Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste rukometne diskusije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fantastican nacin Nikola Karabatic

    Comment


    • Niko ne prati rukomet?

      Elem, ja sam trenirao rukomet jedno 10 godina. Obožavam ovaj sport. Navijam za Rhein - Neckar Lowen, nemačkog vicešampiona.

      Bio sam na dve utakmice u njihovo SAP areni.

      Evo malo fotografija:

      https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.n...1d2dc8a3430c3d

      https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net...1b&oe=56C237DD

      https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net...fb&oe=56F90B18

      https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net...aa&oe=56ADAC18

      U obe utakmice su Lavovi pobedili. Razbili su u tim utakmicama THW Kiel i Barselonu, ali na kraju sezone nisu uspeli da osvoje ni titulu ni da se plasiraju na F4.

      Da li još neko prati Bundesligu?
      www.lfcserbia.com

      https://www.facebook.com/rukometniugao/

      Comment


      • Trenutno samo Seha...ne zato sto zelim vec pomalo i moram - posao -.-

        Comment


        • Ja pratim samo ženski, odnoso ŽRK Budućnost. Inače šampionke Europe

          Comment


          • Prati li ko Svjestsko prvenstvo u Rukometu, za žene?

            Inače da vam čestitam na osvojenu bodu

            Comment


            • Kakvo satiranje.
              Crna Gora razbila Mađararsku sa 17 golova razlike!! 32:15(17:9). Da bude stvar još bolja za nas, naravno, i kad su na kraju(15-10 minuta do kraja) ušle cura koje imaju po 18,19 godina, i igrale su bolje no Mađarice, prva postava.

              Inače kako stvari stoje igraćemo sa Danskom za prvo mjesto. Mađarice će biti treće, dok Vi, Srbija se borite sa Japanom za 4 mjestom. Inače mi smo dobili Japanke sa 6 golova razlike. A u prvom kolo igrali nerješeno sa Vama. Dok ste Vi u drugom kolo pukle od Mađarica sa 3 gola razlike. A sada igrate protiv domaćina Dankinja.

              Comment


              • Gazenje Ango... Angloa... rukometasica Angole, sad stvari postaju ozbiljne, sjuta vece sa Norvezankama.
                sigpic

                Comment


                • Ma pada Loke i Nora Merk lagano, bree!

                  Al generalno čisto sumnjam da ih je iko pratio(CG), al razbijamo ozbiljno. Oduvali Mađarice 17 razlike, dobili domaćina, Dansku. Al prije svega odbrana dominira. Iskreno, ođe kod nas, sve osim finala se smatra nesupjeh.

                  Bićemo jebe*o u polu finalu sa Ruskinjama. Oni poput nas, od početka dobijaju.
                  Last edited by Dule Krtola; 15-12-15, 17:01.

                  Comment


                  • Prije tačno 3 godine(16.12.2012), Crna Gora je u finalu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Norveške poslije 3 il 4 produžetka, 35:31. Neka tako bude i danas, vjerujem da se niko nebi ljutio.

                    Meč počinje u 20:30.

                    Comment


                    • Adzic je kljuc, rukometni Murinjo. Nije humano kako su mu defanzivno mocne ekipe. A i niko ne bi ocekivao da ce mala Jaukovic biti ovako mocna. Mala po godinama, inace je tenk, ima projektil u ruci. Kaca, Milena, Marija i ona, a sve su u formi, premocna bekovska linija. Da je tu Rada ubijedjen bih bio u zlato, iako Jovanka igra nenormalno, za sad je najbolja igracica sampionata. Za nju jednostavno nema zamjene, a sad ni pravog odmora.

                      Norveska mozda nije ona masinerija i sila kao prije 3-4 godine ali se ne smije potcijeniti. Ovo su vec nijanse, na Adzicu je da odradi psiholosku pripremu u svom stilu.
                      sigpic

                      Comment


                      • Što da ti kažem za Adžića, no da je monstrum od trenera. Jesi gledao šta je učinio Mađaricama. Protiv najjačeg napada smo primili 15 golova. Odbrana se kretala odlično, pivoti nisu dobijali loptu, sve je bilo zatvoreno za Gorbic, Tomori i ostale. Protiv Dankinja smo dobro igrale sve do nekog 45 minuta, kad je pala koncetracija i razlika se svela na 2,3 gola a bila 5,6 golova razlike. Kad to vidiš, pogledaš realno je reći da smo noćas favoriti. Ali teško da se može ponoviti izdanje kao protiv Mađarica. To se jedanput u godinu dana dešava.

                        Nama fali igrač poput Dragane Cvijić, to jest treba nam dobar pivot. Suzana Lazović i Ema Ramusović su nekako najslabija karika u rep. Pa pivot u ŽRK Budućnosti iliti Cvijić maltene daje najviše golova na utakmici. Sve se svodi na tu poziciju. Imamo na tu poziciju, Saru Vukčević koja igra u Mađarskoj, takođe visoku, krupnu, nešto poput Dragane, ali ovaj put nije pozvana, ne znam zašto. Ali da je tu Rada Petrović, Joke bi igrala Pivota, 100%. Jer viđeo si da igra bolje pivota no one dvije.

                        Kao što kažeš, svi su u formi, ali baš svi. Mala Jaukovićka osvježenje i te kako. Što je možda najjače, odbranu takođe sabija. Na prvenstvu Europe il tako nešto za mlade, cura je davala po 20 golova pa meču. Mi u CG smo znali da je talentovana, to za koji godinu će biti Kaća, Bojana Popović ali da ovako brzo pokaže talentat i to na seniorskom nivou, to već ama niko nije očekivao. A ima 18 godina.

                        Šta treba onda očekivati kad se vrate Anđela Bulatović, Rada Petrović, pa ta Sara Vukčević, + telentovana(nekada bila taletovanije od Jaukovićke, no strašna povreda učinila svoje), Đina Malović. Realno imamo tim ko u fudbalu Barsa.


                        A što se tiče Srbije. Veelika šteta što nisu igrale Damjanović, Lekić, Cvijić i Tomašević. Ali baš velika šteta. Jer sa njima bi možda dobila Holanđanke, a možda čak bile 3 u grupi i tako izbjegli Holađanke. Ali eto sve dok je tu Saša Bošković, one neće gledati rep. dres. Ništa od Rija, definitivno. Stvara se neka mlada selekcija, ali genralno bez ove 4ke, teško da ove mlade mogu napredovati to jet učiti. Baš teška situacija. Ne znam ali bilo bi fino da Svetlana Katić, šedne na klupu. Možda je neralno sada to pričati.
                        Last edited by Dule Krtola; 16-12-15, 13:28.

                        Comment


                        • Šta reći....

                          Nisam sinoć ništa šćeo da pišem. Vruća glava, emotivno ispražnjen i napisao bih neku glupost.

                          Šta reći...

                          Imam dosta toga reći a ujedno ne znam što da kažem.

                          Izgubili za jedan gol a toliko grešaka, loše golmanke(imam osjećaj ni da su imali 20% uspješnosti), 2 neiskorišćena sedmerca u ključnom trenutku, Suzana Lazović. I izgubili za 1 gol.

                          Ne znam što da kažem. Ulazim na forum, jedan CG forum i koliko ljudi opleli po Adžiću. To je nevjerovatno. Po čovjeku koji je izmislio rukomet u CG, koji ga je doveo da se cijeli svijet nas plaši, ali bukvano i sada on nama ne valja. Sa 600 000 stanovnika, i 1 klubom nama je neuspjeh 1/4 svjeskog prvenstva. Nama je to neuspjeh. Ne razumjem. I kako onda da se ne iznerviraš i kako da ne napišeš nešto što nebi trebao.

                          Ufff.

                          Što se tiče meča.
                          Odličan početak. Kao i protiv Dankinja. Na početku napravili razliku 4,5,6 golova i samo to održavali do kraja. Ovaj put odnosno sinoć, 3 puta imali 2 gola razlike i sva ta 3 puta imali loptu za 3 gola razlike i nismo uspjeli i odmah se Norvežanke vraćale i što je najgore za nas, poveli u jednom trenutku sa 4 gola razlike. Čini mi se u 20 minutu. Oko 20 minuta. I jbg igračice metalno, psihički pale i to je to. Kao što sam rekao u gornjem postu, falio nam je pivot. Falila nam je Dragana Cvijić to jest Sara Vukčević. Suzana Lazović, mentol od cure. Svaki put na velikom takmičenju, napravi ovo. Ali svaki put. Ove godine, na F4 lige šampiona. Prošle godine na EP u HR I Mađarskoj, isto neđe u polufinali il protiv Šveđanki za 3 mjesto. Ne znam šta više da uradi a da skonka, može se reći osnovna pravila. Milena Knežević Raičević, cura vać 4 godina nema blage veze. Ama blageeee veze. Od EP u BG, cura nestaje. Nema je, gubi se na terenu. Ne želim da sada zbog suza na kraju meča da ih podižem i da ovaj poraz okarakterišem u fazonu, ma nema veze. Neću. Odigrale su ispod nivoa ali ne može se Adžić kriviti. Ne može Adžić da bude kriv što su Kaća i Milena napravile 15 puta korake, što su fulana 2 ključna sedmerca, što su golmanke bile ko panjevi, što je bizon Suzana Lazović napravila, za nju standardnu stvar. Dobila crveni. Eto neka razlog poraza budu golmanke. Njihova je imala u drugom poluvremenu preko 60, 70% a naša na cijelom meču kao i u drugom, imala oko 20, 30%. Falile su 2,3 odbrane u ključnom trenutku i to bi već bilo nešto drugo. Tim bi se digao, dobili krila, nebi srljali i 5 puta pravili faule u napadu.

                          Sad ide borba za 5-8 mjesta. Ako budemo 5, bićemo domaćini kvalifikacionog turnira za Olimijadu, ako se ne varam. U petak igramo protiv Dankinja. Pod hitno staviti mlađe da igraju. Pod hitno. Jer ne mogu napredovati ako samo šede na klupi. Pa mala Đina nije postala to što jest, zato što je šedala na klupi, tokom cijelog turnira. Nije nego polako ulazila u mečeve, dobila na samopouzdanju, dobijala rutinu i postala to što jest. Tako sada treba i ove druge. Pa bili 8, nema veze, bitno je da dobijemo prave igračice za budućnost.

                          Na kraju, što reći. Holandija, Poljska i Rumunija u polu finalu a CG, francuska, rusija se bore za 5,6,7,8 mjesto, Tuga. Ali dobro. Fortuna je bila ovog puta na sreći Norvežanki. Loš dan, loše golmanke učinio da ovaj poraz bude neuspjeh i da sve pljuju po Adžiću.. I da maltene dovode u pitanju, jel je on pravi selektor za nas. Adžo je brat najjači i sve dok je on tu, svijet će se bojati jedna male, malecne Crne Gore.

                          Comment


                          • Jbg, rekoh juce nijanse. Ali kad zakazu svi bekovi sem Mare onda nemas cemu da se nadas. I pored toga na jedan gol utakmica maltene. Suzani se precesto ove stvari desavaju i to nije slucajno, mora s nekim da prica da ne bi stalno ostavljala tim na cjedilu, potrebna je strucna pomoc, mnogi sportisti imaju psihologe.

                            na ovakvim turnirima jedan losiji dan je uvijek prisutan, zajebano je kad je u nokaut fazi. Mozda i dva najveca favorita ispadose u istom danu i po mnogima prerano, Rusija i CG. A ona Merk je cudo, kakva rukometasica, sama im je donijela pobjedu.

                            Djonovic je pogrijesio sa drzanjem Hasanic na golu posle odbranjenog sedmerca, Sonja je dobro branila iz igre, jos Hasanic prima gol tacno po sredini, maltene ona ubacuje loptu u gol.

                            I pored svih promasaja same su izgubile, dva sedmerca u finisu, nekoliko cistih zicera, nikako na SP da dodju do tog polufinala, sad obezbijediti OI i ici po novu medalju, bice i vece dubine ako se kvalifikuju za Rio. Pavicevic ne moze na ovom nivou, Rada je bila bas bitna i pravila bi juce razliku izmedju pobjede i poraza.
                            sigpic

                            Comment


                            • Kakav završetak prvenstva. Kakav raspad...

                              Šta reći a da nismo rekli.

                              Samo mi je krivo što sad protiv Dankinja, nismo igrali sa mlađom postavom. Jer bitno je da dobijemo igračice za budućnost. A ovako nećemo sigurno ništa učiniti.

                              Comment


                              • Budućnost-Vardar
                                31:19


                                Ćao, zdravo!!!


                                Podgorica - SC „Morača”. Gledalaca: 4.500. Sudije: Šarlot i Žili Bonaventura (Francuska). Sedmerci: Budućnost 2 (1), Vardar 7 (6). Isključenja: Budućnost 10, Vardar 6 minuta.

                                Budućnost: ŽDERIĆ (18 odbrana i sedmerac), Nenezić (dvije odbrane), Pletikosić, I. Pavićević, NEAGU 5, Jauković 3, IRMAN 2, Kovačević, Malović 1, BULATOVIĆ 6, Ramusović, CVIJIĆ 7, MEHMEDOVIĆ 2, B. Pavićević 2, Ahruk, RAIČEVIĆ 3 (1).

                                Vardar: Petkovska (jedna odbrana), Lejno (četiri odbrane), SUSLJINA (sedam odbrana i sedmerac), RADIČEVIĆ 1, Klikovac 4, Damjanović 2, LAZOVIĆ, DEMBELE 2, Sokač 5 (5), ALTHAUS, PENEZIĆ 3, Černoivanjenka, LEKIĆ 2 (1), Ristovska, Grbić.
                                Last edited by Dule Krtola; 17-01-16, 16:34.

                                Comment

                                Working...
                                X