Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP - Juan Martin del Potro

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts



  • Cilic iste noge i gradju kao danas.



    A kod Del Potra se vec vidi isti stil igre i tehnika kao danas.
    Last edited by eM; 16-12-11, 10:48.

    Comment


    • Vreme kada oni veliki i jaki daruju i pomažu one najmanje i najslabije.

      http://www.facebook.com/photo.php?v=10150437458897183
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • evo je engleska verzija

        http://www.facebook.com/photo.php?v=10150439043622183
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • DelPo trenira

          398575_268172166569615_245291448857687_717386_1753914993_n.jpg 394531_268172239902941_245291448857687_717389_653725469_n.jpg
          Everything you want is on the other side of fear.

          Comment


          • Evo ga novi reket koji ce koristiti DelPo
            WJP-1.jpg
            Nadamo se da ce mu donijeti mnogo titula, ukljucujuci i neki GS
            Everything you want is on the other side of fear.

            Comment


            • Originally posted by ivan piper View Post
              Evo ga novi reket koji ce koristiti DelPo
              [ATTACH=CONFIG]3705[/ATTACH]
              Nadamo se da ce mu donijeti mnogo titula, ukljucujuci i neki GS
              Prelijep je reket ,bas mi se sviđa kombinacija boja,još više mi se sviđa to veliko slovo W.
              http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
              Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

              Comment


              • Reket je bas sladak, da nemam 2 kupila bih ga.

                Inace, Del Potro je prije nekoliko dana igrao egrzibicioni mec u Urugvaju protiv Guge Kuertena i pobijedio rezultatom 6-2, 7-5.
                Evo slicice prije meca:



                Evo i sta Guga misli o Del Potru:


                Heheh, kako Guga slatko prica spanski.

                I jos jedna Delpova slicica:

                Attached Files

                Comment


                • Delpo u Sidneju, na pocetku sezone dosta ambiciozniji i samouvjereniji nego tokom citave prosle godine... Evo sta kaze:



                  Comment




                  • Comment


                    • Zasto i dalje koristi stari reket? On je vjerovatno jedini u ovom trenutku koji i dalje koristi tu liniju reketa(k factor 95)
                      Everything you want is on the other side of fear.

                      Comment


                      • razbija kako zna geografiju

                        http://www.mondo.rs/s230436/Sport/Sp...ustralije.html
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Gledala sam juce press i nisam mogla vjerovati...

                          Comment


                          • Ove jednog veoma interesantnog podatka o Del Potru kojeg sam otkrio!
                            Nakon sto sam pegledao stotine i stotine Del Potrovih slika (to su njegove slike od kada je poceo da koristi reket K factor pa sve do danas, dakle vise od 4 godine) dosao sam do zakljucka da on na mecevima koristi samo jedan jedini reket, dakle ne mislim na liniju reketa(u ovom slucaju K factor), vec samo jedan reket, koji ne mijenja. E sad, naravno da on ima rezerve, ali igra uvijek sa istim reketom poslednjih 5 godina, ako izuzmemo onaj period kada je koristio BLX( 2010. godina).
                            Eto, pored Sele imamo i Delpa koji igra sa istim reketom.
                            A zamislite sada podatak, evo npr vezano za Viktora Troickog, njemu Prinec na pocetku godine da 350 reketa.
                            Evo sad i dokaz da Del Potro koristi jedan isti reket. Primijetio sam na ramu reketa jedan "oziljak", tacnije odlomljen je jedan mali dio, tako da se jasno vidi, ali ne utice na igru, tj nema nikakvog negativnog efekta na udarce.
                            Evo i slike gdje se to moze vidjeti. (postavicu samo par slika, sto je sasvim dovoljno, jer ne mogu sada opet traziti slike na kojima se oziljak vidi)
                            evo ovdje se dobro vidi, odprilike na sredini rama, vidi se bijeli "missing" dio
                            del-potro-montreal.jpg

                            Sada samo uporedjujte ;)
                            del-potro4.jpg Juan+Martin+Del+Potro+Serbia+v+Argentina+Davis+OCENJSFVKvyl.jpg Juan+Martin+Del+Potro+2012+Sydney+International+_pYlEQi8ASCl.jpg

                            Nije neka bitna informacija, ali rekoh mozda nekome bude interesantno, pa sam postavio ovo.
                            Everything you want is on the other side of fear.

                            Comment


                            • Svaka cast majstore!

                              Attached Files
                              Everything you want is on the other side of fear.

                              Comment


                              • Comment

                                Working...
                                X