Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Constantin View Post


    Sad je inače najbitnije ko je kriv....



    Mada...lažu Kinezi.
    Ne znam sta se smejes, ko ga je napravio taj verovatno zna i kako se najbolje leci ili cak imaju lek. Ne znam sta je smesno, mozda mozes da obrazlozis, sem pukom smeha nicim izazvanim.

    Naravno da je bitno ko je kriv, ako su razvijali virus, verovatno su ga i pustili namerno. Taj virus je postojao ali dosta slabi i nije bio razvijen kao sad.
    Last edited by LosmiSK; 29-03-20, 11:53.
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • Originally posted by LosmiSK View Post
      Ne znam sta se smejes, ko ga je napravio taj verovatno zna i kako se najbolje leci ili cak imaju lek. Ne znam sta je smesno, mozda mozes da obrazlozis, sem pukom smeha nicim izazvanim.

      Naravno da je bitno ko je kriv, ako su razvijali virus, verovatno su ga i pustili namerno. Taj virus je postojao ali dosta slabi i nije bio razvijen kao sad.
      Da je smeh ničim izazvan onda bih trebao da se zapitam o svom mentalnom stanju. Čim sam toga svestan, znači da nisam u tu fazu..."lud na brašno"...
      Ah, da....smejem se tome što tvrdiš da Kinezi ne umeju ni masku da naprave. Kinezi su nacija koja može sve, ama baš sve da napravi i u tome mogu da im svi pozavide. Nedostaje mnogo originala, dosta je kopija, ali i tome trebaš da budeš vičan.

      Nemoj samo s nama da ih porediš. Ne tvrdim da jesi poredio sa nama, ali za svaki slučaj. Jer, kad smo već kod virusa....prvo je to bio najsmešniji virus, preCednik nam je u to ime pio rakijicu, a danas imamo Hale sportove sa krevetima, a zdravstvene ustanove ne primaju ljude koji imaju rane simptome, šalju ih kući i apeluju da se ljudi javljaju u ranoj fazi, posle je kasno Krije se broj preminulih, videli smo gazi se Ustav, traži alibi u gastarbajterima, vlasnicima kućnih ljubimaca....čini mi se da to Kinezi nisu radili. Zaključak: Kinezi znaju da naprave masku i za razliku od nas, disiplinovano su je nosili i sedeli kućama. Nas ne možeš da povataš ni u slobodno vreme i ni u vreme policijskog časa....

      Nek nam je Bog u pomoć.

      P.S.

      Kina proglasila kraj epidemije korona virusa
      Last edited by Constantin; 29-03-20, 12:04.
      sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

      Comment


      • Ne pecaj se Konstantine na Miloševa lupetanja, demantovaće on sebe uskoro ko što inače i radi
        Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
        До поновног сусрета, твој Швабо

        mala H2H 2018/19
        suicide
        2019
        velika H2H 2019/20

        Comment


        • Ponovo preko 500 mrtvih u Spaniji a tek je podne. Nikako da padne broj. Iran napokon ima manje mrtvih i ima silaznu putanju.

          Comment


          • Originally posted by Constantin View Post
            Da je smeh ničim izazvan onda bih trebao da se zapitam o svom mentalnom stanju. Čim sam toga svestan, znači da nisam u tu fazu..."lud na brašno"...
            Ah, da....smejem se tome što tvrdiš da Kinezi ne umeju ni masku da naprave. Kinezi su nacija koja može sve, ama baš sve da napravi i u tome mogu da im svi pozavide. Nedostaje mnogo originala, dosta je kopija, ali i tome trebaš da budeš vičan.

            Nemoj samo s nama da ih porediš. Ne tvrdim da jesi poredio sa nama, ali za svaki slučaj. Jer, kad smo već kod virusa....prvo je to bio najsmešniji virus, preCednik nam je u to ime pio rakijicu, a danas imamo Hale sportove sa krevetima, a zdravstvene ustanove ne primaju ljude koji imaju rane simptome, šalju ih kući i apeluju da se ljudi javljaju u ranoj fazi, posle je kasno Krije se broj preminulih, videli smo gazi se Ustav, traži alibi u gastarbajterima, vlasnicima kućnih ljubimaca....čini mi se da to Kinezi nisu radili. Zaključak: Kinezi znaju da naprave masku i za razliku od nas, disiplinovano su je nosili i sedeli kućama. Nas ne možeš da povataš ni u slobodno vreme i ni u vreme policijskog časa....

            Nek nam je Bog u pomoć.

            P.S.

            Kina proglasila kraj epidemije korona virusa
            Onda se nismo razumeli. Pises nesto skroz deseto u drugom postu. Ovaj you tube snimak je napravljen 2015 gde pricaju Italijani da Kinezi prave virus koji je mesavina SARSA i nekog kurca od slepih miseva. Kinezi kazu da su zavrsili to testiranje i to bas u Vuhanu i odjednom tamo nastane bas taj virus.

            Pickousti nema veze sa ovim, sigurno nije on kriv sto je virus nastao. Ovaj drugi post ne znam sto si napisao kad je jasno da se slazem sa tim.

            Ako nista, bar je Nerealni nicim izazvan napisao jedan srceparajuci post, verovatno ''misleci'' da je ispao pametan.
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Mnogo bolji podaci iz Spanije danas po svim parametrima, nisam gledao samo worldometers nego el pais i el mundo imaju dublje statistike i vise racunica, moze se reci najmanje los dan posle relativno puno vremena, samo da se trend nastavi.
              Last edited by colchonero; 29-03-20, 12:39.

              Comment


              • Coronavirus in Spain:
                - 78,797 confirmed cases
                - 6,528 confirmed deaths
                - 5,562 new cases since midnight
                - 546 new deaths since midnight

                Daleko je ovo od dobrog ili boljeg..
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Mnogo bolje Losmi sto procentualno (vec nekoliko dana broj novoobolelih ispod peaka danas jos malo veci pad). Broj izlecenih ubedljivo najgeci skok do sada. Razlika je samo oko 2000 danas izmedju novozarazenih i izlecenih+umrlih pre svega zbog izlecenih (bila je mnogo veca i po preko 5000 dnevno), broj ljudi na UCI (intenzivna) ima bolji trend, broj novozarazenih u Madridu kao najvecem zaristu pao dosta. I jos neke stvari koje mi ne padaju na pamet, da ne gledam ponovo. Mnogo su detaljniji podaci nego na Worldometers. Niko ne kaze da je dobar dan, samo da je krenulo na bolje, iako me sutra ne bi iznenadio blagi povratak na staro, zbog primera Italije posle strmijeg pada sledi mali skok.
                  Last edited by colchonero; 29-03-20, 12:46.

                  Comment


                  • Uracunaj da je danas 1 sat manje za merenje svugde i bice manje novoobelelih za koju stotinu nego realno

                    Comment


                    • Ma moguce je, neke novine pisu i da mozda(i oni kazu samk mozda) ima veze jer je vikend pa kao podaci (iako mi to nije jasno, valjda sve bolnice u ovim momentima rade, a i juce je bio vikend), moguce i da ima veze i sa satom naravno, ali ne mozemo da nagadjamo, samo gledam ono sta statistika trenutno pokazuje. Mozda sutra ne daj Boze krene na losije. Nema tu jos jasnog trenda zato sam i rekao ocekujem (ili ne bi me iznenadio)skok sutra, ali danasnji dan bar prividno(videcemo sutra prekosutra) pomalo raduje, kada se pogleda vise parametara.
                      Last edited by colchonero; 29-03-20, 12:55.

                      Comment


                      • Stagnacija je bolia nego rast,a to je trenutno stanje u Italiji i Spaniji,ali opet su blizu peaka i dok god su tako blizu nije dobro,moraju vec da padaju,o Americi da ne pricam oni eksponencijalno rastu,a prvi slucaj im je bio jos 20januara,znaci to je vec preko 2 meseca,po njihovom modelu mi cemo u piku biti tamo negde krajem maja najpre,mi pratimo kineski model ali dal je realno da ga ispratimo?Ako jeste onda skidam kapu drzavi

                        Comment


                        • Nemačka je, donekle i Švajcarska, primer disciplinovanog primenjivanja mera koje je za rezultat donelo mali broj preminulih u odnosu na broj zaraženih.
                          Svugde još uvek raste broj zaraženih osim u Kini, ali zbog njihove zatvorenosti ne može se znati je li to stvarna situacija ili fingirana iz bilo kog razloga.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • A dobro USA je tsd zabelezila prvi ali realno kasni oko 2 nedelje za Italijom, a tako procenjuju i nasi za nas. Evo to se vidi ovde

                            Comment


                            • Ovako mi u Nišu kratimo vreme u karantinu..

                              Last edited by Constantin; 29-03-20, 13:10.
                              sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                              Comment


                              • Konstantine, imas li neki info za ovo?


                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X