Announcement

Collapse
No announcement yet.

MMA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts



  • Ovo zasluzuje poseban post.

    DIAMOND

    Comment


    • Usro se Conor sa tripovanjem da trenira standup samo bokserski. Ruke gore, neki kao peek a boo.

      Prva stvar koju mora da odradi Conor, ako hoce da se vrati, je da zajebe taj ceo rad sa svojim starim bokserskim trenerom.
      Ovo prebacivanja drzanja ruke gore na celo ga je skupo kostalo. Kretnja in and out, tj izbegavanje kick-ova je mnogo teze kad su ti ruke gore. Mnogo se lakse kreces kad je barem jedna ruka, spustena sa glave, ta ruka se koristi za prebacivanje inercije i laganiji korak kod footwork-a. Mozete sami da probate, u sobi, kad je prednja ruka slobodna, moze da se iskoristi za prebacivanje tezista. Kad su ruke gore, i laktovi u visini grudi, to zabetonira noge. Nisu se borili Roy Jones, Floyd, u UFC-u Wonderboy i Whittaker sa prednjom rukom dole, zato sto im se kurci, nego zato sto to ima svoj smisao.

      Nekim ljudima to drzanje ruke gore ne odgovara i tu je kraj. Moj trener na boksu, isto preferira gard sa rukama gore, na celo. Ali ja tako popijam batine na sparinzima, i cim sam se samoinicijativno prebacio da mi prednja ruka bude dole i da prednje ruke u odbrani koristim samo rame (Floyd style), mnogo mi je momentalno bilo bolje. I on je to uvideo cak.

      Razapeo Conor one noge, stavio prednju nogu na posluzavnik, a nije imao forward-backward kretnju. On u ovom mecu nije ni usao da radi sa kontrama, sto je njegov efforte.
      Mozda kontre iz clinch-a, ali to nije Conor. Na taj nacin garda se prebacio jos i za Cowboy-a, sto mislim da je povezano sa Cowboy-ovim high kick-om. I tu je imalo smisla. Treba ti leva ruka na glavi, da te brani od Cowboy-ovog desnog high kick-a, koji je najbrzi u celom UFC-u.

      Drugo, mora da umanji vaznost Cavanagh-a. Conor je jedini uspesan borac Cavanagh-a, i to sto je Conor razvio, i sto ga je cinili uspesnim je to sto je sam razvio.
      Cavanagh nema nikakve veze sa striking-om (sam kaze covek).
      Calf kicks su sad ultra u trendu, Gaethje i Volk protiv Max-a su im dali na znacaju, i jako je popularno (a i ucinkovito) da se sad koriste, cim se ukaze prilika.
      Neka tu Cavanagh ostane ortak, ali jednostavno nije on taj kalibar. Dustin svaki dan trenira u ATT, gde su mnogo ozbiljniji i treneri i sparing partneri.
      Conor radi sparinge sa irskim bokserima, a Dustin sa Masvidal-om, koji je world class mma striker....
      Radis sparing sa bokserom, i onda izjavis "nisam ocekivao tu nozne udarce", kad te rokne mma borac. Pa nece to tako.
      Da se razumemo, ja obozavam boks kao vestinu, a od svih borilackih vestina kik-boks najmanje volim. I izolovano gledano, kik-boks je dummy vestina, dok je boks science. Ali u mma okvirima, mora da se postuje kick. I dalje je boks taj koji je tu bitniji, ali ako ne postuje kick-ove najeboa si ga.

      Nek se vrati kod Ido Portal-a, koj djavo je godinama trenirao one sve metode da ima fluidnost pokreta, ako je sad odlucio da se bori kao klasican bokser.

      I da, gde su mu kick-ovi jbt. Trenira tamo combo, front kick- spinning body kick, a nista od toga. Front kick, i spinning body kick je trebalo da mu budu prvo oruzje da drzi Dustina na distanci, kako Dustin ne bi inicirao brawling.
      Brawling je Dustin-ov svet. Najbolji brawler mozda u celom UFC-u. Dustin je prirodno desnjak, a bori se iz southpaw-a, kako bi imao snagu i u prednjem krose-u. Sam twist iz kuka, daje dovoljnu snagu za zadnji krose, makar ti to bila "slabija ruka". Plus Dustin ima mnogo jake i siroke kukove. Kad upadne u tu masinu, da baca levo desno hook-ve i direkte, mnogo je opasan tu.
      Plus, ono jako bitno, Dustin ima ogroooooooomno srce. Conor ga nema, to je ponovo potvrdio. Volim ja njega, skillful je on mnogo i harizmatican, ali brate, ne zna da progura oluju u nevolju, kako znaju ovi borci. Pogotovo Dustin.


      Conor-ova mozda najucinkovitija stvar sa tehnicke strane, njegova genijalnost, nesto sto je on razvio a drugi nisu, je usmeravanje protivnika na svoju SLABIJU ruku, tj u desno. To je paradokslano striking pravilu, da protiv dobrog udaraca treba da se ide na njegovu slabiju stranu, tj ako je southaw, na levu stranu udaraca, tj da se onaj koji izbegava udarac ide u levo. On je tu razvio taj njegov footwark, prilaz, zadnju nogu ispruzi skroz a ujedno ne odvoji je od zemlje (bukvalno pravi twist u kuku iz palca) i uspeva da generisu snagu, i tu drzi odlicno ravnotezu. To je mnogo mocno oruzje. Ako mu ides na njegovu levu stranu, on pusta hick kick-ove i prirodnoe te kretnjom usmerava na svoju desnu.

      Od toga nista nije bilo sad.




      Mislim da je sad najbolje da mu ugovore mec sa Tony-em, zasluzuju jedan drugog. Poprilicno su u deluded fazi i jedan i drugi. Losi trening kampovi. Deluded Tony sam sebi planira trening kamp, nema glavnog trenera, njegove metode su mozda zanimljive za nas fanove, ali za njegove mozdane celije nisu. Konor isto je ponovo fulao sa trening kampom. Protiv Kabiba je u pitanju bila fokusiranost i motivacija. OVde nije, bio je 100% focused.
      Ali je gameplan bio uzasan.

      Pa neka se tu lomi, ko moze da se izvuce, i ko je dovoljno pametan da promeni stvari kad stvari idu lose.


      Dustinu sve najbolje, ako neko zasluzuje sve ovo, to je on. Rocky Balboa UFC-a. Upariti ga sa Oliveirom, da se bore za titulu, i to je to.

      Ali sam jako razocaran, moram da priznam. Nije da sam bio ubedjen da ce Conor dobiti, na drugom forumu sam pricao da ljudi previse favorizuju Conor-a ovde. Imao je Dustin svoje sanse (desni hook, low kicks, i sprint brawling). Cak sam i napisao da ne iskljucujem mogucnost da on pobedi u prve 2 runde (desilo se). Ali me nervira naivnost Conor-a u ovom mecu. Tehnicki si bolji, fokusiran si, fizicki spreman, imas veliki fighting IQ, relativno dobar matchup. I izgubis... tako naivno.


      O ostalim desavanjima u UFC-u, cu uskoro.

      Comment


      • Ozbiljna analiza. Samo još jedna "sitnica". Konor se nije slučajno još više prebacio težište na boks. Znamo šta je njegova sledeća meta: još jedan meč za 100M a te pare može dobiti samo u boksu. Pametan je on i zna da će i od Pacquiaoa popiti patos, i uopšte i ne sanja pobjedu, ali se reklamira boks publici. Ishod će svakako dogovoriti kao i svoj prethodni boks izlet.
        Zaboli njega za UFC i njihove pojase. Uzgred, nikada nijedan od pojasa nije ni pokušao braniti.

        Comment


        • dustin-conor.jpg

          I dalje ne mogu da svarim ovo, iskreno.

          Reach control, lagan in and out, i kontrola bocne kretnje protivnika. Svega se odreko u ovom mecu, a to je ono na cemu je napravio karijeru.

          Comment


          • Originally posted by forum1nick View Post
            Ozbiljna analiza. Samo još jedna "sitnica". Konor se nije slučajno još više prebacio težište na boks. Znamo šta je njegova sledeća meta: još jedan meč za 100M a te pare može dobiti samo u boksu. Pametan je on i zna da će i od Pacquiaoa popiti patos, i uopšte i ne sanja pobjedu, ali se reklamira boks publici. Ishod će svakako dogovoriti kao i svoj prethodni boks izlet.
            Zaboli njega za UFC i njihove pojase. Uzgred, nikada nijedan od pojasa nije ni pokušao braniti.
            Ma kao prvo sad taj mec ne moze da dobije, jer je izgubio od boksera u okvirima UFC-a. I sad juri taj revans. Od te zajebancije sa Manny-em nema nista. Inace ja verujem da mu je ta prica koristila kao leverage u pregovorima sa Dana-om i UFC-om.
            Fiktivna dodatna opcija.

            Uostalom, on svakako nece da dobije world class boksera ako se bori kao klasican bokser. To su ljudi koji su jedni od najboljih boksera svih vremena i treniraju to ceo zivot.
            Njemu je i u tim mecevima jedina sansa ta njegova "cudnost". Kao protiv Floyd-a, kad je Floyd morao da iskoristi nekoliko rundi da procita taj awkardness. Naravno, Floyd kao najbolji bokser svih vremena (IMHO, mozda i tehnicki i genijalno najbolji sportista svih vremena) je to resio.

            Conor-ov the thing je taj miks karate stance-a gde je uspeo da nakalemi neke elemente boksa kao tehnike. Savrseno kontrolisanje zadnje noge, mu je omogucilo da ima "pop" i "twist" kod udaranja. Generalno on je striker koji radi sa zadnje noge, a sad je usao u mec da radi sa prednje noge. Karate udaraci uglavnom udaraju slabije, tj udaraju "samo rukom", manje se prenosi celo telo na udarac. Konor je napravio tu tehniku da zadrzi koriscenje celog tela, i udarci mu isto idu iz pete. Zato sam i ovoliko isfrustriran.
            Taj njegov metod je mozda nesto najgenijalnije sto je UFC video (nisam ja njegov fan, jer se lozim na njega kao neki klinac, i zato sto sto je mainstream ikona, vec zato sto je radio genijalno u oktagonu).

            Ljudi sa dugim rukama nisu za taj stil borbe uglavnom, u koji je on usao sad. Ljudi sa dugim rukama nisu za clinch. Mit i obmana je da ljudi sa dugim rukama imaju ultimativnu prednost kod udarackog segmenta borbe. Koliko covek sa dugim rukama ima prednost na distanci, toliko ima hendikep u klincu(i sve sto nije full extended arm reach). Ne moze covek sa dugim rukama nikad da posalje brzo krose kao neko sa kracim. Jednostavno duza je putanja podizana i pomeranja lakta. Ceo pokret deluje duze, ukoliko se ne pogodi meta, ruka nastavlja svoju putanju, koja je mnogo duza nego onom ko ima kracu ruku, i eksponencijalno vecu inerciju, pa se teze iz udarca koji nije u balansu predje u novi. Prakticno ne moze covek sa duzim rukama nikad toliko brzo i dobro da pusta serije krosea u klincu. Conor je straight&cross (direkti) puncher, nije hook puncher (krose). Cak i po highlights-ima kad vidimo da radi onaj njegov slip and counter. Counter posle slipa mu je iz zadnjeg ili prednjeg direkta, iako kod vecine je ljudi iz slip-a je efektivnije da se pusti krose, tako radi biomehanika.

            Reach kao parametar koji mere u UFC-u se meri kosarkaski, sa rasirenim rukama, sto uopste nije merodavno za UFC, jer se borci tu ne bore tako sto se okrenu bocnu jedan ka drugom, pa rasire obe ruke i ajde da se udaramo.
            Na takav reach, i merenje tog reach-a ima dosta uticaj sirina torza i ramena (skeletno). Podatak da Dustin i Conor imaju slican reach, vara. Dustinu se reach pravi na torzu i prirodno sirokim ramenima. Max Holloway ima uvek manji reach od svakog, i to dosta (a to je zato sto ima uvucena i uska ramena) ali ruke mu nisu kratke. Kod vecina polozaja u borbi, ta stvarna duzina ruku igra ulogu vise. Ili makar mozes zamaskiras uska ramena tako sto zadnje rame ne odaljis skroz od protivnika.

            Conor ima prirodno(po skeletu) pileci torzo, grudni kos, i zapravo neeeeeeema toliko mnogo siroka ramena(kako izgleda). Nego deluju tako zbog uskog struka i grudi koja su baaaaaas uske. Ali ima bas duge ruke, i masivno rame. Generalno ruke i ramena Conora su za nekgo ko se bori u srednjoj kategoriji. Dok dustin ima torzo isto nekog ko se bori u srednjoj kategoriji.
            To je inace i razlog zasto je Conor imao problema sa kondicijom. Ima tu 2 razloga:
            - Konstitucija mu ne dozvoljava da ima veliki V02 max, zbog uskog grudnog kosa, i verovatno malih pluca
            - ima fast twitch muscles, koji su prirodno ekplozivni, sprinterski, ali zato se laktati u misicima mnooooooogo brze prave.
            Last edited by Busby Babe; 26-01-21, 11:20.

            Comment


            • @Busby Babe .. pa jasno je da mu nije baš bila namjera da izgubi od Dastina. Ni njima ni UFC-u definitivno
              Njegov izlet u ring mu je donio više para od svega što je zaradio u UFC-u, a ti mečevi su neka varijanta kečera sa rukavicama. Napisan scenario i "glumci" odrade svoje.
              Kada se desio Mejvejder onda može i Pakjao. Samo treba, kao i u kečerima, dobra uvodna priča. E tu priču je, na sreću, pokvario Dastin.
              I tu naravno nema šta zamjerili bokserima. Njihovo je samo da povuku ručnu dok Konor izigrava akcionog heroja.
              Sada Konoru, nakon ljekarske pauze 6 mjeseci, vjerovatno slijede trilogije. Mada bi ja više od toga volio Fergusona, ali da na prvo skinu sa tableta za smirenje [emoji846]

              Comment


              • nisam ocekivao da ce Volkov razbiti Overima. ja premoto snimak pa video samo Overima kako ulazi u ring (gorila) a onda kad je kreno fajt ovaj Rus jos veci
                Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                Comment


                • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                  nisam ocekivao da ce Volkov razbiti Overima. ja premoto snimak pa video samo Overima kako ulazi u ring (gorila) a onda kad je kreno fajt ovaj Rus jos veci
                  Overeem je tehnicki najkompletniji heavyweight, sto i nije mnogo tesko, samo sto odavno nema bradu za svoju kategoriju. Poslednjih nekoliko godina je prilagodio stil i postao mi je jedan od drazih za gledanje. Ima veci i od Volkova, Stefan Struve.
                  Alexander-Volkov-vs-Stefan-Struve-UFC-Rotterdam-Faceoffs.jpg
                  Cory Sandhagen je za 28 sekundi KO Frankie Edgara, sto ga gura ka pobedniku title fight-a Yan-Sterling, od ovog drugog je izgubio prosle godine. Steta sto je borba prerano zavrsena, od nje sam dosta ocekivao.
                  Last edited by Дијаз; 07-02-21, 14:22.

                  Comment


                  • Struve znam ga to je onaj holandjanin. nije se bas proslavio
                    Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                    Comment


                    • Meni je žao što se Overim još uvijek bori. Ne volim gledati legende koje ne znaju kada je dosta.
                      Volkov, hajde što je džin, ali noge ko balvani.

                      Comment


                      • Bori se jos uvek jer:
                        -slaba je konkurencija u diviziji, pa moze sa svim svojim manama i dalje da pobedjuje
                        -odlicno zaradjuje po borbi na staru slavu.

                        Comment


                        • Reem placa cenu za svu hibridizaciju svog tela. Plus je previse istrosen borac, jedan od najistrosenijih ikada.
                          Stvarno zasluzuje postovanje za to koliko puta je zeleo da napravi title run, u kojima nije imao mnogo sanse. Menjao se kao borac.

                          Ali sustiniski je uvek ostao ometen zbog tog naglog menjanja fizionimije tela. On je prakticno bio za srednju kategoriju kao mladji, i odjednom se (naravno steroidima) pravio na bodibildera. Oni izledi u K-1, imao je tu rezultata, ali motorika je ispastala cenu. Tako je ostalo i u UFC-u. Po znanju i iskustvu, on je dobar tehnicar, zna sta treba da radi, ali mu motorika ne dozvoljavaju. Ne moze telo da ga prati.

                          I nije najkompletniji teskas, daleko od toga. Stipe je mnooooooogo kompletniji. Blaydes je sada mozda i kompletniji (popravio je dosta boxing)

                          Comment


                          • Jasno je meni da nedostatak teškaša drži na platnom spisku Overima i još tužnije GDS-a, ali ljudi pa zar nisu imali koga da im sačuva i uloži nešto tog novca koji su zaradili nego i dalje moraju "na klanje" da bi zaradili koru hljeba.
                            Za GDS nisam siguran, ali Overim može bez problema ubosti neki posao komentara i živjeti ko čovjek. Uz držanje seminara i poneki sparing...
                            To je teška kategorija. A oni nikakvu volju više nemaju. Primaju po 5-10 čistih udaraca jer i ne postavljaju blok ili rade eskivažu. Svejedno im. Legnu na kavez i čekaju da ih protivnik ugasi.
                            Džaba, ne vidim ništa što oni borbama dalje mogu dobiti osim batina koje će da im potroše 2x više para od toga što ih plate da uđu u kavez.

                            Comment


                            • Ne postoji borac koji uspe da se pomiri sa time da je sporiji godinama, da mu je kretnja nefluidnija.
                              Pogotovo zato sto svako moze sam pokret i dalje da izvodi dovoljno brzo, cak i sa 45. Nije tu problem brzina ruke, vec brzina reakcija u tim najintense trenucima.

                              Tokom treniranja se zavaravaju da su u vek u top formi. Svoj najbrzi udarac mogu da izvedu 5,6 puta u sparingu, ali ne i 15,20 puta. Pa ih to zavara, ne osete da mnogo brze ide decline.
                              Isto tako ne vidi da im pada brzina reakcija, refleksi, reagovanje. Citao sam da refleksi dozivljavaju svoj peak oko 25, i da posle toga polako padaju.
                              Na sparingu se radi pod manjim pritiskom, cak i da se radi mnogo jako, ne postoji taj pritisak u glavi, ta vaznost. U mecu postoji i to utice na brzinu reakcije, plus je veci intezitet rada, a to se ispolji sa zakasnelom reakcijom.

                              Zao mi ih je, pogotovo JDS-a. Njega bas gotivim.

                              Ne znam, ako mi je neka divizija neatraktivna, to su teskasi. Najlosiji mecevi ubedljivo.
                              My cup of tea su middleweight i welterweight. Ali naravno volim mnogo sve i ispod toga, ali i LHW. LHW mi je badass divizija.

                              Comment


                              • Ako eventualno Colby ne dobije Usmana u revans ako ga bude, ne vidim ko ce. Usman ce samo da bude bolji sa Wittmanom.

                                Kako mu je ovaj rekao nakon zavrsetka prve runde "You are champion because of your jab"


                                Sent from my iPhone using Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X