Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nova Pričaonica 1.2 patch

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Nije paelja, a nije ni nas djuvec vec Dzambulaja, i akcenat je na cajun mix zacinu, koga nema u paelji.
    Ovo je pravo karipsko jelo, naravno uz mnogo kombinacija kao i svako danas uostalom.
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • #17
      A moze bit i da ovi nasi prezentiraju to ko paelju jer izmisljaju nazive i trpaju jela di ne treba

      Comment


      • #18
        Iz iskustva znam da ino nazivi jela kod nas veze nemaju sa njihovim originalnim sastavom, jer nemaju mnoge zacine, sastojke (azijske recimo), tako da nalaze neke alternative.

        Znam da je indijski restoran u Bg bio na nivou, jer su nabavljali bas iz Indije te neobicne sastojke kojih ovde nema, e sada ne znam kako je, nisam bila skoro.

        Cak ni Cezar salata recimo nigde nije ovde original, sve neke tzv. i eksperimenti razni. O tim egzoticnim jelima tek da ne pricamo. Verovatno im se i ne isplati jer je skuplje nego da im nadju "zamenu".
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • #19
          Ljudi, dajte neke predloge za zdravu ishranu ... Citao sam po netu i sve neki obroci za manekenke . Nema radosti od toga. Mene recimo one ovsene pahuljice ni sat vremena ne drze sitim .

          Imam vec par meseci problem sa stomakom, dobio sam dijagnozu funkcionalna dispepsija, odnosno lose varenje i pored lekova, predlozio mi je doktor i da moram i ishranu da menjam . Svaki predlog dobrodosao i da nije nesto komplikovano za spremanje, kao i da nije za manekenke , posto nemam problema sa kilogramima, nego sa varenjem .

          Comment


          • #20
            Prvo izbaci ugljene hidrate (slatkise i hleb), kao i przenu hranu, tj masnu. Izbaci sokove i gazirano obavezno.
            Probaj dve nedelje puno povrca, svega imas sada, salate razne, variva, bareno meso, vise belo pilece, curece, umereno voce, a nije to neki dug rok, pa vidi. A bice promena sigurno. I trudi se da ne jedes kasno, trebalo bi bar u 19h da ti bude poslednji obrok i da, nista pikantno odnosno ljuto. Dakle neke iznene, ne sad ne znam kako strog rezim.
            Valjda ti ovo nije strogo
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • #21
              Originally posted by ognjen View Post
              Je l' volite energetska pica?

              Ja, da.

              Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
              Retko ih pijem. Uglavnom guaranu kad se baš zadesi.
              There's something wrong with me chemically
              Something wrong with me inherently
              The wrong mix in the wrong genes
              I reached the wrong ends by the wrong means
              It was the wrong plan
              In the wrong hands
              With the wrong theory for the wrong man
              The wrong lies, on the wrong vibes
              The wrong questions with the wrong replies

              Comment


              • #22
                Originally posted by Slippin' Jimmy View Post
                Retko ih pijem. Uglavnom guaranu kad se baš zadesi.
                I ja isto Guaranu najcesce jer mi je najbolja s obzirom da nije pretjerano slatko pice.

                Red Bull, Monster itd. mi bas preslatko.

                Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

                Comment


                • #23
                  Originally posted by Prince View Post
                  Ljudi, dajte neke predloge za zdravu ishranu ... Citao sam po netu i sve neki obroci za manekenke . Nema radosti od toga. Mene recimo one ovsene pahuljice ni sat vremena ne drze sitim .

                  Imam vec par meseci problem sa stomakom, dobio sam dijagnozu funkcionalna dispepsija, odnosno lose varenje i pored lekova, predlozio mi je doktor i da moram i ishranu da menjam . Svaki predlog dobrodosao i da nije nesto komplikovano za spremanje, kao i da nije za manekenke , posto nemam problema sa kilogramima, nego sa varenjem .
                  Intermittent fasting + prolonged fasting 2 puta mesečno.

                  Jedi sve makronutrijente, masti obavezno da bi izbegao hormonski disbalans. Ugljene hidrate takodje, možeš domaći hleb, pirinač ali moraš ovsene, čia seme, i stvari sa dosta fibera.

                  Jedan dan popij ujutru jabukovo sirće, drugi dan sodu bikarbonu. Možeš i limun i tako te stvari.

                  Od masti - masti iz sireva i mesa.

                  Wim Hof metoda ujutru disanja ili uveče.

                  Intermittent fasting radi 16h. Prolonged 48h dva puta mesečno.

                  Džigericu jedi bar jednom sedmično, prilično je jeftina samo nek prenoći u mleku da ispusti težak miris, inače džigerica je jedna od najjačih hrana nutritivno.

                  Javi se za mesec i po dana sa pozitivnim rezultatima.

                  Kafu ne okušaj ni ne pomišljaj. Za slatkiše paštete kurce palce nema potrebe da naglašavam.

                  Alkohol ni ne pomišljaj. Cigarete ni ne pomišljaj. Šećer ni ne pomišljaj. Za mesec i po dana si ko nov.
                  Last edited by Cassius Clay; 17-09-20, 21:54.

                  Comment


                  • #24
                    Svidja mi se ova nova Pricaonica i vala je bilo vrijeme da se otvori ovakva tema.

                    Samo me zanima ko ce da sankcionise one koji se ne budu pridrzavali pravila? Posto vidim da je komunalno... hmm, pardon.. htedoh reci moderacija dozvolila sta je dozvolila u onoj drugoj temi i da su ze zavukli u misije rupe. Obecavam da necu vise odje pominjati ni onu drugu temu ni komunalno.

                    Comment


                    • #25
                      Slatkise jedem bas slabo, mozda jednom u dva meseca jedem nesto slatko, tako da mi to nije problem da izbacim. Ni sokove nesto ne pijem. E hleb da izbacim, to je bas problem, navikao sam na hleb u svakom obroku skoro . Ima li neka alternativa za hleb ? Moze li onaj integrali hleb bar ? I na te salatice nisam navikao, da uz jelo, ali samo salata tesko da moze da me zasiti. Ima da se osusim kao bela lala . To da ne jedem kasno se trudim vec par nedelja da izbegavam, nekad uspem, nekad ne.

                      Comment


                      • #26
                        ....

                        Spoiler
                        Originally posted by Slippin' Jimmy View Post
                        Kako ste proveli dan?
                        Ako ga računamo od 00:00 započeo sam ga pripit, lego u 7, ustao u pola 9, radio 3 sata u nekom polusvesnom stanju, došao kući, jeo, lego, usto, istuširao se, obavio par razogovra i evo sad ležim opet
                        Koji dokumentarac je na vas ostavio dobar utisak?
                        Šta znam, volim ove o drugom svetskom ratu da gledam što ih puštaju na nacionalnoj geografiji
                        Kada ste poslednji put pili pravo mleko. Ne ona govna iz tetrapaka nego pravo mleko sa sela?
                        Kravlje ne pamtim, kozje pre 3,4 godine. Inače ne pijem mleko jer mi smeta (alternativa mi je sojino), ali volim sve ostale fermentirane proizvode od mleka, posebno kiselo mleko
                        Omiljeno pivo i zašto?
                        Volim tamno ili pšenično iz Hofbräuhausa
                        Šta kuvati sutra?
                        Supu
                        Da li je gulaš najbolje jelo koje postoji?
                        Nije
                        Italijanski restorani koje moramo posetiti?
                        /
                        Originally posted by ognjen View Post
                        Je l' volite energetska pica?
                        guaranu volim, inače nisam ljubitelj stimulativnih pića
                        Last edited by Nerealan; 17-09-20, 21:58.
                        Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                        До поновног сусрета, твој Швабо

                        mala H2H 2018/19
                        suicide
                        2019
                        velika H2H 2019/20

                        Comment


                        • #27
                          Volim da žderem ali najlepša iskustva i osećanja sam doživeo posle 30-35 sati fastinga. Ne smem sad puno da ga radim jer nije optimalan za izgradnju mišića, ali to je jedno od lepših osećanja koje čovek može da doživi.

                          Kao da ti spadne neki teret sa srca, telo ne troši energiju na varenje hrane i onda si laser focused.

                          Probajte potpuno je besplatno a teško da postoji jači osećaj. 50-60-70h bez jela, koliko vam prija, pijte vodu i čaj i doživećete jedno od lepših iskustava a da niste mrdnuli iz kuće.

                          Nikad neću zaboraviti kada je skoro jedna žena štrajkovala, vlasnica jednog kanala, 22 dana gladju, nije bila ni svesna koju je uslugu sama sebi uradila. Naravno nije se primetilo jer može da se izdrži, mada kod 30og postaje kritično ako ste ga počeli kao osoba normalne kilaže.

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by Prince View Post
                            Slatkise jedem bas slabo, mozda jednom u dva meseca jedem nesto slatko, tako da mi to nije problem da izbacim. Ni sokove nesto ne pijem. E hleb da izbacim, to je bas problem, navikao sam na hleb u svakom obroku skoro . Ima li neka alternativa za hleb ? Moze li onaj integrali hleb bar ? I na te salatice nisam navikao, da uz jelo, ali samo salata tesko da moze da me zasiti. Ima da se osusim kao bela lala . To da ne jedem kasno se trudim vec par nedelja da izbegavam, nekad uspem, nekad ne.
                            Samo ti mene poslušaj mesec i po dana svog života i posle si miran. Jedi domaći hleb ili jedi pirinčane one pločice. Samo ovsene i čia seme nipošto ne izbegavaj i jabukovo sirće i sodu bikarbonu. To ti sve košta šaka jada.

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by Cassius Clay View Post
                              Intermittent fasting + prolonged fasting 2 puta mesečno.

                              Jedi sve makronutrijente, masti obavezno da bi izbegao hormonski disbalans. Ugljene hidrate takodje, možeš domaći hleb, pirinač ali moraš ovsene, čia seme, i stvari sa dosta fibera.

                              Jedan dan popij ujutru jabukovo sirće, drugi dan sodu bikarbonu. Možeš i limun i tako te stvari.

                              Od masti - masti iz sireva i mesa.

                              Wim Hof metoda ujutru disanja ili uveče.

                              Intermittent fasting radi 16h. Prolonged 48h dva puta mesečno.

                              Džigericu jedi bar jednom sedmično, prilično je jeftina samo nek prenoći u mleku da ispusti težak miris, inače džigerica je jedna od najjačih hrana nutritivno.

                              Javi se za mesec i po dana sa pozitivnim rezultatima.

                              Kafu ne okušaj ni ne pomišljaj. Za slatkiše paštete kurce palce nema potrebe da naglašavam.

                              Alkohol ni ne pomišljaj. Cigarete ni ne pomišljaj. Šećer ni ne pomišljaj. Za mesec i po dana si ko nov.
                              Ukinjo, ubi me sa ovim stranim terminima . Doktor mi zabranio kiselo, ljuto i zacinjeno, tako da ova sirca i limunove nikako. Isto bez kafe ne mogu, jbg. I kontradiktoran si sa Oljicom, moracu jos da guglam ko je u pravu

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by Prince View Post
                                Ukinjo, ubi me sa ovim stranim terminima . Doktor mi zabranio kiselo, ljuto i zacinjeno, tako da ova sirca i limunove nikako. Isto bez kafe ne mogu, jbg. I kontradiktoran si sa Oljicom, moracu jos da guglam ko je u pravu
                                Ne brigaj ti ništa, samo pij to naizmenično i fastuj 16h, jedi normalno, bez preradjene hrane i obavezno obavezno ovsene, kupi whey protein i pomešaj sa ovsenim ili nešto što voliš, i jedi. To jednostavno moraš vlakna da unosiš.

                                Pusti ti doktore, oni još uče literaturu 80-ih i 60% njih je nezdravo gojazno.

                                Uvek sam čuo kako neće ljudi u crkvu jer popovi nisu dosledni učenjima a onda odu kod doktora gojaznih, mali paradoks.

                                Nemoj ljuto i začinjeni ali jabukovo sirće i soda bikarbona idu jedno uz drugo. Soda smanjuje kiselost, jabukovo sirće održava.


                                Sent from my iPhone using... using my brain cells

                                Comment

                                Working...
                                X