Announcement

Collapse
No announcement yet.

Zlatna lopta

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zlatna lopta

    Sta mislite ko zasluzuje zlatnu loptu za 2010?Nominovani igraci su:
    Xabi Alonso,Asamoah Gyan,Wesley Snijder,Thomas Muller,Lionel Messi,Cristiano Ronaldo,Didier Drogba,Xavi,Andres Iniesta,David Villa,Iker Casillas,Carles Puyol,Mesut Ozil,Arjen Robben,Bastian Schweinsteiger,Maicon,Miroslav Klose,Diego Forlan,Dani Alves,Samuel Eto'o,Cesc Fabregas,Phillip Lahm i Julio Cesar.
    sigpic

  • #2
    Odg: Zlatna lopta

    Snajder zasluzuje da je osvoji,posto je bio kljuc osvajanja sve tri takmicenja sa Interom,i sa Holandijom je dogurao do finala,gdje je bio takodje glavni igrac,po meni nema dileme.
    sigpic
    Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

    Comment


    • #3
      Odg: Zlatna lopta

      Po meni Messi iako ima samo 1 trofej igrao je fenomenalno,s tim da Barsa kao ekipa nije igrala dobro kao predprosle sezone.Messi je prosle sezone bio najbolji strelac i igrac Primere,a 2. asistent,najbolji strelac Lige sampiona,bezbroj puta vadio Barsu iz teskih situacija.Na SP je imao drugaciju ulogu i bio je dobar mada je mogao bolje,doduse imao je i kretena od selektora i falila mu je podrska saigraca,dao je dosta dobri lopti koje su bile neiskoriscene.Snijder je imao sjajnu sezonu i ako ne osvoje on ili Messi ja vise necu pratiti fudbal.Snijder je zbog 3 trofeja sa Interom i finala SP s Holandijom prvi favorit,ali videcemo.
      sigpic

      Comment


      • #4
        Odg: Zlatna lopta

        Pa bolju sezonu je imao Milito od Mesija i on je bio najbolji strelac Serije A,odlucio i LS i kup,igrao fantasticnu sezonu.
        sigpic
        Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

        Comment


        • #5
          Odg: Zlatna lopta

          [quote author=manda link=topic=3019.msg197958#msg197958 date=1289933698]
          Pa bolju sezonu je imao Milito od Mesija i on je bio najbolji strelac Serije A,odlucio i LS i kup,igrao fantasticnu sezonu.
          [/quote]
          Pa imao je odlicnu sezonu s tim da iskreno priznam,nisam bas pratio toliko Seriu A.Gledao sam skoro sve Barcine utakmice i ono sto je Messi radio je fenomenalno.Bio je pravi lider tokom cele sezone,resio veliki broj utakmica,48 golova ako se ne varam,proigravao saigrace igrao brzo,atraktivno,prosto prelepo.Podbacio je protiv Intera jedino,gde ga je Mourinho zatvorio totalno i tad mi nije bilo jasno sto ga Pep gura u sredinu gde su svi fenomenalno igrali u defanzivi,dok je na levom boku bila mozda i rupa koju je Messi svojom brzinom mogao da iskoristi,ali dobro.Sto se tice poredjenja njega i Milita,jeste Milito odigrao sjajno ali on je ipak cisti golgeter bio i kupio asistencije Snijdera i ekipe,dok je Messi uz golove,kojih ima vise od Milita,ucestvovao i u drugim segmentima igre,a da ne spominjem koliko se puta zaleteo sa 30-40 metara i dosao do kaznenog i lagano zavrsio stvar.Sto se mene tice dao bi je samo njemu ili Snijderu.
          sigpic

          Comment


          • #6
            Odg: Zlatna lopta

            Ako je dobije Mesi onda je fudbal u velikom problemu,Cavi,Inijesta ili Snajder!
            sigpic

            Comment


            • #7
              Odg: Zlatna lopta

              Diego Forlan &8@^J &8@^J &8@^J
              Dreams are coming true.


              Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

              Comment


              • #8
                Odg: Zlatna lopta

                [quote author=Vladan link=topic=3019.msg198024#msg198024 date=1289937545]
                Ako je dobije Mesi onda je fudbal u velikom problemu,Cavi,Inijesta ili Snajder!
                [/quote]
                Zbog cega?
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Odg: Zlatna lopta

                  Pa ne moze igrac koji se vidio nije u svojoj reprezentaciji,a smatra se najboljim igracem na svijetu da uzme zlatnu loptu.Ovo je bila godina svjetskog prvenstva,tu se vidi ko je kakva klasa.Ronaldo je vukao svoj Brazil,Zidan svoju Francusku,Cavi vuce svoju Spaniju,to su igracine!
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Odg: Zlatna lopta

                    [quote author=Vladan link=topic=3019.msg198052#msg198052 date=1289938123]
                    Pa ne moze igrac koji se vidio nije u svojoj reprezentaciji,a smatra se najboljim igracem na svijetu da uzme zlatnu loptu.Ovo je bila godina svjetskog prvenstva,tu se vidi ko je kakva klasa.Ronaldo je vukao svoj Brazil,Zidan svoju Francusku,Cavi vuce svoju Spaniju,to su igracine!
                    [/quote]
                    Pa vukli su,slazem se ali ne moze Messi sve sam.Falilo mu je par zaista bitnih igraca,nije igrao na svojoj poziciji i opet nije bio los.Dao je dosta lopti koje su bile neiskoriscene od strane napadaca,u svakoj akciji kod golova je ucestvovao,imao cak zadatke i u defanzivi,Maradonin izbor igraca i taktika je ono sto je upropastilo Argentinu na ovom SP.Sa Cambiassom,Gagom i ostalima koji su falili imaju odlicnu ekipu,ne kao Spanija gde su sve same zvezde,ali kompaktnu i mogli bi sa nekim normalnim selektorom da sa formacijom 4-3-3 ili 4-2-3-1 rasturaju sa Messijem kao liderom,koji bi igrao desno na svojoj poziciji,pa bi imao Di Mariu levo,Cambiassa i Mascherana u sredini i nesto ispred njih Pastore,u samom spicu Higuain.U odbrani ima rupa i falili su G.Milito kojeg je povreda upropastila i matori Zaneti,bez obzira na godine,onom Gutieresu moze da objasni sve u vezi fudbala.Kad vec govoris o klasi,Messi je najjaca klasa igraca i najbolji danas,ali mundijal je prosao tako kako je prosao.Boljeg trenutno nema!
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Odg: Zlatna lopta

                      Pa u dzep je stavljen od strane Zanetija u dvomecu protiv Intera,zaustaviti Cavija,zaustacljen je i protok lopte,zaustavljena je i Barsa.Mesi koliko god golova davao nije glavni igrac Brse,to je Cavi Ernandez,mnogo je lakse naravno kad je tu i Inijesta,onda postoje dvojica majstora,mnogo je teze to braniti.
                      Mesi dobar jeste,ali je previse dignut u nebesa i mnogo se vise prica o njemu,nego o onima koji po meni to vise zasluzuju,najbolje se vidjelo u Argentini koliko njegova igra ustvari zavisi od Cavija i Inijeste,nije osvojena LS,nije osvojeno SP,on ne zasluzuje zlatnu loptu ove godine.Snajder je vukao Inter,vukao Holandiju,Cavi Barsu i najzasluzniji je zbog titule Spanije,tu je i Inijesta naravno,izmedju te trojke ce se nadam se biti odlucen pobjednik,najvise su zasluzili!
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Odg: Zlatna lopta

                        Ma kakav Messi kakav Xavi Forlan breeeee.... &8@^J
                        Dreams are coming true.


                        Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                        Comment


                        • #13
                          Odg: Zlatna lopta

                          Pa njega Zanetti nije cuvao tada jer je Zanetti igrao levo a Messi je stavljen u sredinu,ne znam ni ja iz kog razloga.Messijev zadatak ipak nije protok lopte,isto kao ni Ronaldov,Cristianov,Robennov pa su opet najbolji igraci,isto kao i Messi.Pogledaj rezultate Barce bez Messija i sa njim.Kad Messi nije igrao protiv Gijona,nisu mogli da se sastave,nisu znali sta da rade i jedva dobili 1:0 a igrali su i Xavi i Iniesta.Messi napreduje iz sezone u sezonu,pre je znao i da se alavi a sad toga nema,poboljsao je paseve i u 2-3 utakmice prosle sezone kad nisu igrali ni Xavi ni Iniesta stavljen je u sredinu i bio je kreator,s tim da je imao bolju podrsku saigraca nego u Argentini,a isti zadatak.Poboljsao je i izvodjenje prekida,jacinu suta,preciznost je uvek bila tu,a i jaci je u duelu.Ovu sezonu je takodje dobro krenuo.Xavi jeste lider i ima odlicnu pomoc Inieste,ali bez Messija jedva pobedjuju i mnogo losije ekipe.Po meni nisu najbitniji trofeji vec igra samog igraca.Ronaldinho je potpuno zasluzeno 2005 uzeo zlatnu loptu,a Barca je uzela "samo" Primeru i ispala u osmini finala LS.Opet je bilo zasluzeno dodeljeno.
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Odg: Zlatna lopta

                            Zlatnu loptu dobija Andrés Iniesta. &+I}\

                            Comment


                            • #15
                              Odg: Zlatna lopta

                              [quote author=caniggia7 link=topic=3019.msg198111#msg198111 date=1289939948]
                              Pa njega Zanetti nije cuvao tada jer je Zanetti igrao levo a Messi je stavljen u sredinu,ne znam ni ja iz kog razloga.Messijev zadatak ipak nije protok lopte,isto kao ni Ronaldov,Cristianov,Robennov pa su opet najbolji igraci,isto kao i Messi.Pogledaj rezultate Barce bez Messija i sa njim.Kad Messi nije igrao protiv Gijona,nisu mogli da se sastave,nisu znali sta da rade i jedva dobili 1:0 a igrali su i Xavi i Iniesta.Messi napreduje iz sezone u sezonu,pre je znao i da se alavi a sad toga nema,poboljsao je paseve i u 2-3 utakmice prosle sezone kad nisu igrali ni Xavi ni Iniesta stavljen je u sredinu i bio je kreator,s tim da je imao bolju podrsku saigraca nego u Argentini,a isti zadatak.Poboljsao je i izvodjenje prekida,jacinu suta,preciznost je uvek bila tu,a i jaci je u duelu.Ovu sezonu je takodje dobro krenuo.Xavi jeste lider i ima odlicnu pomoc Inieste,ali bez Messija jedva pobedjuju i mnogo losije ekipe.Po meni nisu najbitniji trofeji vec igra samog igraca.Ronaldinho je potpuno zasluzeno 2005 uzeo zlatnu loptu,a Barca je uzela "samo" Primeru i ispala u osmini finala LS.Opet je bilo zasluzeno dodeljeno.
                              [/quote]
                              U prvom mecu ga je cuvao,pa je Maikon morao da izadje i onda presao na njegovu poziciju,ali dok ga je on cuvao Mesi se vidio nije.Ne moze niko da ospori kvalitet Mesija,ali vec ljudi pocinju da pricaju o njemu kao jednom od najboljih igraca svih vremena,a to je tako daleko i tolio godina treba da prodje konstantnih da bi dosao do toga...
                              Ove godine po meni:Cavi,Snajder i Inijesta
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X