Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda - bivsi igraci i treneri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Triple View Post
    Хахахахахаххаа, као што рече мајстор све што ваља има везе са Радоњом читај Гудурић, све што не ваља "то најмање везе има са радоњом терај даље" хахахахахаа.
    Људи бре, браћо бре не може један да има заслуге за све добро а други да има заслуге за све лоше.
    Ti si mi u prvi mah promakao...

    Naravno da trenutni status Radanova i Simanica najmanje ima veze sa Radonjicem, na pocetku njegove poslednje sezone u Zvezdi ti momci su jos uvek bili osamnaestogodisnjaci. Od tada evo ide treca sezona, Borisa je prakticno van rotacije, dok je Radanov jos uvek u FMP-u.

    Dobric je kod Radonjica polako poceo da dobija sansu, na kraju je bio i MVP finala Superlige... Da je ostao trener Zvezde, verujem da bi Dobric dodatno napredovao i igrao jos bolje, posto je to generalno igrac po njegovom ukusu.

    Rebic i Tejic su dobili sansu (posebno Tejic), nisu je iskoristili, sta da se radi... Ne moze Radonjic od svakoga da napravi nesto, neki nemaju fizicki, neki mentalni kapacitet, neki ni jedno ni drugo. Jos uvek su to mladi igraci, ja navijam da uspeju, al' im za sada bas i ne ide (narocito Tejicu, Rebic zapravo i ne igra tako lose u Jeniseju).


    Pritom, Radonjic ima vrlo solidan track record po tom pitanju jos iz Buducnosti, ne znam sta tacno pokusavate da dokazete, al' 'ajde...

    Comment


    • https://direktno.rs/?gclid=Cj0KCQiA1...EaAsxGEALw_wcB

      Evo i Djilasova kuhinja udarila sa bocnim udarima iz poznatog kafica PASTIS.

      #staytuned

      @losmisk

      ne nadaj se.

      Comment


      • Ko je ono prvi spomenuo Filipovskog? [emoji41]
        Obe ruke za njega, pogotovo nakon što se veoma pozitivno izrazio o klubu pre par meseci, ne deluje mi kao kurtoazija iako je pametan potez s njegove strane, u situaciji kada nema klub.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Originally posted by Triple View Post
          Лошми претерао си га са овим створио Гордића, па тај Гордић није био никакав играч до оне сезоне кад је Будућност освојила титулу, што значи да га је Џиле створио. А играо је после и у Партизану и у Цедевити. Сада имам велико поштовање за Гордића.
          То ти је као да кажеш да је партизан створио Милутинова а не Оли. Мада ако питаш навијаче партизана они су га направили оваквог центра какав је данас.
          Калинић, Јовић су били играчи тадашњег Радничког и да нису отишли у Звезду да су отишли у Партизан направили би исте каријере. Ја сам таквог мишљења.
          То што је дао шансу Ивановићу не значи ништа. И Бјелица је играо у Звезди па нема никакве везе то игрсње у звезду.
          Бобија је рехабилитовао Милојевић и то је чињеница, а у Звезди је једниставно напредовао играчки.
          Волео бих да се Радоња врати, али он као тренер прави систем који сам по себи избацује хероје, Лазић, Симоновић, Јовић који су били елитни војници његовог система.
          Мишљења сам да је Радоња имао доста талената које није успео да извде на прави пут Мицић, Данга, комплетна генерација која је освојила Ел.
          Mozda,mozda ne. Nikad to necemo znati, ali svakako da je Radonjina igra odlicna za PG i centre. Od mrtvog Simonovica j napravio igraca koji uzima od 400-600k godisnje, koji zna jos nsto sem trojke i video se njegov napredak cak i u 30godini. Vukcevic kaze hvala Djo, Dzenkins kaze fala Dejo...Mesar Lazic igra 6g EL zahvaljujuci kome. ON i Danga su bili simbol odbrane na spoljnim igracima. KUZMIC OD 5MINUTA KOD sALOA PA U REAL,ali povrede..Kvinsi Zvezda-Makabi i nikad nista vise..kao i Zirbes....

          Milojevic napravio Bobija na letnjim treninzima i u KLSu...haha...da a Dejo samo skoro MVP EL i najboljeg centra EL ) Ove Sarceve nebuloz oko MZT-a i sa RSB-a necu da pisem,oni su pisali i o fantasticnom playbook-u koji mozes ti da skines na netu...veze nemaju...

          Idemo dalje... Vasa jeste minus ali opet je imao bolju minutazu nego u Bayernu...gde nije ni igrao..mora biti i promasaja naravno, ali kad se vide uspesi tima to s zaboravlja...

          Jaka Blazic postao top igrac , Nelson, FCKING NELSON u PAO-u da ne idem na Buducnost tk one sumare sto je podigao itd.....

          Najbolje da se trener postaj tako sto ces sa Tamisom i Lovcenom biti prvak u CG i Srbiji...

          Zvzda j prihodovala u njgovo vreme milione na njgove transfere...danas ne mogu sa daju pare i da utope igrace...

          Da ne pism kako smo neko vrem igrali i bez stranaca, poslednje sezone pa dovodili i kripili..na pocetku jdino Djenka Srbin...strani...

          Ali popisaj to,slusaj obavezno Sarca....i bice to sve super kod tebe..
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • Originally posted by Šarac View Post
            https://direktno.rs/?gclid=Cj0KCQiA1...EaAsxGEALw_wcB

            Evo i Djilasova kuhinja udarila sa bocnim udarima iz poznatog kafica PASTIS.

            #staytuned

            @losmisk

            ne nadaj se.
            Dobro je da Cova slusa eltini deo foruma i spasava sezonu, vraca mi se vera,doduse ako nisu Alimpije, Jovanovic ili neki drugi klimac glavom, da bude jasno..
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Originally posted by LosmiSK View Post
              Vasa jeste minus ali opet je imao bolju minutazu nego u Bayernu...gde nije ni igrao..mora biti i promasaja naravno, ali kad se vide uspesi tima to s zaboravlja...
              Nije ni Vasa minus.

              Čovek nije ni igrao gotovo celu sezonu, trebalo je imati hrabrosti dovesti ga u onakvom stanju kakvom je bio.

              Vasa nije blistao iako je imao dobru minutažu, ali mu je na neki način Radonja oživeo karijeru, vratio ga na košarkašku mapu.

              Ko zna gde bi danas bio da mu nije bilo tog prelaska kod nas.

              Comment


              • Originally posted by Karamazov View Post
                Nije ni Vasa minus.

                Čovek nije ni igrao gotovo celu sezonu, trebalo je imati hrabrosti dovesti ga u onakvom stanju kakvom je bio.

                Vasa nije blistao iako je imao dobru minutažu, ali mu je na neki način Radonja oživeo karijeru, vratio ga na košarkašku mapu.

                Ko zna gde bi danas bio da mu nije bilo tog prelaska kod nas.
                Eto, nema mrlje ni u tome. Hvala
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Originally posted by Nas View Post
                  Ne znam ko ga to predstavlja kao velikog maga, ja svakako ne. Za mene je on kvalitetan kosarkaski trener, ni manje, ni vise od toga.
                  Kako ne znas ko - pa Zlocmi. Ja sam odreagovao tek nakon njegovog nekog petog posta o velikom magu. Ajd jedan, dva ali ga bas pretera. A ako si ti odreagovao samo na moje postove kao reakcije na to, normalno je da se pomisli da ti mislis isto kao i on.

                  Nismo mi njega doveli kao nekakvu sok terapiju sa ciljem da se osvoji taj F4, nego kao dugorocno resenje, o cemu i svedoci da se nakon toga zadrzao u Zvezdi pune 4 sezone.
                  A ne, ovo ne moze da ti bude tacno. Dugorocna resenja se ne dovode 10 dana pred najvaznije utakmice u sezoni. Nemoj da zajebavas. To je bila i sok terapija i dugorocno resenje zajedno. Nije Vukojicic uopste sam otisao, ta smena u onom trenutku je bila potpuno nenormalna za sta je Covic bio veoma sklon u onom periodu. Vukojicic je sastavio sasvim pristojan tim i preporodio ga rezultatski. Veci deo sezone smo bili na prvom mestu i igrali odlicno, a onda vezali jedno 4,5 poraza....nakon cega je doslo do smene. To je klasicna sok terapija - pogresna odluka sa pogresnim trenerom za tako nesto.

                  Partizan je u vreme Vujosevica mahom igrao slicno kao i mi u vreme Radonjica, nema tu neke velike razlike u stilu: sporo, kontrolisano, na mali rezultat, izuzetno cvrsto, skakacki dominatno, sa maksimalnim eksploatisanjem centara u pozicionom napadu, doduse sa manje pik end rola, a vise napada iz fleksa.
                  U onom Partizanu nije bilo situacija da igraci divljaju, tj da ispucavaju trojke u prvih 10 sekundi napada (primer Markusa Vilijamsa) nego su takve situacije disciplinovane. Ja nisam bas primetio da je kod njih bilo manje pcknrolla, ali je krasilo to da je igra u napadu bila mnogo vise rezonska tj. nije bilo toliko individualnih resavanja situacija preko ruke, vec su se takve situacije desavale samo iznudjeno kada se iscrpe sve ostale opcije bez uspeha.

                  Jel' ti mmajstor-e uopste gledas kosarku? Cuj u odlucujucim napadima se ocekuje neka mastovita akcija, vecina napada za pobedu se uglavnom i svodi na igru 1 na 1, mahom nakon sto se proba 2 na 2, a protivnik preuzme. Dosta ekipa tokom cele utakmice sve preuzima poslednjih 7-8 sekundi protivnickog napada, a nece u poslednjim sekundama meca. Nije ti to igrica, pita se nesto i protivnik, tj. odbrana.
                  Nisam ja rekao da poslednji napad treba da bude nesto specijalno mastovit, nego da smo generalno u napadu, s obzirom da nije bilo uigranih akcija, zavisili od mastovitosti par igraca. Poslednji napad, pun napad od 24 sekunde bi trebalo da se odigra neka uigrana kombinacija sa ciljem da neko od igraca ostane sam na sutu, pa ako uspes uspes...a kod nas je to izgledalo tako da Markus tapka loptu na centru 20 sekundi i onda u poslednje 4 sutne trojku iz nekog step beka preko ruke sto je jako tesko pogoditi. Tako se igra kada nemas vremena za uigran napad, tj kad ti ostane 6,7 sekundi za napad a ne svih 24. Ne znam samo koliko utakmica smo tako pogubili.....


                  Guduric nije bio najtalentovaniji igrac svoje generacije ni u Zvezdi, pa samim tim ni u Srbiji, a onda naravno ni u Evropi. To nije stvar subjektivnog misljenja, nego cinjenica. Nikakav poseban biser nije bio....Utakmice ne bi mogao da resava da ga trener nije drzao u igri u tim trenucima, cesto crtajuci akcije bas za njega. Kod nekih trenera, takav 20-ogodisnjak ne bi bio ni u rotaciji, nego bi jos uvek bio u FMP-u. Ili na pozajmici u MZT-u...
                  Nesto me nisi ubedio. Ne znam koji je to talentovaniji igrac od njega bio u Zvezdi (stavljanje u kos sa Jokicem ili Porzingisom je stvarno preterano) i kada smo mi imali takvog mladog igraca na raspolaganju. Ne znam ni koje su to akcije crtane za njega kad se on uglavnom sam borio za poziciju za sut.

                  Nemanja Krstic je igrao KLS u Megi kada ga je Duda pozvao. Kalinic se u Zvezdi vinuo u orbitu, Duda slabo ima veze sa njegovim meteorskim usponom. Sto se nije vinuo kod Mute u Radnickom, nego je imao onako skromnu statistiku u ispodprosecnom ABA ligasu?
                  Nemanja Krstic nije ni priblizno dobio minutazu kao Kalinic na tom EP. Kalinic je tada prvi put skrenuo paznju na sebe i na svoje igre.
                  Ne znam sta ti tacno podrazumevas pod odlaskom u orbitu, ali ako to nije osvajanje srebrne medalje na SP sa znacajnom minutazom u igri, onda ne znam sta bi to drugo moglo da bude. Zbog cega je Kalinic dobio toliku minutazu na SP ako je igrao skromno u ispodprosecnom ABA ligasu? I ko je taj prvi koji mu je dao neku znacajniju ulogu....Duda i Sale, ili Radonjic tek nakon toga? Pa lako je posle bitke da budes general, pa da das minutazu igracu koji se vec negde dokazao....sto to nije prepoznao ranije?

                  Opet se ti secas... Imas li neki dokaz za tu hronicnu povredu, s obzirom da je odigrao sve utakmice? Izvini sto ti ne verujem ovako na rec, do sada nisi bas pokazao da imas dobro pamcenje.
                  Nemam dokaz posto se ne bavim bas preterano prikupljanjem dokaznih materijala pa nek ostane na tome.

                  Lepo si ovo srocio... Samo sto mu svo to samopouzdanje ne bi znacilo nista, da nije dosao u pravi klub i kod pravog trenera, koji su mu omogucili da konacno napravi iskorak u svojoj klupskoj karijeri. To reprezentativno samopouzdanje ti brzo ubiju u klubu, ako nemaju poverenje u tebe, ako igras malo, ako ti ne daju odgovarajucu ulogu, ako klub ima losu sezonu... Kalinic je imao tu srecu da je u Zvezdi dobio sve suprotno od toga, pa mu je upravo ta sezona predstavljala odskocnu dasku.
                  Ja i nisam rekao da mu je dolazak u Zvezdu los potez. To mu je najbolji moguci potez s obzirom da je to jedan od nasa 2 najjaca kluba, i to bi mu se isto desilo da je otisao i u taj drugi klub. Trener koji bi ga sasekao i stavio na klupu nakon onoga sto je pokazao na SP bi stvarno bio debil nad debilima, i svako normalan bi mu dao minutazu. Sve ostalo je na samom igracu.

                  Jovica i Kalinica iz Radnickog, Mitrovica iz Hemofarma, Dangubica iz Mege, Gudurica iz FMP-a...
                  Jovic i Kalinic tadasnji reprezentativci znaci vec afirmisani, Mitrovica smo upropastili, Dangubica ajde i nekako, Gudurica smo vec apsolvirali....pa gde su ti silni neafirmisani igraci za 5 godina?

                  Probali smo sa jos nekima, al' nismo uspeli, ne mozes imati 100% uspeha u takvim pokusajima
                  Ah da, nismo uspeli. Ne da nismo imali 100% nego nismo imali vise od 10%. Sem tog Dangubica koji ajde je nesto uradio, i Gudurica koji je bio ogroman talenat i bilo bi umece ga upropastiti (za sta se ocigledno ne slazemo) sve ostalo su bili afirmisani igraci, a oni koji to nisu bili nismo znali sta cemo sa njima i ocigledno nista nismo uradili sa njihovim karijerama. I kako to Dobric, Tejic i Simanic nemaju veze sa Radonjicem...naravno da imaju.

                  Znam... I delujes tako.
                  Pa jebiga razumi me, mnogo ovih kvrcica imas....dok ja ovo napisem i iskopiram kvoutove treba mi barem pola sata. A nije bas da nemam sta pametno da radim.
                  Last edited by mmajstor; 01-03-20, 13:01.

                  Comment


                  • Originally posted by LosmiSK View Post
                    Mozda,mozda ne. Nikad to necemo znati, ali svakako da je Radonjina igra odlicna za PG i centre. Od mrtvog Simonovica j napravio igraca koji uzima od 400-600k godisnje, koji zna jos nsto sem trojke i video se njegov napredak cak i u 30godini. Vukcevic kaze hvala Djo, Dzenkins kaze fala Dejo...Mesar Lazic igra 6g EL zahvaljujuci kome. ON i Danga su bili simbol odbrane na spoljnim igracima. KUZMIC OD 5MINUTA KOD sALOA PA U REAL,ali povrede..Kvinsi Zvezda-Makabi i nikad nista vise..kao i Zirbes....

                    Milojevic napravio Bobija na letnjim treninzima i u KLSu...haha...da a Dejo samo skoro MVP EL i najboljeg centra EL ) Ove Sarceve nebuloz oko MZT-a i sa RSB-a necu da pisem,oni su pisali i o fantasticnom playbook-u koji mozes ti da skines na netu...veze nemaju...

                    Idemo dalje... Vasa jeste minus ali opet je imao bolju minutazu nego u Bayernu...gde nije ni igrao..mora biti i promasaja naravno, ali kad se vide uspesi tima to s zaboravlja...

                    Jaka Blazic postao top igrac , Nelson, FCKING NELSON u PAO-u da ne idem na Buducnost tk one sumare sto je podigao itd.....

                    Najbolje da se trener postaj tako sto ces sa Tamisom i Lovcenom biti prvak u CG i Srbiji...

                    Zvzda j prihodovala u njgovo vreme milione na njgove transfere...danas ne mogu sa daju pare i da utope igrace...

                    Da ne pism kako smo neko vrem igrali i bez stranaca, poslednje sezone pa dovodili i kripili..na pocetku jdino Djenka Srbin...strani...

                    Ali popisaj to,slusaj obavezno Sarca....i bice to sve super kod tebe..
                    Као што сам ти написао Симон је продукт система, као и Лаза.
                    Дејо није направио Бобија и ту не могу да се сложим.

                    Јака постао топ играч? Јака је у Звезду дошао као ЕЛ играч, човек који је на једном мечу убацио 30 поена у ЕЛ знам.

                    И за овај део око прихода мислим да је клуб урадио ту сјајан посао јер је потписивао вишегодишње уговоре. Наравно иде и тренорава заслуга али ти и нес све добре заслуге дајете тренеру а све лоше клубу.

                    А и претерасте га и за Васу да му је Дејо оживео каријеру, је л Васа из Звезде отишао и постао играч? Не наравно.
                    Него је отишао у турску па га је тек Жалгирис узео.

                    Сада ја испадам хејтер радоњин али није тако велики сам љубитељ његове кошаркашке филозофије, али оно што јесте јесте оно што није није.

                    Comment


                    • Od kad ste vi počeli da igrate EL stalno slušam termin EL igrač. Pre toga nikad. Pa ako neko od vas može da mi objasni šta taj termin znači, pošto meni nije baš jasno?
                      Last edited by Chiwwi; 01-03-20, 13:24.

                      Comment


                      • Originally posted by Chiwwi View Post
                        Od kad ste vi počeli da igrate EL stalno slušam termin EL igrač. Pre toga nikad. Pa ako neko od vas može da mi objasni taj termin pošto meni nije jasno šta znači to?
                        To znaci da je igrac EL nivoa.
                        Last edited by Karamazov; 02-03-20, 10:22.
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • Originally posted by LosmiSK View Post
                          To znaci da je igrac EL nivoa.
                          A šta je EL nivo i kako se to meri?
                          Neko ko igra EL po automatizmu to postaje ili kako?

                          Kako to znamo?
                          Last edited by Karamazov; 02-03-20, 10:22.

                          Comment


                          • Originally posted by Chiwwi View Post
                            Od kad ste vi počeli da igrate EL stalno slušam termin EL igrač. Pre toga nikad. Pa ako neko od vas može da mi objasni šta taj termin znači, pošto meni nije baš jasno?
                            Evo objasniću ti ja: u poslednjih desetak godina došlo je do bitnog diferenciranja u kvalitetu EL takmičenja i svih ostalih, upravo zbog toga što je podignut kvalitet igrača koji učestvuju u njemu. Drugim rečima, igrači koji igraju EL naravno da mogu da nastupaju u svim ostalim evropskim nižerazrednim takmičenjima ali ne važi vice versa.
                            Najbolji primer je Wilbekin koji je u EC postizao i preko 40 poena i izgledao kao MJ ili KD, kad je došao u EL postao je samo još jedan EL igrač.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • A to je to znači.

                              Dakle, Branko Lazić je zadnjih 5 godina EL igrač, a Šved je to postao tek prošle godine?

                              Tj. Kad je iz EC prešao u EL više nije to to?

                              Comment


                              • Drugim rečima, svako se nalazi tamo gde se nalazi s razlogom.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X