Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sekta!

    Comment


    • A ko ce da nam bude selektor? Nisam valjda nesto propustila?

      Tata Raduljica sto moze familija da te blamira, ko niko vala.
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Bice Radonjic!

        Pravicemo se da se nije poznavao sa bracom Andrejem... mnogo je bitnije sta mu cale radi.

        Comment


        • Bice, evo Bayern treci u EL. Zasluzuje covek, samo ovo ga ne zanima..
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • Mnogo se vi nadate kada mislite da i pored svih tenzija sa Crnogorcima da ce selektor biti Crnogorac.

            Comment


            • Originally posted by LosmiSK View Post
              Bice, evo Bayern treci u EL. Zasluzuje covek, samo ovo ga ne zanima..
              kako da ga i zanima kad ne moze bolje od 21og mesta?
              U evroligi od 5,6 sezona najbolje mesto 9o. Nama trebaju trofeji a ne prosek.

              Comment


              • Deveto mesto u EL je ekvivalentno kao da si osvojio 4 zlatne medalje na EP ili 3 zlata na SP/OI.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Radonja je izmislio kosarku u odnosu na glupandera koji je oteran upravo,bio bi pun pogodak kad bi on dosao!

                  Comment


                  • Radonjić veruje u krvava kolena a Đorđević je motivator, dva različita tipa trenera. Radonjić je stil bliži Vujoševiću i zato ni jedan ni drugi (ni Vujošević ni Radonjić) neće nikada nešto postići kao selektori jer jednostavno za uspeh njihove filozofije je potreban kontinuitet (u smislu da je potreban veliki broj treninga da bi se uklopili i uskladili igrači) što za reprezentaciju i turnirski način igre nie moguće.
                    Mali je broj velikih trenera koji se mogu uspešno prešaltati iz klupske na reprezentativnu košarku, zato ni Đorđević nema nekog uspeha u klupskoj (videćemo sada sa ovom preskupom igračkom zvanom Virtus).
                    Spoiler
                    Ako mi časi smrti postanu bliski,
                    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                    Nije umio da odstupi,
                    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                    Pao unapred, a ne unazad,
                    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                    Uračunato i u moj pad.

                    Comment


                    • Radonjic bi zapravo mogao nesto da napravi sa igracima iz generacije koju je dugo trenirao u Zvezdi i Bajernu i koji poznaju njegov sistem(Jovic, Vasa, Gudura, Kalina, Simon, Bobi, Lucic, Macvan) i igraca iz Partizana, protiv kojih je vodio Zvezdu, a koji se atletski i igracki uklapaju u njegovu filozofiju(Bogdan, Milosavljevic, Milutinov). Kad se na to dodaju Teo, Jokic i jos neki igraci, mogla bi to da bude masina.
                      Last edited by Дијаз; 19-10-19, 09:59.

                      Comment


                      • Originally posted by Ganac View Post
                        Radonjić veruje u krvava kolena a Đorđević je motivator, dva različita tipa trenera. Radonjić je stil bliži Vujoševiću i zato ni jedan ni drugi (ni Vujošević ni Radonjić) neće nikada nešto postići kao selektori jer jednostavno za uspeh njihove filozofije je potreban kontinuitet (u smislu da je potreban veliki broj treninga da bi se uklopili i uskladili igrači) što za reprezentaciju i turnirski način igre nie moguće.
                        Mali je broj velikih trenera koji se mogu uspešno prešaltati iz klupske na reprezentativnu košarku, zato ni Đorđević nema nekog uspeha u klupskoj (videćemo sada sa ovom preskupom igračkom zvanom Virtus).
                        Ovo je najtacnije napisano, moram da pohvalim i ako teskog srca. Nema se sta dodati ili oduzeti. Mimo ovoga, ako nije problem, posto znam da ste u kontaktu, kada se vraca Kronos? Meni nedostaje, iskreno!!!
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • Ja bih ga postavio iznad Vujoševića, zato što Vujošević nije bio sposoban da funkcioniše izvan strogo kontrolisanih uslova koji su podrazumevali da je sve podređeno njegovom klubu, počevši od bezgranične državne podrške, uopšte građenja te atmosfere 1 država = 1 klub, mladi, ambiciozan i talentovani igrač nema šta da traži u bilo kom drugom klubu.
                          Radonjić je potpuno druga priča, možda je na početku svoje karijere zaličio na Vujoševića, ali je na vreme shvatio da mora da radi na sebi, da se i on prilagodi drugima, a ne samo da se njemu prilagođavaju. Takav je i Robija, zato je i među najvećim evropskim trenerima. Kada se pogleda kako Radonjin tim igra, vrlo teško mogu da se izvuku paralele sa bilo kojim Zvezdinim timom koji je on vodio. Drugim rečima, imaš igrače sa određenim kvalitetima postavlja taktiku da oni te svoje kvalitete maksimalno istaknu.
                          A Vujoševićev svaki tim je igrao isto, kao 12 robota.
                          Ogromna je razlika između njih dvojice, na strani Radonjića.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Ljudi ali sad ozbiljno zna li se ko je glavni kandidat za selektora,koja se imena pominju,kad ce to da se objavi sta cekaju toliko?
                            Mada su one kvalifikacije za OI tek nedje na ljeto cini mi se pa mozda i nema potrebe do proljeca da zure.
                            A ta prica o Radonjicu po meni nije ozbiljna,Covic je uticajan vjerovatno u savezu sumnjam da bi on poslije onog neprijateljskog rastanka sa njim dozvolio to,ali eto neki kazu da se Dejo druzio sa SNS-ovcima pa mozda i nije prazna prica.
                            Last edited by E1_PG; 19-10-19, 11:18.

                            Comment


                            • Ne zna se. Mislim da su vec u februaru prozori za ep, pa bi stoga trebalo mnogo brze da se dela i vec bi sada trebalo da imamo novog. Po mom misljenju najblizi klupi je Sasa Obradovic. Prica za Radonjica ne postoji... samo se zezamo.

                              Comment


                              • Pa i ne postoji bog zna kakav izbor.
                                Imas toga Sasu,ne znam samo iz kog razloga je otpisan Kokoskov.
                                Zeljko se sigurno nece vratit u reprezentaciju bez neke velike muke.
                                Tu je i Dzikic

                                Comment

                                Working...
                                X