Announcement

Collapse
No announcement yet.

High stakes poker

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Pogledao sam bacanje full housa i protiv Elia i Negranua, ovaj protiv Negranua i nije bio tako specijalan, kad se sve svede nije mogao da pobedi nijednu ruku osim blefa, sto je malo verovatno s obzirom kako je isla ruka. A protvi Elia nije ni trebalo da ulazi u ruku sa K5 off za 40k pre flopa, i opet je imao istu situaciju na kraju, ima full house ali s kojim ne moze nista da pobedi, jer Eli ne bi betovao JJ, ako je imao QQ onda je dobio bolji full, isto vazi za KK i AA. Naravno ne kazem da je Galfond los igrac, i meni se svidelo kako igra i vidim da je dosta dobar na turnirima, ali ovo nisu tako vrhunski read-ovi.
    Evo malo zajebancije

    http://www.youtube.com/watch?v=VeHee97F46c&NR=1
    http://www.youtube.com/watch?v=5H-b3dwqRdc&NR=1
    http://www.youtube.com/watch?v=djn07...eature=related
    sigpic

    Comment


    • #32
      Protiv Nagreana nije nema sta klasican lucky river i ocekivan fold,a za Eli-ja ja bi po nacinu na koji betuju stavio eli-ja na ak suited i callovao bih sigurno...
      Ma Daniel je lud mnogo i opasno skida Skotya...
      sigpic

      Comment


      • #33
        Znaci callovao bi samo da bi splitovao pot? To bas i nije preporucljivo, a da ne gopvorim sto u vecini slucajeva ne mozes igraca da stavis na tacno odredjenu ruku, pa tako po meni postoji jednako sanse da Eli ima AA, KK, AK, sto znaci da imas 33% sanse za split, u tom slucaju je jasno sta treba uraditi. Ne kazem da je lak fold, ali opet se vracam na ono da moze da pobedi samo blef sto bas i nije zavidna situacija.
        Inace samo da ubacim jos jedno ime: Jason Mercier, deluje mi kao odlican igrac... verovatno si ga gledao, isto je pokidao na turnirima, a dobar je i u cash-u.
        sigpic

        Comment


        • #34
          Ma opet zavisi i protiv koga bih bio u ruci,stvarno ne znam,samo kazem da bih verovatno callovao...Mercier,kada se pojavio na high stakes-u smejao mu se Gabe jer je u prvoj ruci udario agresivan raise sa 22,cini mi se Ivey ga platio,i uzeo pot lagano... A posle momak napravi cudo,onako deluje,brljivo,nezainteresovano...Dao je izjavu jednom-"cim zaradim od pokera dovoljno da imam za ceo zivot vise nikad necu sesti za sto"! !! Mnogo je dobar vise online,ali verujem da bi kidao dobro i na HSP..Jel si ga gledao na Naational Championship heads up ili kako se zove vec 2010.?Tada je izbacio Laak-a,nagreanua i ne znam koga jos i onda ispao od Nguyena-a,a sad 2011 je izbacio samo Foresta cini mi se...Jel si gledao to nekad?A jel treba da se pojavi i on u ovoj sezoni HSP-a?
          sigpic

          Comment


          • #35
            Mislim da ce biti u HSP 7. Cuo sam tu izjavu, a najvise sam ga gledao na Pokerstars Big Game. Inace sam samo neke kratke klipove sa Heads-up Championshipa gledao, u principu nije mi nesto zanimljivo da gledam 1v1, ili uopste turnire, previse je predvidljivo. Igra sa pozicije, coin flipovi, amateri koji betuju 400% pota i sl., ne mozes nista novo da naucis gledajuci to.
            Sad gledam ponovo drugu sezonu HSP, tu su neki Cory Zeidman i Amnon Filipi, nznm dal ih se secas, nevidjeni slepci, a ovaj Cory je jednom slow rollovao Jen Harman na turniru sa apsolutnim nutsom, i kad ga vidis bas je nekako ljigav lik. Kolko god puta da gledam i dalje je zanimljivije od bilo kog drugog poker showa, pogotovo zbog Gabe-a, kad budes gledao HSP 7 neces verovati koliko je bezivotna emisija.
            sigpic

            Comment


            • #36
              Ljudi, ne znam da li ste komentarisali onu ruku kada su Sammy i Jamie bili AA vs KK (jebem li ga treca ili cetvrta sezona kada su igrali onu 500k buyin partiju) i kada ga je Jamie "ubedio" da ne betuje na riveru...
              Ne volim Gold-a, ali se mora priznati da je lik nevidjeno pametan i zaista me odusevio u onih nekoliko partija.
              sigpic


              "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

              Comment


              • #37
                Originally posted by Denzel80
                A sto se tice Gold-a,da u pravu si potpuno,dobri su za show i on i Farha... Neverovatnu ruku su imali cini mi se u 4.sezoni kad ga je gold ubedio da ne dizu vise,gold je imao kk a farha aa... Gold je baraba teska... h5g6k8 Inace mnogo mi je smesno bilo bila je neka emisija svi vrhunski igraci su imali svoje ucenike i trebali su da ih nauce necemu,i dok su svi ucili svoje djake dkako da pretstave neku ruku,kako da koriste poziciju itd,ucenik jamie golda je rekao kako ga je gold prvo naucio kako treba maximalno da isprovocira igraca kom planira da pokupi lovu h5g6k8
                Evo ga,hheeh,pa kako ne to je klasik...Ali je i tu Jamie pokazao kakav je lik...Znaci poznavanje pokere 10,reading skills 10,moc ubedjivanja 10,LJUDSKE osobine 0...heheh
                sigpic

                Comment


                • #38
                  Ma Jamie Gold je tu imao srece, jer bi bilo koji drugi igrac betovao u toj situaciji na kraju. Jedina ruka koja je mogla da pobedi Sammy-a je poker desetki, a Jamie bi drugacije odigrao da je imao rucne destke, ne bi se sigurno s tom rukom upustio u betovanje u mraku i sl. U svakom slucaju legendarna ruka.
                  Btw Johnny Chan ucestvuje na HSP 7.
                  sigpic

                  Comment


                  • #39
                    Staaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa? Chan!!!???
                    Auuuu brate ne mozes da verujes koliko si me odusevio sad...Jedva cekam da vidim legendu!!!
                    Ma da rekao mu je tad Sammy,kao nesto u fazunu,nisam betovao jer te gotivim,a kaze Jamie "thank you"....
                    sigpic

                    Comment


                    • #40

                      A ovo ludilo,mounster flop za Dwana,poket-rockets za Greenstina,ko je tu odigrao kako treba a ko ne? U svakom slucaju potpona coin-flip situacija nakon flopa...
                      sigpic

                      Comment


                      • #41
                        Ma standardno odigrano, jedino sto nije standardno je da Durrr otvori akciju na flopu, 90% igraca uvek chekira flop sa SB/BB, ako je dealer raisovao, ali internet generacija to ne radi. A Barry bi verovatno sacuvao neke pare, da je samo call-ovao Durrra, medjutim jednostavno nije hteo da dozvoli da mu se ovaj kupi na turnu ili riveru. Jedino sto ne razumem je zasto Barry nikad nece da run-uje dva puta, ovo su stvarno ogromne pare, a pritom kao sto kazes 50-50 situacija. Onda bolje da igra crveno/crno na ruletu za pola miliona ruku.
                        sigpic

                        Comment


                        • #42
                          Pa i to sve do igraca zavisi neki otvaraju po 4 puta.. Kao Antonius npr... Da nije ovako isla ruka,jedino sto bi moglo da se desi posle toga je snazan bet Durrra kad je izasla dama na turnu,e tada ne znam dal bi mogao Greenstin da Baci AA,ja mislim tesko...Meni je vrh sto su poceli i online u heads up da ubacaju to da mozes da se nagodis koliko puta da se otvara... Sto se tebe tice,iz prakse i iz licnog iskustva da te neko pita da moras da izaberes karte jednog ili drugog za ovih 1mil $ cije bi karte uzeo?
                          sigpic

                          Comment


                          • #43
                            Mislis da na flopu izaberem ruku od ove dvojice? Pa kecevi su u prednosti, iako je 50-50, u tom trenutku su AA najbolja ruka. Ali iskreno ja bih uvek run-ovo dva puta, ako sam u prednosti da se zastitim od bad beata, ako jurim draw onda da imam vise sanse.
                            sigpic

                            Comment


                            • #44
                              Ne znam koliko igras poker vidim da pratis bas istodosta kao i ja...Ali jel znas da meni nije dobro kad vidim aa? Znam da ide dosta love,a znas koliko puta sam se izuvao sa aa? I to ih dobijam obavezno u ranoj fazi turnira,kad ako napravim veliki raise,uzimam neki smesan blind samo i to je to,ako malo raise-ujem,plati me neko sa suited conectors,ili neko sa sasvim nelogicnom rukom na kuju nikada ne bi mogao da ga stavis i ode sve u p.m.Obavezno gubim ruke,a u kasnijoj fazi kad mogu i all in da vucem,u odnusu na blind nema ih nigde...Tako da bih se ja odlucio za dwanovu ruku...
                              sigpic

                              Comment


                              • #45

                                A ovo 2/3 nosi slabija ruka... I to se u zadnjoj sekundi predomislio da run-uju 3 puta,hteo je prvo 2 puta i u tom slucaju bi sve izgubio...
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X