Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prenosi na SK

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Originally posted by 弱肉強食 View Post

    Samo je bitno da SK prenosi i da svako malo rade ono što Pedja i Srdjan rade, da objašnjavaju pravila. Ljudima to deluje strašno komplikovano, a nije uopšte teško.
    ja sam prvu utakmicu NFL-a pogledo pre 20 godina (ono na 3K) i do dana danasnjeg i dalje ne znam sva pravila a primetio sam da ne znaju ni ti nasi komentatori.
    Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

    Comment


    • #77
      Originally posted by 弱肉強食 View Post
      SK ne koristi sav reklamni potencijal koji pruža NFL. Dok su na američkim kanalima na svakoj pauzi reklame, kod SK se ostaje na terenu i onda daju neku priču komentatori. Super je za gledaoce ali SK bi trebao to da iskoristi jer to je sasvim normalno.
      Ovo mi je bilo interesantno pre, sad su prestali da rade, dok je pauza ovi sa americkih televizija recimo pripreme akciju koju ce da pokazu uzivo u prenosu i onda nasi komentatori uzmu da je objasnjavaju u pauzi i onda opet uzivo u prenosu Ili pricaju u toj pauzi a realno bi trebalo da samo cute i puste snimak jer ionako utakmica traje po 3 sata, istrosice sav materijal za pricu i to u pauzi.


      O ovoj temi smo vec jednom ja mislim pricali ovde, prosto je logicno da ljudi preferiraju americke prenose sa njihovim komentatorima nego nasim jer od nasih nema sta novo da saznas. Normalno je da cu uzeti da slusam Romo-a, Aikmana-a itd. kad prenose jer to su ljudi koji su igrali plus su sa njima komentatori koji su ceo zivot u tome. Nasi koliko god da se trude nece moci da dostignu ni priblizan nivo ali ako nista bar neka budu dobro pripremljeni sto se nekih osnovnih stvari, da ne prave glupe greske a bude ih.

      Ja recimo gledam nedeljom Red Zone dok mi na TVu idu SK prenosi na mute, pratim malo tamo malo ovamo ali uglavnom vise RZ. TNF i SNF isto americke, jedino MNF gledam na SK jer mi se ne svidja ESPNov prenos nikako, prosle godine je Witten bio ocajan a ove Booger smarac, plus cesto imaju neke debilne i bespotrebne segmente.

      Comment


      • #78
        NFl je od svih američkih sportova najjednostavniji za praćenje iz par razloga: 1. sezona najkraća; 2. mečevi tri dana u nedelji (od toga u dva dana se igra samo po jedan meč); 3. daleko pogodniji termini za evropske "potrošače"; 4. 95% aktivnosti se odigrava nedeljom.

        Mene, na primer, NBA ili NHL ne interesuju ni za suvu šljivu, jer jednostavno nemam vremena za toliko sadržaja, toliko često. Sve suprotno od NFL.
        sigpic

        Comment


        • #79
          Od svih ljudi koje poznajem sto na poslu, fakultetu i uopste samo je jedan pratio ikad Nfl jer eto igrao je neki Brejdi finale pa da se isprati...dok su Nba gledali makar njih 70%( od ovih sto prate sport) pa makar tu finalnu seriju...
          ne moze se porediti kod nas gledanost ta dva sporta, bez obzira na termine i trajanje sezone

          Comment


          • #80
            Originally posted by seskfabregas View Post
            Od svih ljudi koje poznajem sto na poslu, fakultetu i uopste samo je jedan pratio ikad Nfl jer eto igrao je neki Brejdi finale pa da se isprati...dok su Nba gledali makar njih 70%( od ovih sto prate sport) pa makar tu finalnu seriju...
            ne moze se porediti kod nas gledanost ta dva sporta, bez obzira na termine i trajanje sezone
            Pa dobro to je logicno iz dosta razloga a najbitnije je sto je kod nas kosarka popularna i sto imas srpskih igraca u NBA. Ljudi imaju i one klasicne predrasude prema NFLu al verujem da broj ljudi koji prate kod nas raste iz godine u godinu sad kad je veca dostupnost. I ja sam prvi put gledao na 3K kad sam bio klinac a bas sam poceo da pratim negde 2008/9 i to jer sam imao onaj ESPN i preko Maddena. Da je bilo dostupnije verujem da bi i ranije poceo kao i vecina.

            Ono sto je i bitno je to sto je Vladan rekao, baza je mala ali verna. Sezona je kratka i zato se upija svaki momenat, ja recimo kad bi rangirao omiljene sportove uvek bi bilo 1.basket 2.fudbal 3.NFL(AF) ali proporcionalno ne postoji sport, odnosno liga, u kojoj pogledam vise meceva od NFLa. Dok traje sezona ostalo sve svodim na minimum a samo NFL gledam.

            Comment


            • #81
              Što se tiče naših komentatora za NFL niko u regionu ne može vodu da nosi onoj dvojici što rade prenose na hrvatskom SK..

              Comment


              • #82
                Blizu 50 miliona eura Arena dala za NBA, neka se bacaju u bunar drzavne pare



                Ovo skuplje od PL
                sigpic

                Comment


                • #83
                  Pa gde su sada prenosi? Nisu mecevi od 16h i opet nema meceva, ugasili se dabogda.
                  Originally posted by Casiraghi
                  Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                  Originally posted by Casiraghi
                  Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                  https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                  Originally posted by Casiraghi
                  Srecan Mane svima koji slave.

                  Comment


                  • #84
                    Auto moto, americki fudbal, filipinska kosarka, turski fudbal i kosarka, dzudo borbe ?

                    sta je sledece.. Premijer liga ukrajine, sumo rvanje, florbol ??

                    Comment


                    • #85
                      Ima prenos na SK HD, e sad ne znam taj kanal u SBBu u kojem je paketu, u Totalu je u osnovnoj ponudi, samim tim je i na satelitu, vjerovatno taj kanal postaje Nova Sport, zato trpaju sad tu prenose, nemam info doduse nego samo povezujem
                      sigpic

                      Comment


                      • #86
                        U Hrvatskoj uopce ne postoji u ponudi taj kanal

                        Comment


                        • #87
                          Originally posted by seskfabregas View Post
                          Od svih ljudi koje poznajem sto na poslu, fakultetu i uopste samo je jedan pratio ikad Nfl jer eto igrao je neki Brejdi finale pa da se isprati...dok su Nba gledali makar njih 70%( od ovih sto prate sport) pa makar tu finalnu seriju...
                          ne moze se porediti kod nas gledanost ta dva sporta, bez obzira na termine i trajanje sezone
                          Upoznaš ljude sa oba sporta, 70% će gledati pre NFL. Trenirao sam košarku dugo, igrao, gledao, pratim i NBA, ali nije uopšte za porediti.

                          Muški sport i komercijalni sport. Lepo je Colin objasnio razliku. Mahomes nema sada luksuz da se oporavlja i zajebava pored aut linije, mora da igra povredjen.

                          To je jedan ratnički sport sa nekim konzervativnim vrednostima američkim.

                          Trudim se da ne budem pristrasan jer možda podsvesno guram tu NFL priču jer ne gleda mnogo ljudi, pa kao da se razlikujemo. Ali zaista nije tako. Meni ništa ne može da drži pažnju kao NFL.

                          I hajde, kažemo, meni je leglo, to sam ja. Ali ko zna koliko ima ljudi kojima bi leglo a nisu dali šansu NFL-u. Svi znaju šta je NBA. Sami biraju gledaju li ili ne.

                          Kada ih pitaš za NFL, kažu smara, uvek reklame. Evo neka posvedoče momci koji prate i ostale sportove ima li šta neizvesnije od neizvesne NFL utakmice(može primer Arizona GB playoff pre par godina), ja čisto sumnjam.

                          Ovo bi u nekom političkom terminu bilo predstavljeno kao nejednakost šansi. Daj da svi upoznaju NFL pravila, oduvali bi NBA na ovim prostorima l a g a n o.

                          Comment


                          • #88
                            Niko nece ni da se potrudi da pise o NFL pravilima od novinara,samo su bacili onako na TV i gledajte,pa sta da gledam kad nemam pojma ni sta je cilj tog sporta,isto tako i bejzbol,ima i NHL ali dzabe kad ne znam pravila,a onaj pak ni ne vidim. Mozda se podrazumeva da smo Amerikanci i da moramo da budemo upuceni u njihove sportove.

                            Comment


                            • #89
                              Danas postoji google pa se sve sazna

                              Comment


                              • #90
                                Postoje verovatno pravila i za bocanje na google ali me ne interesuju,novinari i komentatori moraju gledaocima da priblize te nove sportove koji ovde nisu popularni,da nas zainteresuju. Ovako samo prebacim program kad naletim na te sportove,pre bih gledao umetnicko klizanje u zenskoj konkurenciji

                                Comment

                                Working...
                                X