Announcement

Collapse
No announcement yet.

***Roland Garros 2020***

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mene od tih takticko-tehnickih detalja najvise zanima ko ce uspjeti dublje da salje lopte, odnosno ko ce biti bojazljiviji i slati krace. Obojica su brutalni u kaznjavanju kratkih loptica, mada bih ipak tu dao prednost Rafi. Ali, s druge strane, mislim da je Novak sposobniji da u kontinuitetu salje duboko.. ako uspije Rafu da odalji, to ce biti veliki hendikep za Rafu.

    Comment




    • Šta ti je život, pre dve godine dobiju dupli krompir a dve godine kasnije RG šampioni [emoji16]

      Comment


      • E dobro, meč koji iščekujem od 2016. godine, odnosno od njihovog duela u Rimu gdje je Nadal počeo pokazivati naznake povratka u staru formu. Puno je prošlo otada, dominacija obojice se u ciklusu nekako smjenjivala, jer kad je Rafa ponovo zapišao teritoriju na RG-u, Novaka je povreda unakazila.

        Prošlogodišnje njihovo finale je bilo idealno, ali su vremenski uslovi, kao i Thiem učinili svoje, no ove godine se nije moglo izbjeći. Sam ovaj osjećaj neposredno prije nečega što godinama čekaš je premoćan, a kada znaš da dobijaš poslasticu u vidu najvećeg teniskog rivalstva ikad i historijskog meča (svaki njihov naredni će biti više historijski od prethodnog), onda i to iščekivanje predstavlja podjednaku uživanciju kao i samo gledanje kako jedan drugog razvaljuju sa osnovne.

        Mnogo toga se promijenilo od 2012., 2013 i 2014. godine kada su se sastajali ovdje. Obojica su modifikovaniji igrači taktički, zreliji su, iskusniji. Novak je mentalno drugi igrač sada u odnosu na taj period, što može biti krucijalna prevaga u njegovu korist, jer s tehničke strane i onoga što treba raditi već sve ionako zna.

        Ipak, znati i primijenjivati su dva različita pojma, a pitanje glavno jeste da li Novak u ovom trenutku može primijeniti nešto slično taktici iz 2015. godine. Niko u bazičnim udarcima nema opcija koliko on, svaka njegova loptica ima drugačiji volumen i intenzitet, a dijelovi terena koje je u stanju pogađati i prostor koji otvara tim udarcima mogu Nadala ozbiljno staviti na konopce. Jedna od najučinkovitijih taktika u tom smislu su napadi forhend top spin dijagonalama na bekend Nadala, a onda forhend paralelom kada dobije dijagonalu nazad. U teoriji lako, u praksi malo teže, jer na Chatrieru i od Nadala zavisi mnogo toga.

        Rafa se 2015. lošije kretao i intenzitet mu je bio značajno slabiji, te su Novakovi takvi i slični napadi postizali mnogo veći efekat. Kakav će efekat imati protiv Rafe koji se besprijekorno kreće i mnoge loptice, bez obzira koliko jake i duboke bile vraća duboko? To ostaje da se vidi. Diego je u polufinalu pokazao da ga može istrošiti tempom, jer je u trećem setu Rafino kretanje bilo načeto usljed brutalnog nivoa razmjena. No šampionska igra i doslovna 'krađa' nekoliko poena u tiebreaku omogućili su mu da riješi meč u tri seta.

        Određenu vrstu ranjivosti su obojica pokazala, pa će i vjerovatno pobjednik biti onaj ko uspije 'ranjivosti' drugog eksploatisati više. I kao što neko ranije napisa, ko uspije kome ume ući u glavu, jer od psihologije u njihovim mečevima često su zavisili ishodi istih, a psihološka sigurnost ili nesigurnost često je zasnovana na tehničkoj superiornosti nad protivnikom ili protivnika nad tobom. Niko se nikoga ne boji bez razloga.

        Bilo kako bilo, sa tehničkog, fizičkog i mentalnog aspekta ne postoji niti je postojao meč koji može ponuditi više, tempo protiv tempa, šampion protiv šampiona, niz protiv niza, historija protiv historije. I jedan i drugi imaju svoje sumnje, ali i razloge da vjeruju. Jedva čekam vidjeti šta će dati kombinacija i sukob svega toga.
        “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

        Comment


        • Mene interesuju koje su fizičke predispozicije Nadala trenutno. Ima u nogama i rukama 7,8 mečeva niskog kvaliteta, posle pauze od 6 meseci. Ne može nikako biti 100% spreman ni fizički ni tehnički. I zanima me koja će mu biti taktika, da li da napada ili da ide na duže poene.

          Npr. U Rimu 2019 je znao da je Novak umoran i da treba svim silama da napadne. Na Wimbledonu 2018 je bio broj 1 a Novak u svojoj teškoj situaciji. I tada je Nadal bio neverovatno agresivan.

          Igraće Rafa dosta dropove i bolji je u tome od Novaka. Pogotovo sa forhend strane više igra. Za Novak je mislim najbolja taktika da u prvom setu ide na duge razmene. Još ako može da pobedi prvi set bilo bi dobro.

          Comment


          • Otkud vam snage da ovoliko analizirate i pisete [emoji15] ajd ovi neutralni...

            Ufff!
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Prle!

              Olja,
              Nije to snaga. To je nervoza. Barem kod mene.

              Cijeli tenisku svijet je u povisenom energetskom stanju i pored korone.

              Comment


              • Ne bih se složio da je čačkoguz (hvala tuto) bolji od Đokoa u ds.
                Što se tiče fizičke spreme i tu je Novak u prednosti, Rafa će morati da skraćuje poene što nije njegov forte.
                Verujem da će na početku dobijati dosta poena na njegov laso forhend, s tim da je Novak jedan od retkih, ako ne i jedini koji može da igra konstantno na njegov forhend i verujem da će to i raditi i po cenu gubitka poena na početku jer jednom kad ovaj počne da greši iz njegovog omiljenog udarca ruši mu se samopouzdanje i taktika, gubi tlo pod nogama.
                Ono što Đoko treba da uradi je da bude malo precizniji po pitanju širine udaraca da lopte idu više ka bočnim linijama, dubina udaraca je već odlična. To znači da mora da ima sračunati rizik, u tačno određenim momentima u meču i to Novak majstorski zna da oseti kada. Nikada ne srlja da igra tako sve vreme, zato je tako i teško igrati protiv njega, jer je nepredvidljiv.
                Ono što je Novak u tenisu tome teži recimo Jokić u košarci.
                Bitno je i da servis bude iznad 65% na nivou meča, Novak je bolji server i reterner, bolji ima bekhend, Rafa ima bolji forhend, kretanje je otprilike isto.
                Šanse za pobedu su 63% na strani Novaka, Rafin potencijal za pobedu je 37%.
                Last edited by dekkard; 11-10-20, 12:42.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Kada sam prije mjesec i po imao koronu nisam osjecao ovakvu nervozu i ovakav naboj kao danas.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by NI View Post
                    Prle!

                    Olja,
                    Nije to snaga. To je nervoza. Barem kod mene.

                    Cijeli tenisku svijet je u povisenom energetskom stanju i pored korone.
                    Pa to, snage nemam, jer sam nervozna ko pas. Stomak... ajme meni

                    Gde je Mara da me posavetuje sta da radim [emoji38]

                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Originally posted by Vladan View Post
                      Kada sam prije mjesec i po imao koronu nisam osjecao ovakvu nervozu i ovakav naboj kao danas.
                      gospode,vladane nisam ni znao

                      meni je paprikas u glavi,sad mi je iskocila i ovaa pesma,ako mislite da nije prikladna,maknite je,inace i ne slusam to...ne znam sta mi je,vi analizirate,ja osecam

                      Wizard

                      Comment


                      • Originally posted by Vladan View Post
                        Kada sam prije mjesec i po imao koronu nisam osjecao ovakvu nervozu i ovakav naboj kao danas.
                        Dobro je prebolio! Kako izgleda to?

                        Comment


                        • Comment


                          • Dobro jutro vredni ljudi

                            Comment


                            • Nervozan sam, kao da lično izlazim na teren.

                              Comment


                              • Olja drmni jednu ljutu

                                Comment

                                Working...
                                X