Announcement

Collapse
No announcement yet.

Off Topic Caffe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: Off Topic Caffe

    Ne mora da bude nijedan od Sekova $#^%RT , jer nesto me gradjom i ne podseca bas nesto na njega.

    Pre bi mogao biti neki Howard &*#GI(]
    sigpic

    Comment


    • #32
      Re: Off Topic Caffe

      [quote author=Flash link=topic=2942.msg185015#msg185015 date=1288272105]
      Ne mora da bude nijedan od Sekova $#^%RT , jer nesto me gradjom i ne podseca bas nesto na njega.

      Pre bi mogao biti neki Howard &*#GI(]
      [/quote]

      &*#GI(]

      Comment


      • #33
        Re: Off Topic Caffe

        Gist u Beogradu: Grobari, obećavam "kucanja"!

        Dan posle prve pobede u ovogodišnjem izdanju Evrolige, Partizan mt dočekao je najavljeno pojačanje za poziciju "četiri". "Uzbuđen sam, jedva čekam da upoznam ekipu".



        Amerikanac Džejms Gist, rođen u Turskoj, doputovao je u Beograd i tako su crno-beli dočekali dugo čekanu "četvorku".

        "Drago mi je što sam došao u Beograd, grad o kojem sam čuo sve najbolje dok sam igrao u Rusiji i Italiji. Svi moji saigrači su govorili o Beogradu kao zaista odličnom gradu. Znam da je Partizan prošle godine bio četvrti tim u Evroligi i naravno da klub ima sjajne navijače o kojima priča čitava Evropa.
        Želim da budem uspešan zajedno sa svojim novim saigračima. Pobeda je jedino što želim u svakoj utakmici, da uvek budem bolji i da tim i ja zajedno napredujemo iz meča u meč", rekao je krilni centar šampiona Srbije po dolasku u Beograd.

        Prvi na koje je "naleteo" po izlasku iz aviona, bili su novinari beogradskih medija.

        Rekao im je da je imao prijatan let i da mu nije žao što nije ostao u San Antoniju. Njegova pozicija je krilni centar, ali kaže da može da igra i na poziciji krila.

        "Mogu da igram na oba. Menjam po potrebi ekipe. Najviše volim da igram na četvorci, to je dinamična pozicija. Možeš da trčiš, da šutiraš ako je potrebno... Najbolje se osećam tu, ali sam spreman da igram gde god kaže trener. Sve zavisi od postavke tima", rekao je Gist.

        Nije mogao da proceni koliko će mu vremena biti potrebno za adaptaciju, dodavši da to zavisi i od saigrača.

        "U svakom slučaju, jedva čekam da izađem na parket, da treniram sa momcima, da naučim akcije, da sarađujem sa njima", rekao je Gist.

        Na konstataciju novinara da će navijači Patizana od njega očekivati zakucavanja, Gist je rekao: "Obećavam to i ovde, definitivno. Volim da zakucavam, to podiže navijače, saigrače... Takav potez može da promeni utakmicu".

        "Međutim, u tako velikim takmičenjima kakva su Evroliga i NBA liga, dobro je i kada završiš polaganjem ili nekim šutem blizu koša. Nije bitno. Ali, volim i eli-up".

        Ne zna dvojicu drugih crnaca u Partizanu Nejtana Džavaija i Olivera Lafajeta, ali se nada da će sa njima i ostalim igračima iz ekipe doneti nove radosti crno-belima.

        Na primedbu novinara da su svi stranci otišli iz Partizana u bogatije klubove, Gist se nasmejao i odgovorio: "Sa tim nemam nikakav problem! Međutim, da bismo svi bili srećni, moramo da pobeđujemo".

        Muzika koju sluša je, naravno, tipična "crnačka": hip-hop, r'n'b...ali nije isključiv po tom pitanju, sluša kaže "sve i svašta".

        Od petka neće biti sam u Beogradu, jer mu dolazi devojka.

        Gist je rođen je u Turskoj u gradu Adanu 26. oktobra 1986. godine. Visok je 206 cm. On je nekadašnji igrač univerziteta Merilend je 2009. draftovan od San Antonija u drugoj rundi NBA drafta, ali još nije zaigrao u najjačoj ligi sveta.

        Evropsku karijeru počeo je 2008. u italijanskoj Bijeli, a prošle sezone branio je boje ruske Lokomotive Kuban. Ovog leta bio je na kampu San Antonija.

        Trener Partizana mt Vlada Jovanović izrazio je zadovoljstvo što je konačno kompletirao tim, ali je zatražio strpljenje za Gista.

        "Odmah nakon dolaska mora da prođe sve lekarske pregleda i tek nakon toga da se priključi ekipi. Nadajmo se da će do utakmice sa Olimpijom biti u sastavu, ali opet je pitanje koliko će on moći da pruži nakon samo par dana sa timom. Ali, zadovoljan sam što će ekipa biti kompletirana i što ćemo kao jedan tim moći da čekamo naredne protivnike i sve naredne utakmice", rekao je Jovanović.

        (MONDO)
        sigpic

        Comment


        • #34
          Re: Off Topic Caffe

          Nejsmitova pravila na aukciji



          Dva lista papira na kojima je Džejms Nejsmit 21. decembra 1891. godine napisao prvih 13 košarkaških pravila naći će se na aukciji 10. decembra u Njujorku.


          Nejsmit je bio profesor fizičkog vaspitanja u školi u Springfildu, Masačusets kada je dobio zadatak da za dve nedelje izmisli novu fizičku aktivnost u sportskoj sali.

          Listu od 13 pravila dao je sekretaru koji ih je otkucao na dve strane koje je Nejsmit okačio na oglasnoj tabli ispred sale škole YMCA.

          1898. godine Nejsmit se preselio u Lorens (Kanzas) gde je postao prvi košarkaški trener u iskoriji Univerziteta Kanzas. Devet sezona je predvodio tim pre nego što je preuzeo druge akademske poslove i postao sportski direktor.



          Jedan od njegovih igrača bio je Forest “Fog” Alen, koji je kasnije postao poznat kao “otac košarkaških trenera”.

          Obojica su dobili svoje memorijalne centre u kampusu Univerziteta, košarkaški teren u sale “Alen fildhaus” dobio je ime “Džejms Nejsmit teren”.

          Nejsmit je umro 28. novembra 1939. godine, tri godine pošto je košarka, igra koju je izmislio postala zvanični sport na Olimpijskim igrama u Berlinu 1936. godine.

          Papiri na kojima su napisana originalna pravila smatraju se najpolulatnijim sertifikatima u sportu, a aukcijska kuća “Sotebis” u Njujorku da cena dostigne najmanje dva miliona dolara.



          Novac od prodaje namenjen je “Nejsmitovoj internacionalnoj košarkaškoj fondaciji” koja promoviše sportsko ponašanje i omogućava usluge neprivilegovanoj deci širom sveta.

          Ian Nejsmit, osnivač fondacije i unuk Džejmsa Nejsmita izjavio je da je porodična odluka da se pravila stave na aukciju kako bi skupili novac za svoju dobrotvornu organizaciju.

          On je istakao da je želeo da pravila proda pre četiri godine, ali nikada nije imao ozbiljnu nameru da to učini. Takođe je rekao da je njegovom ocu koji se takođe zvao Džejms neko ponudio milion dolara 1968. godine i dva miliona dolara 1973, ali on nije želeo da ih proda.

          Kada je njegov otac umro 1980. godine, on, njegov brat i sestra nasledili su pravila.

          Košarkaška kuća slavnih u Sporingfildu nosi ime po Džejmsu Nejsmitu, naturalizovanom Amerikancu rođenom u kanadskom Olmontu (Ontario).

          sigpic

          Comment


          • #35
            Re: Off Topic Caffe

            Jose legenda &*#GI(]

            Holly McKenzie: Calderon on if team missed Bosh: "The usually gregarious Spanish point stared straight through questioner and said “Who?” — cold as winter." Twitter

            +*@WT*48* +*@WT*48* +*@WT*48* +*@WT*48* +*@WT*48*

            EDIT: Ovaj Bosh sve vise pokazuje da je pizdurina ona jadna... #%d*
            Na pitanje novinara zasto je presao u Miami:

            "Really, it's all about being on TV at the end of the day," Bosh said. "Seriously. A guy can average 20 (points) and 10 (rebounds), and nobody really cares. If you don't see it (on U.S. national TV), then it doesn't really happen."

            #%d* #%d* #%d* #%d* #%d*
            sigpic


            "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

            Comment


            • #36
              Re: Off Topic Caffe

              Ako toliko voli da bude na televiziji, trebao je da ide u glumce $%&5qw7 stvarno mnogo glupa izjava
              sigpic

              Comment


              • #37
                Re: Off Topic Caffe

                Goru izjavu u zivotu nisam cuo $JS}| $JS}| $JS}| $JS}|

                Comment


                • #38
                  Re: Off Topic Caffe

                  Mnogo glup #%d* #%d* #%d* #%d* #%d* #%d* #%d* #%d*

                  Comment


                  • #39
                    Re: Off Topic Caffe

                    OVER RATED '65slif '65slif

                    Comment


                    • #40
                      Re: Off Topic Caffe

                      NBA - nikad više stranaca

                      Najjača košarkaška liga na svetu, već na startu beleži neke rekorde
                      Sezona 2010/2011 u NBA ligi, počela je 26. oktobra, a ostaće upamćena po najvećem broju stranih igrača od postanka.

                      Ove godine, biće 84 strana košarkaša u NBA, a svoje igrače će imati čak 38 različitih zemalja, čime je ''potučen'' pređašnji rekord, sa 83 ''internacionalca'', sezone 2006/2007.

                      Toronto će imati najviše stranaca, čak šest, slede Dalas i Juta sa po pet.

                      ''Reptorsi'' su angažovali igrače iz 6 zemalja, Australije, Brazila, Italije, Litvanije, Nigerije i Španije, Juta iz Holandije, Rusije, Turske, Ukrajine i Devičanskih Ostrva. Ponovo se vraćaju nacije koje su izrodile igrače poput Patrika Juinga i Hakima Oladžuvona, Jamajka i Nigerija.

                      Francuska je zemlja sa najviše košarkaša, čak 11, sledi 5 iz Turske, a po 4 iz Argentine, Brazila, Kanade, Srbije i Španije.

                      Na početku veka je igralo ''samo'' 45 igrača van Amerike iz 28 zemalja.
                      sigpic

                      Comment


                      • #41
                        Re: Off Topic Caffe

                        Samo da vam kazem da Red Bul deluje, kupite 1 eventualno 2 od 250 ml, popijte i onda vas boli uvo za celu noc, kao da sam spavao 3h. @R&}*

                        Comment


                        • #42
                          Re: Off Topic Caffe

                          [quote author=dusan1610 link=topic=2955.msg185650#msg185650 date=1288388215]
                          Sansi igraju u pola 5.
                          [/quote]
                          U jbt treba to ili izdrzati do tada ili ustati.A valjda cu uspeti da budem budan i odgledam Dr.Stevea.
                          sigpic

                          Comment


                          • #43
                            Re: Off Topic Caffe

                            ja sam jutros ustao jos u 6,spava mi se al istrpecu,moram da odgledam barem neku nba utakmicu u ovoj prvoj nedelji.
                            sigpic
                            http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

                            Comment


                            • #44
                              Re: Off Topic Caffe

                              Pa sta nisi spavao popodne jbt #%d*
                              sigpic


                              "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                              Comment


                              • #45
                                Re: Off Topic Caffe

                                Ma ne mogu ja na podne da spavam,to nikad nisam radio,sutra cu ceo dan da prespavam,u nedelju opet nisam tu,al zato sledece nedelje 4 dana uzivancija &8@^J
                                sigpic
                                http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

                                Comment

                                Working...
                                X