Announcement

Collapse
No announcement yet.

***Roland Garros 2020***

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    razumeo sam savrseno
    Wizard

    Comment


    • #47
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • #48
        Jos malo o novim lopticama

        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • #49
          Jasno je da Timu, kao i Nadalu, ne odgovaraju nove loptice. Takodje ne mislim da Timu odgovaraju jesenji uslovi, odnosno uslovi gde je sve mnogo sporije. Najbolji primer je meec Vavrinka-Marej sa RGa iz 2016. gde Stan jednostavno nije mogao da probije Endija. Mislim da ce Tim imati slicni problem. Njegova dva glavna oruzja, a to su spin i mogucnost da generise udarac sa dosta snage, nece doci do izrazaja ove godine. Tacno je da je fizicki dobro pripremljen, i da ce to sada bitu bitno, ali mislim da mu to nece biti dovoljno. Sta vise, mislim da su velike sanse ( preko 50% rekao bih) da Tim ne dodje do SF.

          Comment


          • #50
            Originally posted by 147 View Post
            Jasno je da Timu, kao i Nadalu, ne odgovaraju nove loptice. Takodje ne mislim da Timu odgovaraju jesenji uslovi, odnosno uslovi gde je sve mnogo sporije. Najbolji primer je meec Vavrinka-Marej sa RGa iz 2016. gde Stan jednostavno nije mogao da probije Endija. Mislim da ce Tim imati slicni problem. Njegova dva glavna oruzja, a to su spin i mogucnost da generise udarac sa dosta snage, nece doci do izrazaja ove godine. Tacno je da je fizicki dobro pripremljen, i da ce to sada bitu bitno, ali mislim da mu to nece biti dovoljno. Sta vise, mislim da su velike sanse ( preko 50% rekao bih) da Tim ne dodje do SF.
            Zamislio si me. I Vavrinki i Timu odgovaraju vise spori nego brzi uslovi. Vrlo moguce da to vazi do jednog nivoa tj. da su jesenji sljakaski uslovi prespori za njih. Wawrinka ima daleko bolji rezultat protiv Marija nego protiv Novaka. Na sljaci je 4:1 za Vavrinku. Tri put ga je Vavrinka lako dobio. Jednom (2017) ga je sa mukom pobijedio u RG-u a jednom (2016) isto u RG-u, u jesnjim uslovima, je lako izgubio od Marija.

            Vrlo moguce da si u pravu tj. da ce u jesenjim uslovima Tim vise izgubiti na prodornosti svojih udaraca nego sto ce dobiti boljim namjestanjem za udarac. U karanjoj liniji slajak se ne igra u jesen. Nema dovoljno podataka za ocigledan zakljucak.
            Last edited by NI; 24-09-20, 15:24.

            Comment


            • #51
              Ocekujmo sljaku sa dosta izlazaka na mrezu. I dropova..

              Comment


              • #52
                Da se ja pitam, zrebovi ne bi bili 50:50, vec bi se to menjalo. Recimo ako su dva igraca sa iste strane onda sledeci put bi bilo fer da je 75:25 da budu opet sa iste strane. Pa ako su i drugi put sa iste strane, napravio bih takav program tako da je 87.5:12.5 da treci bud budu sa iste strane. Naravno ne moze ovo za svaka dva moguca igraca da vazi, ali moze da se napravi program da sto vise takvih parova ispostuje. Uzeo bih u obzir naravno i koje su pogloge u pitanju. Na kraju bih nasumicno birao izmedju onakvih zrebova gde su takve stavari najvise ispostovane. Tako da, da se ja pitam, sanse da Tim i Novak sada budu u istoj polovini bi bile mnogo manje od 50%. Naravno retko ko bi mogao da razume takav program, ali to nije ni bitno. Bitno je da bude fer, i da otpilike sto je vise moguce razlicitih match-upova gledamo na turnirima.


                Tacno je da ako se recimo novcic baci dovoljno veliki broj puta, broj pojavljivanja pare ce da tezi ka 50%. Medjutim taj broj je mnogo veci nego sto u praksi ( karijeri, delu karijere) dva igraca igraju na turnirima sa slicnim sansama. Zato verovatnoca da je barem neko nije imao srece ( ili obrnuto da je neko imao srece) jako velika.
                Last edited by 147; 24-09-20, 16:59.

                Comment


                • #53
                  Uzivo zreb

                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • #54
                    Aman sta prica ovoliko
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • #55
                      Ne znam jel mi gori francuski jer ga nista ne razumijem ili ovaj njihov engleski, jer ga jedva razumijem.

                      Comment


                      • #56
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • #57
                          Nema prevare mašina će to smućkati.
                          Vika - Kovinić biće zanimljivo

                          Comment


                          • #58
                            Hwhwhahahhaha, al ovo ne djeluje nimalo nasumicno ahhaha

                            Comment


                            • #59



                              Last edited by torpedo; 24-09-20, 17:32.

                              Comment


                              • #60
                                JESS!!!
                                Ali je Agut zato kod nas.. Medo, Cii i Sapo isto...
                                Ali Svarci kod Nadala.. Borna, monfis, Wawrinka...
                                Last edited by Joker; 24-09-20, 17:36.

                                Comment

                                Working...
                                X