Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sugestije komentatorima

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by Vule_89 View Post
    Pa komentatori nista lose ne smeju da kazu kazu o Djokovicu,zato sto ce reagovati njegov cale,Viskovic je dobio otkaz zbog toga...
    Originally posted by hamza_TM87 View Post
    Ovo nisam znao,onda ebem ti takvo novinarstvo (izvinite na izrazu)
    Zapravo nikada nije tako receno, vec je bilo traceva da je RTSu sugerisano da Viskovic vise ne prenosi tenis zbog nacina na koji komentarise Djokoviceve meceve, nikada nista od toga nije zvanicno potvrdjeno. Cisto da se ne shvati sve prethodno receno kao nepobitne cinjenice. To su tracevi, da li su istina ne moze znati niko od nas.
    Last edited by Nebojsa; 17-01-12, 10:51.
    Na celom svetu samo Crvena zvezda

    Comment


    • #47
      Kakav je njegov otac,ne bih me nista cudilo...

      Comment


      • #48
        Originally posted by Vule_89 View Post
        Kakav je njegov otac,ne bih me nista cudilo...
        Kao sto sam rekao, tracevi, mozda jeste istinito, mozda nije, nemojmo se ovde time baviti ;)
        Na celom svetu samo Crvena zvezda

        Comment


        • #49
          Originally posted by NebojsaNS View Post
          Kao sto sam rekao, tracevi, mozda jeste istinito, mozda nije, nemojmo se ovde time baviti ;)


          Da… Slažem se! Tračevi ne vode ničemu, oni su za “žutu štampu”. Samo bih napomenuo da kada je o sportskim uspesima reč (ekipni ili pojedinačni- uopšte!) na svetskom nivou, kada sportisti koračaju mukotrpno ka tom vrhu, i dosegnu ga, onda nije u redu da (bilo koji) sportski komentator olako (ili već!) “ostavlja”(i) svoj često nepoželjan “pečat” svojim nedovoljno dobrim (da ne kažem lošim!) komentarisanjem tih posebnih događaja. Jer, takvi (!?) video, tonski i pisani zapisi trebalo bi da postanu deo te istorije. Ne bi bilo u redu da se to kasnije “briše”, da se u OFF-u (u tonskoj podlozi video snimka) onda pojavljuje glas spikera ili muzika. To je upravo ona današnja česta priča o “mutiranju” tona za vreme direktnih prenosa! Potrebno je mnogo profesionalnosti, znanja i mudrosti da bi se (već) danas uspešno moglo predvideti šta će to za nekoliko godina u bliskoj budućnosti biti “upotrebljivo” ili će se neko toga - stideti!
          Komentatori bi, takođe, trebalo da imaju uvek na umu da sve što izgovore u važnim trenucima koji neminovno postaju istorijski, “ulazi” (i) u istoriju - sporta i sportskog novinarstva (i ovako i onako)!
          Ovo bi bio moj skromni dobronamerni doprinos (kao “pod lupom”), boljem razumevanju ove teme koja je malo (po)odmakla ka “žutim stranicama”, tek da ostane “pod kontrolom”!
          ;)
          Last edited by Dragooon; 17-01-12, 14:49.
          "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

          Comment


          • #50
            Ne znam kako se zove komentator koji prenosi Moto gp i Formulu 1 ali je iritantan sa onim "o-kej" kolko puta ponavlja.
            Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

            Comment


            • #51
              Zdravo svima.pisem po prvi put na vasem forumu.
              Želeo bih da dam jednu sugestiju,a ona je upućena komentatoru Tubiću koji komentariše utakmicu Barnsli-Šefild Venzdej.Čovek non-stop izgovara pogrešno nekoliko prezimena igračima,a najviše mi smeta kad izgovara prezime bivšeg igrača Šefilda,a sada Barnslija.Konstantno izgovara Tudžgaj,a PRAVILAN izgovor njegovog prezimena je TADGEJ.
              MOLIM VAS DA MU SUGERIŠETE ŠTO PRE!!
              Hvala unapred!

              Comment


              • #52
                Komentator koji je prenosio utakmicu izmedju Unikahe i Bamberga,igraca Endija Panka,stalno je izgovarao Penko,iako mu da dresu pise Panko,taj i komentator Cica,imaju greske i tokom prenosa Primere,neka im neko skrene paznju

                Comment


                • #53
                  Pavle

                  Komentatoru Pavle koji komentarise formulu nalazem da izbjegava sa rijecima finski,spanski,britanski itd. automobilista i jos nesto neka izbjegava sa prizeljkivanjem kise.

                  Comment


                  • #54
                    Pavle, go home, you're drunk.

                    Želio bi savjetovati komentatorima da pripaze, prije svega, na timske radije, dosta puta se desilo da nismo čuli par rečenica od njih.
                    Zatim, obavezno šutite dok su vozači u sobi posle trke, ipak tu imamo priliku da čujemo prve utiske i 'chat' vozača, te je to uvijek lijepo za čuti, a mislim da vremena imate i dovoljno da sačekate sa mislima i saopštite ih kasnije.
                    I naravno pripazite dok razmišljate o taktikama tok trke, nije realno očekivati od vozača da vozi na soft gumama 40 krugova, odnosno do kraja, ako super soft mogu izdržati desetak.

                    Dok gledamo onboard, ove godine i nemamo mnogo toga za čuti, tako da po meni nema potrebe za tišinom, eto to nije primjedba već mišljenje.
                    I na kraju, ako možete, nije loše imati twitter negdje blizu sebe, dosta informacija se nađe koje vama u studiju i nama na live prenosu, sasvim sam siguran, nisu dostupne. Ne samo službeni timski nalozi, već i ostali pouzdani F1 sajtovi i twitteraši.

                    Eto, to je sve, inače imate super prenose i F1, a pogotovo MotoGP-a za jednu nisko budžetnu kuću. Svaka čast

                    Comment


                    • #55
                      jel zna neko mozda ko prenosi veceras mec barselone?
                      sigpic

                      Comment


                      • #56
                        http://namez.com/profiles/173-namez-...ons/311-france

                        Dakle, izgovara se Remy Cabella, ne Kabelja kako su ga pojedini komentatori sa SK prekrstili.
                        "What is a club in any case? Not the buildings or the directors or the people who are paid to represent it. It’s not the television contracts, get-out clauses, marketing departments or executive boxes. It’s the noise, the passion, the feeling of belonging, the pride in your city. It’s a small boy clambering up stadium steps for the very first time, gripping his father’s hand, gawping at that hallowed stretch of turf beneath him and, without being able to do a thing about it, falling in love." - Sir Bobby Robson

                        Comment


                        • #57
                          Mislio sam da cemo novu sezonu na SK zapoceti bez ovog najblaze receno iritirajuceg komentatora (trenutno prenosi mec Getafe-Malaga). Ako se ne varam ovaj covek vodi vesti na BN televiziji. Say no more.

                          Comment


                          • #58
                            Ko je izmislio ovog Vuka Uljarevica? Za pet minuta mi se smucila utakmica.

                            Comment


                            • #59
                              molio bih komentatore da ćute dok ide klupska pesma pre početka utakmice (i pre početka 2. poluvremena). jedino višković to ispoštuje, a redakcija lepo pojača ton.
                              pa sunce mu poljubim, jedan od najlepših događaja na utakmicama je kad čuješ kako ceo stadion zajedno peva i bodri svoje igrače. 30ak sekundi tišine od strane komentatora bi bilo sasvim dovoljno.
                              redovno mi svi osim viškovića upropaste blowing bubbles...

                              Comment


                              • #60
                                opet to rade!!! ovaj andrijašević stvarno mi ide na živce.
                                molim nekog ko ima dodira sa komentatorima da im prenesu da ćute dok ide himna klubova.
                                infomacije o sastavu ekipa neće nigde pobeći ako pričeka 30 sekundi.

                                Comment

                                Working...
                                X