Announcement

Collapse
No announcement yet.

GRAN PREMIO GENERALI DE LA COMUNITAT VALENCIANA

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Odg: GRAN PREMIO GENERALI DE LA COMUNITAT VALENCIANA

    http://www.vipstand.net/watch/10476/...encia-live.htm

    Hajde da ovo niko ne obrise!!!
    Hvala!

    Comment


    • Odg: GRAN PREMIO GENERALI DE LA COMUNITAT VALENCIANA

      [quote author=bronza link=topic=2982.msg192535#msg192535 date=1289297383]
      Da mi je znati koji od vas moderatora je bio toliko pametan da izbrise moj post na kome sam odao priznanje jednom od korisnika foruma i uputio krajnje kulturnu kritiku na racun komentatora...bas vam je forum kvalitetan...nema subjektivnosti ni cenzure. Nema veze , zivite u svom mraku, neki ljudi ne zasluzuju da vide svetlost. Ne shvatate da samo suprostavljanjem teza moze se doci do one zlatne sredine koja je neretko istina, samo tako se brani ili obara validnost argumenata, polupismenost vam oprastam ,ali ova subjektivnost je nedopustiva cak i na jednom ovakvom forumu.
      [/quote]
      Dragi Bronza, ja sam obrisala tvoj post iz jednog razloga---ovako napisan van cele prepiske, nema onu sadrzinu koju bi imao da je napisan na stranici gde se i vodila rasprava.
      Da sam htela da zabranim brisanjem, da se procita drugacije misljenje, onda bih obrisala pre svega postove clana koji je izneo svoje kritike na racun komentatora.
      A to nisam uradila, bez obzira sto se uopste sa njim ne slazem.
      Ono sto meni mnogo smeta je to sto su svi strani komentatori izvanredni, sve sto nije nase je super.A kada bi neko malo obratio paznju na komentarisanje tih "velikana", na njihove greske, nacin prenosenja, video bi da i oni prave greske i to mnogo. Sto je i normalno, sve se brzo desava na stazi, i zbog toga im ne treba "skidati" glavu.Sve je to normalno i ako smo dobronamerni ne bi trebalo da im to zameramo.
      Jedino bih te zamolila, da umesto sto mi oprastas moju "polupismenost", ukazes konkretno gde se ona to najvise ogleda i da mi savetom pomognes da je prevazidjem.

      Comment


      • Odg: GRAN PREMIO GENERALI DE LA COMUNITAT VALENCIANA

        Ne brini Irena, nece biti obrisano, dajem rec!!!!!

        Comment


        • Odg: GRAN PREMIO GENERALI DE LA COMUNITAT VALENCIANA

          [quote author=vesna8.11 link=topic=2982.msg192568#msg192568 date=1289304015]
          [quote author=bronza link=topic=2982.msg192535#msg192535 date=1289297383]
          Da mi je znati koji od vas moderatora je bio toliko pametan da izbrise moj post na kome sam odao priznanje jednom od korisnika foruma i uputio krajnje kulturnu kritiku na racun komentatora...bas vam je forum kvalitetan...nema subjektivnosti ni cenzure. Nema veze , zivite u svom mraku, neki ljudi ne zasluzuju da vide svetlost. Ne shvatate da samo suprostavljanjem teza moze se doci do one zlatne sredine koja je neretko istina, samo tako se brani ili obara validnost argumenata, polupismenost vam oprastam ,ali ova subjektivnost je nedopustiva cak i na jednom ovakvom forumu.
          [/quote]
          Dragi Bronza, ja sam obrisala tvoj post iz jednog razloga---ovako napisan van cele prepiske, nema onu sadrzinu koju bi imao da je napisan na stranici gde se i vodila rasprava.
          Da sam htela da zabranim brisanjem, da se procita drugacije misljenje, onda bih obrisala pre svega postove clana koji je izneo svoje kritike na racun komentatora.
          A to nisam uradila, bez obzira sto se uopste sa njim ne slazem.
          Ono sto meni mnogo smeta je to sto su svi strani komentatori izvanredni, sve sto nije nase je super.A kada bi neko malo obratio paznju na komentarisanje tih "velikana", na njihove greske, nacin prenosenja, video bi da i oni prave greske i to mnogo. Sto je i normalno, sve se brzo desava na stazi, i zbog toga im ne treba "skidati" glavu.Sve je to normalno i ako smo dobronamerni ne bi trebalo da im to zameramo.
          Jedino bih te zamolila, da umesto sto mi oprastas moju "polupismenost", ukazes konkretno gde se ona to najvise ogleda i da mi savetom pomognes da je prevazidjem.
          [/quote]

          Moderatora ima vise a ja nisam u mogucnosti da znam zapravo ko od vas brise moje postove. Polupismenosti ima, ali necu imenovati kad vec nisam. Na tebe se ta opaska nije odnosila ako ti to nesto znaci. Sto se tice poredjenja komentatora; naravno da svi grese, ljudi grese, nisu bezgresni. Ja pratim ovaj sport poprilicno dugo, a imao sam prilike da ga pratim u nekoliko zemalja gde sam ziveo i samim tim da upoznam i nacin prenosenja trka samih komentatora. Cak i da sam krajnje subjektivan (a nisam) imam prava na svoje misljenje (neki od nas ga imaju, ne upijaju svaku informaciju koja im se da prihvatajuci je kao apsolutnu istinu dok je ne provere), dokle god ga iznesem na dolican nacin, ne vredjajuci nikoga. U svakom slucaju greske su ocigledne, a nase je da ih istaknemo. Ja sam potpuno siguran da i samim komentatorima kritike trebaju ne bi li se usavrsili i postali sto bolji. Ako je jedini razlog brisanja mog posta to sto si navela, onda povlacim ono sto sam rekao u malopredjasnjem postu.
          http://www.ebike-ridingtips.co.uk/vi...file=rossi.flv

          Comment


          • Odg: GRAN PREMIO GENERALI DE LA COMUNITAT VALENCIANA

            Veruj mi da nemam nikakvog razloga da izmisljam. Da si bio prisutan kada se vodila ova rasprava, tvoj post bi ostao.
            Kritike su itekako potrebne, jer one pomazu, kako si lepo primetio, i samim komentatorima da bolje rade svoj posao.
            Meni nije zasmetala sama kritika, vec nacin na koji je iznesana. Vec sam o tome pisala, ali ponovicu--zbog cega se stidimo svog porekla?
            Zasto je sve sto kazu Englezi, apsolutno najbolje i nepogresivo? Zbog cega toliko koristimo njihove izraze za pojmove koje mozemo jos bolje izraziti sopstvenim recima, posto je nas recnik ionako daleko bogatiji recima, nego engleski?
            Mislim da odlicno razumes sta zelim da kazem.

            Comment


            • Odg: GRAN PREMIO GENERALI DE LA COMUNITAT VALENCIANA

              Naravno, Bronza, da imas pravo na svoje misljenje ako je argumentovano. Moje misljenje je da su nasi komentatori izuzetni zato sto ljudima koji ne prate dugo motogp (poput mene) na pravi nacin priblizavaju ovaj sport. Ne trude se da kopiraju druge komentatore, objektivni su, ubace poneku salu na racun rezije, ne dave nebitnim stvarima, ne melju bez prestanka... Jos jednom ponavljam da je to moje misljenje, a imala sam prilike da slusam i strane komentatore!
              #58

              Comment


              • Odg: GRAN PREMIO GENERALI DE LA COMUNITAT VALENCIANA

                Comment


                • Odg: GRAN PREMIO GENERALI DE LA COMUNITAT VALENCIANA

                  Slazem se sa tobom vesna8.11 , kod nas su uvek bile prisutne dve frakcije ljudi, pro-srpski i anti-srpski nastrojeni. Ja se trudim da budem objektivan, a ta objektivnost lezi u suprostavljanju teza ovih frakcija i nalazenju kompromisa. Da potpuno razumem sta zelis da kazes i ne, nije ono sto kazu Englezi uvek bolje od naseg i apsolutna istina. Samo u slucaju motogp-a oni jesu mnogo kompetentniji i to je cinjenica, kao i u slucaju samih tv lica. Neovisno o ovom sportu engleska BBC mreza (kako tv, tako i radio) postavila je visoke standarde u vodjenju programa i kao takva je nesto cemu treba teziti, a ako je moguce (a jeste) i nadmasiti. A to sto se prekomerno koriste strane reci jeste deo nekog trenda kod nas koji cini se potaje sve veci i aktuelniji, a dolazi direktno sa televizije.

                  @Pablo: Postujem svacije misljenje, posebno ako je taj neko to lepo argumentovao kao ti. Ja sam zamerio komentatorima to sto iznose previse "zutih" informacija iz stampe i samim tim skrecu fokus sa sportskog desavanja na neke navodne konflikte izmedju vozaca. Ovim stvaraju utisak vece tenzije nego sto zapravo jeste. Ti ljudi kad izadju na stazu rizikuju zivot i zaista nemaju vremena da se osvrcu na neke bezazlene sitnice, drugo oni svi imaju savetnike za odnos sa javnoscu tako da se cesto plasiraju stvari smisljeno u cilju povecanja popularnosti kod onog dela publike koji je vise zainteresovan za emisije profila "magazin in" nego samog moto sporta. Mislim da nama koji smo ljubitelji samog sporta to nije potrebno da bi smo uzivali.
                  http://www.ebike-ridingtips.co.uk/vi...file=rossi.flv

                  Comment


                  • Odg: GRAN PREMIO GENERALI DE LA COMUNITAT VALENCIANA

                    Ti, koji odlicno poznajes ovaj sport, sto sam imala prilike da se uverim citajuci tvoje postove, mozes i da kritikujes.
                    Onaj ko se ovde pojavi i odmah svemu nalazi manu, a da pritom nije napisao nista smisleno, ne bi trebalo tako da se ponasa.
                    Tacno je da BBC ima izuzetno visoke standarde kojima mnogi treba teziti.
                    Ali postoji jos jedna stvar--njihovi komentatori su na mestu dogadjanja, imaju prilike da direktno komuniciraju sa svim vozacima, a to je, priznaces, velika prednost.
                    Pa ipak, uprkos svim tim pogodnostima, oni grese. Cak dopustaju sebi da zevaju i u isto vreme pricaju--licno sam slusala, sto je, moras priznati, prilicno nekulturno.
                    A i oni iznose razne stvari iz "zute" stampe. Ni oni nisu na to imuni, naprotiv, od Dzulijena i Tobija sam najvise takvih informacija i dobila.
                    Volela bih da ti, Bronza, i dalje pises sve ono sto si i do sada pisao, jer od tebe imamo mnogo toga da naucimo, a sto je vezano za ovaj sport.

                    Comment


                    • Odg: GRAN PREMIO GENERALI DE LA COMUNITAT VALENCIANA

                      Aca i Srdjan su po meni dobri,ima ju potrebno znanje i duhoviti su.
                      I ja sam imao prilike da slusam strane komentatore i totalno su mi bezveze jer ih nista ne razumem kad pricaju na Nemackm i Spanskom.... &*#GI(] &*#GI(] &*#GI(] &*#GI(]

                      Comment


                      • Odg: GRAN PREMIO GENERALI DE LA COMUNITAT VALENCIANA

                        [quote author=Zeka29 link=topic=2982.msg192519#msg192519 date=1289290822]
                        ajaaaooo...aj pomoc ljudi...Pol Espargaro je otisao na Iannoneov motor,tacnije Fimco(sada Tuenti) Speed Up...Gabor je otisao u neku drugu ekipu...a na zelenom SpeedUpu sam video sliku nekog Andree Boscosura....

                        GDE JE IANNONE OTISAO???????
                        [/quote]

                        Stare su vesti, ali još uvek stoji da je navodno kod Rosija u ekipi:

                        http://www.gpupdate.net/en/motogp-ne...11-moto2-team/

                        http://www.gpone.com/index.php/en/ne...a-con-wtr.html

                        Comment


                        • Odg: GRAN PREMIO GENERALI DE LA COMUNITAT VALENCIANA

                          Hvala Srdjane...bilo bi sjajno da Rossi uhvati Andreu pod svoje...

                          jel znas nesto vise o tom WTR timu? Jel koriste neku vec poznatu sasiju,ili ce koristiti svoju?

                          mada se ne brinem,jer verujem da posle pokazanog ove sezone,Andrea ne bi trebao da ima problema da nadje neku jaku ekipu,jos kad se jedan VELIKAN nudi da pomogne +*@WT*48*

                          Comment


                          • Odg: GRAN PREMIO GENERALI DE LA COMUNITAT VALENCIANA

                            [quote author=vesna8.11 link=topic=2982.msg192623#msg192623 date=1289308128]
                            Ti, koji odlicno poznajes ovaj sport, sto sam imala prilike da se uverim citajuci tvoje postove, mozes i da kritikujes.
                            Onaj ko se ovde pojavi i odmah svemu nalazi manu, a da pritom nije napisao nista smisleno, ne bi trebalo tako da se ponasa.
                            Tacno je da BBC ima izuzetno visoke standarde kojima mnogi treba teziti.
                            Ali postoji jos jedna stvar--njihovi komentatori su na mestu dogadjanja, imaju prilike da direktno komuniciraju sa svim vozacima, a to je, priznaces, velika prednost.
                            Pa ipak, uprkos svim tim pogodnostima, oni grese. Cak dopustaju sebi da zevaju i u isto vreme pricaju--licno sam slusala, sto je, moras priznati, prilicno nekulturno.
                            A i oni iznose razne stvari iz "zute" stampe. Ni oni nisu na to imuni, naprotiv, od Dzulijena i Tobija sam najvise takvih informacija i dobila.
                            Volela bih da ti, Bronza, i dalje pises sve ono sto si i do sada pisao, jer od tebe imamo mnogo toga da naucimo, a sto je vezano za ovaj sport.
                            [/quote]
                            Hvala na lepim recima, ja sam samo jos jedan ljubitelj ovog sporta kao i svi ovde na forumu. Neki od nas su imali srece da pocnu da prate ranije, dok su se neki ukljucili relaivno skoro. Sve u svemu svi smo u istom camcu i koliko god favorizovali neke vozace ne bi mogli da uzivamo u ovom sampionatu da nema njihovih direktnih rivala. Bice zaista bolje da pokusamo da svi mi kao publika, preko komentatora pa sve do ljudi zaduzenih za programsku semu Sport kluba uticemo na popularizaciju ovog sporta, pa ko zna mozda jednog dana i nasa zemlja se nadje na mapi Moto GP-a, bilo kao staza ili rodna zemlja nekog od vozaca. Da probamo da se za promenu ne delimo, nego da makar u ovom vansezonskom delu zaboravimo na rivalitet nasih favorita i pronadjemo zanimljiv nacin da preguramo do proleca (citaj: sto vise besplatnih linkova za pracenje testiranja i nekih snimaka klasicnih trka @(*6sd$% )
                            http://www.ebike-ridingtips.co.uk/vi...file=rossi.flv

                            Comment


                            • Odg: GRAN PREMIO GENERALI DE LA COMUNITAT VALENCIANA

                              http://www.gpone.com/index.php/en/ne...-correreq.html

                              evo ja cu sam odgovoriti na svoje pitanje...zapravo Uccio pomaze Iannoneu %QWT&W

                              povlace se vezice veze i tako to... &d$7

                              Comment

                              Working...
                              X