Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Srkisa View Post
    1.Optimisticno je da ce biti zaustavljena u Evropi do juna,Spanija je i dalje u piku,njima je nagli rast poceo 24 februara,mesec i po dana skoro vec,po kineskom modelu vec su trebali padati znacajno,Italija je nesto bolja ali gora od Kine
    2.Naravno da jeste,a i ogromne pare su u pitanju posebno od tv prava
    3.Rekao sam da vec odstupa od kineskog modela,predugo stagniraju oko pika i dalwko je veci broj zarazenih po glavi stanovnima od Evrope,mozda je i povezano da zato i sporije prolazi
    4.Ja cu prvi primenjivati to poslednje sto si stavio sa zadovoljstvom
    2.
    Ako postoji zainteresovanost za tenis bez publike, gotovo je izvjesno da ce se negdje moci igrati u junu.

    3.
    Bez obzira sto to na prvi pogled ne izgleda tako, talijansaka kriva novih slucajeva skoro u dlaku slijedi kinesku. Stvari su nesto gore za Spance. Za sada kasne 3 dana sa Kinezima. Sve to moze da se promijeni ako popusti disciplina.

    Veci broj zarazenih u Evropi je posljedica oklijevanja sa drasticnim mjerama. To narocito vazi za neke od velikih gradova. Zato ce London i Njujork da imaju bitno vece brojeve od Madrida. Englezi i Amerikanci su oklijevali sa drasticnim mjerama. Medjutim, proporcije su manje vise iste.

    Pik broja mrtvih kasni 4-10 dana. (Za Kineze je bilo 8 dana.) Kad se postigne pik u broju mrtvih, blizu si zaustavljanju epidemije.

    4.
    Niko mladi ne bi imao protiv 6 nedjelja odmora o drzavnom trosku. Za dizanje opsteg imuniteta, to bi bila jako dobro i jeftina mjera, ali politicki je to nemoguce prodati narodu. Znas kako bi to zvucalo: "Dok su roditelji u karantinu, mladi se provode."
    Last edited by NI; 02-04-20, 16:55.

    Comment


    • Nece se nigde igrati u junu jer je tour suspendovan do jula.
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Originally posted by NI View Post
        2.
        Ako postoji zainteresovanost za tenis bez publike, gotovo je izvjesno da ce se negdje moci igrati u junu.

        3.
        Bez obzira sto to na prvi pogled ne izgleda tako, talijansaka kriva novih slucajeva skoro u dlaku slijedi kinesku. Stvari su nesto gore za Spance. Za sada kasne 3 dana sa Kinezima. Sve to moze da se promijeni ako popusti disciplina.

        Veci broj zarazenih u Evropi je posljedica oklijevanja sa drasticnim mjerama. To narocito vazi za neke od velikih gradova. Zato ce London i Njujork da imaju bitno vece brojeve od Madrida. Englezi i Amerikanci su oklijevali sa drasticnim mjerama. Medjutim, proporcije su manje vise iste.

        Pik broja mrtvih kasni 4-10 dana. (Za Kineze je bilo 8 dana.) Kad se postigne pik u broju mrtvih, blizu si zaustavljanju epidemije.

        4.
        Niko mladi ne bi imao protiv 6 nedjelja odmora o drzavnom trosku. Za dizanje opsteg imuniteta, to bi bila jako dobro jeftina mjera, ali politicki je to nemoguce prodati narodu. Znas kako bi to zvucalo: "Dok su roditelji u karantinu, mladi se provode."
        U Italiji mozda se i bude moglo igrati sa publikom u avgustu zato sam i juce rekao da me ne bi cudilo da ubace Rim na mesto Uso pre Rga,a mozda i Madrid,a da americka turneja bude u oktobru u novembru i to moguce sa Iw i Majamijem pred Uso

        Zasto mislis da ne postoji zainteresovanost za tenis bez publike?Ako fudbal moze moze i tenis ne vidim razliku,cak je navijacka komponenta u fudbalu bitnija nego u tenisu,odrzali bi oni Vimbldon i bez publike da sacuvaju novac da su mogli

        Comment


        • Originally posted by Srkisa View Post
          U Italiji mozda se i bude moglo igrati sa publikom u avgustu zato sam i juce rekao da me ne bi cudilo da ubace Rim na mesto Uso pre Rga,a mozda i Madrid,a da americka turneja bude u oktobru u novembru i to moguce sa Iw i Majamijem pred Uso

          Zasto mislis da ne postoji zainteresovanost za tenis bez publike?Ako fudbal moze moze i tenis ne vidim razliku,cak je navijacka komponenta u fudbalu bitnija nego u tenisu,odrzali bi oni Vimbldon i bez publike da sacuvaju novac da su mogli
          Meni se svidja ideja da imamo evropsku sezonu sljake u ljeto i americku sezonu na hardu u jesen. Puno toga treba da se uklopi da bi nesto tako bilo moguce.

          Tehnicki gledano, Uimbldon se mogao odrzati bez publike, ali organizatori to nisu htjeli. Kako ce na tako nesto gledati drugi turniri? Ne znam. Ja licno mislim da je bolje igrati bez publike nego ne igrati.

          Comment


          • Originally posted by Srkisa View Post
            U Italiji mozda se i bude moglo igrati sa publikom u avgustu zato sam i juce rekao da me ne bi cudilo da ubace Rim na mesto Uso pre Rga,a mozda i Madrid,a da americka turneja bude u oktobru u novembru i to moguce sa Iw i Majamijem pred Uso

            Zasto mislis da ne postoji zainteresovanost za tenis bez publike?Ako fudbal moze moze i tenis ne vidim razliku,cak je navijacka komponenta u fudbalu bitnija nego u tenisu,odrzali bi oni Vimbldon i bez publike da sacuvaju novac da su mogli
            Ne, Wimbledon je bio izricit, ili se organizuje sa publikom ili nikako.
            A oni su u najboljoj situaciji, imaju dovoljno para plus su osigurani od pandemije/epidemije, IW je isto siguran jer imaju bogatog vlasnika, ali sta ce biti sa malim turnirima, cak je i RG u problemu jer su investrali u nov krov, a mogu sad da ostanu bez turnria.
            TV prava jesu bitna, ali su bitni i navijaci, nisu tu samo pare od ulaznica, nego ti navijaci po ceo dan provode vreme na terenima i trose pare na hranu, pice, suvenire itd
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Nisam to procitao,ako je tako ondaa je jasno sto su odlozili vec sada,ipak im pare nisu presudne

              Comment


              • Originally posted by NI View Post
                Meni se svidja ideja da imamo evropsku sezonu sljake u ljeto i americku sezonu na hardu u jesen. Puno toga treba da se uklopi da bi nesto tako bilo moguce.
                Rolan garos bez publike ili u hali Bersi? US open u nekoj od njujorskih Nhl/nba dvorana?
                nesto ne vjerujem u te scenarije, tako da vec lagano mozemo da svodimo racune za ovu god.
                Ko je jamio,jamio

                uz malo srece sezona 2021. ce krenuti po rasporedu, cime bi Australian open dodatno zacementirao status najboljeg turnira u ovom stoljecu

                Comment


                • cssr,

                  Kako sad stvari stoje, AO 2021. je barem ugrozen koliko USO. AO treba da dodje usred drugog talasa.

                  Trebas da gledas vecu sliku. Znas li koje ce ekonomske posljedice biti ako ovo potraje 12 mjeseci. Znaci bice pritisak da zivis sa manjim restrikcijama od trenutnih. Restrikcijama koje usporavaju epidemiju ali ipak omogucavaju koliko toliko normalan zivot. Moguce je da cemo svi hodati sa maskama narednih 18 mjeseci. Treba proizvesti toliko maski, ali ako je to nacin, proizvesece se. U Sigupuru su tako zaustavili epidemiju. Tu se moze otvoriti i prostor za tenis.

                  Medjutim, ne smijemo zanemariti i faktor pozitivnog iznenadjenja. Puno se para ulaze i u vakcine ljekove itd.
                  Last edited by NI; 03-04-20, 21:51.

                  Comment


                  • Originally posted by bojanaBG View Post
                    Ne, Wimbledon je bio izricit, ili se organizuje sa publikom ili nikako.
                    A oni su u najboljoj situaciji, imaju dovoljno para plus su osigurani od pandemije/epidemije, IW je isto siguran jer imaju bogatog vlasnika, ali sta ce biti sa malim turnirima, cak je i RG u problemu jer su investrali u nov krov, a mogu sad da ostanu bez turnria.
                    TV prava jesu bitna, ali su bitni i navijaci, nisu tu samo pare od ulaznica, nego ti navijaci po ceo dan provode vreme na terenima i trose pare na hranu, pice, suvenire itd
                    daj mi reci molim te,ko je bio tako dalekovid da se osigura protiv pandemije/epidemije i koja je to osiguravajuca kuca najebala...?

                    razumem za zemljotrese,prirodne katastrofe etc,ali da se dosete i pandemije mi je sajens fiksn
                    Wizard

                    Comment


                    • Pokusacu da nadjem tvit pa cu postaviti, ali znam da je dobar novinar, sa dobrim izvorima.
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Ova sezona bar što se tenisa tiče je najverovatnije završna.

                        Послато са SM-N975F уз помоћ Тапатока

                        Comment


                        • Originally posted by NI View Post
                          cssr,

                          Kako sad stvari stoje, AO 2021. je barem ugrozen koliko USO. AO treba da dodje usred drugog talasa.

                          Trebas da gledas vecu sliku. Znas li koje ce ekonomske posljedice biti ako ovo potraje 12 mjeseci. Znaci bice pritisak da zivis sa manjim restrikcijama od trenutnih. Restrikcijama koje usporavaju epidemiju ali ipak omogucavaju koliko toliko normalan zivot. Moguce je da cemo svi hodati sa maskama narednih 18 mjeseci. Treba proizvesti toliko maski, ali ako je to nacin, proizvesece se. U Sigupuru su tako zaustavili epidemiju. Tu se moze otvoriti i prostor za tenis.

                          Medjutim, ne smijemo zanemariti i faktor pozitivnog iznenadjenja. Puno se para ulaze i u vakcine ljekove itd.
                          Jesi li ti ikad napisao u svom ćivotu nešto pozitivno na bilo koju temu?

                          Comment


                          • Originally posted by cacanin View Post
                            Ova sezona bar što se tenisa tiče je najverovatnije završna.

                            Послато са SM-N975F уз помоћ Тапатока
                            Ja isto mislim. Čak i da počne da se igra negde, vratićemo se u pre Open verziju, gde će biti minimalno putovanja.

                            Ako bude bilo kakvih restrikcija u vezi karantina posle putovanja između USA, Evrope i Azije niko neće rizikovati 14 dana karantina zbog turnira preko bare.

                            Sent from my SM-N960F using Tapatalk

                            Comment


                            • Ima tu mnogo faktora. Virus mora da pređe u sezonski i panika i širenje straha mora da se zaustavi. Još uvek nema validiranog testa, sve su ovo testovi za osporavanje, malo pokaže pozitivno malo negativno. Države štampaju pare da spase svoje kompanije i svet se mora pokrenuti.

                              Ne može da se vozi baš na istu priču ovako. Ovaj virus je srećom slab i kad bude svima od koristi svet će se pokrenuti.

                              Nije ovo čista sportska priča.

                              Comment


                              • Ipak ce se odrzati Madrid

                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X