Strana 1 od 6 1 2 3 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 15 od 88

Tema: Sugestije komentatorima

senior
    Guest

Sugestije komentatorima

Utakmica koja je u toku, CHI-GB, komentator nekoliko puta ponavlja "Vrlo je hladno... vidite kako duva vetar..." Na ekranu su u tim trenucima bile prikazane vrednosti "temp 17 windchill -1", "windgust" se ne vidi od SporKlub logoa. Naravno da se radi o Farenhajtovim stepenima. Komentator je valjda u brzini protuma?io ovu drugu temperaturu kao stvarnu. Pogled na neki meteo sajt kae da je u tom trenutku u ?ikagu temperatura -8C, windchill (hla?enje zbog vetra) -18C; vetar 10 m/s sa naletima 17.5 m/s.

Ovi podaci i nisu neto naro?ito bitni, ali ipak pomalo kvare dobar utisak koji imam o njima. O?igledno je da se komentatori dobro pripremaju za prenose, barataju sa gomilom raznih podataka... Mada mi se ?ini da ponekad i preteruju.

Kod NHL se javlja jo jedna ?esta pojava - "amerikanizovano" izgovaranje imena igra?a, a naro?ito francuskih (kanadskih) i ?ekih. Mislim da bi reporteri trebalo da se ipak malo bolje informiu kako se koje ime originalno izgovara.

Molim da se ova poruka shvati kao dobronamerna - ja sam izuzetno zadovoljan komentarima: mislim da je prvenstveno njihova zasluga to su ova dva pomenuta sporta (NFL i NHL) postala popularna na ovim prostorima (jo od po?etaka na 3K)!

2. Your Google Adsense code here
    senior
    Guest

Odg: Informisanost komentatora

Da li komentatori imaju Internet vezu u toku prenosa? Rekao bih da imaju, sude?i po rezultatima i detaljima koje daju u vezi utakmica koje se istovremeno odigravaju.

Moda im onda mogu koristiti ovi linkovi:
    Na sajtu Weather Underground se za izabrano mesto (recimo http://www.wunderground.com/global/stations/13388.html ili na srpskom http://serbian.wunderground.com/glob...ons/13388.html) na desnoj strani, ispod lokalne prognoze, nalazi prognoza vremena za sportske doga?aje (Sports Weather). Ako nije izabrano skrivanje, prikazane su neke odabrane predstoje?e utakmice NFL, koled fudbala i fudbala (Soccer), a na dnu liste se nalaze linkovi gde se moe videti detaljna prognoza za ve?i broj utakmica (http://www.wunderground.com/sports/NFL, ili /CFB ili /IFB umesto /NFL). Klik na ime nekog tima pokaza?e detaljnu prognozu za tu utakmicu kao i trenutne uslove u najbliem mestu.

BTW, ako ne ele reklame na navedenim stranama (ili ne vide gornje linkove), neka mi poalju PM ili mail za besplatno jednogodinje ?lanstvo na Weather Underground (mogu da podelim nekoliko).

senior
    Guest

Piem u poluvremenu NHL utakmice, posle komentara koji je povod za ovu poruku ...

Drago mi je da ?itate poruke sa foruma.

Ako je potrebno, mogu za nema?ki i francuski navedem na?elna pravila ?itanja/izgovora; ?ini mi se da za engleski nije potrebno, komentatori njime dobro barataju, rekao bih, bolje od mene. Za ?eki nita, znam samo dva-tri, oko ?itanja slova h i ch.

Hvala komentatorima na lepim eljama za Novu godinu. Ja bih tako?e iskoristio priliku da kaem da mi njih SLUAMO, a to dokazuju i poruke na forumu. Pa, iako ima greaka, verujem da je to sve u aru borbe.

Tako?e, elim svima (ekipi SportKluba, u?esnicimaa foruma i svim gledaocima) sve najbolje u Novoj godini!

senior
    Guest

http://www.wunderground.com/US/WI/Green_Bay.html

u trenutku po?etka utakmice, 4:53 PM CST on January 20, 2008

-18 C Clear
    Wind: 15 km/h / 4.1 m/s from the WSW
    Windchill: -27 C

Nije "oko -15 stepeni"

senior
    Guest

Evo jedne tabele koja pokazuje zavisnost temperature od vetra
    http://www.eurometeo.com/english/read/doc_windchill

Kad gledamo igra?e bez rukava, ne ?ini nam se da je toliko hladno, ali sa trenutnom temperaturom u Green Bayu od -19C i vetrom od 10 ?vorova, po objanjenju uz tabelu, koa moe da se smrzne za 1 minut.

Senior Member dr.dule avatar
    Datum registracije
    23.09.2006
    Moć reputacije
    490

Odg: nfl prenosi

Luci i Mateus su najbolji duet komentatora koji su se pojavili u poslednjih 20godina na nasim prostorima. taj spoj energije nije primecen ni u jednim prenosima odavno. cak i sama bratilja sa safsa nije mogla izabrati dvojcu boljih predstavnika....kada stvarno nemoze Zule da radi bolje da pustite originalni ton. ovim ne zelim da umanjim njihovo znanje u vezi nfl-a , ncaa i safs lige koje je evidentno.

dada
    Guest

Molim glavne i odgovorne da vrate Srdjana da prenosi belgijsku ligu poto je ?ovek upoznat sa ligom i zna kako se imena igra?a izgovaraju jer se informisao, da ne bi sluali kao to smo sluali u petak komentatora koji je prenosio Anderlecht - Cercle Brugge, toliko lupetanje imena igra?a i tolika ne spremnost komentatora za prenos utakmice kao to je bila ova je za Vas jedna velika sramota.

Senior Member dr.dule avatar
    Datum registracije
    23.09.2006
    Moć reputacije
    490

zule & matija svaka cast....

fare
    Guest

[quote author=dr.dule link=topic=859.msg48903#msg48903 date=1233562853]
    zule & matija svaka cast....
    [/quote]i od mene sad se odmorite do sljedece sezone

Active Member Liverpool FC avatar
    Datum registracije
    26.08.2007
    Moć reputacije
    21475406

Lepo odradjeno,obojci kapa dole!
    Anaheim Ducks,Philadelphia Eagles,Orlando Magic,Crvena Zvezda,Liverpool,Valencija,Torino,KFC

Mean Motherfucker T-Snell avatar
    Datum registracije
    09.08.2008
    Moć reputacije
    21477132

Stvarno sjajno su iskomentarisali svaka cast momci!
    http://img1.imagehousing.com/72/2ee14aad60081d5facdab268c3d0b09c.jpg

"The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

Caneo
    Guest

Komentator koji komentarise MotoGP (ne znam mu ni ime a i ne interesuje me ) je totaslno ne pismen ima reakcije deteta od 10 godina i nema pojma nista vezano za Moto GP...

Banned
    Datum registracije
    03.04.2011
    Moć reputacije
    0

Molim vas promenite komentatore pokera, znaci momci u zivotu nisu seli za poker sto, nemaju pojma o pokeru, ako nemate nekog kompetentnijeg bar pustite prenos bez komentara, ovo jako iritira ljude koji igraju poker... ovo je dobronamerna kritika ukoliko vam je potrebna pomoc, slobodno me kontaktirajte.

Forum Resident Dacha avatar
    Datum registracije
    02.08.2010
    Moć reputacije
    682

ako mozete

da ostavite linkove prenosa nekih komentatora jer ja nmg da razlikujem njih,po glasu samo prepoznam Tegeltiju,Kovacica,sarenca,andrijasevica,viskovica ,kovinjala,dendu,ali ove ostale komentatore sa sk-a nema sanse iako su extra komentatori

mr.gold
    Guest

Odg: ako mozete

Ajde pojasni ovo.
    Kakve linkove?

Strana 1 od 6 1 2 3 ... PoslednjaPoslednja

Oznake za ovu temu

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke