Announcement

Collapse
No announcement yet.

Komentatori pod lupom

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ако сте ових дана читали на "онлине" да ТВ-преноси упропаштавају фудбал, онда томе веома значајно доприносе и СПОРТСКИ КОМЕНТАТОРИ. Управо имате прилику да се уверите на СК2 (...Ренџерс), јер један од "анонимуса коментатора" узнемирава фудбалски спектаторијум (ТВ гледаоце) својим иритантним начином коментарисања утакмице. Непотребно диже тензију "на сваком делу терена", "у свакој изговореној реченици", "у сваком минуту утакмице", "у свакој информацији"... Непрекидно намеће НЕфудбалски стил коментарисања, својствен, можда, некој другој "ултимејт" спортској грани... Потпуно је изван ритма и динамике одвијања игре; све га "узбуђује", умишљено и нефудбалски доживљава сваки "милиграм" утакмице... Непримерен му је и језик, који нагиње административном & бирократском, а не спортском. Зар, и докле, да утакмицу гледамо на МУТЕ.
    Не замерам му што се "разгаламио" у 44. минуту, када је постигнут гол (1:0), али зашто то чини већ 43 минута углавном без толике потребе да "арлауче". Једино ако то чини по "задатку" куће за коју ради!!! Веома деструктивно, и само питање: докле више, бре!? Њему је узбудљиво и када судија "свира" крај првог дела игре - полувреме! Много омета посматрање утакмице и уживање у фудбалској угри.
    Last edited by Dragooon; 22-03-15, 13:40.
    "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

    Comment


    • Ovi smrdljivi operatori kod nas su smenili srpski SK sa hrvatskim SK...

      Uskracen sam da gledam Evroligu sa najboljim komentatorom na balkanu po meni... Srdjanom... A tek NBA

      Nisam znao gde ovo da napisem

      Comment


      • Originally posted by Ser Gagi View Post
        Ovi smrdljivi operatori kod nas su smenili srpski SK sa hrvatskim SK...

        Uskracen sam da gledam Evroligu sa najboljim komentatorom na balkanu po meni... Srdjanom... A tek NBA

        Nisam znao gde ovo da napisem
        Neces vise slusati vrsnog znalca Kovacica

        Comment


        • Ja se ne sjećam kad je Srđan zadnji put prenosio NBA... All-Star?

          Comment


          • Originally posted by Bastia33 View Post
            Ja se ne sjećam kad je Srđan zadnji put prenosio NBA... All-Star?
            Prenosio je posle toga,uglavnom posle ponoci sa Darkom,poslednje sto sam gledao Portland-GSW radili su njih dvojica.

            Comment


            • Originally posted by Radulov47 View Post
              Neces vise slusati vrsnog znalca Kovacica
              Jedino je to + u ovom slucaju

              Comment


              • Comment


                • Ne znam ko trenutno komentariše CSKA - Rubin, ali je malo neprofesionalno da se u pozadini čuje kako klikće mišom i traži informacije.

                  Comment


                  • То на Арени сам чуо пар пута. Глед'о куп аргентински прошле године чини мисе, ћути и кликће једно време. Како престане са кликтањем иде реченица "Иначе, Пера је пре Сан Лоренца наступао за..."

                    Скроз глупо али нисам до сада чуо то на СК-у.
                    Arise, Serbia!
                    You fell asleep long ago,
                    And have lain in the dark.
                    Now wake up
                    And rouse the Serbs!


                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Пипи Ромањоли #10 View Post
                      То на Арени сам чуо пар пута. Глед'о куп аргентински прошле године чини мисе, ћути и кликће једно време. Како престане са кликтањем иде реченица "Иначе, Пера је пре Сан Лоренца наступао за..."

                      Скроз глупо али нисам до сада чуо то на СК-у.
                      Razunem da moraju malo da se informišu kad se radi o ovim slabijim ligama, ali to se radi pre utakmice. Neprofesionalno ovako.
                      Last edited by HeadBurn3r; 19-07-15, 00:03.

                      Comment


                      • Ма што се мене тиче могу и музику да слушају и коло да оплету тамо све док ми то не примећујемо. Ако примећујемо онда не ваља.
                        Arise, Serbia!
                        You fell asleep long ago,
                        And have lain in the dark.
                        Now wake up
                        And rouse the Serbs!


                        sigpic

                        Comment


                        • Гледамо утакмицу ВЕСТХЕМ-ЛЕСТЕР, и слушамо солидног коментатора Плавшића, али треба нешто и да научимо (и ми и коментатор): Постоји ЗНАЧАЈНО и ЗНАТНО... Коментатор Плавшић "зна" само за ЗНАЧАЈНО (подразумева квалитет), а "заборавио" је ЗНАТНО (подразумева квантитет), осим ако се за њега све што помене "искључиво" односи на квалитет... Тако је за коментатора увек: "један играч значајно бржи од другог" или "један шут значајно снажнији од противниковог" или "старт играча на противника је значајно снажнији од дозвољеног"... У реду, може да буде све то значајно и значајније, али готово сам сигуран да је коментатор мислио све време на ЗНАТНО... Или је по његовом мишљењу све (само) ЗНАЧАЈНИЈЕ од ЗНАТНОГ... Напомињем да и многи други коментатори не праве разлику између: значајно и знатно! А, није свеједно!

                          Некад је нешто ЗНАЧАЈНО а некад је нешто ЗНАТНО... А често недостаје осећај (коментатора) када и шта је ЗНАЧАЈНО или ЗНАТНО...?
                          Last edited by Dragooon; 15-08-15, 17:14.
                          "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

                          Comment


                          • Ne znam dali je samo kod mene, ali od kad su smenili hrvatske Sport Klubove u Makedoniji, ovo je zivi ocaj

                            Komentator za PL kasni po 5 sekundi, pada gol on nakon 5 sekunda se dere gol... Za tenisu da ne pricam koliko su ostraceni ..

                            Basket naravno veze nemaju za razliku od Srdjana Radojevica i Plavsica iz Srpskog SKa...

                            Comment


                            • Ovo što mi u Hrvatskoj /a sada i u Makedoniji/ imamo je sramota. Komentatori /čast rijetkim iznimkama/ kao da su skupljeni sa stočnog sajma u Sikirevcima. Prijatelji, kumovi, rodijaci i njihova dijeca vlasnika firme koja za SK osigurava tehničku podršku i pokoji očajni honorarac koji se našao u financijskim problemima.
                              I to tako ide godinama, ništa se ne mijenja a vodstvo SK-a u Beogradu samo zanima kako da od kabelskim operatera naplati onaj euro ili dva po krosniku a odavno su pokazali da ih za te iste korisnike nije briga.
                              Trenutno tenis komentira Juraj Blažičko, koji je tu samo zato što je sin Ivica Blažička a koji je prijatelj, kum ili što već sa gore pometnutim vlasnikom. Momak je izgubljen slučaj, gay glasić, svaka druga riječ eeeeeee. non stop šmrče nos itd. Stručnjak za sve sportove iako vjerovatno u životu nikad nije ni potrčao a kamoli se bavio s istim.
                              A što tek reći o Šajatoviču, Osliću, Selmanu, Hodobi a Cvijanović /koji na HTV-u nije smio prići mirkofonu/ je glani komentator. Užas.

                              Comment


                              • Гледамо фудбалску утакмицу МанчестерСити-Челси. И, слушамо коментатора који је СЈАЈАН. Он је уствари СЈАЈАН коментатор за тенис, тако бар кажу они који му додељују то СЈАЈНО тениско признање. Не знам само зашто тако СЈАЈАН спортски коментатор често преноси и фудбалске утакмице, јер фудбалска игра није СЈАЈНА. Она се игра или по дану или под светлошћу рефлектора, обасјана. Тај СЈАЈАН коментатор (нећу више име да му помињем) миљеник је многих СЈАЈНИХ љубитеља спорта. Не помињем му име јер сматрам да је тврдоглаво СЈАЈАН, СЈАЈНО истрајан у СЈАЈНОМ избору СЈАЈНИХ спортских израза. Јер, има СЈАЈАН осећај за СЈАЈНУ статистику... И, СЈАЈНО види сваки СЈАЈАН старт, СЈАЈАН шут, СЈАЈАН потез, СЈАЈАН пас, СЈАЈАН скок, СЈАЈАН напад, СЈАЈНУ одбрану, СЈАЈАН посао на терену... СЈАЈНО је имати таквог и толико СЈАЈНОГ спортског коментатора, који СЈАЈНО "врши" пренос утакмице (ВРШИ се само нужда, која год)... И тако, уз занимљиву фудбалску игру, снажну првенствену (било је и крви!), фудбалски спектаторијум (ТВ гледаоци) утрпан је у СЈАЈНУ немилост СЈАЈНОГ спортског коментатрора и његове СЈАЈНЕ коментаре... Како га није срамота, да се оглушава о све примедбе осталих многобројних љубитеља фудбалске игре... Заиста СЈАЈНО СЈАЈНО СЈАЈНО, шта више ФЕНОМЕНАЛНО, ФАСЦИНАНТНО, ФАНТАСТИЧНО... Заиста СЈАЈНО...!!!
                                "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

                                Comment

                                Working...
                                X