Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ski skokovi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Odg: ski skokovi

    Volim da gledam skokove,narocito 2. krug kada se sve resava. Ume tako da se zakuva da je to strasno! Nemam nekog posebnog favorita ,mozda Kefler zato sto uvek prati neki baksuz Volim sto nikad ne znas ko ce pobediti.

    Comment


    • #47
      Odg: ski skokovi

      Mnogi smatraju da je ovaj sport jako dosadan...ja naravno ne mislim tako ...ima losih dana losih takmicenja, slabih takmicara ali ni jedan sport se ne moze uporediti sa ovako hrabrom vestinom letenja...a kakvih sve suludih sportova ima (meni najdosadniji su formula, snuker, trke automobila i ostale samoubilacke gluposti). Kefi je dobar ali Austrija ima mnogo odlicnih takmicara tako da je tu konkurencija velika za A tim trenutno najjaca...moji favoriti s u na dalekom severu ali ne u Norveskoj. Pozdrav 8)
      Ahoselle mailman paraas.

      Comment


      • #48

        Comment


        • #49
          Odg: ski skokovi

          Sjajno...slireli svakako prvi favorit...Morgi ce braniti titulu a zanimljivo je da se ne vidi jasno ko bi se jos umesao u borbu ne verujem da su Jakobsen i Malis podjednakih sansi..pre bih dao ovom prvom vece sanse...Da Romoren tesko, Haponen, takodje, Mozda Kefi moze vise al slabije mu izglede daju nego Kutelu zanimljivo...Kojesta za Jandu taj nema izgleda ma isto koliko i Bistel...Zanimljivo...GEORG SPET otpada za ovu sezonu 8).
          Proslogodisnji pobednik SVKupa Tomi Morgi je proglasen sportistom godine u Austriji ispred Slirenzauera...ocigledno ih dobro ostre za ovu sezonu...

          Comment


          • #50

            Comment


            • #51
              Odg: ski skokovi

              e u trondhaimu pobedjuju morgi ili slireli dosta je bilo zajebancije

              Comment


              • #52
                Odg: ski skokovi

                Zajebancija tek pocinje...ako Simi ovako nastavi...a bude se i drugi...naravno Finci pre svega Mati i Laki srecnik Larinto...Svi su zaboravili na Artu Lapija al kad krenu i ostali bice klizavo Slireliju a Morgi tesko da ista moze da ispravi ove sezone...Doduse jako je rano bilo sta tvrditi....i Norvezani spremaju odgovore..ovaj vikend je bio sjajan u Trondhajmu...gledamo sledeci nastup u Pradjelatu da bismo mogli da kazemo nesto konkretnije o sansama nakon starta...ali mislim da bi Simi mogao konacno da napadne Svetski kup. Drago mi je da je brkati Malis daleko od forme a plasi me onaj leteci fakir Janda da se ne povampiri bilo bi steta gledati tog diletanta da se mesa medju najbolje. 8)

                Comment


                • #53

                  Comment


                  • #54
                    [/quote]



                    Fumisha ;D ;D

                    Comment


                    • #55
                      Odg: ski skokovi

                      Prvih deset parova sutrasnjeg takmicenja u Oberzdorfu prve od cetiri ovogodisnje skakaonice. 8)
                      10. Ondrej Vaculik CZE
                      Stephan Hocke GER
                      9. Andreas Wank GER
                      Andres Bardal NOR
                      8. Korolev Alexej KAZ
                      Kuettel Andreas SUI
                      7. Lackner Daniel AUT
                      Koch Martin AUT
                      6. Damjan Jernej SLO
                      Schmitt Martin GER
                      5. Peterka Primoz SLO
                      Ville Larinto FIN
                      4. Pikl Primoz SLO
                      Morgenstern Thomas AUT
                      3. Freund Severin GER
                      Ammann Simon SUI
                      2. Zyla Piotr POL
                      Schlierenzauer Gregor AUT
                      1. Musiol Julian GER
                      Loitzl Wolfgang AUT

                      Comment


                      • #56
                        Odg: ski skokovi

                        Zaista je Cvitkovic doajen sportskog novinarstva i ne treba mu loviti lapsuse..al ipak da na "straznjem djelu kacige pise 339m" to nikako nije uspeo videti..a posebno ne na skijama koje su ovog puta Atomic i na kojima ne pise ama bas nista s donje strane. Al nije to nista, kad je biser Zvonko Mihajlovski prenosio Nikenenove skokove on je govorio o kilometrima pa su ga pitali dal je prelazilo stotinak kilometara da doceka skakaca. Danas sam pratio multi prenos na 4 kanala RTS,HTV2,CableAjnz i Eurosportu i mogu reci da mi je ipak najvise paznje zadrzao Cvitkovic....Cak ni moj prijatelj Dusko (koji se uvek poziva na nepogresiv osecaj za iskonsku pravicnost) nije imao inspiracije.
                        Tolko o tome..
                        Ovaj put je duel Ammann Schlierenzauer resen u prvoj rundi da bi Ammanov suparnik u finalu bio njegova senka Leutzl, cetiri puta drugi ove sezone i konacno stigao do pobede.. (cekanje rezultata podgrevalo je sumnju da je to mozda uz blagonaklnost sudija koja mu je dobrodosla) ali ipak Leutzl je zasluzio da pobedi ovaj put. Ipak pre bih rekao da mu je onaj drugi skok koji je stilski bio zaista perfektan bio presudan jer je prednost koju je zahvaljujuci duzini imao Aman izgledala nedostizna posle prve seriji i mozda bi se ocekivao lov na daljinu ali je iskusni Lojcl fantasticnim stilom i uz minimalnu duzinsku razliku u odnosu na Amana drugim skokom uspeo da izvuce prednost za pobedu.Tesko je reci da nisu 20tice zasluzene pre bi trebalo sumnjati u slabije ocene za objektivno nesto slabiji skok Amana. (Ako se ne varam jedan od sudija bio je Ceh koji potcenio Amana sa 16,5 i cini mi je jedna sedamnaestica ne znam od koga...nebitno). Inace i Aman je pokazao da ume da iskontrolise let i na 140 gde je ranijih sezona kao po pravilu imao sunozni doskok bez telemarka, ove sezone sa sjajnim samopouzdanjem uspeva da izvede telemark i na krajnjim daljinama. Cini se da je razlika u bodovima za stil Lojcla i Amana uz diskrepanciju daljina kod Amana u konacnom zbiru od nekih 2,4..7 boda donela bitnu prednost matorom.
                        Definitivno, vrh. Zaista je lepo videti da je za vrh potrebno postici gotovo idealnu ujednacenost duzine skoka i stila bez obzira ko odneo pobedu.
                        Setimo se pobede od dva boda prednosti Ahonena nad Jandom pre par sezona u Bisofshofenu sa sjajnim duzinama od preko 140m gde je Janda nosio prednost stila ali ne na srecu i iskustva. Ahoselle can do it better.
                        Ima jos prostora za procenu pobetnika NT s obzirom na kombinatoriku brojeva bodova i brojem potrebnih pobeda za konacni trijumf i iskustva sa krajnjim pobednikom od prethodnih sezona. Ostaje da su sanse Lojcla, Amana i Slirenzauera jos uvek podjednake, tako da mozda pre Bisofshofena i necemo znati konacnog pobednika, sto je dobro. Nadamo se da ce tenzija pozitivno odraziti i da cemo uz dobro vreme gledati veoma kompetativno takmicenje sve do samog kraja...

                        Comment


                        • #57
                          Odg: ski skokovi

                          NOVOGODISNJA TURNEJA OTISLA AUSTRIJANCIMA. POBEDNIK COVEK IZ SENKE...VOLFGANG LOJCL. Sjajan komentar legende Koraca, uvek saznamo i kompletnu vinsku kartu, nacionalne kapljice svih skicentara mitteleurope. ;D ;D ;D

                          Comment


                          • #58
                            Odg: ski skokovi

                            sto se mene tice ski skokovi netrebaju sportklubu ja to imam negdje drugo pratit

                            Comment


                            • #59
                              Odg: ski skokovi

                              Ma kakvi ski skokovi......
                              Ko pla?a sve to....ru?ak na vodi,ve?e na operi.....CIA snajka CIA!

                              Comment


                              • #60
                                Odg: ski skokovi

                                [quote author=DANIJEL BL link=topic=398.msg45982#msg45982 date=1232522336]
                                Ma kakvi ski skokovi......
                                [/quote]

                                Nema ni potrebe da negativno komentarisete ono sto vam se ne dopada tamo gde se o tome govori afirmativno. Hvala.

                                Comment

                                Working...
                                X