Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto GP-Gran Premio d'Italia TIM

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Svaka čast Marc Marquezu, sa lošijim motorom i u težim uslovima je uspeo da izazove Yamahu. Vidi se da je mnogo rizikovao. Pesak nikad bliži nije bio nego u zadnjem krugu. Ipak, Lorenco je odradio veoma dobro domaći i pobedio. Ono što je Marc rekao ima težinu kada se zna da su smanjili snagu Honde ne bi li dobili na upravljivosti prednjeg kraja. Naravno, do ovoga ne bi ni došlo da je Pera(Rossi) otišao u policiju(izbegao otkazivanje motora)...
    sigpic
    No turbochargers, superchargers, kompressors... pure V8!

    Comment


    • #77
      Kakva je ovo trka samo bila. Kolika šteta samo za Rossija, kako su samo njih trojica bitku vodila. Mogu zamišljati samo šta bi bilo da je i on ostao na stazi. A i ovako je bilo fantastično gledati borbu Lorenza i Marqueza. Žao mi je što moj pulen nije stigao do pobijede, ali usudio bih se reći da je trenutno Lorenzo najbolji vozač.
      UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

      Comment


      • #78
        Nije pao, crko motor. Bio na 2 mjestu.

        UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

        Comment


        • #79
          Steta za Rosija... bas bih voleo da je ostao u trci za pobedu jer bi bilo veoma zanimljivo do kraja. Svaka cast Markezu i Janoneu za nadoknadjivanje ogromnog vremena. Iskreno, mislio sam da ce Markez pobediti kad je zaobisao Lorenca u poslednjem krugu i za par krivina napravio solidnu prednost. Kako je uspeo da izgubi to u sikani pre Dukati krivine, stvarno ne znam ali je potom i Lorenco napravio, pa moze se reci, ocajnicki potez i poslednjoj sikani a zatim i u poslednjoj krivini i nakon toga sam mislio da je gotovo i da je Markez pobednik ali.... MotoGP me odusevljava jos jednom... Lorenco je odlicno izasao iz krivine i dosao do pobede Isto kao Stoner protiv Spiza u Valesiji pre par godina

          Comment


          • #80
            Brutalan poslednji krug.

            Comment


            • #81
              Originally posted by Vanja #66 View Post
              Težak dan, gorak završetak... Nisam očekivao borbu za pobedu na kraju, prijatno iznenađenje.

              Za šampionat postoje dve mogućnosti sad. Nivelacija novim padovima ili problemima sa motorom (isto kao ova 3 pada u 4 trke) sa jedne strane ili akcenat na borbi ove dvojice uz Rossija koji vreba i sakuplja poene koje ovi prospu u svojim borbama. A prosipaće ih, u to ne sumnjam...
              A zasto sam ja mislio da se ovde radi o Oko za oko pasta za zube varijanti ? Salu na stranu ..ako i postoji dogovor od prosle godine...onda je Jeniferka samo tako uterao MM...but who knows

              Comment


              • #82
                Šteta za Rosija, bila bi to ravnopravna bitka do kraja trke... Ne postoji ništa savršeno pa ni Jamahini motori nisu savršeni. Sada u nastavku Rosi nema prava na kiks, a jedina šansa mu je neko duplo izletanje Lorenca i Markeza (poput Janonea i Dovicioza u Argentini). Potrebna je i velika doza sreće u trkačkim sportovima. Rosi je nema u Muđelu evo već 8 godina

                Comment


                • #83
                  Kakav gorak poraz...

                  Nisam verovao u to pre trke, Rossi je imao najbolji tempo od svih vozaca. Marquez je morao preko limita samo da se odrzi sa Lorencom, Rossi ga je relativno lagano pratio i sustizao nakon gresaka ponovo vrlo brzo. Lorenzo je bio odlican na kocenju nakon pravca, bolji od obojice pa ni zavetrina nije pomagala.

                  Nisam neko ko ne prepoznaje kvalitete ove dvojice jer navijam za Valentina, ali Marquez je pobedio danas Jorge-a. Jedini razlog za pobedu je bila Yamaha, tj Hondin nedostatak ubrzanja na izlasku iz krivine. Marquez je duel dobio.

                  Bice tesko preboleti ovo, a jos teze vratiti se u sampionat. Pedrosa je samo 12 boda iza Valentina, neverovatno.

                  Comment


                  • #84
                    Janone postavio rekord u brzini, 354.9 kmh

                    Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2

                    Comment


                    • #85
                      Originally posted by Vibe View Post
                      Kakav gorak poraz...

                      Nisam verovao u to pre trke, Rossi je imao najbolji tempo od svih vozaca. Marquez je morao preko limita samo da se odrzi sa Lorencom, Rossi ga je relativno lagano pratio i sustizao nakon gresaka ponovo vrlo brzo. Lorenzo je bio odlican na kocenju nakon pravca, bolji od obojice pa ni zavetrina nije pomagala.

                      Nisam neko ko ne prepoznaje kvalitete ove dvojice jer navijam za Valentina, ali Marquez je pobedio danas Jorge-a. Jedini razlog za pobedu je bila Yamaha, tj Hondin nedostatak ubrzanja na izlasku iz krivine. Marquez je duel dobio.

                      Bice tesko preboleti ovo, a jos teze vratiti se u sampionat. Pedrosa je samo 12 boda iza Valentina, neverovatno.
                      Sve konstatacije su ti na mestu.
                      Ja sam ubeđen da bi ih Rossi sve danas dobio. Ko iole prati motoGP mogao je da prepozna klasično Valetovo praćenje i snimanje situacije.
                      Na žalost tehnički faktor je presudio.
                      Marquez je dobio Horhea na stazi. Možda nije pobedio, ali je debelo rizikovao da padne.
                      Čitao sam intervju sa Pedrosom gde objašnjava šta su sve morali da preprave da bi mogli koliko toliko da budu konkurentni. Software im uopšte ne odgovara, niti mogu da mapiraju motor kako treba. Svesno su smanjili snagu radi upravljivosti.
                      Tek sada uviđam koliko je Marc odradio extra posao.
                      sigpic
                      No turbochargers, superchargers, kompressors... pure V8!

                      Comment


                      • #86
                        Originally posted by Vanja #66 View Post
                        A možda bi pukao na krugu pri dolasku na grid. A možda bi pukao u krugu za zagrevanje. A možda i ne bi pukao jer je u rezervnom motociklu.
                        Studiozno, baš!
                        Zovite

                        Comment


                        • #87
                          malo da se nasmejemo

                          Comment


                          • #88
                            Stvarno sam mislio da sam davno prevazio "lozenje" na sportiste, timove i slicno, i to jos odavno, kao maloletnik...

                            Ali taj Valentino Rossi... Biti njegov navijac je nesto zaista posebno. Vodim relativno dobar i "srecan" zivot za nase standarde, imam veliku porodicu, svi su zivi i zdravi koliko toliko... Ali i ne secam se kada sam se zadnji put onako iskreno nasmejao, iz duse, od srece. Lazem, secam se... U subotu kad je Rossi uzeo pol poziciju. Ujedno se sasvim suprotno desilo samo 24 casa posle, kada su njegovi i nasi snovi o pobedi u Muggellu odleteli u dimu Yamahe...

                            MotoGP sam poceo da pratim 2013. godine, i prvi vozac koji mi se svideo bio je Lorenzo. Podrzavao ga par trka, jos sam ucio sta su Moto trke. Ali bez obzira sto je Jorge te sezone vozio vrhunski, Marquez dosao i pokorio sve, cak i Pedrosa bio savsim dobar... Rossi me je osvojio od glave do pete, i ako uglavnom nije bio ni blizu ovoj trojki i vise mu protivnici bili Crutchlow, Bautista pa i Bradl za cetvrto mesto daleko iza.

                            Njegov pristup sportu i energija koju nosi su nesto sto se vidja jednom u zivotu... Nacin na koji prkosi dvojici vozaca koji (po mom skromnom znanju o MotoGP istoriji) mogu da se uvrste u tehnicki gledano 5 najboljih ikada me odusevljava iz vikenda u vikend. I sve to radi u 37, 38 godina... I ono sto me, ironicno, najvise odusevljava je to sto mislim da su i Lorenzo i Marquez zapravo sada realno bolji od njega. Mladji, brzi... I opet su potrebne udruzene snage da se pobedi matori.

                            Rossi ima neke druge kvalitete zahvaljujuci kojima je sada i dalje na vrhu. Nekada je to bila cista brzina, sto vise nije slucaj. Kao neko sa medicinskom pozadinom, jasno mi je da telo od skoro 4 decenije nije vise na nivou tela sa 2 ili 3 decenije po pitanju refleksa i agilnosti, i ako su to generalno gledano jos uvek "mlade godine". Tehnicka savrsenost, iskustvo i srce su njegove 3 bove u vodi zahvaljujuci kojima jos uvek pliva na povrsini.

                            On je proslost, covek zamenjen pre 6 godina, napravio mesta novoj generaciji... Onda jos dve mizerne godine vozi Ducati. Neko drugi bi se verovatno penzionisao uzivao u stotinama pobeda, isto toliko miliona eura, statusu najboljeg ikada...

                            Ali ne Rossi. On se covek vratio u Yamahu kod coveka koji ga je zamenio i sada ga ispraca iz te iste Yamahe. Naucio ponovo da vozi jer njegov stil je ocigledno bio zastareo, i resio da pobedi klince. I uspeo...

                            Nisam fanatik, ne nosim majice sa brojem 46, ne idem na trke, Rossija mislim da i ne pomenem privatno negde... Ali zato svaki MotoGP vikend uz SK odusevljen delim radost i tugu sa ovim covekom.

                            Skidam kapu, doktore...

                            Comment


                            • #89
                              Jedini covek sa kojim se moze napraviti paralela je eventualno Javier Zanetti. Dosta me podsecaju jedan na drugog...

                              Zanetti se vec neko vreme nalazio sa pogresne strane tridesetih godina, i Inter dovede Maicon-a, on preuzme mesto desnog beka i stvarno postane svetska klasa. Zanetti bude gurnut na sredinu terena i tamo obavlja pristojan posao naravno, ipak je to Zanetti.

                              7 godina kasnije, Maicon ostareo, nije to vise to... I ko ga zameni na desnom beku? Zanetti. Na kraju ga dokrajcila ona povreda, mislim da je bez nje mogao jos da igra. Mogao je verovatno i tako, ali nije hteo da bude teret timu (citaj: Totti).

                              Comment


                              • #90
                                Vecina onih koji ne navijaju za "najveceg" u stvari nemaju problem s njim...ali mrze cirkus koji je napravio od MotoGP i mrze njegove navijace koji dolaze u Rosjevim dresovima i navijaju kao na fudbalskoj utakmici a pri tom ne znaju da razlikuju konja od magarca! Pljuju po svakom Rosijevom konkurentu koji moze da ga pobedi (Lorenzo-Marquez, a u jednom momentu prosle godine cak i na "samuraja" Pedrosu jer se ovaj drznuo da ga pobedi u duelu)...ostali momci na gridu su dobri momci!
                                Meni licno Rosi je ozbiljno krenuo da ide na zivce upravo prosle godine svojom kuknjavom u Australiji...sve sto se kasnije dogodilo (svi treba da se pomere da bi "najveci" prvi prosao kroz cilj) i sva ta "zla krv" koja je danas medju vozacima potice od njega.
                                Zovite

                                Comment

                                Working...
                                X