Announcement

Collapse
No announcement yet.

Off Topic Caffe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kalisi Targerijan ! ahahahahaahahhaha plačem sunce ti jebem

    Kvami a River faking DJastin Timberlejk
    Last edited by Mladen; 16-06-13, 09:43.
    Originally posted by Brajkula
    Veruj meni, radi kako hoćeš

    Brajkula, 2014. N.E

    Comment


    • Meni neprijatno jbt.
      Na celom svetu samo Crvena zvezda

      Comment


      • Ma mora da je namesteno, kod tog Dzimija Kimela sve izgleda namesteno nema sanse da bas svaki put nadje tako glupe ljude

        Comment


        • Originally posted by trigger View Post
          Ma mora da je namesteno, kod tog Dzimija Kimela sve izgleda namesteno nema sanse da bas svaki put nadje tako glupe ljude
          `merica.
          Na celom svetu samo Crvena zvezda

          Comment


          • Originally posted by Maric91 View Post
            Cekam jos samo da se apa oglasi...
            Kao prvo, moras da vidis sam sa sobom sta hoces: headphones ili headset? U prvom postu si naveo sve headsetove, a na kraju si se ipak opredelio za slusalice. Moj prvi savet je da se nikad ne kupuje headset, em sto nije praktican, em nema potrebe za mikrofonom u toj meri. Ako ti pak bude zatrebao uvek mozes dokupiti. Cena je smesna.

            Druga stvar: kao i u svemu, i u svetu sluski vazi ona stara "koliko para toliko muzike", ali trebas biti oprezan. Ne znam koliko si do sada koristio slusalice, ali kao osoba koja ih prakticno ne skida znam koliko su zapravo one potrosna roba. Iako vodim racuna o stvarima bezbroj puta mi se desilo da su mi pale sa stola, da sam stao na kabel, pa ih povukao na dole, da sam seo na njih dok su bile na krevetu, i milion drugih stvari za koje mislis da ti se nikad nece desiti, a opet se dese. Jos pogotovo ako ih delis sa nekim sa kim delis i zivotni prostor. To zna biti veoma zajebano. s toga, davati 8000 dinara za slusalice i kupovati neki polu-profi proizvod za filmove/muziku je prilicno.. hm... ne bas tako dobar potez. Ali ako imas, okej. Ja ti samo unapred govorim da su sluske "potrosna roba", i da se moras tako odnositi prema njima.

            Nikad nisam bio pobornik "generickih" slucalica od Logitecha i slicnih marki, koji realno sa audio svetom i nemaju bas neke preterane veze. To ti govori pravi audiofil. Ista stvar je sa zvucnicima. Moj savet ti je da pobegnes od tih tzv. racunarskih marki, znas vec koje su.

            Ja licno imam Sennheiser HD380, i odmah ti kazem da ces tesko naci bolje sluske od Sennheiserki. Cak i one najjeftinije su par svetlosnih godina od konkurencije. Dobro, ima i Focal par lepih primeraka, ali oni vise idu na dizajn nego na neku razliku u kvalitetu. Ove moje su high-end profesionalke, nisam imao bolje sluske, a koristim ih bar dosta dugo on daily basis.


            Sennheiser HD380

            Najbolje je da vidis ako je ikako moguce koje sluske tebi najbolje "cuce", jer znam ljude koji ne mogu da izdrze malo jace konstrukcije, da im to dosta smeta i nervira ih. Dakle, ako mozes - prvo probaj.

            Jos jedna jako bitna stvar: da li ces uzimati zatvoreni sistem ili polu-otvoreni, ali buduci da si vec objasnio situaciju onda moras uzeti zatvoreni sistem. Puno njih se predje, uzimaju slusalice na osnovu izgleda, pa onda uzmu semi-open verzije gde otprilike i treci komsija od tebe moze cuti sta ti slusas, a, ako si u sobi sa brusom to zna ici na zivce. hehehe, good ol' times.


            Sennheiser HD203

            Moj savet ti je da udjes sa entry-levelom: Sennheiser HD203. One su ti nekih $50. Dakle, ne preterano skupe, a opet dosta kvalitetne da budes sasvim zadovoljan, plus sto su closed-back sistem, tako da si siguran. Uglavnom sa Sennheiserkama ne mozes omasiti. Mislim da sam do sada imao nekih 6 komada, do duse dosta njih je odsluzilo svoje, ali oko nijednih se nisam pokajao. Duplo skuplji ti je model HD280, i to je vec neka entry pro klasa. Na kraju, ove sto ja imam, HD380, su bile nekih $150, i to je neki max. koliko bi dao za sluske, ma koliko para da imam. Bukvalno vrede svakog dinara. Bices zadovoljan sa sva tri modela, ali isto tako tesko ces primetiti neku razliku, sem ukoliko nisi bas izraziti audiofil.


            Sennheiser HD280

            Ukoliko ipak hoces neki semi-open sistem, tu su AKG bez premca. Model AKG K240 radi posao. Nedavno sam video da je izasala second generation tih sluski (AKG K 240 MK II Stereo Studio Headphones), i da su pakleno dobre. Cena varira oko $90-120. Ova novija verzija cak ide sa dva para kablova, normal i coiled varijanta. Perverzija. Sve to ide sa XLR konektorima. Recimo da sad kad bi kupovao sluske odlucio bi se svakako za njih. Cim ih uzmes u ruke znas da vrede, o zvuku ne treba trositi reci.


            AKG K 240 MK II Stereo Studio Headphones

            Nadam se da sam bio od pomoci.

            Korisni linkovi:
            Sennheiser HD203
            Sennheiser HD280
            Sennheiser HD380
            AKG K240
            AKG K240 MK II
            It is not the violence that sets a man apart.
            It's the distance he's prepared to go.

            Comment


            • @Apa

              Pitao sam na vise mesta i samo mi preostaje da odem do mitrosmusic i do artist systema da idem i proverim kako mi stoje te slusalice.Trebam da vidim da li ima jos koja prodavnica slicna njima sa slicnim asortimanom, jer do cetvrtka nisam ni znao da te prodavnice postoje.Bio sam spreman i da puknem do 8000 dinara, ali vecina su mi dali jeftinije varijante koje mogu odraditi svoj posao.Kvalitet ne pita cenu, a posto ce mi slusalice biti zamena za zvucnike trebam tu da budem puno obazriv pri odabiru slusalica tako da sam pitao na vise mesta kako ne bi napravio veliku gresku i uzeo neke od brendiranih.Za moje potrebe sam dobijao predloge u vidu Presonance HD7, AKG 77 i prihvaticu ovaj tvoj predlog Sennheiser HD203 kojeg ima u mitrosmusic-u.To nista nece vredeti ako uzmem slusalice, jer mi je zvucna kartica integrisana.Srecom resio sam taj problem i uzecu Audigy 2 ZS koji uglavnom preporucuju na forumima gde sam citao.Ono sto je meni najbitnije od svega je to da je kompatibilan sa mojom maticnom.Koliko sam video to cu platiti negde oko 2000+ jednog coveka da mi to ugradi.

              Sto kazes treba da proverim kako mi sve tri stoje.Do sada me je vatala dilema da li da uzmem AKG 77 ili Presonus HD7.Na nekoliko sajtova sam pokusavao da pronadjem poredjenje tih modela, ali nista konkretno nisam nasao.Mada odluku necu doneti pre nego sto se uselim u stan, u zavisnosti kakva je prostorija mozda i uzmem taj semi-open system.Jedan lik mi je spomenuo za lyricshop u Beogradu i preporucio mi je par Superlux modela, ali posto toga nema u NS i moji matorci ce se pobuniti ako dotle odem ti modeli ispadaju iz kombinacija.Moj komp nece da bude u nasoj zajednickoj sobi, nego njegov sa mojim sadasnjim zvucnicima.Moj ce biti u drugoj prostoriji i treba samo da vidim koliko on moze iz predsoblja da smeta matorcima kao i burazeru.Nemam ideju gde ce tu stajati moj sto, ali definitivno cu morati da vodim racuna da slusalice budu blize zidu.Ne brinem se ja za sebe da cu to ostetiti, vise za moju kevu koja je do sada znala par stvari da mi osteti slucajno zato sto nije videla.

              I ti si prvi lik koji mi je spomenuo Sennheiser pre Presonusa, pa ako ti nije problem reci mi kome bi ti dao prednost izmedju HD7 i HD203, i kakav je po tebi AKG 77 u odnosu na njih.Ti si prvi koji mi je dao opsiran odgovor tako da mi je drago zbog toga.Za ovaj HD7 sam kopao po netu, svi ga zivi hvale i bio sam spreman da ga uzmem.Cena mu je nekih 4600-4700 dinara.AKG 77 u mitrosu kosta preko 6000, dok je u artistu jeftinija za 1000 dinara.Ako je sudeci po sajtu, vecina kupaca uzima taj model sto objasnjava zasto je cena malo visa u odnosu na druga mesta gde sam video.Za brendirane proizvode sam znao da nas deru, ali kada sam video koliki je odnos cena tih i ovih drugih u Americi, a koliki ovde nije bilo sumnje da cu izbegavati Logitech i kompaniju.

              Comment




              • Evo kako cu smrsati.
                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                Comment


                • Хахахахахаххахахахахах какав цар бре...

                  Arise, Serbia!
                  You fell asleep long ago,
                  And have lain in the dark.
                  Now wake up
                  And rouse the Serbs!


                  sigpic

                  Comment


                  • @Maric91

                    PreSonus HD7 su odlicne sluske, za rad u studiju recimo, ali ukoliko ih
                    koristis u stanu gde zivi vise osoba sasvim je sigurno da ces cuti vecinu
                    njihove konverzacije, jer rade jako slabu eliminaciju zvuka sa strane.
                    Jednostavno su takve, i ukoliko zelis da se iskljucis i uzivas u muzici
                    to ce biti jako tesko, sto je u sustini i glavna mana semi sistema.

                    AKG77 nisam imao prilike da koristim, ali svi ih hvale. U principu mislim
                    da ni sa njima neces progresiti. Svi njihovi modeli su jako dobri.

                    Ja uzimam Sennheiser pre ostalih iz cistog razloga navike, i poverenja u
                    vec dokazani kvalitet. Isto kao sto kad kupujem novi komp/laptop uvek
                    se odlucujem za Intel varijantu. To je sve stvar licnih preferencija.
                    It is not the violence that sets a man apart.
                    It's the distance he's prepared to go.

                    Comment


                    • Синоћ на полувремену Данкан био са својом децом:



                      Замал' да их прегази Зелени...

                      Arise, Serbia!
                      You fell asleep long ago,
                      And have lain in the dark.
                      Now wake up
                      And rouse the Serbs!


                      sigpic

                      Comment


                      • kako se mali postavio za flop.
                        It is not the violence that sets a man apart.
                        It's the distance he's prepared to go.

                        Comment


                        • Je l' neko (apa jbg kad su ostali duduci ) upoznat sa eksternim diskovima?
                          Gde su najjeftiniji, koji su najbolji? Vidim da ima i razlike u ceni zbog samog proizvodjaca, da li je realna?
                          sigpic

                          Comment


                          • Koje mi preporucujete slusalice oko 25 eura semi-open.
                            "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

                            "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

                            Comment


                            • @apacrow

                              Ovaj odgovor mi je bas bio od pomoci, najverovatnije cu se onda odluciti za HD 203 pod uslovom da ne dodje do novog twista.U poredjenju sa AK K77 su bolje ocenjene na par sajtova pa je to nekako prelomilo sta cu pre uzeti.Iskesiracu za to skoro 5200 dinara, samo mi preostaje da mojim matorcima saopstim koliko je ukupan trosak pa da vidim njihovu krajnju reakciju.Od svih likova koji su mi davali predloge, ti si jedini u obzir uzeo situaciju u kojoj cu biti i to veoma cenim.To je isto jedan razlog zasto mi je Sennheiser HD203 favorit za kupovinu.Mada treba se zahvaliti likovima koji su mi dali dobru preporuku za zvucnu karticu, tako da svako ima svoj doprinos.


                              Zmijcugo, koliki ti je budzet za eksterni disk?Ja se ne razumem bas puno, ali mogu na osnovu tvog budzeta nesto da iskopam i da ti dam neki predlog dok se ne pojavi apa.A posto vidim da su minimalne razlike u cenama(60-100 dinara), treba da izaberes prodavca sa jakom infrastrukturom.A od ovih sto vidim na pc berzi, licno bih izabrao Win Win.

                              Comment


                              • Zavisi od velicine, ako je mala razlika izmedju 500-750-1000GB, izabrao bih najveci. Tesko da se moze naci veci od 500GB za 6000 dinara npr, tako da bih morao vise izdvojiti.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X