Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Iskreno, više sam očekivao od mlade generacije i da nije bilo Saše Zvereva ovu godinu kao i prethodnih 7-8 bih u tom pogledu slobodno mogao okarakterisati kao fijasko. Najveće razočaranje je svakako Rublev i o tome je sve više puta rečeno. Nijesam očekivao da će igrači koji su uspjeli uči u glavni žrijeb US Opena 2015. toliko nazadovati ili stagnirati.

    Srećom, dogodio se Saša Zverev koji je prvi tinejdžer nakon Čilića sa ATP titulom i prvi tinejdžer nakon Del Potra (ukoliko nekog nijesam preskočio u provjeri) koji je uspio ući u Top 20. Obje stvari su se posljednji put dogodile 2008. godine i taj post od 8 godina je zaista veliki. U međuvremenu je najbliži tom rankingu bio Bernard Tomić koji je u jednom trenutku bio 27. i ukupno 5 sedmica proveo u top 30 iz koga je brzo ispao. Ostali nijesu vrijedni pomena iako se na ovom forumu pominjao Dimitrov, pa neka ti isti koji su ga pominjali provjere njegova tinejdžerska dostignuća.
    Šteta je što zbog odsustva na posljednja dva turnira (poraz od Socka takođe nije pomogao) nije postao prvi tinejdžer koji je godinu završio u TOP 20, a bio bi prvi nakon 2006.(!?) kome je to pošlo za rukom (Đoković i Murray).

    Napravio sam i uporednu tabelu Zvereva sa gotovo svim GS osvajačima u ovom vijeku. Nadam se da će iduće sezone još neko odskočiti.

    tenis.jpg
    Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

    Comment


    • Similis simili gaudet

      Comment


      • Originally posted by Maxx-a View Post
        Od 2017 novi turnir Next generation ATP finals
        Spoiler
        Edberg i Beker su svoj naredni duel imali par meseci kasnije, pocetkom januara 1985., na prvom Mastersu za mlade igrace do 21 godine. To takmicenje je zamisljeno kao uvod za pravi Masters u Nju Jorku, ali nije uslo u zvanicni kalendar ITF-a (poklapalo se sa Mastersom za dublove koji se tada odrzavao u Londonu pa je doslo do velikih komplikacija). Turnir je igran u Birmingemu, u dvorani na tepihu, za nagradni fond od 200 000 americkih dolara sa 24 tenisera u zrebu. Svedski teniseri, koji su par nedelja ranije osvojili DC, predvodjeni Vilanderom, Edbergom, Sandstromom i Nistromom su bili prvi favoriti turnira, na kome su jos ucestvovali Kes, Mecir, Krikstajn, Novacek od poznatih imena. Medju ucesnicima se nalazio i Bruno Oresar. Beker je napravio veliko iznenadjenje plasmanom u finale, dobivsi na tom putu Arona Krikstajna (za samo 43 minuta, 6-3 6-1), a u polufinalu senzacionalnog pobednika nad Vilanderom, Amerikanca Semija Djamalvu (Giammalva). Sa druge strane se nalazio Stefan Edberg, koji je u polufinalu pobedio sunarodnika Sandstroma (Sundstrom). Obojica su do finala dosli bez izgubljenog seta. Iako je Edberg bio veliki favorit, trijumfovao je Beker u pet setova 4-6, 6-3, 6-1, 4-6, 6-3, posle 2 casa i 40 minuta igre. Nagrada koju je dobio kao pobednik je iznosila 18 000 dolara, dok je Edberg dobio utesnih 12 000 dolara.



        Ovo je moj tekst na osnovu neke dokmentacije koju sam pronasao "istrazujuci" rivalstvo Bekera i Edberga.
        Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
        Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
        30 consecutive match wins - Stands alone
        3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
        Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

        Comment


        • Od Rogera ocekujte jedino prenziju. Novak i Rafa imaju po jos maksimalno slem u nogama, Endi dva. A i to je pitanje.

          Stan definitivno napusta top 10.

          Sto se mladih igraca tice, u sustini je samo Rublev podbacio. Zverev je vec postavii stvari na svoje mjesto, Borna, Khachanov i Fritz su tu gdje ustvari i treba da budu. Da je jos Thanasia zaobisla povreda, imali bi jos jednog mladog top 20 igraca. A tu je i Pouille, i on je jos uvijek medju ovim novajlijama.

          Sad tek slijede ozbiljna premetanja u top 100, gdje cemo sigurno imati Chunga, Tiafoea, Medvedeva, Kozlova, Leea, Mmoha, a vrlo moguće i Ruuda, Shapovalova i Tsitsipasa. Prava je steta za posljednju ovu dvojicu, taj jednorucni bekhend, posebno kod Tsitsipasa je uzasan. Vidjet cemo sta ce i Felix uraditi, iako je on naravno premlad i dalje. A tu su i neka nova imena.

          Slijedi vjerovatno jedna od najinteresantnijih teniskih sezona u posljednje vrijeme.
          Last edited by Velikiajnstajn; 22-11-16, 06:27.
          1. Andrey Rublev
          2. Thanasi Kokkinakis
          3. Alexander Zverev
          4. Ernesto Escobedo

          Renesansa tenisa u 2016 godini.

          Comment


          • Srbija ima igraca na prvom mestu na kraju godine,Miomir Kecmanovic najbolji junior sveta
            >> AC Milan,FK Partizan,KK Partizan,Novak Djokovic,F1,Leclerc,Ferrari,Fernando Alonso,Bogdan Bogdanovic <<

            Comment


            • Originally posted by Velikiajnstajn View Post
              Od Rogera ocekujte jedino prenziju. Novak i Rafa imaju po jos maksimalno slem u nogama, Endi dva. A i to je pitanje.
              A ko ce to osvajati ako nece oni? Da te cujem.

              Comment


              • Kazakhstanci kupili jos jednog igraca

                http://www.ubitennis.net/blog/2016/1...medium=twitter
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Originally posted by Velikiajnstajn View Post
                  Stan definitivno napusta top 10.
                  gdje ide Stan

                  Comment


                  • Bit' će dosadno ovih 40 dana, srećom pa ima ona IPTL liga. Barem malo vrijeme ubit.

                    Nole prvi dio sezone odradio vrhunski i nakon RGa je došao pad, možemo reći logičan. Murray je to sve iskoristio i brutalno odigrao drugi dio sezone i zauzeo prvo mjesto.
                    Malo dosadno bez Federera. Očekujem brz povratak u TOP 8, jer osim AO ne brani više nigdje do Wimbledona veliki broj bodova. Valjda uspije uzeti taj 18. GS.

                    Od mladih Kyrgios i Zverev strašno napredovali. Borna stagnira. Rublev ne da stagnira već je pao i to puno. Mlađi Ymer će biti odličan igrač i očekujem velike rezultate sljedeće godine. Kad kažem velike ne mislim na osvajanje ATP titula, konstantno, već da se ustali na ATP level, koliko toliko.

                    Sljedeća sezona će biti vrlo zanimljiva. Valja ovih 40 dana izdražat.
                    Mirza Bašić najbolji čovjek u TOP 79. a i šire.

                    Comment


                    • Originally posted by shminka View Post
                      gdje ide Stan
                      Koliko sam upucen planira, makar na kratko da skokne do nove tazbine. A nakon toga ne zna se - videcemo.
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • Originally posted by Samuraj View Post
                        A ko ce to osvajati ako nece oni? Da te cujem.
                        Osvajaće oni, a ja očekujem ( znam smejaćete se kao i kada sam pričala o Saši Zverevu)
                        1. da Del Potro uzme W,
                        2. da Zverev uđe u top 10,
                        3.da Kirjos udje u top 5
                        i naravno
                        4. da Tim ispadne iz top 15,
                        5.Novak se vraća na No1 uz osvajanje AO i RG.
                        Na kraju, ali nemanje bitno povratak Federera i Rafe u top 5,
                        pa bi poredak na kraju 2017 bio kada su top 5 u pitanju
                        Novak, Endi, Rodžer, Rafa i Saša.
                        Hrabre ili lude procene vreme će pokazati.

                        E sada bilo je ove godine dobrih mečeva, ne epskih što kaže Bojana, ali u svakom slučaju zanimljiva sezona je za nama.
                        Kao Novakov fan ne mogu da budem nezadovoljna, ali moglo je i bolje, a za to je trebao samo ovaj jedan meč na kraju.
                        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                        Comment


                        • Originally posted by Sandugp View Post
                          Koliko sam upucen planira, makar na kratko da skokne do nove tazbine. A nakon toga ne zna se - videcemo.
                          trebao je i ove godine iz prvih 20 izletiti ako se dobro sjećam

                          Comment


                          • Raduje povratak Federera, svaki njegov meč je zanimljiiv zbog lakoće igre koju prikazuje.Takodje jako je inovativan i stalno u svoju igru unosi neka poboljšanja. Povratnici mogu biti nezgodni setite se Rafe, Klajsters, Žestin Enan, Serene koja se vratila samo ga igra slemove ali je silom prilika morala i ostale turnire.

                            Od mladjih igrača mi je najinteresantniji Zverev, već je pokazao dozu ozbiljnosti i izdržljivosti kada se lome mečevi sa iskusnijim protivnicima a ima od koga da nauči. Kirgios mora da nauči da podnese poraz. Ćorić mi je u početku bio interesantan dobio je i Nadala čini mi se, ali je zbog povrede brzo pao. Tim mi je malo sirovinkast i ide dosta na snagu.
                            Sezona nije obilovala spektaklima i epskim mečevima, najiviše ju je obeležila neizvesnost i isčekivanje oko RG i Novakovog plasmana na njemu, imala je OI gde su naglašene emocije i pojačana očekivanja od igrača. ( to može imati dvostruki efekat). Takodje sezona ima jedan raritet a to je da su se rezultati cele sezone sumirali u poslednjem meču, tu sam očekivao epsko finale, nažalost nije ga bilo.
                            Kao Novakov navijač, malo sam razočaran naglim padom u drugom delu sezone, ali to kompenzuje prvi deo i RG. kad su se stvari slegle i s obzirom na okolnosti ispalo je realno.
                            Last edited by Dekson; 23-11-16, 07:21.
                            Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

                            Comment


                            • Iskreno se nadam da Raonic nece osvojiti slem, jer me bas nervira, koliko sam pre navijala za njega i koliko mi je bio ok, toliko sad navijam da izgubi svaki mec
                              A kod Nishikorija izgleda nisu samo problem fizikalije, nego i mentalna snaga, nekako mi je ove godine stagnirao
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Nece sigurno Thiem ispasti iz top 15, jer je ubedljivo najbolji igrac na sljaci od "mladje" generacije, a kapiram da ce mu samo ti bodovi osigurati ostanak tu, a ako dodamo da je osvajao turnire na sve tri podloge, mislim da ce se dugo zadrzati tu, naravno uz korekciju rasporeda jer ipak je ovo bila godina konacnog probijanja. I ocekujem da je on buduci RG sampion, mada ne mogu da procenim koliko bi vremena trebalo da prodje za takvo neso.
                                sloboda ili ništa

                                Comment

                                Working...
                                X