Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bojanaBG View Post
    Desio se Federer, jer je u jednom trenutku bilo 8:1, 8:2 za Hjuita, a posle toga i povrede
    Dobro ali on je vec u 2006 godini marginalan igrac,nije vise ni stizao do Federera.Totalno bezopasan za vrh.
    Meni je najzalije sto se Coria oprostio rano od tenisa,mogao je da ucini stvari na sljaci mnogo zanimljivijim,veliki je to talenat bio.
    Last edited by E1_PG; 20-11-18, 20:14.

    Comment


    • Originally posted by Ivan_PG View Post
      Dobro ali on je vec u 2006 godini marginalan igrac,nije vise ni stizao do Federera.Totalno bezopasan za vrh.
      Meni je najzalije sto se Coria oprostio rano od tenisa,mogao je da ucini stvari na sljaci mnogo zanimljivijim,veliki je to talenat bio.
      Pa ko prica o 2006., ja pricam o 2004. i 2005. kad ga je Fed pobedjivao u zavrsnicama slemova (finalima i polufinalima) i finalima drugih velikih turnira.
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Originally posted by bojanaBG View Post
        Pa ko prica o 2006., ja pricam o 2004. i 2005. kad ga je Fed pobedjivao u zavrsnicama slemova (finalima i polufinalima) i finalima drugih velikih turnira.
        Pa ja sam u mom prvom postu pitao sta je bilo sa njim nakon 2005 godine?
        Ne mozemo godine da okrivimo,25 godina je imao tad,to je obicno najbolji period u karijerama tenisera.
        Last edited by E1_PG; 20-11-18, 20:31.

        Comment


        • Originally posted by Ivan_PG View Post
          Pa ja sam u mom prvom postu pitao sta je bilo sa njim nakon 2005 godine?
          Ne mozemo godine da okrivimo,25 godina je imao tad,to je obicno najbolji period u karijerama tenisera.
          Pa povrede
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Originally posted by Ivan_PG View Post
            Moze li neko da mi objasni sta se desilo sa Hjuitom nakon 2005,zasto je toliko pao?Nisam pratio njegovu karijeru previse oa ne znam.Znam da je dominirao 2002,3 sta mu se desilo?
            Pitam,nije provokacija,nisam ni ja zagovornik price o slaboj eri.
            Je li imao neku povredu?
            2003. je bila čudna za njega. Sve je bilo normalno do Wimbledona kad ga je, tada nepoznati, Karlović izbacio sa Wimbledona u prvom kolu. Nakon toga vrlo, za njega, skromna US Open serija, dok je na samom US Openu gurao dobro, ali ga je u četvrtfinalu izbacio Juan Carlos Ferrero u životnoj formi, pritom ispalivši čak nestvarnih 22 asa, što mu je vjerovatno i rekord karijere! Nakon toga je igrao samo Davis Kup i prvo u polufinalu porazio Federera poslije preokreta (Federer servirao za laganih 3:0), a onda se na neki način revanširao J.C. Ferreru u finalu protiv Španije. Čak je žrtvovao nastup na Masters Kupu (mislio sam da je povreda, ali sad čitam da je radio u teretani i nabacio 7 kg mišića da bi se posvetio narednoj godini). 2004. godina je bila za njega fenomenalna, ali nije ispraćena rezultatima a krivac za to je tada monstrum Roger Federer koji je toliko digao nivo igre da je oduvao konkurenciju. Protiv njega je h2h bio 7:2, a 2004. ga je Federer porazio 6 puta, od toga na Grand Slamovima 3, 2 puta na Masters Kupu, dok na Mastersu jedanput. Na šljaci je uvijek bio prosječan pa ga je razvalio Gaudio na Roland Garrosu. U suštini, njegova sezona je bila za jedno 2 GS titule, ali baš nije imao sreće. Bolna za njega je bila i 2005. Imao je sjajan Australian Open, ali i težak put do finala. Iznenadio ga je Nadal u osmini finala i morao je da okreće 1:2, a u 5 setova je dobio Nalbandiana koji je tada igrao izuzetno. Protiv Roddicka je takođe očekivano bio zahtjevan meč, ali je drugi i treći set dobio na taj-brejkove što je i psihički i fizički uticalo na Andyja (sjećam se da mu je u četvrtom setu drastično pala brzina servisa). U finalu ga nije čekao Federer već Safin, ali kakav Safin! Samo je Maratova luda glava omogućila LLeytonu da lako idobije prvi set, dok je kasnije ogromna razlika u kvalitetu isplivala. Zbog povrede je propustio Roland Garros đe svakako ne bi imao šansi, a na Wimbledonu i US Openu opet Federer u polufinalima, dok iz privatnih razloga (rođenje djeteta) otkazuje Masters Kup. 2006 je bio jasan pad, imao je i neku povredu koljena skojom je igrao, odmah ispao iz top 10 i nikad se nije vratio. Njegova karijera se potom ne može objasniti dolaskom nove generacije kao možda u Roddickovom slučaju, jednostavno je pao. Njima dvojici je zajedničko to što su imali nesreću da igraju u eri Federerovog peaka, dok Safin i Nalbandian su imali nesreću sa svojim mozgovima, premda su imali po koju povredu što opet može biti povezano. Najtužniji (sportski) primjer iz generacije 1980-1982 je Guillermo Coria. Davidenko se probio kasnije i osvojio 3 Mastersa (dvaput dobio Nadala u finalu), Masters Kup 2009. i igrao finale prethodne godine, ali upravo 2010. u kojoj je postao tek drugi igrač koji je pobijedio i Federera i Nadala na 2 turnira (prvi je bio David Nalbandian 2007.) dogodila mu se povreda zgloba koja je označila praktično kraj njegove karijere na visokom nivou. Ferrer (šalu na stranu) je vrijedno radio i na tome mu svaka čast, ali ne može se porediti po talentu sa Davidenkom koji se takože kasno igrački razvio. On je Federerovo godište i da nije bilo povrede mogao je svakako više od 2010. godine.

            Malo raširih priču o jednoj dosta čudnoj generaciju koja je brzo zavladala kad je igra sa osnovne linije bila izvjesna budućnost, generacije koja je "zakačila" dominantnu generaciju i pokazala zube, a sa lakoćom pregazila tadašnju izgubljenu generaciju tj. tadašnje Dimitrove i Nishikorije. Onda je došao Nadal koji ne smije biti stavljen na uporedne liste jer svi pri njemu izgledaju smiješno, neki igrači koji su morali više poput Gasqueta, Monfilsa i Berdycha, a da ne pominjemo Đokovića. Murray, Del Potro, Wawrinka se baš kasno razvio igrački, ali sve u svemu baš dosta igrača. Tenis je bio u odličnim rukama i niko nije pretpostavljao da će se sa Del Potrom i Čilićem to prekinuti. Sada to malo kasno dolazi, ali bolje ikad nego nikad jer je dio dominatora još uvijek tu, na vrhu ATP liste.
            Last edited by amnesiac; 20-11-18, 21:57.
            Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

            Comment


            • Secam se kada sam 2008. citao poredjenje Novak sa 21 godinom i Federera u istom dobu. Vau, Novak ima da pokida . Licno ne vidim svrhu da se bilo koji mladji igrac koji ima neke uspehe poredi sa Federerom u tom dobu. Moze samo da se desi da ga godinu dve kasnije proglasavaju "propalim" jer tada pocne itekako da kaska u tim brojkama. Neko sazri ranije, neko kasnije, treba naci neku meru.

              Videcemo sta nosi buducnost, ima par mladjih igraca koji bas obecavaju, ove godine smo imali 3 nova igraca u finalima Mastersa, bilo je i polufinala na GS, Zverev se potvrdio kao Top10 igrac (i vise od toga), nece ni mnogi od ovih sa 30+ moci jos dugo da se guraju pri vrhu, biologija radi svoje.
              Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
              Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
              30 consecutive match wins - Stands alone
              3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
              Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

              Comment


              • Originally posted by Milutinov Tata View Post
                Secam se kada sam 2008. citao poredjenje Novak sa 21 godinom i Federera u istom dobu. Vau, Novak ima da pokida . Licno ne vidim svrhu da se bilo koji mladji igrac koji ima neke uspehe poredi sa Federerom u tom dobu. Moze samo da se desi da ga godinu dve kasnije proglasavaju "propalim" jer tada pocne itekako da kaska u tim brojkama. Neko sazri ranije, neko kasnije, treba naci neku meru.

                Videcemo sta nosi buducnost, ima par mladjih igraca koji bas obecavaju, ove godine smo imali 3 nova igraca u finalima Mastersa, bilo je i polufinala na GS, Zverev se potvrdio kao Top10 igrac (i vise od toga), nece ni mnogi od ovih sa 30+ moci jos dugo da se guraju pri vrhu, biologija radi svoje.
                Gledao ja 2006. Roland Garros i Nadal koji je bio nekih 8 mjeseci konstantno 2. igrač protiv Đokovića koji je bio 60 i neki. Zove me drug, znajući da sam strastveni ljubitelj tenisa, i pita me što mislim. Rekao sam mu "ovaj mali ima do kraja godine da uđe u top 10". Precijenio sam ga za neka 3 mjeseca, ali baš se odmah vidjelo da ima sve udarce i da će biti zvijer. Jedino kasnije nijesam bio siguran hoće li zdrastveno biti sposoban jer sam gledao finale Umaga (i taj meč je predao protiv Wawrinke).
                Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                Comment


                • Nadal na kraju sezone kada je napunio 21 - 3 GS, 2 finala, 2 1/4 finala. Porazi od Federera u finalima Vimbldona, poraz od Juznog u Nju Jorku, od Gonzalesa u Melburnu. Tri godine zaredom broj 2, od kraja jula 2005. u kontinuitetu na toj poziciji. Pobedio Federera 3 puta na RG.

                  Djokovic na kraju sezone kada je napunio 21 - 1 GS, 1 finale, 4 1/2 finala, 1 1/4 finale. Svih 6 poraza od Nadala (3 na RG, jedan na Vimbldonu) ili Federera (oba na USO). Dodao bih i da je 2007 na AO izgubio od Federera u 1/8 finala. Dve godine zaredom broj 3 na ATP listi, u kontinuitetu broj 3 od avgusta 2007. Pobedio Federera na AO 2008.

                  Mari na kraju seozne kada je napunio 21 - 1 finale, 1 1/4 finale - poraz od Federera na USO i od Nadala na Vimbldonu, oba 2008. Izgubio od Nadala u 1/8 finala na AO 2007. Zavrsio 2008. kao broj 4, dosao na tu poziciju nakon USO. Tek tokom leta te godine postao standardni clan Top10. Pobedio Nadala na USO.
                  Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
                  Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
                  30 consecutive match wins - Stands alone
                  3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
                  Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

                  Comment


                  • Originally posted by bojanaBG View Post
                    koliko je to izgubljena generacija




                    Progutala ih generacija ispred, kao što bi progutala i ove, to je normalno. Čim su malo došli do daha eto 2017 solidna 3 rezultata. Isner je progledao tek ove godine s Mastersom, on je zahvaljujući godištu u grupi, ali ključ su ova četvorica pored kojih se nije moglo. Berdych je osvojio nekad davno preko Ljubičića, zašto kasnije nije jasno je i nekome ko slabije prati. Čak Federer nije mogao skoro 5 godina do GS titule, i od 2017 je lakše doći do većih titula, tu priče nema. Nisu samo oni dokaz, i Novak je imao konačno lakše puteve do GS titula, Anderson u finalu, Del Potro, dočekao je Cecchinato u 1/2 GS, nemoj da se šprdamo. I Muller je progledao prošle, samo jadni Benneteau ni to ne iskoristi Zadnje 2 godine je tako i vjerovatno će biti još gore ako povrede nastave ubijati ove iz vrha.

                    Naravno da je ovo bila zlatna era dok su držali kontinuitet najbolji. Povrede su učinile svoje, nisu ni oni mašine da moraju 15 godina igrat uvijek na visokom nivou. Zlatna era je i zbog velikana koji su između sebe odigrali 100+ mečeva. Šta meni znači duel Safin-Federer 2005 kad oni nisu odlučili između sebe 20 velikih turnira. To mi samo govori da je Safin mogao više. Bila je i zlatna era 80-ih, pa i dijelom 90-ih, to su najbolje godine za sport generalno. Sad bih mogao roman ovdje ispisati o tome, NBA i evropska košarka, dijelom fudbal, odbojka, rukomet, vaterpolo, hokej, da nešto naučite, ali mi mrsko Imali smo sreću što je bar tenis izdržao ovoliko dugo.

                    Comment


                    • Paul

                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG View Post
                        Samo mi reci kad je po tebi ta krs era?

                        Nije valjda se još pecaš na njegove komentare?
                        Ako neki navijač optuži igrača za koga navija da namešta mečeve to je u najmanju ruku sramno i nema smisla dalje sa njim komentarisati.



                        Originally posted by Ivan_PG View Post
                        Sa 21 godinu i 7 mjeseci koliko sad ima Zverev velika trojka je imala ovoliko titula:
                        Nadal-23 titule(3 GS,9 mastersa,7 seria 500,3 seria 250,1 celendzer),7 finala(2 GS,3 mastersa,2 seria 250)-najbolji ranking 2 mjesto
                        Djokovic-11 titula(1 GS,Atp finale,4 mastersa,4 250 turnira,i Adelaide koji je bio cini mi se ispod 250 ranga),6 finala(1 GS,2 mastersa,3 250 turnira)-najbolji ranking 3
                        Federer-6 titula(1 masters,5 titula 250),6 finala(1 masters,1 seria 500,4 seria 250)-najbolji ranking 4 mjesto
                        Dok kod Zvereva je ovakva situacija- 10 titula(Atp finale,3 mastersa,2 seria 500,4 seria 250),5 finala(2 mastersa,2 seria 500,1 seria 250)-najbolji ranking 3 mjesto
                        Moguce da sam zeznuo nesto oko ovih manjih turnira jer ranije nije postojalo ovo seria 500,seria 250 pa tu moze bit nekih gresaka ako neko zna neka ispravi,posebno oko federerovih titula.
                        Ovo sam davno rekla-najsličniji je Novaku...Samo se nadam da će umeti da iskoristi godine koje dolaze i da se konačno opameti kada su Slemovi u pitanju.
                        Valjda je zato Lendl tu.
                        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                        Comment


                        • zanimljiva lista, Car lagano vodi

                          Saturday School: Men with the worst win-rate at the year-ending championships
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Dok neko temu ne otvori neka bude ovdje pa prebacite u tu temu.

                            Doha

                            Spoiler


                            Brisbane

                            Spoiler


                            Pune

                            Spoiler
                            Mirza Bašić najbolji čovjek u TOP 79. a i šire.

                            Comment


                            • Pa orvori sam temu
                              ATP World Tour Series 250 - 2019. godina
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Odes na ovu stranu Tenis pdf-a, kliknes gore levo na plavo polje +Postavi novu temu, upises onaj naslov 250-tice, postavis svoj prethodni post jos jednom, cekiras kucicu dole s kroz Ucini ovu temu vaznom i objavi

                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X