Announcement

Collapse
No announcement yet.

Manchester United

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • I apsolutno sam te cenila zbog toga oduvek, čak i ako si u ovom slučaju, dobro barem malo, subjektivan.
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Originally posted by miloolja View Post
      Aleksa, preveliki smo i prebogati da bi se igrali i bili tim za vežbanje budućim trenerima bez ikakvog iskustva. Meni on nije rešenje i biću baš razočarana ako njega postave, ne zbog samog Gigsa, nego mi to deluje da nemaju pojma zapravo šta rade.
      Pa kao što sam napisao, ako ne dovedemo ni jednog od dvojca koji je trenutno slobodan onda tek može doći na red Gigs. Slažem se da nema dovoljno iskustva, ali kada već enmaš slobodnog iskusnog čoveka za taj psoao mora se nekad pribegnuti nekom riziku. Ko zna, možda baš Gigs od one veličanstvene generacije ima taj nek italenat, koji bi možda(ali veliko možda) zamenio velikog SAFa..

      Comment


      • sigpic

        Comment


        • Originally posted by miloolja View Post
          Nego da razbijemo malo priču, ne znam koliko su ovi sa Mozzart Sporta merodavni, ali mi je bio interesantan ovaj tekst od jutros o Pepu

          PRELAZZI: Brižni baštovan
          Prelevic je dobar lik, klasicni onaj romantik i nostalgicar, voli fudbal iskreno i decacki ali ne ostavlja utisak da se preterano razume u taktiku. Ipak, osim njega, Ducica i Avdica tesko da mozes naci nekoga da o sportu napise nesto van sablona u kontinuitetu. Nadje se ponekad neki dobar tekst ili blog ali nije dovoljno. Jedino ako neko racuna Nebojsu Petrovica i Zorana Secerova u poznavaoce fudbala.

          Generalno je trend da se pljuju Pep i Zoze. To sto su za klasu iznad svih nema veze.

          Celsi, Siti i PSZ su ulozili nenormalne pare proteklih godina i prikljucili se vrhu evropskog fudbala. Opet, vecina samo Celsi racuna u velike klubove a ogroman broj ljubomornih navijaca Arsenala i Liverpula usled godina neuspeha se poziva na tradiciju i konstantno nazivaju Celsi malim klubom. Razlog zbog kojeg se najvise od ta tri kluba postuje Celsi je Murinjo koji je po dolasku preokrenuo mentalitet, kreirao atmosferu da je Celsi favorit i rutinirao Arsenal i Junajted bez vecih problema u ligi + sve ostale u LS osim Beniteza(jedva je docekao pre par meseci da mu pomene kilazu, ne moze da zaboravi). To je za mene licno jednako osvajanju LS sa Portom i tripleti sa Interom. Za vrlo kratko vreme smatralo se da je nesto najnormalnije da Celsi osvaja ligu i igra zavrsnicu LS i u podsvesti se cinilo da su 50 godina u vrhu a ne 50 godina bez osvojene lige.

          Zato je Siti ogroman izazov za Pepa. Posle dve titule, zele i oni iskorak u LS i zele isto postovanje koje ima Celsi. Opet, sve je stvar iz kog ugla se posmatra. Neko ce reci da je Klop otisao u Liverpul kako bi opet radio kao underdog i da se plasi uloge favorita a neko da je izazov podici posrnulog giganta. Pep se uloge favorita nikad nije plasio i ako neko moze da im donese to sto traze to je on. Kao i Zoze, ne priznaje nista osim trofeja i rezultati ne smeju da trpe. Apsolutno spreman da se nosi sa pritiskom. Pelegrinija cenim i strasan posao je napravio u Viljarealu i Malagi ali on je preplatio previse osrednjih igraca i pritom se odrekao sopstvenog sistema sa dva spica, ugusio kreativnost iz prve sezone za jedno 80% a ni ovde kao ni u Realu ne ume sa igracima koji su egoisti. Ako bi odlucio da ostane u Engleskoj, Sautempton je idealan za njega a Kumana kao i Advokata sto pre najuriti iz lige.

          Erik je pomenuo tezinu rada sa Vudvordom ali ako bi Pep onako tvrdoglav krenuo iz korena da menja sistem i ove igrace koji olako prodaju loptu pa recimo zavrsi 4. u ligi, nisam siguran da bi one neznalice to tako lako prihvatile i ne vidim kako bi on njima objasnio da ce rezultat doci a da je on naucio Sterlinga da primi dugu loptu, da pogleda u golmana pri zavrsnici i da centrira levom. Takve stvari radi otkad se pojavio. Minimalan je broj igraca u Barsi i Bajernu koji nisu pod njim napredovali u manjoj ili vecoj meri. Nece se ni ispadanje iz LS od Barse, Reala ili Bajerna tako lako tolerisati kad je on na klupi.

          Nije Pep prvi u istoriji koji igra sa visokim posedom lopte i koji vodi igracki dominantne ekipe. Bilo je po imenima ekipa koje su u svom vremenu bile individualno jednako kvalitetne kao njegova Barsa ili Bajern ali nikada se nije desilo da se sa nekim apsolutno ne mozes nadigravati. Niko se ne usudjuje da ga napadne, svi odstupaju od svog stila igre ne bi li sacuvali nulu a prakticno je nemoguce dobiti ga ako povede, samo Zoze sa Interom je to uradio(jos jedan dokaz velicine "najobicnijeg prevodioca"). On je taj kojeg treba pobediti, on je onaj protiv kojeg su sva sredstva dozvoljena i svi ponavljaju jedno te isto: "Mora se bunker, ne moze drugacije."

          Usavrsio je igrace na jedan neverovatan nacin. Navijaci svih klubova tokom prelaznog roka kada im fali recimo zadnji vezni i diskutuje se o par igraca koji se sa tim klubom povezuju, u stanju su da nadju nekoliko mana svakom od pomenutih a kada pricaju sta je potrebno za zadnjeg veznog, nesvesno opisuju Buskeca. Isto je i sa ostalim pozicijama. Ogroman broj ljudi je nesvesno prihvatio da je jedino to fudbal, da postoji samo 4-3-3, eventualno 4-2-3-1. 4-4-2 se apsolutno odbacuje a dijamant ili formacija sa 3 pozadi ni ne ulaze u razmatranje i proglasen si za ludaka. Uz third party side, agente i kupovinu igraca da bi se kupilo, jedan od razloga nenormalnih visina obestecenja jeste sto vecina timova zeli da nametne stil igre isti ili slican Pepovom koji je objektivno prezahtevan i minimalan je broj igraca koji mogu tim zahtevima da odgovore a opste poznato je da retkost neke robe uslovljava porast cene.

          Mozda i najbolji parametar njegovog kvaliteta je taj sto ga cetiri najbolja kluba jedne od najjacih liga na svetu vide kao prvu opciju za novog trenera i kao nekoga sa kim ce uspostaviti dominaciju u ligi. Koji god da je odabrao, bio bi izazov svoje vrste. Cak i da ne uspe u Sitiju, niko ne moze da mu ospori da je uz korporativni svet on najvise promenio fudbal poslednjih godina i da je on taj kojeg svi zele da isprate a za razliku od bagre on je to ucinio fanatizmom i znanjem a ne novcem.

          Mogao bih jos u detalje o Pepu da mi se ne spava, sta cu kad volim fudbal kao i on. Da sam bar toliko posvecen nekim vaznijim stvarima, ako uopste postoji nesto vaznije.
          sigpic

          Comment


          • Drvo, ne pitaj za cenu!

            Man Utd 'very interested' in James Rodriguez

            Manchester United are the latest Premier League club to be linked with Real Madrid midfielder James Rodriguez, with reports suggesting Louis van Gaal's side are "very interested" in luring him to England.

            Source: El Chiringuito

            Comment


            • Louis van Gaal has made it clear that he will not resign. The board will make the last decision [telegraph]
              Rafa Benitez to be sacked as Real Madrid manager, announcement could be made as soon as the next few hours. [@sport]
              Juan Mata & Ander Herrera will consider their futures at Old Trafford if Van Gaal stays at the club. [Times] #MUFC
              Na kraju bi dinamicni duo mogao i ostati sa nama u grcevitoj borbi za gornji deo tabele.
              sigpic

              Comment


              • Mendes pritiska Vudvorda

                Comment


                • Ipak sam shvatio da nema nista od Murinja vec da ce ovaj lik da preuzme od VG-a.

                  Spoiler


                  #WatchThisSpace
                  sigpic

                  Comment


                  • sigpic

                    Comment


                    • Još ja kao idiot tražim moj post, gde sam napisao da bih voleo Pardjua, a ono tema izbrisana

                      Sent from my m2 note

                      Comment


                      • Ima ultimatum da dobije naredne dvije. Nonsens, otkaz mu je onda zagarantovan jer sigurno nece dobiti obje. Samo maltretiraju covjeka na Bozic.
                        sigpic

                        Comment


                        • Sve ovo oko otkaza je zapoceo bivsi Shitijevac Trevor Sinkler svojim tvitom o otkazu. Eto kakav je izvor u pitanju. Neki hoce da budu internet strucnjaci a neki samo reklamu i to im uspeva zbog nekih nezadovoljnih navijaca jer se naviklo da Ferguson sada bude ispred Lestera lagano, toga nema vise niti ce on da se vraca. Klub koji potrosi 30 milke u prelaznom sigurno nema ambiciju da obavezno napada trofej vec kako je i receno u trecoj sezoni a sada ako moze moze ili LS da se obezbedi. Nije tacno vrv ni za ultimatum, gubitak svlacionice niti da Erera i Mata razmisljaju da odlaze a svima je jasno da Erera ne igra jer je povredjen i ulazi u ritam npr. Ne znam zasto se daje ovoliki znacaj nekim tamo 'proverenim izvorima' i valjalo bi da se to malo stisa i da navijaci malo daju podrsku timu umesto da cascavaju zvizducima.

                          Comment


                          • Znaci ti si miki pre za LvG-a nego za Pepa i Murinja?
                            sigpic

                            Comment


                            • Erera ni kad je zdrav ne igra i to mu najviše zameram. Ili igra tipa 20 minuta. Dečko je izgoreo samo da dodje, a onda dodje kod ovog mamlaza, jer je Erera više napadacki orijentisan, nego da igra posed kao ovaj.

                              Comment


                              • Originally posted by srdjan_sl View Post
                                Znaci ti si miki pre za LvG-a nego za Pepa i Murinja?
                                Da li mozes Pepa angazovati sutra? Isto ne verujem ni da ce Murinjo odmah uskociti. Ti treneri bi bili dostupni eventualno za leto pa lepo dovede koji svoji igrac pa pripreme i krene se. Trenutno sam protiv otkaza Gala bar sve dokle god ima hemije izmedju igraca-menadzera ili dok se aktvino borimo za top4 i prvenstvo jer jos uvek nismo ispali iz te borbe. Na sve to ako Pep hoce u Shiti, Murinjo hoce Real, Anceloti vec u Bajernu, sta ostaje? Odakle mi znamo ko od trenera hoce gde ionako informacije poticu od raznih Sinklerova. Ne mozes tek tako smeniti trenera i od jednom sve sjajno i bajno, evo sta se Murinju deilo npr. Neki hoce Gigsa ok sli to je na nivou neke lepe bajke. Ferguson kada je dosao imao je pedigre. Zasto Gigs ne ide negde da trenira pa da onda bude menadzer? Razumem ja da on sa svoje tacke gledista hoce odmah na klupu ali ne ide to tako.
                                Na kraju bas mene briga ko je menadzer, trenutno je Van Gal i ja mu zelim da uspe i gledam sa zarom svaku tekmu i naravno hocu da pobedjuju. Ako nesto ne funkcionise ok otkaz ali te neke stvari koje kruze po drustvenim mrezama su ocigledno budalastine i ne moze na osnovu toga da se formira misljenje. Zasto da ja sada ne navijam da pobede sve do kraja i uzmu titulu ili sta vec. Kad dodje neko drugi isto... Meni je to samo nejasno u celoj prici, zasto se tim ne bodri i zasto zvizduci? Mojesu nisu zvizdali, Feli su zvizdali pa se svima posle popisao. Trenutno je atmosfera generalno kao da smo najgori navijaci. Za koju godinu sta kao u Realu bele maramice odmah...
                                Last edited by mikisavic89; 23-12-15, 15:22.

                                Comment

                                Working...
                                X