Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liga šampiona i Liga Evrope 2014/2015 - Opšta diskusija

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • upravo o tome i pricam, zar tih ulozenih 800 miliona nije garant uspeha na svim poljima? Malo mi je kontradiktorno ovo sto je Prince rekao, da su engleski klubovi pruzali bolje partije u Evropi dok na neki nacin nije postojala tako jaka konkurencija, pojavom bogatog City-ja se sve poremetilo jer bivsi top4 klubovi moraju vise da se trude da bi odrzali taj status... Meni je nekako logicno da ako vise ulazu imaju bolji i konkurentniji tim a to bi trebalo da se preslika i na Evropsku scenu...
    VALENTINO ROSSI #46

    Comment


    • Ma fazon tog ulaganja je onaj ugovor o TV pravima na oko 4 milijarde funti. I sad na osnovu pravila u Engleskoj se ravnopravno te pare djele, samo postoji bonus na kolicinu utakmica koje su prenosene na glavnim TV kanalima. Pa ti onda imas da posljednji u PL dize oko 50m funti. Jest da je to parachute payment, koja se prostire na 4 sezone jer su ispali, ali kad skontas kolko je to novca sjebes se jer toga nema u drugim ligama..

      sigpic
      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

      Comment


      • sve je to jasno kao dan, i naravno da to podize konkurentnost, pre svega finansijsku a samim tim i takmicarsku, ali opet ostaje nejasno zasto Engleski top klubovi onda redovno fejluju na Evropskoj sceni, jer im taj novac samo ide u prilog, mogu da stvore jaci tim pomocu njega... ok, konkurentnost je veca pa su teze utakmice ali ne igraju ni Spanci i Nemci u nekoj balkanskoj ligi, imaju i oni zahtevnih meceva, a sto se tice tempa to je diskutabilno...
        meni jedino logicno objasnjenje ostaje, nece vam se svideti verovatno, to da Engleski klubovi ne mogu da pokupuju dovoljno stranih igraca koliko Englezi mogu da ih ukopaju, a propisi nalazu neki minimalan broj "domacih" igraca... ne mogu da kazem da su fudbalski netalentovana nacija, naprotiv, ali imaju gubitnicki mentalitet i ne mogu da pobegnu od toga, to se jasno vidi i u reprezentaciji...

        uzmi samo najbolje klubove, ko su im najbolji igraci? (po meni)
        Chelsea - Fabregas, Kosta, Hazard
        City - Yaya, Aguero, Kompany
        Arsenal - Ozil, Sanchez
        Utd - Di Maria, Rooney

        koliko ima Engleza? citav jedan
        Liverpul ne racunam, mada su oni prodali svog najboljeg igraca - Urugvajca i sada zaista ostali sa gotovo sve Englezima kao nosiocima igre, i svedoci smo svi kako im ide...
        VALENTINO ROSSI #46

        Comment


        • Ma ja generalno problem Engleza vidim u nedostatku zimske pauze, realno sa moje tacke gledista, jer uzivam u tekmama, ne bih nikada to izbacio. Ali s tacke klubova oni bi to vrlo rado izbacili. Dok svi odmaraju na Karibima, oni crnce i igraju fudbal po niskim temperaturama svako 2 dana i plus ne mogu se opustiti za bozic i novu godinu, sto je bezveze nekako.
          sigpic
          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

          Comment


          • Ne mogu da razumem konstantno valjanje jedne te iste price, kako je Moyes za godinu dana unistio mocni Man utd.
            Bilo koja figura da je bila u pitanju i da je usla sa namerom da sistematski unisti klub ne bi uspelo za tako kratak interval vremena gledajuci status i moc kluba. Moyes niti je imao tu nameru, niti je los trener.
            Dobio je prosecan tim i prevelka ocekivanja a on svakako nije Ser Alex pa da i sa takvim timom izvuce maksimum.
            Ne znam ja mozda i ne kapiram stvari dobro ali mislim da ce se za sve sadasnje i buduce lose rezultate kriviti Moyes.
            Van Gal potrosi Bogaoca, i osvoji bod ili dva vise od Moyesa. Ali njemu se oprasta jer ima reputaciju i kredibilitet.
            On tek pravi tim i kreira igru...
            There's something wrong with me chemically
            Something wrong with me inherently
            The wrong mix in the wrong genes
            I reached the wrong ends by the wrong means
            It was the wrong plan
            In the wrong hands
            With the wrong theory for the wrong man
            The wrong lies, on the wrong vibes
            The wrong questions with the wrong replies

            Comment


            • Ćuti tamo, znaš ti mnogo.

              Kako možeš da porediš Mojesa i LvGa?
              Kakvi bodovi viška kakvi bakrači, ovaj čovek zna šta radi, pored toga što ima nov tim, takoreći, dok je Mojes radio sa istim (osim čupavog). A pri tome ne govorim o reputaciji koje imaju, odnosno nemaju.
              I nije Mojes kriv, već Ferguson.
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Originally posted by miloolja View Post
                Ćuti tamo, znaš ti mnogo.

                Kako možeš da porediš Mojesa i LvGa?
                Kakvi bodovi viška kakvi bakrači, ovaj čovek zna šta radi
                , pored toga što ima nov tim, takoreći, dok je Mojes radio sa istim (osim čupavog). A pri tome ne govorim o reputaciji koje imaju, odnosno nemaju.
                I nije Mojes kriv, već Ferguson.
                E bas o ovome pricam
                Znao sam da cu naici na ovakvu reakciju.
                Bitan je broj bodova, bitna je statistika jer na kraju to odredjuje sampiona a ne lepota.
                There's something wrong with me chemically
                Something wrong with me inherently
                The wrong mix in the wrong genes
                I reached the wrong ends by the wrong means
                It was the wrong plan
                In the wrong hands
                With the wrong theory for the wrong man
                The wrong lies, on the wrong vibes
                The wrong questions with the wrong replies

                Comment


                • Drago mi je... večeras me čitaju ko otvorenu knjigu...
                  Da li zaista misliš da će LvG imati na kraju manje bodova? Što se mene lično tiče, može da ih ima, jer ponavljam, čovek zna šta radi... onaj duduk nije imao pojma, uostalom igrači su najbolje o tome pričali...
                  Jednostavno ne možeš ih porediti... ne možeš.
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Ne poredim ja njih, poredim dva Manchestera jednako grozna.
                    NIsta nisam izneo sem rezultata. Nema ko da se vredja.
                    Van Gal je bolji strucnjak naravno.
                    There's something wrong with me chemically
                    Something wrong with me inherently
                    The wrong mix in the wrong genes
                    I reached the wrong ends by the wrong means
                    It was the wrong plan
                    In the wrong hands
                    With the wrong theory for the wrong man
                    The wrong lies, on the wrong vibes
                    The wrong questions with the wrong replies

                    Comment


                    • Mene interesuje hoce li Nashko otici do cilenaske ambasade da ih upita kako je cika Manuel dobio ove profi licnece..
                      sigpic
                      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                      Comment


                      • Uvek se rezultati rezimiraju na kraju, godine, sezone, strpi se malo, a ovaj period se ne da prosto porediti, moraš da gledaš širu sliku. Iznosim kontra stav, taman posla da se vređam.

                        Poslato sa HTC Desire 500, zato što se šefici može...
                        Last edited by miloolja; 06-11-14, 01:48.
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • boze,boze, koja govna

                          http://www.b92.net/sport/fudbal/vest...&nav_id=920687
                          It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                          Comment


                          • Originally posted by prskaj View Post
                            bio sam uz Gradjane, doduse pre svega zbog kladionice, ali sada mi je mnogo drago sto su ih dobili i nadam se da ce biti poslednjeplasirani u grupi
                            VALENTINO ROSSI #46

                            Comment


                            • Daj Boze da ni LE ne uhvate.

                              Comment


                              • Originally posted by Miletić View Post
                                upravo o tome i pricam, zar tih ulozenih 800 miliona nije garant uspeha na svim poljima? Malo mi je kontradiktorno ovo sto je Prince rekao, da su engleski klubovi pruzali bolje partije u Evropi dok na neki nacin nije postojala tako jaka konkurencija, pojavom bogatog City-ja se sve poremetilo jer bivsi top4 klubovi moraju vise da se trude da bi odrzali taj status... Meni je nekako logicno da ako vise ulazu imaju bolji i konkurentniji tim a to bi trebalo da se preslika i na Evropsku scenu...
                                Pa nekada bi tih 800 miliona bilo garant, ali danas kada je odnos kvaliteta i cene igraca potpuno poremecen, gde jedan Luiz i Mangala zajedno vrede 100 miliona, svakako ne. S druge strane i Real i Barsa koriste ogromne kolicine novca za kupovinu igraca. Ni Siti, ni Celzi nisu dali toliki novac za nekog igraca koliko je Real za Bejla, Ronalda, Rodrigeza, Barsa za Nejmara i Suareza.

                                Pogledaj ovaj Celzi samo. Oni su ove sezone realno najdominatniji u PL, a u LS u cetiri kola imaju dva neresena u jednoj od najlaksih grupa. A onda uzmes u obzir da je Celzi osvojio LS 2012. godine kada je ligu zavrsio kao sesti ili sedmi (ne secam se tacno). Sve to govori koliko je tesko igrati iz nedelje u nedelju po dve jake tekme, a pri tome imati dobre rezultate na svim frontovima. Velika je ujednacenost u ligi, velika konkurencija, plus nedostatak zimske pauze kao sto Aki kaze, sve to ima ogromne uticaje na rezultate Engleza u evropi. Ali ja verujem da ce se kroz nekoliko godina ponovo uspostaviti neki balans, i da ce Englezi ponovo biti dominantni faktor u LS.

                                Comment

                                Working...
                                X