Announcement

Collapse
No announcement yet.

2010 FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX-od 12. do 14. novembar

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Odg: 2010 FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX-od 12. do 14. novembar

    Nemačka diže Fetela u nebesa

    U Nemačkoj se u nedelju slavio trijumf Sebastiena Fetela u Formuli 1. Navijači su bili ushićeni, baš kao i novinari, koji su se utrkivali u tome ko će lepšim rečima da opiše uspeh najmlađeg šampiona sveta svih vremena.



    Pobeda vozača Red Bula Sebastiena Fetela u Svetskom šampionatu Formule 1 zauzela je u ponedeljak centralno mesto u nemačkoj štampi, koja je mladog automobilistu uporedila sa legendarnim Mihaelom Šumaherom.

    Naslovne strane novina pune su slika Fetela, koji je u nedelju, u poslednjoj trci šampionata, pobedio u Abu Dabiju i tako postao najmlađi šampion svih vremena (23 godine).

    "Jednostavno neverovatno", naslov je u listu "Velt", dok je trijumf Fetela u "Bildu" propraćen uz komentar "Fetelovo čudo".

    "Fetela su od njegovog debija u Formuli 1 poredili sa Šumaherom. Mnogi mladi vozači ne bi izdržali taj pritisak", ocenio je sportski novinar Matijas Brigelman.

    Kancelar Nemačke Angela Merkel rekla je da je 23-godišnji Fetel u Abu Dabiju "pokazao da je pravi šampion", pošto je nadoknadio 15 poena zaostatka u odnosu na Fernanda Alonsa iz Ferarija.

    Gradonačelnik Fetelovog rodnog grada Hepenhajma, Gerhard Herbert rekao je da su svi ponosni na istorijski uspeh vozača Red Bula.

    "Uskoro ćemo prirediti pravi šampionski doček", rekao je Herbert.

    Sedmostruki prvak sveta u Formuli 1 Mihael Šumaher ocenio je da je Fetel zasluženo osvojio titulu.

    "Sebastien je zaista bio sjajan, tokom sezone je bilo uspona i padova, ali je u nekoliko poslednjih trka bio zaista odličan", izjavio je Šumaher, koji je istog dana imao sreće da izbegne najgore.
    sigpic

    Comment


    • Odg: 2010 FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX-od 12. do 14. novembar

      //h*svb //h*svb


      [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=t3lI2EQupYo[/youtube]

      Comment


      • Odg: 2010 FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX-od 12. do 14. novembar

        Petrov kao da se borio za Fetela.

        Comment


        • Odg: 2010 FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX-od 12. do 14. novembar

          ne mogu da zamislim koliko je petrov iznervirao alonsa,zivo me zanima kakva je bila alonsova faca kad nije mogao da obidje petrova u sebi mora da je goreo od besa

          Comment


          • Odg: 2010 FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX-od 12. do 14. novembar

            Moze on da gori od besa koliko hoce, sam je kriv.

            Comment


            • Odg: 2010 FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX-od 12. do 14. novembar

              jeste samo kazem da bi voleo da mu vidim facu u tom trenutku

              Comment


              • Odg: 2010 FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX-od 12. do 14. novembar

                [quote author=trivun link=topic=2994.msg197914#msg197914 date=1289925979]
                jeste samo kazem da bi voleo da mu vidim facu u tom trenutku
                [/quote]

                Ja sam mu video facu, samo kada je bio sa onima iz Ferarija, seo je i nervirao se, samo ne znam da li je suzu pustio.

                Comment


                • Odg: 2010 FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX-od 12. do 14. novembar

                  [quote author=dusan1610 link=topic=2994.msg198109#msg198109 date=1289939764]
                  Ja sam mu video facu, samo kada je bio sa onima iz Ferarija, seo je i nervirao se, samo ne znam da li je suzu pustio.
                  [/quote]
                  Kakav je karakter,mora da je pustio i to ne samo jednu.
                  sigpic

                  Comment


                  • Odg: 2010 FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX-od 12. do 14. novembar

                    A samouveren je bio, pricao je da ce 100% da osvoji titulu, to mu se obilo o glavu.

                    Comment


                    • Odg: 2010 FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX-od 12. do 14. novembar

                      [quote author=dusan1610 link=topic=2994.msg198114#msg198114 date=1289940067]
                      A samouveren je bio, pricao je da ce 100% da osvoji titulu, to mu se obilo o glavu.
                      [/quote]
                      Ziheraski je usao u trku,kao da je vec sve gotovo.
                      sigpic

                      Comment


                      • Odg: 2010 FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX-od 12. do 14. novembar

                        Red Bul proslavio titule u Austriji



                        Samo dan pošto je osvojio titulu Sebastijan Fetel se uputio u Austriju, gde mu je upriličen doček, ali i proslava velikog uspeha Red Bula.

                        Fetel je u nedelju postao najmlađi šampion u istoriji Formule 1, a zajedno sa Markom Veberom austrijskoj ekipi je doneo titulu u konkurenciji konstruktora.

                        Zajedno sa Fetelom i Veberom, iz Abu Dabija pravo u Salcburg su otišli i Kristijan Horner, prvi čovek ekipe, i Adrian Njui, koji je dizajnirao šampionski bolid.

                        U Hangaru 7 šampione je dočekao tradiconalni austrijski orkestar, a posle su im u slavlju pridružili Dejvid Kultard, Niki Lauda i Gerhard Berger, pre nego što je sve krunisano velikom žurkom sa preko 1.000 zvanica. Samo dan kasnije, u utorak u Hangaru 7 održana je konferencija za štampu na kojoj je, naravno, glavna zvezda bio Fetel.



                        “Poslednji meseci predstavljaju jedinstveno uskustvo za mene, iskusio sam neverovatne trenutke koje nikada neću zaboraviti, ali je bilo i teških situacija. Ponosan sam na to što smo postigli, i zbog sebe i zbog tima, i sada se radujem odmoru, jer mislim da ću tek tada shvatiti šta se desilo”, rekao je Fetel.

                        Mladi Nemac, koji je u nedelju postao 32. šampion Formule 1, vrlo dobro zna da ga posle odmora čeka naporan rad.

                        “Sada treba da proslavimo ovaj uspeh, ali će vrlo brzo pred nama biti novi izazovi i cilj nam je da sledeće godine odbranimo obe titule. Mnogo toga treba da se uradi, ali sam uveren da ćemo ponovo biti među najboljim timovima. Zadovoljan sam ovim timom, mi smo kao velika porodica, svi se zabavljamo, ali smo posvećeni svom radu, a samo tako je moguće postići velike rezultate. Ali, moram i da kažem da bez podrške koju sam dobio od ulaska u Red Bulov program za mlade vozače, sada ne bih bio ovde kao svetski šampion”, naglasio je Fetel.



                        Do poslednje trke šampionata, Velike nagrade Abu Dabija, veće šanse za titule davane su Veberu, ali je Australijanac morao na kraju da se zadovolji trećim mestom u plasmanu, a za utehu mu ostaju četiri pobede i to što je učestvovao u tituli najboljeg konstruktora.

                        “Titula u poretku konstruktora je bila veoma važna za Red Bul, a pokazala je da smo sada povezani kao tim i možemo da budemo ponosni na sve što smo postigli. Na kraju nisam uspeo da ostvarim svoj lični cilj, ali bilo je fantastičnih trenutaka, a vrlo brzo i nova sezona počinje. Nije uvek bilo lako ni za Seba, ni za mene, ove godine, ali je to normalno kada se borimo jedan protiv drugog na visokom nivou. Obojica smo želeli titulu i gurali smo tim do savršenstva, a Sebastijan ju je zaista zaslužio”, naglasio je Veber.

                        Tokom tek završene sezone bilo je trenutaka kada je na svetlost izlazilo neslaganje između dvojice vozača Red Bula, ali Fetel ističe da su u Abu Dabiju Veber i on sve razjasnili.



                        “Očigledno je da je bilo trenutaka kada smo imali različita mišljenja, ali mislim da je to normalno. Kada se borimo na najvišem nivou sigurno je da ćemo se naći jedan drugom na putu i pokušati da dođemo do prednosti ako možemo. Ali, tako guramo jedan drugog. Nije svaki put bilo lako, ali mislim da je razgovor koji smo imali po završetku sezone bio dobar za nas. Bilo bi glupo sada reći kako je sve bilo divno u našem odnosu, jer nije bilo tako, ali nikada to nije izašlo iz očekivanih okvira”, istakao je Fetel.

                        Horner je čestitao svojim vozačima sve postignuto tokom neverovatne sezone za Red Bul.

                        “Moram da čestitam svojim vozačima, kao i celom timu. Prebrodili smo sve probleme koje smo imali i gurali smo jedni druge do svih granica. Uspeli smo da nadmašimo timove kao što su Ferari, Meklaren i Mercedes i sigurno je da ćemo tako nastaviti i u budućnosti, a to je sledeći veliki izazov za ceo tim. Bila je ovo neverovatna sezona za Red Bul, ispunili smo naša dva velika cilja posle samo šest sezona i narednih nekoliko dana ćemo uživati u postignutom, ali nas vrlo brzo očekuju novi izazovi za 2011. godinu”, rekao je Horner.



                        Veliki deo u uspehu austrijske ekipe imao je i Njui, koji je dizajnirao šampion u kojem su Fetel i Veber trijumfovali devet puta ove sezone.

                        “Posle šestogodišnjeg vrednog rada u Milton Kinsu postigli smo naš cilj. Ceo paket je bio odličan: vozači, tim i bolid, koji su funkcionisali kao jedno. Za narednu godinu moramo sve još da usavršimo jer je cilj odbrana titula”, naglasio je Njui.

                        Posle konferencije u Salcburgu Fetel, Veber, Horner i Njui su otputovali u Veliku Britaniju, u Milton Kins, u bazu tima, i tamo, takođe, proslavili najveći uspeh Red Bula u šampionatu Formule 1.

                        sigpic

                        Comment


                        • Odg: 2010 FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX-od 12. do 14. novembar

                          10.000 ljudi dočekalo Fetela



                          Oko 10.000 ljudi okupilo se u Hepenhajmu na dočeku novog šampiona Formule 1 Sebastijana Fetela.

                          Doček u rodnom mestu mladog Nemca, koje se nalazi oko 60 kilometara od Frankfurta, održan je tek nedelju dana od finala sezone u Abu Dabiju, zbog brojnih obaveza koje je najmlađi šampion u istoriji imao u međuvremenu.

                          Odmah posle osvajanja titule na stazi „Jas Marina“ Fetel je otputovao u Austriju, u sedište Red Bula, a potom i u bazu tima u Milton Kinsu, u Velikoj Britaniji, da bi se potom vratio u Abu Dabi na testiranja.

                          Fetelovi navijači su još oko sedam ujutru počeli da se okupljaju u centru Hepenhajma, a potom su ga pozdravili ovacijama kada se nekoliko sati kasnije pojavio pred njima.

                          „Sve ovo je nestvarno za mene. Izgleda da je moje lice krasilo naslovne strane svih novina u Nemačkoj. Još uvek mi je teško da sve to prihvatim jer sam ja, na kraju dana, ipak jedan normalan momak“, rekao je Fetel.

                          Mladi Nemac je u Hepenhajmu otkrio i da mu jedan od rivala u borbi za titulu Fernando Alonso nije čestitao na tome što je postao šampion. Alonso je pred poslednju trku sezone bio glavni favorit za titulu, ali je kroz cilj na stazi “Jas Marina” prošao kroz cilj kao sedmi, ispred drugog vozača Red Bula Marka Vebera, koji mu je do Abu Dabija bio najveći konkurent.

                          Naredni šampionat Formule 1 startuje trkom za Veliku nagradu Bahreina na stazi “Sakir” 13. marta.

                          [youtube]HbvowQdkYW0[/youtube]
                          sigpic

                          Comment


                          • Odg: 2010 FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX-od 12. do 14. novembar

                            &8@^J &^@4( seb &^@4( weltmeister &^@4(
                            <3 <3 <3 *K*I*M*I* *R*A*I*K*K*O*N*E*N*!!!!!!!! <3 <3 <3
                            *93*26*46* <3 RAIKKONEN,MARQUEZ,VETTEL,PEDROSA,ROSSI!<3
                            *CHELSEA FOOTBALL CLUB! *
                            LUIZ! DROGBA! SZCZESNY! ROONEY! DE GEA! CECH! IVANOVIC! PIAZZON! TORRES! PARTIZAN,MANCHESTER UNITED!
                            Red-Bull,Evra,Tomizawa,Kubica,Schumacher,Lorenzo,Vesel y,Vidic,Van Der Sar,Real,West Ham,Cleo,Caroll,Stojkovic,Stanic,Teodosic,Keselj,S avanovic,Morgersten,Schrili,Djokovic,Tsonga<3
                            JOE COLE IS RETARDED LOSERPOOL FAN BUT I STILL LOVE HIM VERY MUCH <3

                            sigpic

                            Comment

                            Working...
                            X