Announcement

Collapse
No announcement yet.

Wimbledon 2019 (glavna tema)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by MareLFC View Post
    Ne mogu da se složim, drugačije sam video meč. Rafa je pokusao da igra super agresivno, dosta je srljao bez plana, samo udari što jače i dublje, uopste nije bilo spinovanja po BHu i onda FH paralela kada se otvori teren, niti jedan FH viner paralelom nije imao u ovom meču što je sramno.
    Prvi udarac nakon servisa je uzasan, skroz nepripremljen. Pričao je Rafa da je to razlog zbog kojeg ne servira kao na Uso 2010te, a evo i sada čim je Roger malo bolje riternirao, nije imao vremena za reakciju.
    Moguce da se trudio da bude agresivni ali jednostavno to nije bilo moguce uzevsi u obzir podlogu, tehniku kakvu ima udaraca i protivnika. Al velika je mana onoliko los ritern, gubi se drasticno na samopouzdanju, znam da je Rogerov servis teze vracat nego Kverijev, Kiriosov al nisamo ocekivao da bude onoliko los i kada je vraco previse kratko je sve to bilo.

    Comment


    • Originally posted by Prle! View Post
      Ima li statistika koliko su pretrčali obojica?
      Federer 3046m, a Nadal 2994m
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Originally posted by NI View Post
        Da vracao je sljkaski. Ali ovo je trava, Rodzer ima fantastican FH a Rafa je 3 metra iza osnovne kada Federer igra prvi udarac poslije returna. Sad sam pogledao statistiku.

        U prvom setu Rafa ima 20.5% dobijenih poena na Rodzerov servis a Rodzer 32.5% na Rafin. To je klasicna Rodzerova igra protiv dobrih servera na travi.
        U trecem je odnos daleko gori. 18.5% i 40%? Nisu ravnopravni. Zavarao nas je 5 gem u kome je Rafa osvoji 4 poena i ima 3 BL. U ostatku gema je osvojio 1 poen na Rodzerov servis.
        Tek u cetvrtom je to licilo na nesto 30.3% i 41%, s tim sto je i u 3. i 4. Rafin servis bio neucinkovit.

        Drugi set je aberacija.
        Ma da, vraća, ali prekratko.Bolje je i to nego da pridje liniji i ne vrati nijedan servis, jer jednostavno nema dobre reakcije, reflekse ili sta vec, nema dovoljan talenat za ritern. Zbog toga koristi ono sto može, sta sada, gde god da igra, jedno 3m iza osnovne može da vraća servise.
        Originally posted by Casiraghi
        Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
        Originally posted by Casiraghi
        Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

        https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
        Originally posted by Casiraghi
        Srecan Mane svima koji slave.

        Comment


        • Srljao jeste Nadal neretko danas. Ali jednostavno nije bio dovoljno siguran u svoju igru pa je to srljanje posledica stanja u kom se nalazio.
          Bh mu je bio srednje zalostan, ali tu je i do Rodzerovih udaraca i niskog odskoka, te savijanja u kolenima...
          Sve u svemu nema dileme da je Federer bio bolji, ali ne bi me iznenadilo da je uspeo Nadal da uprkos svemu okrene ovo. Medjutim u poslednje vreme Nadal ne moze da dobije ni Novaka ni Rodzera nigde van sljake. Za odlicnog all-round igraca poput njega, igraca koji ima igru za sve podloge, igraca koji se snalazi vrhunski na svim podlogama, to je porazavajuce.
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • Dok je stajao blizu osnovne linije, nije mogao nista da uradi na Fedov servis, kad se odaljio onda je vec imao sanse, a to se poklopilo sa 2.setom.
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Originally posted by DinoFC View Post
              Moguce da se trudio da bude agresivni ali jednostavno to nije bilo moguce uzevsi u obzir podlogu, tehniku kakvu ima udaraca i protivnika. Al velika je mana onoliko los ritern, gubi se drasticno na samopouzdanju, znam da je Rogerov servis teze vracat nego Kverijev, Kiriosov al nisamo ocekivao da bude onoliko los i kada je vraco previse kratko je sve to bilo.
              Više je servisa vrati Rogeru nego Kirijosu.
              Ono sto me najviše nervira je sto ne zna sta ce sa Rogerovim poluvolejima sa osnovne linije, covek postavi blok, brani se poluvolejima, a ovaj ne zna sta ce sa takvim lopticama.
              Mnogo se promenio, kada je došao na ATp tour bio je prava nomčina koja se nikoga ne plaši, sa onom kosom je ličio na Konana Varvarina.
              Fizički razumem da je propao, ali koliko je propao psihicki to nije normalno, igra toliko pickasto sa Big 3 sa ja nemam reči, sta li se promenilo ja ne znam. Verovatno je tada bio besni klinac koji je zeleo da gazi sve pred sobom.
              Originally posted by Casiraghi
              Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
              Originally posted by Casiraghi
              Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

              https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
              Originally posted by Casiraghi
              Srecan Mane svima koji slave.

              Comment


              • Kad si klinac, onda ne znas za strah, logicno je da igraju sigurnije sto su stariji
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Originally posted by bojanaBG View Post
                  Federer 3046m, a Nadal 2994m
                  Jel se može naći i za finale Wimbledona 2008?
                  “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                  Comment


                  • Originally posted by goku View Post
                    Novak bi još jednom pobedom u finalu najvećeg turnira nad svetskim mezimčetom, defintivno postao najomraženiji šampion u istoriji tenisa.
                    Hahaha to bi stvarno bio gadan kolac po sred njegovog kulta najveceg vimbldonskog sampiona ikad. Sa druge strane, ako Fedja pobijedi, covjek je nanizao Rafu i Novaka u sf i finalu W u svojoj 37. godini. Game over. Goat. Tako da.. ulog zaista jeste ogroman odje, a to bi trebalo da koristi Novaku. Taj pritisak on voli protiv Fedje, jer nikad ne osjeca to breme favorita.

                    Comment


                    • Au ne smijem ni da zamislim histeriju na tribinama u nedjelju Nadam se da ga to nece frustrirati i da nece odluciti mec.

                      Comment


                      • Originally posted by Prle! View Post
                        Jel se može naći i za finale Wimbledona 2008?
                        Ne mogu da nadjem
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Dayman (a-a-ah...)
                          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                          Champion of the sun (a-a-ah...)
                          You're a master of karate and friendship
                          For everyone

                          Comment


                          • Stiče se utisak da je Federer na ovom W najviše napredovao na taktičkom planu. Savršena kontrola meča igrao je tačno koliko mu treba dozirano odmereno, imao je potpunu kontrolu meča. Nadal je pokušao da tjunira svoju igru servisom ali to mu je delimično pošlo za rukom u prva dva seta. Slažem se da je najveći problem kod njega bila dubina udaraca. Ali i za duboke Nadalove Fed je imao rešenje tj poluvoleje. Iako se možda rezultatski to ne vidi, ali zato na igračkom planu je potpuno nadigrao i izdominirao Nadala.
                            Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

                            Comment


                            • Originally posted by bojanaBG View Post
                              Ne mogu da nadjem
                              Sigurno je Rafa više pretrčao, tada je trčao kao navijen.
                              Originally posted by Casiraghi
                              Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                              Originally posted by Casiraghi
                              Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                              https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                              Originally posted by Casiraghi
                              Srecan Mane svima koji slave.

                              Comment


                              • Finale u nedelju u 15h?
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X