tog fajnl fora kad su uzeli tu titulu,uvrsten u najboljih igraca valjda u istoriji Evrolige.I ovaj je sa repkom uzeo mnogo toga,dve medalje na OI,na svetskom i na americkim igrama je uzimao dosta toga.I ako je neko prototip igraca Dijamantidisa svakako je to Manu pre Jareta.I po fizikalijama je Manu bolji za klasu.
                Uporedio sam ga sa Diamatidisom zbog odbrane. Manu je u tom vreme bio scorer, Marko je takodje davao poene, ali je prevashodno bio zaduzen da zaustavlja najbolje igrace protivnicke ekipe, to Manu nije radio. Inace, Marko je mozda i prvi PG sa 2m koje je mogao da daje koseve i da brani protivnickog igraca ceo teren ili 94 feet kako Ameri kazu, odnosno bio je prototip modernog PG-a u to vreme, i verovatno je i pokrenuo tu lavinu visokih plejmejkera.
                "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                Comment


                • Originally posted by Ernesto View Post
                  Uporedio sam ga sa Diamatidisom zbog odbrane. Manu je u tom vreme bio scorer, Marko je takodje davao poene, ali je prevashodno bio zaduzen da zaustavlja najbolje igrace protivnicke ekipe, to Manu nije radio. Inace, Marko je mozda i prvi PG sa 2m koje je mogao da daje koseve i da brani protivnickog igraca ceo teren ili 94 feet kako Ameri kazu, odnosno bio je prototip modernog PG-a u to vreme, i verovatno je i pokrenuo tu lavinu visokih plejmejkera.
                  Ae sad da ne smaramo ove sto oce da gleadju al mislim da nisi u pravu.Manu je u evroligi imao oko 3 ukradene lopte, Jare 2.Manu 4 skoka ovaj 3.Msm nije sve u statistici i ako pogledas snimke od tad,videces da je ovaj Djinobili pravi ol raund igrac,kompletan i tehnicki i fizicki i sa IQ-om.Jaric je bio isto to samo slabija verzija.

                  Comment


                  • Originally posted by Drazen 3 View Post
                    Ae sad da ne smaramo ove sto oce da gleadju al mislim da nisi u pravu.Manu je u evroligi imao oko 3 ukradene lopte, Jare 2.Manu 4 skoka ovaj 3.Msm nije sve u statistici i ako pogledas snimke od tad,videces da je ovaj Djinobili pravi ol raund igrac,kompletan i tehnicki i fizicki i sa IQ-om.Jaric je bio isto to samo slabija verzija.
                    Nema to veze sa statistikom. Samo glup covek moze da dodje do nekog zakljucka gledajuci statistiku. Marko je doziveo ranije peak, Manu-ov peak je doseo nesto kasnije u NBA-u, mislim, bio je on odlican i u Kinder-u, ali definitivno je u to vreme Marko bio bolji. A NBA karijere ta dva igraca je glupo porediti. Ako je Marko i nesto odigrao u NBA-u, to je onda bilo u Clippers-ima dok nije zaradio za prvi ugovor, a posle ga kosakrka nije ni zanimala. Mada nije ni imao srece sto mu je LA bio prva stanica u NBA karijeri, kako da te kosarka zanima kada svako vece izlazis sa Britney, Paris i ostali ku*vama iz holivuda.
                    "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                    odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                    fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                    Comment


                    • E ovde cu da pisem,tamo ljudi gledaju i jure komentare preko nasih a i ova tema je za to.
                      Daj mi stvari u kojima je Jaric bio bolji od Manu u Evropi,ne statistickih nego igrackih stvari.Ovaj je fizicki mogao da napravi Jarica kako oces.Na rukama da je hodao opet bi bio bolji.Imao je jaci prodor,mozda i nakompletniji ikada u Evropi vidjen od belih igraca.Onaj njegov euro step plus njegova brzina to nije niko mogao da brani a retko ko i danas moze da brani to.PA evo ti i Kecman iste stvari radi sa 33 godine,samo sporije duplo i opet svi padaju na foru.Djinobili je sam sebi mogao da kreira situaciju za sut, ima onaj skok sut kao brent beri-ne skace mnogo al je za razliku od berija imao ludilo finte pri polasku u dribling pa je sutirao kako je hteo.Aj sad ne bih da ulazim u asistiranja ali Jaric prozove pik,odigra i dobije asistenciju dok Djinobili krene i onda izmisli u toku driblinga nesto u trenutku i zajebe sve,hala pola sata ne zna gde je lopta.O sutu da ne govorimo.Msm pazi Jaric je tad bio klasa,medju nekoliko igraca u evropi al sad da se ganjamo sa Jaricem vs Djinobili ne ide.To sto je ovaj jurio sto ti kazes ribe po americi,sto ima limu da sasolji,sto je uzeo kintu-svaka cast,al kad je rec o kosarci Djinobili je tata u svakom smislu za Jarica.I Jaric sto je igrao u NBA igrao je u klubovima koji su bili raspad,ovaj je dosao i postao sampion.Vrhunac karijere Marka Jarica i vrhunac Djinobilija-ne moze da se poredi.Manu sad da dodje u Evropu,mogao bi da se sprda sa svima.A ovaj sad ne znam iz kojih razloga ne moze da nadje klub nigde.Ok, igra za pare-nek igra al sto ga neko ne uzme ako vredi toliko?

                      Comment


                      • Originally posted by Drazen 3 View Post
                        E ovde cu da pisem,tamo ljudi gledaju i jure komentare preko nasih a i ova tema je za to.
                        Daj mi stvari u kojima je Jaric bio bolji od Manu u Evropi,ne statistickih nego igrackih stvari.Ovaj je fizicki mogao da napravi Jarica kako oces.Na rukama da je hodao opet bi bio bolji.Imao je jaci prodor,mozda i nakompletniji ikada u Evropi vidjen od belih igraca.Onaj njegov euro step plus njegova brzina to nije niko mogao da brani a retko ko i danas moze da brani to.PA evo ti i Kecman iste stvari radi sa 33 godine,samo sporije duplo i opet svi padaju na foru.Djinobili je sam sebi mogao da kreira situaciju za sut, ima onaj skok sut kao brent beri-ne skace mnogo al je za razliku od berija imao ludilo finte pri polasku u dribling pa je sutirao kako je hteo.Aj sad ne bih da ulazim u asistiranja ali Jaric prozove pik,odigra i dobije asistenciju dok Djinobili krene i onda izmisli u toku driblinga nesto u trenutku i zajebe sve,hala pola sata ne zna gde je lopta.O sutu da ne govorimo.Msm pazi Jaric je tad bio klasa,medju nekoliko igraca u evropi al sad da se ganjamo sa Jaricem vs Djinobili ne ide.To sto je ovaj jurio sto ti kazes ribe po americi,sto ima limu da sasolji,sto je uzeo kintu-svaka cast,al kad je rec o kosarci Djinobili je tata u svakom smislu za Jarica.I Jaric sto je igrao u NBA igrao je u klubovima koji su bili raspad,ovaj je dosao i postao sampion.Vrhunac karijere Marka Jarica i vrhunac Djinobilija-ne moze da se poredi.Manu sad da dodje u Evropu,mogao bi da se sprda sa svima.A ovaj sad ne znam iz kojih razloga ne moze da nadje klub nigde.Ok, igra za pare-nek igra al sto ga neko ne uzme ako vredi toliko?
                        Kazem ti dok su bili u u Evropi Jaric je bio daleko bolji odbrambeni igrac, Manu je bio pure scorer. Ja sticem utisak da ti kada mi pricas o Manu-u iz Kinder-a da mi pricas ustvari o Manu-u iz San Antonio-a.
                        Razlika je nebo i zemlja, Manu je nastavio sa svojim kosarkaskim razvijanjem u NBA-u, dok je Jaric stagnirao u svakom segmentu. I jos moram da napomenem da postoje igraci kojima npr. vise lezi NBA od evropske kosarke, i Manu je jedan od njih, naravno daleko od toga da nije ostavio pozitivan utisak i u evropskoj kosarci, naprotiv... Mi ovde poredimo dve klase u ono vreme (naravno po evropskim parametrim, ne NBA). Vec sam rekao da je Jaric u to vreme bio prototip modernog PG-a sa svoja 2m i odlicnim fizickim predispozicijama, kasnije pokrenuo lavinu visokih plejmejkera, mogao je da brani pleja koji je 20cm nizi 94 feet kao od sale. Ako upredimo Jarica i Manu iz Kinder-a nijanse odlucuju, u mnogo segmenata su bili gotovo podjednaki, Manu je bio bolji scorer, a Jaric bolji defanzivac. Ako mene pitas, mi ovde pricamo o evropskoj kosarci, tako da odbrana dolazi ispred napada.

                        EDIT: Postalo je neozbiljno, dosli smo do toga da ti uporedjujes celokupne karijere ta dva igraca. Trljas mi nesto na nos sto nisam ni rekao. Porediti NBA karijere ova dva igraca je glupost.
                        Ja ti pricam o evropskom Jaricu i Manu-u, a ti o poslednjih 10 godina Manu-ove karijere. Big difference.
                        Last edited by Ernesto; 04-01-12, 04:01.
                        "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                        odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                        fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                        Comment


                        • http://www.youtube.com/watch?v=4HV0b2Mi12M
                          http://www.youtube.com/watch?v=0p0Rn...ure=relatedEvo ti Manua u evroligi,ako je Marko mogao bolje onda svaka mu cast.Ne trljam nos sa kompletnom karijerom nego ako je Marko toliko dobar bio u Evropi sto nije ostao u Realu(tu ga je trenirao Mesina isto kao i u Kinderu),nije ni u Sieni mogao da pruzi nista.Ako si jednom tata u Evropi-uvek ces da budes.Sarunas otisao u NBA pa se vratio i opet je bio klasa,Navaro i Spanulis isto.Sto to Jaric nije mogao?Zaradio pare pa ga sad ne zanima?Sto onda ne batali?

                          Comment


                          • Originally posted by Drazen 3 View Post
                            http://www.youtube.com/watch?v=4HV0b2Mi12M
                            http://www.youtube.com/watch?v=0p0Rn...ure=relatedEvo ti Manua u evroligi,ako je Marko mogao bolje onda svaka mu cast.Ne trljam nos sa kompletnom karijerom nego ako je Marko toliko dobar bio u Evropi sto nije ostao u Realu(tu ga je trenirao Mesina isto kao i u Kinderu),nije ni u Sieni mogao da pruzi nista.Ako si jednom tata u Evropi-uvek ces da budes.Sarunas otisao u NBA pa se vratio i opet je bio klasa,Navaro i Spanulis isto.Sto to Jaric nije mogao?Zaradio pare pa ga sad ne zanima?Sto onda ne batali?
                            O pobogu, ti gledas Marka u 33 godine kako igra, pa on je poslednjih 5 godina igrao kosarku samo na playstation-u. U Real dosao sa peskirom oko vrata, uzeo 2 miliona evra za par meseci. Odigrao 45 minuta na prvoj utakmici u dresu Real-a (igrali produzetak) i objasnio onako nespreman. Imao je dobrih utakmica u Real-u, u svakom slucaju za Vidal-a, Kaukenas-a i ostale nesrecne bekove Real-a u to vreme izmislio kosarku, mada to je nebo i zemlja od onog Jarica pre 10 godina. A, takodje s peskirom oko vrata je odveo i Montepaschi na final four kada je na onoj odlucujucoj utakmici za prolaz imao ideks 30+, 40 (otplike), kada je posle svakog postignutog kosa, skoka i asistencije masuci pozdravljao Elizabettta-u i Ninu u publici koje su bile tu da ga podrze. I njima je izbio milion iz dzepa za par utakmica, sve na staru slavu i ime. Car.
                            "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                            odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                            fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                            Comment


                            • Vidim poredite Manua i Jarica to je meni licno(meni) smesno koliko je Manu uvek bio tata kosarke za Jarica ,Jaric za mene uvek bio
                              najvise prosek od kosarkasa a Manu
                              GIFSoup

                              Comment


                              • Originally posted by Bokirivaldo View Post
                                Vidim poredite Manua i Jarica to je meni licno(meni) smesno koliko je Manu uvek bio tata kosarke za Jarica ,Jaric za mene uvek bio
                                najvise prosek od kosarkasa a Manu
                                Je l` si gledao Jarica dok je igrao za Kinder ili samo pricas na osnovu onoga sto ti je sveze u glavi? Poredimo ih iz vremena Kinder-a, naravno da je smesno porediti njihove celokupne karijere.
                                Ljudi zaboravljaju da je Jaric bio klasa u Evropi dok je igrao za Kinder, kakav crni prosek, ljudima pamcenje ne doseze daleko nego samo pricaju na osnovu trenutne situacije, odnosno na osnovu onoga sto im je sveze u glavi. Po mom misljenju Jaric, Manu i Rigaudeau najbolja spoljna linija u istoriji Evrolige.
                                "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                                odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                                fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                                Comment

                                Working...
                                X