Announcement

Collapse
No announcement yet.

Komentatori pod lupom

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Коментатор Денис Радоњић, досадашњи шампион и рекордер у броју колико пута за време фудбалске утакмице (90+ минута) изговори реч СЈАЈНО, СЈАЈНИ, СЈАЈНА, СЈАЈНЕ....... и овога пута, док је преносио утакмицу турског купа (Генсцле..-Бешикташ). Пре скоро пет година сам бројао (бележио рецке!) и тада је изговорио "СЈАЈНО" 117 пута.
    Радоњићу, неће ме мрзети да ових дана поново "лупам рецке" за свако твоје "СЈАЈНО". Показујеш само колико си тврдоглав човек, инајџија, скучен у познавању језика и професије којом покушаваш да се бавиш - прво: новинарска, а потом: коментаторска. Мало је рећи да си безобразан!
    Подсећам те, још једанпут да ћеш остати упамћен као коментатор "господин Сјајни", и да ће то бити бедна карактеристика у твојој новинарској и коментаторској биографији. Ако се тиме поносиш, онда ми је јасно зашто се трудиш да назначено "говориш кроз нос", јер то је одлика људи који се у нечему праве важни. Па, нека ти је алал - сјајниши и даље, али и због тебе се утакмице гледају на "муте"... Срамота!
    Last edited by Dragooon; 06-02-18, 19:48.
    "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

    Comment


    • Nije to ništa -vi koji gledate fudbal to "sjano" slušate samo 90 minuta.A zamislite Viškovića koji to izgovara na teniskom meču 4+ sati.
      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

      Comment


      • Денисе (Радоњићу), идемо даље, наводим твоје речи, цитирам: ...ЕВО добре комбинације, ЕВО нове грешке, ЕВО корнера, ЕВО шута, ЕВО нове прилике, ЕВО лепе лоптееЕее, ЕВО нове шансе, ЕВО прекида и ево шансе, ЕВО додавања, ЕВО ово... ЕВО оно... ЕВО ево... Ако је то твој одабрани стил говора - преноса спортских догађаја, онда се добро запитај: шта је с тобом?! Напомињем: осим СЈАЈНисања, ово ти је "најјачи знак препознавања". Нема потребе да се представљаш спортском спектаторијуму. (Слушао сам те од 15-45. минута турске куп утакмице Фенер-Гиресун).
        И још нешто: научи да ИДЕАЛНО нема степене поређења (идеалније, најидеалније), или јесте идеално или није; то ти је велика грешка и открива твоје познавање граматике и правописа. Има још понешто, елементарно, али може неко помислити да код тебе баш ништа не ваља!
        Ето, Денисе, сјајно: ево најидеалније прилике, да после толико година коментарисања скоро да ниси напредовао ни милиграм! Жао ми је!
        Last edited by Dragooon; 07-02-18, 18:46. Reason: коректорска грешка
        "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

        Comment


        • Денисе (Радоњићу), ту сам, гледам и слушам (те), хвала што ових тридесет минута шпанске фудбалске лиге (ЦЕЛ-ЕСП), могу да гледам без оне иритантне речи "сјајно", хвала, ниси изговорио ни једанпут реч СЈАЈНО. Одмах је лепше, писменије, професионалније, примењеније... А, био сам припремио оловку и папир, да "лупам рецке". Међутим, ипак сам лупкао рецке за нешто друго: јер, двадесетак пута ти се омакло ЕВО, ЕТО, ЕНО... (припази и избаци!)... Даље, само за тебе, није исто "знатно" и "значајно" - прво је за квантитет или количину, а друго се односи на квалитет, онога о чему желиш да кажеш или нагласиш.
          Још нешто, не може се негативним појачавати позитивно (нпр, страшно добро). И рекосмо, већ, да идеално нема степене поређења (погледај снимак твог преноса и пронађи сам!)...
          О.К. најважније је да не изговараш реч "сјајно". Хвала! Испољио си добру вољу, умећу то да поштујем!


          П. С. (додато накнадно!) ~ ипак, "рецка" у 61. минуту, ниси издржао, узвикнуо си СЈАЈНО (!), штета!
          Last edited by Dragooon; 11-02-18, 19:29.
          "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

          Comment


          • Originally posted by Dragooon View Post
            Денисе (Радоњићу), ту сам...
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Comment


              • Kakav biserko prenosi LS

                Comment


                • Ivane Lonacarevicu, kako si dosao do zakljucka da je Bilbao dosao u Madrid (Atletiko) da CASNO IZGUBI !??
                  Ajde da si to rekao u prvih deset minuta, ali to si rekao u 45om minutu pri REZULTATU 0:0 !?!?
                  Originally posted by Casiraghi
                  Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                  Originally posted by Casiraghi
                  Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                  https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                  Originally posted by Casiraghi
                  Srecan Mane svima koji slave.

                  Comment


                  • Зашто утакмице Барселоне често дајете "коментатору" Ивану Лончаревићу?! Када ме је недавно неко упитао шта мислим о њему (И. Лончаревићу), рекао сам да је он тренутно најгори (назовимо) коментатор, не само на Спортклубу. *Иритантан глас, развлачење речи, несувисли коментари, непримерене констатације (опаске) у току фудбалске игре, прилично далеко од дешавања на терену, крајње неприкладно наглашавање небитних детаља у оквиру одвијања фудбалске игре, незграпно утрпавање статистичких или осталих (трансфери, године старости, рекла-казала упадице...), посебно што смета његово наметање шта је занимљиво (јер оно што је само њему интересантно не значи да и припаднике спектаторијума занима на исти начин.... Тако омета посматрање фудбалске игре и фудбалских збивања на терену. То што га неко сматра солидно информисаним (не поричем у целости!), не значи да му треба допустити да нас засипа непрекидним "тртљањем (немам прикладнији израз!). Нека смањеи сопствени доживљај утакмице - фудбалске игре - јер, чим почне да "трабуња" (скоро да не дише) спас је у МУТЕ, али какво је то онда гледање утакмице, као у глувој соби. Ако он ово некад прочита, треба да схвати важну ствар: није талентован за спортског коментатора, никад неће бити ни просечан, јер таквим завијањем и развлачењем само може да иритира; а коме је то потребно?. Нама с ове стране екрана понајмање. Дакле, МУТЕ...!!! Лично му желим добро, али нека замуцкује и иритира - негде другде!
                    "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

                    Comment


                    • Sta bi tek onda rekao za Gojka Andrijaševića?

                      Comment


                      • Originally posted by Dubiozni goblin View Post
                        Sta bi tek onda rekao za Gojka Andrijaševića?
                        Гојко Андријашевић је својевремено био један од најбољих спортских коментатора, дакле - био је, и још траје како тако, а они који то не умеју да препознају имају само тек по неку основану предрасуду.
                        Али Иван Лончаревић неће никада моћи ни да се пореди с Гојком (очевидно је!), јер нема многе елементарне предуслове да икад постане спортски коментатор; жао ми је што они који то од њега очекују само губе време, а ми смо изложени Лончаревићевим иритантним преносима, рекао сам раније већ део примедби, а има тога још.
                        Значи, Гојко и може да постигне потребан ниво, али Лончаревић једноставно нема талента за тај посао, као инвестиција без покрића.
                        Немој да се љутиш, само би требало да Гојка знаш бар 20 година уназад, а за Лончаревића нема наде, и тешко да може да исправи недостатке или да научи тај посао. То је лако предвидљиво, није материјал за коментатора.

                        Дубиозни гоблин-е, теби све најбоље!
                        "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

                        Comment


                        • Gojko je bio dobar dok je prenosio Calcio na Pinku, a ovo sto trenutno radi je veliko nepostovanje prema ljubiteljima PL-a.
                          Covek nije u stanju da jednom recenicom isprati jednu akciju, vec se 2-3 poseda izmenjaju dok on izgovori ono sto je prvobitno naumio.
                          Bukvalno mi njegovo komentarisanje svaki put odvlaci paznju od meca.

                          Ubedljivo najgori komentator na SK.

                          Comment


                          • Gojka Andrijaševića i poznajem lično iz dana kad je bio na Rtsu. Tada je bio sasvim dobar komentator, verovatno najbolji fudbalski u zemlji.
                            U poslednjih 7-8 godina je sramota za novinarsku profesiju.

                            Comment


                            • Originally posted by limun View Post
                              Gojko je bio dobar dok je prenosio Calcio na Pinku, a ovo sto trenutno radi je veliko nepostovanje prema ljubiteljima PL-a.
                              Covek nije u stanju da jednom recenicom isprati jednu akciju, vec se 2-3 poseda izmenjaju dok on izgovori ono sto je prvobitno naumio.
                              Bukvalno mi njegovo komentarisanje svaki put odvlaci paznju od meca.

                              Ubedljivo najgori komentator na SK.
                              Лимуне, не браним Гојка, у праву си, више га сажаљевам, јер знам доста тога о њему, и памтим га много дуже. И, посматрам га изван конкуренције, међу млађим коментаторима (Он је показао и показује своје!). Али, сматрам, да све такав какав је не треба га поредити са Иваном Лончаревићем, и обрнуто. Ако је Лончаревић оно што приказују у СК као будућност (један од! Или: наследник!...), онда - катастрофа. На пример, за Лончаревића је Жељко Тубић, класа (три класе +), али овај (Иван) има иритантан глас - завија, развлачи, тртља... а то се ваљда данас више "цени". Тако, хајде да не поредимо Гојка и Ивана; безвезно је.
                              Лимун-е, све најбоље
                              "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

                              Comment


                              • Originally posted by Dubiozni goblin View Post
                                Gojka Andrijaševića i poznajem lično iz dana kad je bio na Rtsu. Tada je bio sasvim dobar komentator, verovatno najbolji fudbalski u zemlji.
                                U poslednjih 7-8 godina je sramota za novinarsku profesiju.
                                Слажем се, Дубиозни гоблине, у праву си. Али, као дугогодишњи новинар (Ја) сматрам да је подоста данашњих младих "спортских коментатора" срамота за новинарску професију. Чак сматрам да, према оном што показују немају ни течај новинарства, а ако се слажеш, без тога не могу да буду коментатори... Понављам, Иван Лончаревић (он је тема!) - човек је залутао у тај свет; мада има одређених солидних особина, али нема ни милиграм таланта ~ није природно надарен, прилагођен, озбиљнијем коментаторском послу.
                                "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

                                Comment

                                Working...
                                X