Announcement

Collapse
No announcement yet.

MMA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by forum1nick View Post
    Jedan od najjadnijih poteza u svijetu sporta bi bilo da Adesanja pokuša objediniti titule u meču sa Blahovićem.
    Mislim da neko detaljnije objašnjenje i nije potrebno.
    Na koji nacin mislis?

    Iscistio je MIddleweight klasu, realno nema contendera u momentu, nakon sto je Whittaker rekao da nece da se bori za brzo vreme, da zeli da odmori.

    Comment


    • Na to što se ideja o prelasku u kategoriju iznad javila mjesec dana nakon što je Jon Jones izašao iz kategorije a prije toga je pozivao Jonesa da se spusti u kategoriju ispod.
      Mogao je tu ideju iznijeti i ranije mislim da Jones ne bih imao ništa protiv da ga malo sačeka.

      Comment


      • Ako za nekog moze da se kaze da ne bezi od nikoga, to je Adesanya. Covek je pocistio middleweight za manje od 2 godina, i odbranio titulu 2 puta dominantno. Ako jedini contender sad kaze da ne zeli da se bori protiv njega, onda je sasvim logicno da ide u kategoriju vise. Nakon sto dobije Jana, sledi Jones, u to sam siguran. To je i plan Dana Whitea kapiram.

        Comment


        • Ne sporim ja njegove uspjehe nego jednostavno Blahović, nije čovjek preko koga objedinjuješ titulu. U svakom slučaju bi i drugi ljudi u kategoriji prvo trebali dobiti priliku da se oprobaju sa Blahovićem.
          Neke pobjede su takve da ne ostavljaju povoda za revanš, Kosta npr, ali neke bi i mogle da se ponove. Vitaker nije odbio revanš, samo nije htjeo da radi tuđi posao i vuče Adesanju za rukav. Posebno u fazi kada je ovaj još u pubertetskoj fazi i nedoumici oko veličine grudnjaka.
          Danas svi hoće neku brzinu i nakon 3 odbrane titule vide GOAT borca. Trenutni P4P, Habib Nurmagomedov je pojas branio 3 (tri) puta. Jones je to uradio 14 puta. Silva mislim 10. Ljudi su trajali po 5-10 godina. Generacije se mjenjale oni držali konstantu. Istina, malo trening, malo igla, ali upravo je to ono što je i danas nekima dozvoljeno.

          Comment


          • Originally posted by Ser Gagi View Post
            Ako za nekog moze da se kaze da ne bezi od nikoga, to je Adesanya. Covek je pocistio middleweight za manje od 2 godina, i odbranio titulu 2 puta dominantno. Ako jedini contender sad kaze da ne zeli da se bori protiv njega, onda je sasvim logicno da ide u kategoriju vise. Nakon sto dobije Jana, sledi Jones, u to sam siguran. To je i plan Dana Whitea kapiram.

            To ako gledas samo zadnje dve godine. Pre toga je imao veci booking nego Conor, sacuvan od top 4/5 boraca iz vrha divizije, koji mu stilski ne odgovaraju, dok su jos bili u stanju da se ozbiljno bore. Umesto toga mu doveli matorog i neaktivnog Andersona Silvu.

            Comment


            • Glover je jos jednom pokazao koliko je starija generacija najboljih boraca iz 205 bila bolja od sadasnje. I Smith i Santos su ipak do juce bili prosecni u 185. Covek zasluzuje title shot, ali cirkus promocija ima druge planove.

              Comment


              • Glover je tip borca koji pravi ozbiljan problem svakome ko dolazi iz 185.
                Lakoća sa kojom je rušio Santosa je nevjerovatna.

                Comment


                • McGregor - Poirier 23.01.2021. u oktagonu u Abu Dhabiju.
                  UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                  Comment


                  • Poirier lezi stilski Conoru, mala je sansa da ne bude uhvaten counter udarcem i bude nokautiran, ali mnogo je napredovao nakon te prve borbe pre 5-6 godina. Ima strasan kardio, moze da obori Conora i dole da mu da probleme, vidjecemo. Bice spektakl

                    Valentina Shevchenko brani titulu sutra, laganica

                    Sledeci mesec imamo Leon Edwards protiv Hajpa ove godine Khamzat Chimaev, i to jedva cekam, bice fantasticno ako Khamzat dobije Leona, to je vec legit.

                    Comment


                    • Dogovoren je fight dvojice najizbegavanijih u 155, El Cucuy-Du Bronx. Slicni stilovi, dva najveca niza sa izuzetkom Fergusonovog poslednjeg poraza, ne bi se pogresilo kad bi fight bio za bilo kakav pojas. Ne znam za koga da navijam, bice mi zao ko god da izgubi.
                      Moreno koga odavno gotivim je pobedio Royval-a, koga takodje od skoro gotivim i odmah su mu dali title shot. A koliko UFC i dalje ceni tu diviziju, dovoljno pokazuje sto su u nedelji title shot-a otpustili lika koji je poslednji pobedio sampiona, je je vezao 3 poraza od poslednja 3 izazivaca.
                      Shevchenko jos jednom sigurna u odbrani pojasa u diviziji u kojoj od osnivanja nema konkurenciju i jedini fight koji ima smisla za nju je treci protiv Nunes, da proba da ispravi sumnjivu sudijsku odluku iz drugog fighta.

                      Comment


                      • Tony vs Bronx, mad fight TO sto kazes, bice mi zao ko god da izgubi, ali naginjem vise ka El Cucuya, on je stariji i ovo mu je poslednja sansa mozda da uradi zadnji ran za pojas.

                        Ocekujem ludi mec, obojica imaju ludi stil

                        Comment


                        • Apropo Adesanya-e i svih koji jure big fights.

                          Prelako se zaboravlja jedna rec oko boraca, a to je "prize".
                          S obzirom koliko je buducnost boraca neosigurana, nestabilna i neizvesna, oni moraju da razmisljaju da naplate to sto primaju udarce u glavu. Pre svega na udarce koji svaki dan primaju na sparinzima.

                          Ovo nije fudbal, gde mozes da se zajebavas, da te gledaju zilion navijaca, i da nedeljama budes los, pa sa jednim golom ih ponovo kupis. I da te boli uvo, izgubio, pobedio... zagarantovan ti je ugovo. I cim si se docepao jednog jaceg ugovora, obezbedio si pokolenja.
                          Jedan jedva iznadprosecni fudbaler zaradi za 2 godine koliko Jon Jones zaradi za celu karijeru. Razmisljajte o tome. Igrac koji dodje u neki Arsenal, Man Utd, Chelsea i slicno, ima zagarantovani iznos za naredne 4 godine. Sve i tu da fula, da ga boli uvo, on ce da nadje neki Everton koji ce da mu placa 4,5 miliona godisnje naredne 4,5 godine.

                          Toga nema u mma.

                          Oni moraju prvo o tome da misle, sve sto nam isporuce usput, na tome moramo da budemo zahvalni zato sto nam niko nije vredjao inteligenciju. Gledao si mec izmedju 2 osobe koje mesecima daju sebe maksimalno u svakoj sekundi, od sna, treninga, skidanja kilaze i ulaska u kavez sa nekim ko to isto radi. I znaju da ne smeju npr da izgube 2 meca zaredom jer Dana White cut-uje. I znaju da ako si 7.8. borac u diviziji dobijas 50,60k dolara za taj mec (a imas 2 meca godisnje).
                          A kad si najbolji milion, 2...


                          Bukvalno ceo UFC roster postujem mnogo, i mnogo je mali broj boraca koje ne gotivim, dok je ogroman broj boraca koje obozavam. Ali i te koje ne gotivim, izuzetno postujem.

                          Comment


                          • Sto se tice Conora i Poirier-a. MMA matematika je precesto apstraktna da bi se sa sigurnoscu prognoziralo.
                            Pausalno govoreci, Dustin je Conor 0.66. Prakticno po svemu.
                            Normalno je da Dustina gotivim mnogo.

                            Ali ipak... ako bih voleo nesto da se desi u Svetu sporta, to je da se Conor vrati, da ih sve izrutinira i da kaze "Gde sad slepci".

                            Ne volim toliko Konora, koliko mrzim to kako se stvorila funjarska sinergijska atmosfera da se pljuje Conor i da se omalovazava. Ceo mma svet, ne samo fanovi.
                            Posebno mi idu na kurac neki borci, koji bi i dalje vozili Ford Mondeo iz '93 da nije Conora koji je podigo zarade celom rosteru.

                            Svi se medjusobno podrzavaju da se pljuje Conor, a kad neko njih pita za neki njihov mec "Samo me pare zanimaju, i koliko mi se da".


                            Jos ako se vrati Smradib... i njega dobije Conor. Jedna od najboljih sportskih prica u poslednjih 50 godina.

                            Comment


                            • Samo što Konor ni pod tačkom razno ne može s Habibom na crtu. Uvek ce ga ovaj tući gde stigne. Ne može se pijani Irac otrgnuti iz čeličnog stiska koji razara protivnike i tera ih na kapitulaciju.
                              Fali neko kao Konor jer je većina MMA boraca sterilna i mnogo dosadna.

                              Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

                              Comment


                              • Pa dobro, sada se Habib sklonio, a vjerujem da se neće vratiti zbog Konora, put je ponovo otvoren.
                                Mada, i u ovoj situaciji nije tu baš tako sigurno za dominaciju bilo kog preostalog borca, pa ni Konora.

                                Comment

                                Working...
                                X