Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA Regular Season 2011/12 (opste diskusije, komentarisanje vesti, tracevi i ostalo)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ernesto View Post
    Je l` si gledao Jarica dok je igrao za Kinder ili samo pricas na osnovu onoga sto ti je sveze u glavi? Poredimo ih iz vremena Kinder-a, naravno da je smesno porediti njihove celokupne karijere.
    Ljudi zaboravljaju da je Jaric bio klasa u Evropi dok je igrao za Kinder, kakav crni prosek, ljudima pamcenje ne doseze daleko nego samo pricaju na osnovu trenutne situacije, odnosno na osnovu onoga sto im je sveze u glavi. Po mom misljenju Jaric, Manu i Rigaudeau najbolja spoljna linija u istoriji Evrolige.
    Gledao sam naravno u to vreme mi je Rigaudeau bio omiljeni evropski igrac ,ne kazem da nije imao i sjajnih utakmica ali igrac nikad ga nisam gotivio kao nekog igraca..
    GIFSoup

    Comment


    • Originally posted by Ernesto View Post
      O pobogu, ti gledas Marka u 33 godine kako igra, pa on je poslednjih 5 godina igrao kosarku samo na playstation-u. U Real dosao sa peskirom oko vrata, uzeo 2 miliona evra za par meseci. Odigrao 45 minuta na prvoj utakmici u dresu Real-a (igrali produzetak) i objasnio onako nespreman. Imao je dobrih utakmica u Real-u, u svakom slucaju za Vidal-a, Kaukenas-a i ostale nesrecne bekove Real-a u to vreme izmislio kosarku, mada to je nebo i zemlja od onog Jarica pre 10 godina. A, takodje s peskirom oko vrata je odveo i Montepaschi na final four kada je na onoj odlucujucoj utakmici za prolaz imao ideks 30+, 40 (otplike), kada je posle svakog postignutog kosa, skoka i asistencije masuci pozdravljao Elizabettta-u i Ninu u publici koje su bile tu da ga podrze. I njima je izbio milion iz dzepa za par utakmica, sve na staru slavu i ime. Car.
      E ajde vec kad oces da zabedimo da zabedimo do kraja.
      Pricu smo poceli oko Rubia i tu sam spomenu kao Jarica kao najvecu prevaru u istoriji NBA lige.Ti si onda zabedio da je on bio tata u Evropi,da je igrao koliko je hteo i koliko mu je trebalo i da je onda batalio.Rekao si i da je igrao prve dve sezone u Klipersima dok nije uzeo nov ugovor i da ga je holivud uzeo pod svoje.
      Prvo za Evropu konkretno vezanojinobili i Jaric su sezonu pre nego sto su uzeli EL igrali zajedno u ekipi i jdan i drugi su izabrani u prvu petorku, a Djinobili je izabran za MVP-a kad su uzeli EL sledece sezone.Drugo ne vezano za nagrade,statisticki Djinobili je u Evropi bio ispred Jarica u svakom pogledu,konstantiji-prosecan indeks 15 napram 10 koliko je Jaric imao.U svakom statistickom parametru je bio bolji Djinoblili,ama bas u svakom osim u asistencijama(jaric 2,3 manu 2).U tom plej ofu,opet je Manu bio bolji i plus finale koje se igralo u tri dobijene kad su bili Tau sa 3-2,Jaric je na poslednjoj utakmici kod rezultata 2-2 u seriji imao 0(nula!!) poena i indeks od minus 4.I Etore Mesina je uvek isticao da kad bi mogao da bira igrace koje bi uvek vodio sa sobom da su to prvo Danilovic,Smodis(njega je vuko svuda) i Djinobili.Znaci on je to rekao,ne ja.i treca mnogo bitnija stvar,najbitnija stvar kad gledamo igrace a to je po igri i dporinosu,skilu-Jaric je bio igrac i to super,a ovaj je bio igracina u to vreme.Postavio sam dole u nekom postu snimke sta je radio i kako je igrao.Na sve to ako dodamo reprezentativnu karijeru,Jaric je jedna velika sisa od coveka za razliku od onoga sto je Manu.Prvo je sisa jer je on zsajedno sa rakocevicem zajebao situaciju na EP 2005. kod nas.NJih dvojica i jos par igraca,jer su i jedan i drugi sise i uvek su jurili za parama.Pa je onda one sezone kad je igrao trio Gurovic-Milicic-Jaric bio jos veca sisa jer je igrao sam,bas sam.Ka ima loptu to je njegova bilia i nicija vise pa smo i prosli tad kako smo prosli.A Manu je jedan od retkih koji je uprkos povredama uvek igrao za repku sem na poslednjem SP.U Turskoj i Indijanapolisu,Djinobili je mnogo vise znacio za Argentinu nego Jaric za nas.Znaci ukupno gledano igranje Marka Jarica i njegov vrhunac je bio deo sa Kinderom i prve dve sezone sa Klipersima i repka u to vreme.U Kinderu je bio super,drugi igrac ekipe.U repki je bio dobar jer je reprezentacija bila dobra,nista on nije mnogo vise doprineo od Gurovica,Scepanovica,Tomasevica itd.Glavne poluge Bodiroga-Stojakovic-Divac,ostalo mozes da rotiras.Isto kao u odbojci Vanja-Nikola-Vujevic,ostalo stavljas kako oces.Period u Klipersima je bio dobar,ali klipersi su tad bili mizerno losa ekipa,ali bas bas losa.Jaric u NBA ligi ima prosek od oko 30-ak minuita po tekmi a nista nije znao i kako je vreme odmicalo igrao je sve manje jer su videli da je prosek.Igrao je na poslednjim tekmama u sezoni kad se razigravaju igraci koji nisu igrali tokom sezone.To za Madrid i Sienu,po jedna lasta ne cini prolece,on da je bio toliko dobar on bi ostao u Realu i Sieni.Pa Etore ga je sve manje i manje koristio kao je sezona bila blize kraju.Za kraj Jaric je bio igrac dok je bio u Evropi ali nikad nije bio bolji od Manua.I Fred Haus je ludeo na pojedinim tekmama pa je opet prosek i Aleks MAric je ludovao one sezone u PArtizanu pa je opet prost igrac.

      Comment


      • Vidim kopao si dosta po bratu google-u. Prvo, ti si me naterao da pricam o Jaricu iz Real-a i Siena-e. Nikad nisam tvrdio da je on ostavio zapazeniji utisak u njegovom drugom boravku u Evropi, samo sam hteo da pokazem da je na trenutke mogao da se vidi onaj njegov talenat od pre 10 godina dok je nosio dres Kinder-a. Ne interesuje me kakvi su ljudi bili, interesuju me samo oni kao kosarkasi. Nikad nisam poredio uloge Jarica i Manu-a u reprezentaciji, jer je to smesno porediti, ovaj drugi je bio veca zvezda i nosio je reprezentaciju do uspeha, dok je Jaric imao samo epizodnu ulogu. Ulogu Jarica u reprezentaciji (onih njegovih 7 velikih poena protiv Amera u Indijanapolisu u poslenjih nekoliko minuta utakmice) sam izneo na povrsinu samo u onom prvom quote-u kada je tvoj post bio u takvom tonu gde si ga skoro nazvao bonafide scrub-om, morao sam da reagujem.
        Ti konstantno pokusavas da me uvuces u neku raspravu u koju ni ne zelim da ulazim... pominjes Manu-ovu celokupnu karijeru, njegovu NBA karijeru i reprezentativnu karijeru... ja ni sa kakvim argumentima ne mogu da pobijem da je Jaric bio veci igrac od Manu-a (overall gledano), a nije mi ni to bila namera, jer tako nesto je suludo.
        E sad, real talk, dok su igrali za Kinder, Jaric i Manu su bili (ali bukvalno) rame uz rame, nijanse odlucuju, ja idem s Jaricem, a ti s Manu-om. To je close call.
        Mnogi ljudi ne shvataju kakav je igrac Jaric bio pre 10 godina dok je nosio dres Kinder-a, a bio je klasa. Hteo sam samo da im osvezim pamcenje.
        To je poenta cele price.
        "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
        odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
        fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

        Comment


        • Originally posted by Ernesto View Post
          Vidim kopao si dosta po bratu google-u. Prvo, ti si me naterao da pricam o Jaricu iz Real-a i Siena-e. Nikad nisam tvrdio da je on ostavio zapazeniji utisak u njegovom drugom boravku u Evropi, samo sam hteo da pokazem da je na trenutke mogao da se vidi onaj njegov talenat od pre 10 godina dok je nosio dres Kinder-a. Ne interesuje me kakvi su ljudi bili, interesuju me samo oni kao kosarkasi. Nikad nisam poredio uloge Jarica i Manu-a u reprezentaciji, jer je to smesno porediti, ovaj drugi je bio veca zvezda i nosio je reprezentaciju do uspeha, dok je Jaric imao samo epizodnu ulogu. Ulogu Jarica u reprezentaciji (onih njegovih 7 velikih poena protiv Amera u Indijanapolisu u poslenjih nekoliko minuta utakmice) sam izneo na povrsinu samo u onom prvom quote-u kada je tvoj post bio u takvom tonu gde si ga skoro nazvao bonafide scrub-om, morao sam da reagujem.
          Ti konstantno pokusavas da me uvuces u neku raspravu u koju ni ne zelim da ulazim... pominjes Manu-ovu celokupnu karijeru, njegovu NBA karijeru i reprezentativnu karijeru... ja ni sa kakvim argumentima ne mogu da pobijem da je Jaric bio veci igrac od Manu-a (overall gledano), a nije mi ni to bila namera, jer tako nesto je suludo.
          E sad, real talk, dok su igrali za Kinder, Jaric i Manu su bili (ali bukvalno) rame uz rame, nijanse odlucuju, ja idem s Jaricem, a ti s Manu-om. To je close call.
          Mnogi ljudi ne shvataju kakav je igrac Jaric bio pre 10 godina dok je nosio dres Kinder-a, a bio je klasa. Hteo sam samo da im osvezim pamcenje.
          To je poenta cele price.
          Ma znam bre,mnogo je lakse dokazati da je Manu bolji igrac od Jarica nego obratno.Samo sam hteo da vidim koliko dobro mozes da branis nesto sto nikako nije moguce.To ti je isto kao da ti pricas zasto ljudi ne treba da puse a ja da branim pusace. Ti bi imao sto argumenata,ja mnogo manje.Tako mu nekako dodje. A kopao sam po Evroliginom sajtu i arhivi fibe. E i samo da zaokruzimo pricu,u poslednjem postu sam samo pravio komparaciju na osnovu Evrope i prve dve godine NBA oba igraca,nisam bas toliko skakao po NBA

          Comment


          • Trenutni ranking za ROY po ovima sa NBA.com...

            1. Kyrie Irving
            2. Ricky Rubio
            3. MarShon Brooks
            4. Norris Cole
            5. Brandon Knight
            6. Jeremy Pargo
            7. Jimmer Fredette
            8. Kemba Walker
            9. Tristan Thompson
            10. Greg Stiemsma
            "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
            odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
            fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

            Comment


            • Manu 6-8 nedelja, morace na operaciju. Z-Bo pokidao MCL, ali nije toliko strasno, tako da nece na operaciju. Ipak, on isto 6-8 nedelja van terena.
              sigpic


              "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

              Comment


              • Originally posted by Ernesto View Post
                Trenutni ranking za ROY po ovima sa NBA.com...

                1. Kyrie Irving
                2. Ricky Rubio
                3. MarShon Brooks
                4. Norris Cole
                5. Brandon Knight
                6. Jeremy Pargo
                7. Jimmer Fredette
                8. Kemba Walker
                9. Tristan Thompson
                10. Greg Stiemsma
                Realno gledano, u ovom trenutku ROY najvise zasluzuje Brooks koji je bukvalno sjebao Atlantu pre neko vece i Indianu tamo oko Nove godine.

                Takodje mi je drago sto je Pargo konacno prepoznat, obozavam tog momka.

                Comment


                • Originally posted by ЕлБиЏеј View Post
                  Realno gledano, u ovom trenutku ROY najvise zasluzuje Brooks koji je bukvalno sjebao Atlantu pre neko vece i Indianu tamo oko Nove godine.

                  Takodje mi je drago sto je Pargo konacno prepoznat, obozavam tog momka.
                  Da, i ja bih mu dao malu prednost u odnosu na Kyrie-a, al` tu su rame uz rame. Mislim da je Kyrie-u data prednost zbog svog tog hype-a oko njega zato sto je bio prvi pik. Ista stvar i sa Ricky-em i Jimmer-om, isuvise hype (onako klasicno americko dizanje u nebesa) oko njih, sto ja ne volim, pa zato ih i ne simpatisem. Sto se Marshon-a tice, mislim da je prvi strelac sto se rookie-a tice sa oko 14 ppg, jos bi to izgledalo bolje da ga Avery nije ostavio na klupi (ne znam iz kog razloga) protiv Cavs-a kada nije postigao poen. Svidja mi se sto ima slobodu da sutne kad hoce i koliko hoce, bez problema uzima 10+ suteva po utakmici... 40+ inch vertical, 215 raspon ruku, ima sve predispozicije da postane ubica. Samo mislim da je Kyrie u prednosti jer je on prepoznat kao neko oko koga ce Cavs-i graditi svoju ekipu u buducnosti, dok je Marshon vise role igrac u ovom trenutku i njemu tek predstoji dokazivanje... U svakom slucaju ohrabrujuci pocetak, naravno, mora jos dosta da radi na sebi, pre svega mislim na nedostatak misicne mase, ali to dolazi vremenom... Svi preduslovi da izraste u vrhunskog igraca su tu. Konstantnost je najbitnija... samo da ostane konstantan...
                  Last edited by Ernesto; 04-01-12, 22:55.
                  "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                  odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                  fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                  Comment


                  • Mene je Jimmer iskreno bas razocarao, covek iz driblinga ne moze nikog zivog da probije, pa onda kad god ima iole otvorenu poziciju za sut pokusava, ali su to sve nerezonski i izuzetno teski sutevi. Sto je najgore, da bar Westphal pokusa da ga iskoristi na dvojci, da vise igra bez lopte i koristi blokove i tako dodje do otvorenih pozicija za sut, on vodi napade i ima loptu u rukama. Ovo je jos uvek mali sample size, ali ukoliko se nesto ne promeni znacajno mislim da ce the Jimmer put Jevrope. Doduse, necu da gresim dusu jer se tako pricalo i za JJ-a, ali JJ je klasican suter, ima i visinu za tu poziciju dok za Fredette-a bas i ne znam. Ja bih prvi voleo da on ostane u NBA-u jer sam uzivao u njegovim mecevima dok je predvodio BYU (doduse mnogo me nervira sav ovaj hype, slicno kao oko Rubio-a ), medjutim ako se po jutru dan poznaje...



                    Erni, htedoh nesto da te pitam i pre neko vece... Nisam previse gledao Marshon-a, najvise protiv Pacers-a pre neko vece, ima on fenomenalnu tehniku i generalno napadacki arsenal, ali mi se cini da mu malo fali brzine. Nekako sve radi usporeno i pored sjajnih finti, unakrsnih driblinga i crossover-a tesko se oslobadja cuvara za prodor. Kao da mu malo fali taj change of gear sto se kaze kada krene ka kosu. Opet kazem, nisam ga gledao previse, pa verovatno i nisam u pravu, ali me zanima sta mislis o ovome.
                    sigpic


                    "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                    Comment


                    • Јел ће играти Весели вечерас ? Да знам да ли да се будим и за Вашингтон или само за Минесоту касније.
                      Arise, Serbia!
                      You fell asleep long ago,
                      And have lain in the dark.
                      Now wake up
                      And rouse the Serbs!


                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by Uros94 View Post
                        Јел ће играти Весели вечерас ? Да знам да ли да се будим и за Вашингтон или само за Минесоту касније.
                        Wizardsi igraju za sat vremena,tako da neces morati da se budis

                        Postoje sanse da ce Vesely igrati...

                        Comment


                        • Ovaj MarShon malo sa nekim potezima podseca na Kobe-a,ja sam ga veceras pokupio kao FA na ESPN fantasy pa se nadam dobrim igram od njega.Trebo bi veceras da startuje po prvi put ako se ne varam.

                          Comment


                          • Ма знам да играју они сад, него рек'о да легнем сад да одремам бар мало. Ништа, онда идем да кунтам да одспавам до Минесоте бар мало.
                            Arise, Serbia!
                            You fell asleep long ago,
                            And have lain in the dark.
                            Now wake up
                            And rouse the Serbs!


                            sigpic

                            Comment


                            • I meni se cini da Marshon igra ko usporeni snimak. Ko da s nekom mukom igra.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by Uros94 View Post
                                Јел ће играти Весели вечерас ? Да знам да ли да се будим и за Вашингтон или само за Минесоту касније.
                                Jan Vesely practiced without complications past 2 days & will likely dress vs. ORL. Flip said JV might play to foul Dwight Howard
                                Vrlo moguce da ce da debituje veceras.

                                Comment

                                Working...
                                X