Announcement

Collapse
No announcement yet.

***Roland Garros 2020***

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by torpedo View Post
    Šta mislite jel bolje za psihu ovako izgubiti sa glatkih 3-0 ili nakon 4-5 sati 3-2.
    Ma moze i 3:0, nemam taj problem, ali sa ovakvom igrom imam uzasno debeo problem.

    Da je Novak potcenio Nadala, jer je Ivanisevic dao neku tamo izjavu pa je onda zato ovaj ovako servirao i prebacivao ko strina mlako u servis polje, od prvog udarca... pa jbt sta sve covek nece da sazna... posle 55 njihovih susreta i onoliko predjenih teniskih godina, da ne kazem kilometara.
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Originally posted by Stefan-kobe View Post
      Ne. Novak ne pokazuje nikakve znakove na pad u igri il karijeri opcenito, a i nije ista situacija kao Roger. Novak je no.1, osvaja titule na sljaci, stvarno ne znam zasto bi preskakao sljaku, apsolutno nema niti jedan razlog za to. Vidis da ni Rafa ne presakaka nista osim kad vuce neku povredu. Roger je drugo, on je nabacao dosta godina a i zna da ima 2 rivala koje je nemoguce pobediti na sljaci, zato i odmara telo, a znamo da sljaka je neposredno pre trave pa nece da se dodatno trosi. Znam da te pogodio ovaj poraz, al stvarno nema razlog da Novak radi to dok je fizicki ok. Ima on jos puno tenisa u njega, a iskreno mislim da ce ovaj poraz uticati motivaciono na njega da krene jos jace trenirati i dostici Nadala i Federera.
      Realna prica. Mogu Rafa a posebno Nole da guraju 90% bitnih turnira jos neko vreme. Msm posebno Novak. Videcemo zavrsnicu ove sezone. Kao sto je Novak po statistici na ovom RG imao najvece sanse, tako sada Rafa ima najvece sanse u poredjenju sa prethodnim godinama, jer ne dolazi umoran toliko posle sezone sljake, solidnog W i americke turneje koju igru dobro u zadnje vreme. Sada ima samo 2 turnira u nogama

      Druga stvsr je sto smo danas recimo videli da je statistika nekad jedno a realnost drugo. Tako da me ne bi ni najmanje cudilo da opet relativno lose tj.standardno odigra zavrsnicu sezone.

      Comment


      • Ivanišević može biti kriv samo za te neke modifikacije u servisu premda je i to upitno. Danas ga jednostavno ništa nije išlo pa ni servis.

        Comment


        • Originally posted by miloolja View Post
          Ma moze i 3:0, nemam taj problem, ali sa ovakvom igrom imam uzasno debeo problem.

          Da je Novak podcenio Nadala, jer je Ivanisevic dao neku tamo izjavu pa je onda zato ovaj ovako servirao i prebacivao ko strina mlako u servis polje, od prvog udarca... pa jbt sta sve covek nece da sazna... posle 55 njihovih susreta i onoliko predjenih teniskih godina, da ne kazem kilometara.
          Zasto ne verujes u tako nesto?
          Ivanisevic mu je trener, koji treba da ga savetuje, da mu spremi taktiku, da ga sprema za mec, da mu spremi A, B, C varijantu, a ako izjavi da je Djokovic apsolutni faovrit i da Nadal nema nikakve sanse, to jeste zabrinjavajuce.
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Da je pricao Ivanisevic to=nema sumnje
            Al ne verujem da je Novak toliko glup da udje u mec kao da je on osvoijo RG 12 puta a ne Rafa, nema sanse. Ali garantujem da ga Goran tako savetovao, zaprvo ne bi dao takvu izjavu da nije to mislio.
            OVAKO

            Comment


            • A dobro i Vajda je tu, a posebno sto Ivanisevic nije ni bio u Parizu. Ja se ovde slazem sa Oljom, mozda je imalo nesto blago uticaja u fazonu kao kad procita neki tekst, pa se nalozi malo, ali ipak igrao je 200x sa Rafom, 52-48% je u medjusobnim ili 51-49, nije 95-5 jos sljaka i jos RG finale, valjda zna da bar sansu ima Nadal, nije Novak budala, niti nalozeni klinac.

              Comment


              • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                Da je pricao Ivanisevic to=nema sumnje
                Al ne verujem da je Novak toliko glup da udje u mec kao da je on osvoijo RG 12 puta a ne Rafa, nema sanse. Ali garantujem da ga Goran tako savetovao, zaprvo ne bi dao takvu izjavu da nije to mislio.
                Podcijenio ga je Novak. Uvjeren sam da su i Rafa i Moya ugodno iznenadjeni Rafinim nivoom.

                Comment


                • Dosao je i taj dan da se mladjani madridista poraduje. I zasluzio je, djecak koji zna samo za poraze, kojem je rijec ucesce glavni moto, koji je operisan od gejminga ali odlican momcic duboko u dusi. Prihvatio sam te pod svojim krilom i srecan sam zbog tebe. Uzivaj madridisto, zasluzio si. Istrpjecemo i tvoje komentare na tenisu, iako ih rijetko ko procita, ako iko uopste. ALi pisi, trudi se, kao sto radis u Valorantu iako si tamo totalno beskoristan. Iako si maleni bot zasluzujes da proslavis ovu titulu, ovom titulom Rafa je najveci ikad, makar u ovom trenutku. I ovo je moj omaz tebi.
                  sigpic

                  Comment


                  • Potcenio ga jeste, makar u segmentu uslova, sto je na neki nacin i sam rekao..
                    13/13!

                    Comment


                    • Originally posted by Vladan View Post
                      Dosao je i taj dan da se mladjani madridista poraduje. I zasluzio je, djecak koji zna samo za poraze, kojem je rijec ucesce glavni moto, koji je operisan od gejminga ali odlican momcic duboko u dusi. Prihvatio sam te pod svojim krilom i srecan sam zbog tebe. Uzivaj madridisto, zasluzio si. Istrpjecemo i tvoje komentare na tenisu, iako ih rijetko ko procita, ako iko uopste. ALi pisi, trudi se, kao sto radis u Valorantu iako si tamo totalno beskoristan. Iako si maleni bot zasluzujes da proslavis ovu titulu, ovom titulom Rafa je najveci ikad, makar u ovom trenutku. I ovo je moj omaz tebi.
                      Al me nahvali brate, nemoj vise molim te

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG View Post
                        Zasto ne verujes u tako nesto?
                        Ivanisevic mu je trener, koji treba da ga savetuje, da mu spremi taktiku, da ga sprema za mec, da mu spremi A, B, C varijantu, a ako izjavi da je Djokovic apsolutni faovrit i da Nadal nema nikakve sanse, to jeste zabrinjavajuce.
                        Novak nije pocetnik, vec iskusna stara kajla i No1 u svetu toliko dugo, sa 55 odigranih meceva protiv Rafe. Ivanisevic nije bio u Parizu da mu to ponavlja pored uva svaki dan, ako je to stvarno i mislio. I mnogo vise verujem u Novakovu i Vajdinu inteligenciju, nego u Ivanisevicevu IZJAVU NOVINAMA, PORTALU kome vec. Ako je to za vas relevantno, jbg. Verujte u to sta da vam radim.

                        Potcenio protivnika i imao u prvom setu 42% ubacenog prvog servisa, na to osvojio fakin 27%. A i to sto je ubacio plac majke bozije.
                        Jer potcenio protivnika. Vazi.
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Originally posted by miloolja View Post
                          Novak nije pocetnik, vec iskusna stara kajla i No1 u svetu toliko dugo, sa 55 odigranih meceva protiv Rafe. Ivanisevic nije bio u Parizu da mu to ponavlja pored uva svaki dan, ako je to stvarno i mislio. I mnogo vise verujem u Novakovu i Vajdinu inteligenciju, nego u Ivanisevicevu IZJAVU NOVINAMA, PORTALU kome vec. Ako je to za vas relevantno, jbg. Verujte u to sta da vam radim.

                          Podcenio protivnika i imao u prvom setu 42% ubacenog prvog servisa, na to osvojio fakin 27%. A i to sto je ubacio plac majke bozije.
                          Jer podcenio protivnika. Vazi.
                          A koji je po tebi razlog ovakvog izdanja?
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Originally posted by NI View Post
                            Podcijenio ga je Novak. Uvjeren sam da su i Rafa i Moya ugodno iznenadjeni Rafinim nivoom.
                            Moguce, i ja sam ocekivao tesan mec, pobeda Rafe ali ne na ovakav nacin. Unakazio ga za sve pare, nije mu dao disat.
                            Svaki igrac ima svoju igru i svoja zona komfora. Novak protiv Rafe na sljaci nema takvog komfora, ne moze kontrirat, ne moze servisom ostvariti prednost, smeta mu visak otskok itd. i to je problem za njega. Rafa recimo ne moze ubijati Novaka top spinom na brzim podlogama jer mu ovaj oduzima vreme i otupuje mu napade, prica koja vec svi znamo. To je neko moje kratko mislenje, zanima me sta ti mislis Ni o danasnjem mecu?
                            OVAKO

                            Comment


                            • Originally posted by miloolja View Post
                              Podcenio protivnika i imao u prvom setu 42% ubacenog prvog servisa, na to osvojio fakin 27%. A i to sto je ubacio plac majke bozije.
                              Jer podcenio protivnika. Vazi.
                              42% prvog je poremetilo nacin ankoji servira i prvi i drugi. To pripisujem povredi. Ali nije Novak prvi put u karijeri poceo vazan mec tako sto je promasio puno prvih. Pribrao bi se i popravio servis. Problem je bio sto ga je danas pogodio brzi voz. Kad se priprao bilo je 6:0. Servis je najvazniji udarac u tenisu, ali nije jedini. U svemu ostalome ne mogu nista posebno da zamjeriom Novaku u 1. setu.

                              Originally posted by Stefan-kobe View Post
                              Moguce, i ja sam ocekivao tesan mec, pobeda Rafe ali ne na ovakav nacin. Unakazio ga za sve pare, nije mu dao disat.
                              Svaki igrac ima svoju igru i svoja zona komfora. Novak protiv Rafe na sljaci nema takvog komfora, ne moze kontrirat, ne moze servisom ostvariti prednost, smeta mu visak otskok itd. i to je problem za njega. Rafa recimo ne moze ubijati Novaka top spinom na brzim podlogama jer mu ovaj oduzima vreme i otupuje mu napade, prica koja vec svi znamo. To je neko moje kratko mislenje, zanima me sta ti mislis Ni o danasnjem mecu?
                              Malo se zavaravas. Rafina pobjeda je rezultatski STRAVICNO uvjerljiva. I igracki je uvjerljiva ali daleko manje. Obicno, ni najbolji ne mogu imati takvu egzekuciju taktike kavu je danas Rafa imao. 13-2 omjer vinera i neiznudjenih je fenomenalan, ali i nesto sto nije lako ponoviti. A da je taj omjer bio malo slabiji, recimo 9:4, sto je isto odlicno, sve je moglo drukcije poci.

                              Rafa je danas imao indeks dominacije u 1. setu 1.52. U Rimu prosle godine je isto tako dobio 1. set 6:0 i indeks dominacije je bio 2.97. Skoro douplo vise.
                              Last edited by NI; 11-10-20, 19:31.

                              Comment


                              • Dobro jutro, prespavah ja... Mudro

                                Ali sam uhvatio novak ovu izjavu MOGAO SAM I MORAO bolje... prosto... to je i odgovor vaskrsloj bojani
                                Wizard

                                Comment

                                Working...
                                X