Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste rukometne diskusije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Srbija u polufinalu Svetskog rukometnog prvenstva na pesku. Savladana je Ukrajina rezultatom 2:1 ( 18:26, 21:16, 9:8). Dve pobede dele naše momke od zlatne medalje! Borba za finale će se voditi sa Rusima!

    Comment


    • Odlazak velikana: Nenad Maksić završio karijeru

      Nema više, kraj – i pogledom je govorio Nenad Maksić dok je napuštao teren u 39. minutu meča na otvaranju SEHA lige protiv Vojvodine, kada je ponovo iskočilo šutersko rame, pošto je postigao 14. gol za crno–bele.

      Desni bek stavio je tačku na uspesima protkanu karijeru dugu četvrt veka (sa 16 debitovao za prvi tim Smedereva, sa 11 počeo da se druži sa rukometnom loptom).
      Tako je otišao i poslednjih Mohikanac bronzane generacije jugoslovenskih rukometaša sa velike scene.
      – Otišao – pomalo setnim glasom odvratio je Maksa na ovu konstataciju – Probao sam, ne vredi, već neko vreme osećam da rame nije dobro.
      Odlazak u velikom stilu, jednog od poslednjih virtuoza na domaćim terenima, prvo je fintom „izbacio” Milana Mirkovića, potom i postigao gol.
      Tek da se zna ko je tata. Uostalom nisu mu bez razloga dali nadimak „ćale” mlađi saigrači u Partizanu, od nekih je i duplo stariji.
      – To su mi rekli i posle utakmice prijatelji, odradio si svoje, oprostio se golom i otišao u stilu „ostajte mi zdravo” – nasmejao se Maksić – Ovo što se dogodilo samo mi je pomoglo da prelomim, odlučim. Razmišljao sam već neko vreme o tome da je došao kraj, ali sam hteo da odigram Super kup, da pokušamo na borbenost sa mlađarijom da osvojimo još neki trofej, onda pomislio još ovu na Banjici…

      LIČNA KARTA

      Ime i prezime: Nenad Maksić
      Datum i mesto rođenja: 21. avgust 1972. u Smederevu
      Visina/težina: 188/83
      Broj na dresu: 9
      Pozicija: Desno krilo/bek
      Klubovi: Smederevo, Borac Banjaluka, Crvena zvezda, Prevent, Celje, Partizan.
      Klupski uspesi: Sa Zvezdom dve titule (2007. i 2008.) i Kup (1995), Sa Partizanom dve titule (2011. i 2012.), dva Kupa (2012. i 2013.), dva Super kupa (2011. i 2012.), titula sa Celjem (2003). Najbolji je strelac u istoriji slovenačke lige.
      Reprezentacija: 127/386
      Uspesi sa nacionalnim timom: Bronze sa Svetskih prvenstava 1999. iz Egipta i 2001. iz Francuske, zlato na studenstkom SP 2000. godine u Novom Sadu.


      http://www.zurnal.rs/2013/09/08/odla....html?lang=lat
      Last edited by Lord Aleksoni; 08-09-13, 22:39.

      Comment


      • Comment


        • Da li neko ima nameru da otvori temu EP 2014?Ja bih mogao da odradim samo je pitanje u kom obimu i da se ne desi da ja preteknem nekog ili neko mene u otvaranju teme.

          Comment


          • Originally posted by Maric91 View Post
            Da li neko ima nameru da otvori temu EP 2014?Ja bih mogao da odradim samo je pitanje u kom obimu i da se ne desi da ja preteknem nekog ili neko mene u otvaranju teme.
            Kada pocinje ? Ja bih otvorio, ali prepustam tebi .. Ako ne stignes javi da preuzmem

            Comment


            • Ponovo igramo sa Cesima baraz.Ne znam ni ja da li smo izvukli najgoreg moguceg protivnika, ali svakako zreb nije bio na nasoj strani.Mozda je i bolje sto je ovako ispalo, ako Matic ne prodje Cehe moze slobodno da kupi kofere.Mec koji ce da privuce najvise paznje je duel izmedju Nemaca i Poljaka.Parovi su:

              Mađarska - Slovenija
              Poljska - Nemačka
              Rumunija - Švedska
              Rusija - Litvanija
              Grčka - Makedonija
              Austrija - Norveška
              Crna Gora - Belorusija
              BiH-Island
              Srbija-Ceska

              Comment


              • Uh, Island, ponovo protivnik koji spada u sami vrh svjetskog rukometa i koga će biti baš teško proći. To prokletstvo u baražu nas prati zadnjih 15-ak godina, uvijek dobijamo (pre)teške protivnike. Ni sada nije bilo drugačije i teško će biti protiv Islanda, nemamo velikih šansi, ono što možemo iskoristiti jeste ta uloga autsajdera, no moraće se mnogo toga poklopiti.

                Prva asocijacija na Island mi je sudijski par koji nas je 2008. drastično oštetio i ostavio bez velikog takmičenja u baražu protiv Mađarske.
                sigpic
                Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                don't support us when we win."

                Comment


                • Domagoj Duvnjak je najbolji rukometas sveta!
                  1.Domagoj Duvnjak (33%)
                  2.Mikkel Hansen (27%)
                  3.Filip Jicha (25%)
                  Originally posted by Casiraghi
                  Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                  Originally posted by Casiraghi
                  Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                  https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                  Originally posted by Casiraghi
                  Srecan Mane svima koji slave.

                  Comment


                  • ANDREA LEKIC JE PROGLASENA ZA NAJBOLJU RUKOMETASICU U 2013-TOJ GODINI !

                    Comment


                    • Ne, ove dve igračice se nisu povatale na terenu, ovde se desilo nešto drugo!



                      Comment


                      • Zvezda savladala Partizan sa 28:24 u ’večitom derbiju’ u Šumicama.
                        Do trijumfa je došla odličnom igrom u drugom poluvremenu, pošto su crno-beli posle 30 minuta imali gol prednosti (13:12).
                        Vojislav Brajović bio je najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 7 golova
                        * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

                        Comment


                        • Dvojica srpskih reprezentativaca, Rastko Stojković i Marko Vujin, našli su svoje mesto u idealnoj postavi četvrtog kola EHF Lige šampiona, zahvaljujući odličnim partijama za beloruski Meškov, odnosno, nemački Kil.
                          Pivotmen beloruskog tima, Rastko Stojković je sa sedam golova napravio mnogo problema „milionerima“ iz Pariza, ekipi PSŽ-a 28:29, dok je sa istim učinkom desni bek nemačkog šampiona, Marko Vujin, bio jedan od najboljih u ubedljivoj pobedi u Skoplju nad Metalurgom 42:27.
                          Reprezentativce Srbije očekuje početak kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Poljskoj 2016. godine. Orlovi prvu utakmicu igraju sa selekcijom Crne Gore, 29. oktobra u Pioniru od 20 sati, a sledeći meč se igra 02. novembra sa Izraeleom u gostima.
                          * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

                          Comment


                          • R.S UAE obavestlio IHF da odustaje od takmičenja na Svetskom prvenstvu u Kataru, sto znaci da mi mozda dobijemo šansu za učešće
                            Na sastanku 21. novembra IHF ce odluciti ko će zameniti reprezentaciju UAE na SP.
                            Pre UAE i Bahrein je otkazao, ali njih verovatno menjaju Madjari.
                            SP se odrzava od 15. januara do 1. februara 2015. u Kataru.
                            * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

                            Comment


                            • U tradicionalnom izboru za najboljeg rukometaša planete, rukometnog sajta Handbal Planet, našli su se srpski reprezentativci, Momir Ilić i Marko Vuin.
                              Momir Ilić je prošle sezone osvojio "zlatnu loptu", namenjenu najboljem strelcu EHF Lige šampiona igrajući za mađarski Vesprem.
                              Marko Vujin je u dresu nemačkog Kila bio prvi strelac DKB Bundeslige.

                              Odluka o najboljem igraču planete, kao i članovima najbolje postave, biće saopštena 4. decembra.



                              Spoiler
                              Last edited by jovan; 13-11-14, 11:51.
                              * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

                              Comment


                              • Manojlović u idealnom timu 5. kola rukometne Lige šampiona.
                                TV kanal evropske kuće rukometa, "EHF TV", izabrao je idealnu postavu petog kola rukometne Lige šampiona, a u njoj se našlo mesta i za levog beka beloruskog Meškova iz Bresta, Nikolu Manojlovića.
                                Trebao bi Peric da racuna na ovog odlicnog igraca, nekada standardnog reprezentativca i osvajaca srebrne medalje u Beogradu


                                Spoiler
                                * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

                                Comment

                                Working...
                                X