Announcement

Collapse
No announcement yet.

Premier League & SkyBet Championship 2020/2021

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Koja je smejurija ovo od fudbala [emoji3]

    Comment


    • Murinjov niz bez poraza na Bridžu je pao protiv Sanderlenda nakon gotovo 4 sezone, Liverpulov protiv Barnlija. Kakvi Junajtedi, Sitiji Ali rekord manje-više, bitnija stvar je trenutno, a Siti može otići na +7. Otvara im se baš ove sezone.

      Liverpul je imao 2 sezone na najvišem mogućem nivou, kao i Siti 2018. i 2019. Prirodno je da dođe do određenog pada, samo kad se Van Dajk povrijedio očekivao sam da će više primaju ali i daju golova, a realnost su ovi 0-0, 1-0 rezultati u zadnje vrijeme.

      Comment


      • Gotova je sezona za nas. Nema ni u LS sta da trazimo bez stopera. Napad ce proraditi kad tad, vec sledece kola mozda damo 3 komada, ali treba se polako oprastati od titule i praviti planove za narednu sezonu.

        Comment


        • Uzasan podatak.

          Comment


          • Nisam gledao sinoć tekmu, a i bolje izgleda.

            Prvi put otkad je došao Klopp da se vide znaci regresije. Svaka sezona je imala uspone i padove, ali ovo je baš zabrinjavajuće. Da mi je neko rekao da ćemo ispasti iz borbe za titulu na raspored kad imamo WBA, Barnli, Njuku i Svece - ne bih mu verovao.

            Odbranu na stranu, koja povlači dodatne stvari za sobom, ova kriza trojke, ili bolje rečeno dua napred se još nije desila. Bar da ja pamtim. Ne znam šta se dešava sa njima, ali ceo napad se ugasio u istom trenutku.

            Mislim da će Siti lagano da reši ovu sezonu. Junajted igra odlično, ali opet mislim da ne mogu izgurati ovo do kraja.
            I LOVE HOUSE MUSIC!!

            Comment


            • Originally posted by z0La View Post
              Nisam gledao sinoć tekmu, a i bolje izgleda.

              Prvi put otkad je došao Klopp da se vide znaci regresije. Svaka sezona je imala uspone i padove, ali ovo je baš zabrinjavajuće. Da mi je neko rekao da ćemo ispasti iz borbe za titulu na raspored kad imamo WBA, Barnli, Njuku i Svece - ne bih mu verovao.

              Odbranu na stranu, koja povlači dodatne stvari za sobom, ova kriza trojke, ili bolje rečeno dua napred se još nije desila. Bar da ja pamtim. Ne znam šta se dešava sa njima, ali ceo napad se ugasio u istom trenutku.

              Mislim da će Siti lagano da reši ovu sezonu. Junajted igra odlično, ali opet mislim da ne mogu izgurati ovo do kraja.
              Slazem se, Siti ovo uzima. Bas treba neki teski raspad Pepa i druzine da ne uzmu.
              Sto se tice ovih vasih naprijed, najbolje bi bilo da Salaha prodate i dovedete neku zamjenu a i razmislio bih i da se Firmino proda. Neki mali remont ce biti potreban. Sta se desa sa Wijnaldumom? Jel ostaje, ide?
              Hated, adored never ignored

              MUFC

              Comment


              • Najverovatnije ne ostaje Gini.
                Iskreno, u poslednje vreme kako igra ne bih imao nista protiv da ode i da dodje sveza krv zeljna dokazivanja.

                Comment


                • Originally posted by z0La View Post
                  Nisam gledao sinoć tekmu, a i bolje izgleda.

                  Prvi put otkad je došao Klopp da se vide znaci regresije. Svaka sezona je imala uspone i padove, ali ovo je baš zabrinjavajuće. Da mi je neko rekao da ćemo ispasti iz borbe za titulu na raspored kad imamo WBA, Barnli, Njuku i Svece - ne bih mu verovao.

                  Odbranu na stranu, koja povlači dodatne stvari za sobom, ova kriza trojke, ili bolje rečeno dua napred se još nije desila. Bar da ja pamtim. Ne znam šta se dešava sa njima, ali ceo napad se ugasio u istom trenutku.

                  Mislim da će Siti lagano da reši ovu sezonu. Junajted igra odlično, ali opet mislim da ne mogu izgurati ovo do kraja.
                  Tek je pola sezone proslo, polako. Zavisi i kakvi su prioriteti kluba... Mesto u prva cetiri je dovoljno da se progura do Lige Sampiona a nakon toga ako zazivi onaj predlog o Super Ligi bice svejedno.

                  Cenim da je vreme da izvrsite neki veci remont jer je dobar deo bitnih igraca polako uslo u tridesete.



                  Nego da se vratimo malo u vremena kad je fudbal bio bolji

                  Last edited by belgrade_owl; 22-01-21, 12:45.

                  Comment


                  • Originally posted by Miki28 View Post
                    Slazem se, Siti ovo uzima. Bas treba neki teski raspad Pepa i druzine da ne uzmu.
                    Sto se tice ovih vasih naprijed, najbolje bi bilo da Salaha prodate i dovedete neku zamjenu a i razmislio bih i da se Firmino proda. Neki mali remont ce biti potreban. Sta se desa sa Wijnaldumom? Jel ostaje, ide?
                    Mislim da je Siti preiskusan da ovo ispusti. Videćemo kad počne LŠ koliko će se Pep fokusirati na to. To je po meni možda i jedino što bi moglo da ih omete. Još kad im se Aguero vrati...

                    Mislim da je Jota doveden kao zamena za nekoga napred. Sad ne znam koga, ali deluje tako. Naravno, da bude ove sezone rotacija, ali da od sledećih sezona preuzme to mesto u napadu. Stvar je u tome što se on tako brzo adaptirao na naš fudbal, da se verovatno i Klopp iznenadio. Od rotacije je došao skoro do prvotimca za kratak period.

                    Što se tiče napada, sve bih ostavio. Imamo vrhunske igrače u njihovom prajmu. I Salah i Mane imaju po 28 godina. Ove godine pune 29, to su najbolje godine za igrače. Sačuvati ih još 1-2 sezone. Osim naravno ako hoće da idu, onda ih pustiti. Pružili su dovoljno ovom klubu, i razumem ako hoće neki novi izazov.

                    Ja bih radije da Klopp modifikuje malo taktiku, vreme je da se tu malo osveži. Imaćeš sledeće sezone opet VVD-a, kupićeš još jednog štopera, odbrana je sređena po meni. U sredini imaš Alkantaru, sa kojim možeš da igraš drugačiji fudbal nego što si navikao. Od radne sredine, dobijaš odjednom kreativnu sredinu. Gini ide, Keita je povređen stalno, Ox se raspada, Milner ima 100 godina. Dovedeš još jednog veznjaka i to je to. Alkantara-Fabinjo-Henderson/veznjak je po meni brutalna sredina. Dosta je bilo taktike da ti sve ide preko bekova. Pročitali su nas timovi, ne funkcioniše. Mora da se uključi i sredina. To je po meni glavni zadatak preko leta.

                    Tako da ja još ne bih radio nikakav remont. Bar još jednu sezonu. Sad je sve na Kloppu da izmisli nešto novo. Pokazao je da je ipak trener koji može da se menja. Vreme je za nešto novo što se tiče taktike.

                    Ako npr. jedan od Salaha ili Manea hoće da ide, onda juriti neko ludo ime.


                    Originally posted by belgrade_owl View Post
                    Tek je pola sezone proslo, polako. Zavisi i kakvi su prioriteti kluba... Mesto u prva cetiri je dovoljno da se progura do Lige Sampiona a nakon toga ako zazivi onaj predlog o Super Ligi bice svejedno.

                    Cenim da je vreme da izvrsite neki veci remont jer je dobar deo bitnih igraca polako uslo u tridesete.
                    Ma kad ti Siti pobegne 7 bodova, nema tu mnogo priče.

                    Klub koji je u poslednje 2 sezone imao 99 i 97 bodova uvek puca na titulu i to je glavni prioritet. Da, sezona nas je osakatila sa povredama, ali kad se generalno pogledaju i drugi timovi i kakva je čudna sezona, imali smo lepe šanse da uzmemo titulu. Ako budemo u top4, može da se kaže da je donekle ok sezona, ali opet mnogo više vuče na podbačaj.
                    I LOVE HOUSE MUSIC!!

                    Comment


                    • Jos uvek mislis tako?

                      Comment


                      • Sad čitam da je Pep potvrdio da je KDB van terena od 4 do 6 sedmica. Što znači da propušta Liverpul, Spurse i Arsenal. Da vidimo kako će to da utiče na Siti.

                        Dobre vesti za Junajted pre svega, pa i za nas.

                        p.s. Pretekao si me.
                        I LOVE HOUSE MUSIC!!

                        Comment


                        • Veliki problem za Siti, KDB je taj tas na vagi u korist Sitija. Vidjecemo kako ce se snaci bez njega. Vjerujem da je mali Foden spreman da dobije vecu slobodu

                          Jel moze neko da mi kaze sta je mislio sa ovim? Ko da je neki nas politicar[emoji23][emoji23][emoji23]

                          Last edited by Miki28; 22-01-21, 14:36.
                          Hated, adored never ignored

                          MUFC

                          Comment


                          • Jeste to druga ekipa bez KDB, ali Sitijeva odbrana je prejaka trenutno, to je stub ekipe koji je doneo ovu formu a ne napad, tako da ne verujem da ce njegov izostanak uticati na rezultate.

                            Ima Siti pregrst igraca koji mogu da probiju bunker.

                            Comment


                            • Originally posted by limun View Post
                              Jeste to druga ekipa bez KDB, ali Sitijeva odbrana je prejaka trenutno, to je stub ekipe koji je doneo ovu formu a ne napad, tako da ne verujem da ce njegov izostanak uticati na rezultate.

                              Ima Siti pregrst igraca koji mogu da probiju bunker.
                              Ima ali KDB je bio u centru svega. Sreca u nesreci im je raspored pa imaju sad WBA, Sefild i Barnli prije Liverpula pa ce imati vremena da se prilagode. Da se igra vec ovog vikenda neki jaci mec bili bi u problemu.
                              Hated, adored never ignored

                              MUFC

                              Comment


                              • Originally posted by Miki28 View Post
                                Veliki problem za Siti, KDB je taj tas na vagi u korist Sitija. Vidjecemo kako ce se snaci bez njega. Vjerujem da je mali Foden spreman da dobije vecu slobodu

                                Jel moze neko da mi kaze sta je mislio sa ovim? Ko da je neki nas politicar[emoji23][emoji23][emoji23]

                                Ne shvatam, u jednoj recenici mi deluje da je protiv SL u drugoj da je za SL.

                                Liga Kup je odavno degradiran kao takmicenje zbog aktuelnog fomata LS i LE, FA Cup polako pocinje da gubi na znacaju najvise zbog velikog broja stranih vlasnika koji su usli u EPL da bi zaradili novac.

                                Da je SL takmicenje koje ce podici kvalitet fudbala, nije, cak ce i samo takmicenje ako pocne biti tesko sranje jer poznajuci americko razmisljanje sve ce biti podredjeno spektaklu pa u terminima koji su nekad bili rezervisani za mece Lige Sampiona moci da se vidi nekoliko meceva na kojima je rezultat 4:4 da bi se "artikal" bolje prodao.

                                Ono sto ce Super Liga sigurno uraditi je to da ce jaz izmedju bogatih i siromasnih klubova biti jos veci pa ce rezultati kao onaj koji smo videli sinoc biti nemoguci, ja ne znam kome je to u interesu.

                                Takodje domace prvenstvo ce izgubiti svaki smisao jer ucesnici SL ce se znati unapred, a ligu ce koristiti da igraju sa U23 ekipama jer ce morati da cuvaju zvezde za "spektakl".

                                Koliko sam ja razumeo u pitanju su dve grupe po 10 timova, svako sa svakim valjda dva puta, znaci ako pocnu u septembru ligaski deo bi igrali do kraja februara/polovine marta pod uslovom da ne igraju drugu polovinu decembra i ceo januar.

                                Meni licno je grupna faza LS jedno od dosadnijih takmicenja, mogu da zamislim na sta ce liciti ovaj cirkus.

                                Super ligom ce profitirati samo vlasnici klubova, niko vise, pretvorice fudbal u online i TV dogadjaj (sumnjam da ce prava prenosa biti jeftina) i to ce biti ok za odredjenu grupu ljudi koji nisu osetili draz odlaska na pivo i neki sendvic ili kobasicu sa ekipom pre meca i koji nisu navikli na "miris" stadiona. Prosecan fudbalski navijac nikom vise nije interesantan.

                                Mogu da zamislim utorak u 12:00 Real - Man. United a termin je takav zbog kineskog trzista, ili Sreda/Cetvrtak Tottenham - PSG i 23:00 po nasem vremenu zbog televizije koja je kupila prava prenosa u USA. Ne kazem da ce tako biti 100%, ali ne treba iskluciti ni tu opciju.
                                Last edited by belgrade_owl; 22-01-21, 16:23.

                                Comment

                                Working...
                                X